PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Χταπόδι για 207rc
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nikos_komo_207rc (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rc f/l 2010

Ένταξη: 15 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 01:47:40    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Χταπόδι για 207rc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά δεν βρήκα κάποιο σχετικό topic γι' αυτό και ανοίγω αυτό. Εδώ και ένα χρόνο έχω το 207rc. Πλέον το αμάξι έχει πανό πρόγραμμα φίλτρο και εξάτμιση 63,5 από down pipe μέχρι πίσω. Έχω ψαχτεί αρκετά σχετικά με την βελτίωση του αυτοκινήτου αλλά όχι για χταπόδι οπότε χρειάζομαι τα φώτα σας. Σκέφτομαι όπως σας είπα να βάλω χταπόδι πάνω στο αμάξι αλλά θέλω να μου πείτε αν αξίζει να κάνω μια τέτοια αγορά?Θα πάρει τίποτα το αμάξι? Υπάρχει κάποιος που έχει πάνω χταπόδι? Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει γιατί δεν ξέρω τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 03:47:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=418868#418868



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 14:51:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω πολύ κακό για το τίποτα...συν τα έξοδα εργασίας
απλά είναι η γνώμη μου



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 14:44:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα ειδα για πρωτη φορα την πολλαπλη μας απο την μεσα μερια(δηλαδη απο κει που δενει στο μπλοκ)
Ευχομαι να μην το δειτε ποτε οσοι δεν το εχετε δει απο κοντα για τι δεν θα κοιμηθειτε το βραδυ..τυφλα να χει το ''σε βλεπω''!!
Ενα πραγμα θα πω μονο..ο τριτος κυλινδρος ριχνει τα καυσαερια του πανω σε τειχο! Shocked Evil

Φωτος μεχρι το βραδυ θα εχουν μπει

Υ.γ κατι πρεπει να γινει με αυτην την κατασταση..


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 15:07:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λευτέρη εννοείς απο θέμα μικρών αυλών απο κατασκευής, ή απο συγκέντρωση κάπνας?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 15:28:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Λευτέρη εννοείς απο θέμα μικρών αυλών απο κατασκευής, ή απο συγκέντρωση κάπνας?


Οχι μακη,η διαμετρος των αυλων ειναι παρα πολυ καλη.
Η διαδρομη που κανουν ομως δεν υπαρχει πουθενα..
Ξεκιναει το καυσαεριο απο τον πρωτο αυλο και αντι να καταληξει ολοκληρο στο κατω αμυγδαλο,σπαει και παει το μισο στον 4ο αυλο και το μισο στο κατω αμυγδαλο..
Ο δε τριτος αυλος δεν υπαρχει πουθενα..με το που βγαινει το καυσαεριο χτυπαει καθετα στο τειχωμα που ερχεται απο τον δευτερο αυλο και δεν ξερει το καημενο που να παει στην κυριολεξια.
Ροικοτητα αθλια..βεβαια ισως γι αυτο να εχει τοσο καλα γεμισματα απο χαμηλα,αλλα σιγουρα δυσχεραινει τα πραγματα απο θεμα αξιοπιστιας και αποδοης στις ψηλες στροφες.

Και να πω επισης οτι οσες φορες εχω δει αυτοκινητο με το διαγνωστικο,στο μεγαλυτερο ποσοστο τους μια μικρη διορθωση στο αβνς στον τριτο κυλινδρο την ειχαν(ΜΟΝΟ στον τριτο).αμελητεα δε αλλα υπηρχε.
Φανταστειτε τι γινεται οταν παει να ξεφυγει το χρονισμα,η βαζουμε καμμια κακη βενζινη και φοραμε αρβυλλες σαν αυτες του ελληνικου στρατου Laughing Μαμιεται το συμπαν!


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 15:42:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λευτέρη πιστεύω οτι αυτο που λες έχει να κάνει με το twin scroll, δηλαδή με τις ομαδοποιήσεις των αυλών σε ζευγάρια.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 15:56:11    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χταπόδι για 207rc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos_komo_207rc έγραψε:
Παιδιά δεν βρήκα κάποιο σχετικό topic γι' αυτό και ανοίγω αυτό. Εδώ και ένα χρόνο έχω το 207rc. Πλέον το αμάξι έχει πανό πρόγραμμα φίλτρο και εξάτμιση 63,5 από down pipe μέχρι πίσω. Έχω ψαχτεί αρκετά σχετικά με την βελτίωση του αυτοκινήτου αλλά όχι για χταπόδι οπότε χρειάζομαι τα φώτα σας. Σκέφτομαι όπως σας είπα να βάλω χταπόδι πάνω στο αμάξι αλλά θέλω να μου πείτε αν αξίζει να κάνω μια τέτοια αγορά?Θα πάρει τίποτα το αμάξι? Υπάρχει κάποιος που έχει πάνω χταπόδι? Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει γιατί δεν ξέρω τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Σορρυ που ρωταω σαν ασχετος,
αλλα τι ακριβως θελεις να κανεις?
να βελτιωσεις το αμαξι σου? η να του βαλεις επανω μερικα πραγματα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 15:58:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xaxaxaxa

θαναση σε εχει επηρεασει η κακη παρεα μαζι μας Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 16:07:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα θελω, αλλα μου ειναι δυσκολο να μπω σε αυτη τη "λογικη" Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 18:52:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακη αυτος ειναι ο τριτος αυλος αλλα δεν μπορει να φανει πολυ καλα απ τη φωτο..ειναι τραγικα πνιγμενος και γι αυτο ειναι και κατασπρος απο θερμοκρασιες.
http://img268.imageshack.us/img268/3954/p1801171011.jpg

και εδω ειναι τα αμυγδαλα τα οποια ειναι καλα για πρωτα σταδια,αλλα για παραπανω δεν το βλεπω..ειναι παρα πολυ μικρα.
http://img26.imageshack.us/img26/2888/p180201171011.jpg

Τελος εδω ειναι ολοι οι αυλοι και αν προσεξετε οι 1,2 και 4 ειναι μαυροι ενω ο 3 ειναι ασπρος απο το ξυλο που τρωει

http://img35.imageshack.us/img35/9124/p1802171011.jpg


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 19:02:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν νομιζετε οτι οι λευκες επικαθησεις στους αυλους του μαντεμιου ειναι απο θερμοκρασιες,ειστε πολυ γελασμενοι... Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 20:00:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η πολλαπλή είναι σπασμένη Question


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 20:09:36    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χταπόδι για 207rc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos_komo_207rc έγραψε:
Παιδιά δεν βρήκα κάποιο σχετικό topic γι' αυτό και ανοίγω αυτό.


Νίκο λογικό μου ακούγετε το παραπάνω...

Το καλύτερο που έχεις να κανείς είναι να μάθεις πως δουλεύει το αυτοκίνητο σου... (και πιο συγκεκριμένα η τουρμπίνα του... twin scroll).


mechanic έγραψε:
nikos_komo_207rc έγραψε:
Παιδιά δεν βρήκα κάποιο σχετικό topic γι' αυ.............. εκ των προτέρων.


Σορρυ που ρωταω σαν ασχετος,
αλλα τι ακριβως θελεις να κανεις?
να βελτιωσεις το αμαξι σου? η να του βαλεις επανω μερικα πραγματα?


Να πετάξει λίγα... Χρήματα...


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 20:12:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
η πολλαπλή είναι σπασμένη Question


Ε το ραγισματακιτης το έχει...




Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 20:27:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν το λες ραγισματάκι!

αυτό το ραγισματάκι στους 800 βαθμούς είναι χαράδρα !


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 20:53:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Αν νομιζετε οτι οι λευκες επικαθησεις στους αυλους του μαντεμιου ειναι απο θερμοκρασιες,ειστε πολυ γελασμενοι... Laughing Laughing Laughing


Esy την ειπες παλι την εξυπναδα σου κωλοφαρδε Laughing
Εχεις δει λαμπαδιασμενη πολλαπλη απο 207 να δεις που κολλανε τα καυσαερια?
Και αν υποθεσουμε οτι εχεις δικιο,τοτε γιατι ολοι οι αλλοι ειναι οκ-μαυροι μαυροι οπως θα επρεπε για βελτιωμενο αμαξι? Confused

Υ.γ παιδια η πολλαπλη αυτη ειναι απο αμαξι που ειχε 150000χλμ και τα 100000 απο αυτα με τσιτα προγραμματα και προβληματα χρονισμου κατα καιρους..μην τα θελουμε και ολα δικα μας Rolling eyes


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 22:46:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την δικια μου την εξυπναδα ή την δικια σας ρε μανγκαρα; Rolling eyes

Δεν ειναι θεμα θερμοκρασιων,και σε ατμοσφαιρικα εχει ακριβως ιδιες ασπριλες,απλα δεν σου ετυχε να δεις ποτε...
Μεχρι και σε 1100αρι μοτερ των 60 αλογων εχει τετοιες ασπριλες στο μαντεμι τους,και εκει σιγουρα δεν ειναι απο θερμοκρασιες.
Επικαθησεις και καταλοιπα κακης καυσης ειναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Οκτ 2011, 22:58:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
Μακη αυτος ειναι ο τριτος αυλος αλλα δεν μπορει να φανει πολυ καλα απ τη φωτο..ειναι τραγικα πνιγμενος και γι αυτο ειναι και κατασπρος απο θερμοκρασιες.
http://img268.imageshack.us/img268/3954/p1801171011.jpg

και εδω ειναι τα αμυγδαλα τα οποια ειναι καλα για πρωτα σταδια,αλλα για παραπανω δεν το βλεπω..ειναι παρα πολυ μικρα.
http://img26.imageshack.us/img26/2888/p180201171011.jpg

Τελος εδω ειναι ολοι οι αυλοι και αν προσεξετε οι 1,2 και 4 ειναι μαυροι ενω ο 3 ειναι ασπρος απο το ξυλο που τρωει

http://img35.imageshack.us/img35/9124/p1802171011.jpg


sorry αλλά μετράς ανάποδα. Οι γάλλοι βασικά μετράνε ανάποδα.

Αυτός που λές τρία είναι ο δύο. Μετράς απο το κιβώτιο.


Αυτό που λές οτι έβλεπες διόρθωση στο αβανς, πόση διόρθωση εβλεπες σε τι στροφές με τι φορτίο και με πιο διαγνωστικό πρόγραμμα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
21 quadra (Παναγιώτης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (8V)

Ένταξη: 13 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Mεταμόρφωση

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Οκτ 2011, 06:44:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρατηρώντας την τραγική σχεδιαστικά πολλαπλή ( έχει σχεδιαστικά τα ίδια χάλια με του Renault 21 turbo ) θα πω ότι πολλές φορές αναγκάζονται οι κατασκευαστές για χωροταξικούς λόγους στο μηχανοστάσιο να τοποθετούν τέτοια αστεία ( αν και ζωτικά ) εξαρτήματα.

1ον Όλες οι twin scroll ραγίζουν στο πλακάκι απο τις συστολές / διαστολές του μαντεμιού, είναι μεγάλο το άνοιγμα για τα καυτά καυσαέρια και λεπτό το χώρισμα, ώστε δεν υπάρχει επαρκές υλικό για να απορροφήσει τις συστολοδιαστολές.

2ον Ο αυλός που έχι το πιο ανοιχτό χρώμα είναι αυτός που βρίσκεται σε ευθεία με την έξοδο των καυσαερίων οπότε δεν κατακρατούνται μέσα στην πολλαπλή, όπως στους υπόλοιπους 3, η κατακράτηση των πλούσιων σε μίγμα καυσαερίων τους έχει μαυρίσει.

3ον Το ίδιο χρώμα με τον αυλό έχει και η θερμή πλευρά της τουρμπίνας ( η μικρή φτερωτή ) το ίδιο χρώμα έχουν και τα μπουζί όταν είναι σωστή η καύση, το χρώμα λοιπόν του αυλού είναι το σωστό. Το χρώμα αυτό είναι από τα κεραμικά κατάλοιπα της καύσης που είναι σωστή.

4ον Αν παρατηρήσουμε προσεκτικά θα δούμε ότι οι 2 αυλοί που βρίσκονται στα άκρα έχουν πιο μαύρο χρώμα από τον άλλο μαύρο αυλό που γειτνιάζει με τον ανοιχτού χρώματος, και ειδικά ο πιο απομακρυσμένος από την έξοδο των καυσαερίων είναι ακόμα πιο μαύρος γιατί τα καυσαέρια παραμένουν περισσότερο χρόνο προσπαθώντας να διαφύγουν και πέφτει η θερμοκρασία τους. Αν έχετε παρατηρήσει στα τζάκια, το κέντρο της εστίας που έχει υψηλότερη θερμοκρασία είναι πολύ πιο καθαρό από τις πλευρές της εστίας, η υψηλότερη θερμοκρασία καθαρίζει τα κατάλοιπα της καύσης.

5ον Με μια σωστή σχεδιαστικά πολλαπλή το μοτέρ αυτό θα έχει να κερδίσει πολλά, θα μειωθεί και άλλο το όποιο Lag υπάρχει και θα κρατάει περισσότερη δύναμη ψηλά.

6ον Το ζητούμενο για μια άλλη πολλαπλή είναι ο χώρος και κυρίως το υλικό, τα Inox 306 - 316 - 319L είναι θερμοκρασιακά ακατάλληλα για τούρμπο πολλαπλές, αφού η αντοχή τους στην κυμαινόμενη θερμοκρασία δεν ξεπερνάει στην καλύτερη περίπτωση τους 650oc και στη συνεχή θερμοκρασία τους 800oc. Οποια δήποτε κατασκευή με αυτά τα υλικά έχει ζωή λιγότερη από χρόνο, εκτός και αν δεν περνάνε τα καυσαέρια του μοτέρ τους 600oc
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2078s (PHP: 58% - SQL: 42%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on