PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - ΣΚΟΥΠΕΣ peugeot sport
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2003, 09:09:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tony έγραψε:
Παίδες έβαλα και εγώ πρόσφατα σκούπα στο τουτου μου και παρατήρησα τεράστια διαφορά……στον ήχο!!!! Laughing

Μου στοίχισε η σκούπα με ανθρακονήματα της GREEN 129Euro μόνο!!! λόγο έκθεσης. Όλες η σκούπες για το 206 είναι ένα μέγεθος. Ότι και μοτέρ να φοράτε ο σωλήνας του υδραυλικού τιμονιού καθώς και η μπαταρία είναι σε στάνταρ θέση. Για ποιο λόγο να αλλάξουνε το μέγεθος???


Και εγώ στο ....παρατσάκ δεν την πήρα αυτή τη σκούπα στην έκθεση...
Ένας φίλος μου με ....παρακαλούσε σχεδόν να την πάρω, αλλά συγκρατήθηκα.......
Για πες μας τις εντυπώσεις σου (ηχητικές και πόσο βελτιώθηκε η απόδοση...) και αν γίνεται, βάλε και μια διεύθυνση του μαγαζιού...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2003, 14:01:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΚΙΤ ΤΗΣ SIMOTA CARBON ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΝΩ ΑΝΑΓΛΥΦΑ 206.ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΟΥΤΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΒΙΔΕΣ ΤΟΥ ΨΥΓΕΙΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΟΥΠΑ.ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΛΗΤΕΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΓΩ ΧΑΖΟΧΑΙΡΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΙΕΖΩ ΤΟ ΠΕΖΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΛΙΓΟ ΝΕΥΡΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙ ΓΕΝΕΤΑΙ.ΑΠΟ ΗΧΟ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΤΟ 1.4 ΜΕ ΤΟ 1.6 ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΩΛΗΝΑ ΤΩΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΣΤΟ 1.6.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ 140€ + 10€ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΩΛΗΝΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 15:07:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STAMOS έγραψε:
ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΚΙΤ ΤΗΣ SIMOTA CARBON ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΝΩ ΑΝΑΓΛΥΦΑ 206.ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΟΥΤΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΒΙΔΕΣ ΤΟΥ ΨΥΓΕΙΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΟΥΠΑ.ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΛΗΤΕΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΓΩ ΧΑΖΟΧΑΙΡΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΙΕΖΩ ΤΟ ΠΕΖΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΛΙΓΟ ΝΕΥΡΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙ ΓΕΝΕΤΑΙ.ΑΠΟ ΗΧΟ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΤΟ 1.4 ΜΕ ΤΟ 1.6 ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΩΛΗΝΑ ΤΩΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΣΤΟ 1.6.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ 140€ + 10€ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΩΛΗΝΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ


Πολύ φθηνό, έχει διαφορά με το 1.6 ?

Αυτό που πήρα εγώ της SIMOTA με το 206 ανάγλυφο αλλά για 1.6 με το σωλήνα τον μεταλλικό και τη λαστιχένια γωνία είχε 200 € !!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 15:14:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 09:36:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mε την σκούπα χαίρομαι να γεμίζω ως τις 7000στρ. 2α και 3η ειδικά από στάση είναι Very happy Very happy Very happy .
Ομως στις ρεπρίζ εν κινήσει νιώθω να είναι χειρότερο απο ότι με το κουτί.

Δεν έχω καταλήξει αν αυτό το 'turbo lug' στην αλλαγή 1ης - 2ας οφείλεται
στο ηλεκτρονικό γκάζι και χειροτερεύει λόγω σκούπας και τελικού εξάτμισης.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 12:19:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:

Δεν έχω καταλήξει αν αυτό το 'turbo lug' στην αλλαγή 1ης - 2ας οφείλεται
στο ηλεκτρονικό γκάζι και χειροτερεύει λόγω σκούπας και τελικού εξάτμισης.


Τι τελικό φοράς ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 12:28:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ivang έγραψε:
TONY PAP έγραψε:

Δεν έχω καταλήξει αν αυτό το 'turbo lug' στην αλλαγή 1ης - 2ας οφείλεται
στο ηλεκτρονικό γκάζι και χειροτερεύει λόγω σκούπας και τελικού εξάτμισης.


Τι τελικό φοράς ?



Grapnel (Bosal) ....


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 14:10:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό τι είναι universal, custom-fit για 1.6 και με τι διάμετρο εσωτερική ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 14:53:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

universal, Φ46-48


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 15:02:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
universal, Φ46-48


Φ46 ή Φ48 γιατί αν είναι Φ46 τότε λογικά δεν βλέπεις ιδιαίτερη διαφορά γιατί είναι κοντά στο μαμά, αν όμως είναι Φ48 και αυτές που θέλεις είναι πάλι Φ48 τότε μάλλον πρέπει να πας για ολόκληρο κιτ (μεσαίο-τελικό) !


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 15:32:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ivang έγραψε:
TONY PAP έγραψε:
universal, Φ46-48


Φ46 ή Φ48 γιατί αν είναι Φ46 τότε λογικά δεν βλέπεις ιδιαίτερη διαφορά γιατί είναι κοντά στο μαμά, αν όμως είναι Φ48 και αυτές που θέλεις είναι πάλι Φ48 τότε μάλλον πρέπει να πας για ολόκληρο κιτ (μεσαίο-τελικό) !


Δεν θυμάμαι την ακριβή διάμετρο αλλά δεν θέλω να έχω πολυ θορυβο
ειδικά σε ταξίδι οπότε το σκέφτομαι για το κιτ.
Να μου πεις με ένα καλύτερο τελικό τι θα κερδίσω ... Ελα ντε .... Shocked

Μήπως δουλέψει καλύτερα το πακέτο Πρόγραμμα-σκούπα-εξάτμιση ...


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nasos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 37
Τόπος: Piraeus

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 12:41:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αύριο πάω στην Εψιλον για service 40000km και λέω να βάλω μια σκούπα (1.6 16v multiplex cc). Εχω όμως δύο προβλήματα:

1) Εχω ακούσει πως ΟΛΕΣ οι σκούπες της peugeot σπάνε επειδή είναι βιδωμένες πάνω στο αυτοκίνητο, οπότε με τους κραδασμούς του μοτέρ... Μια σκέψη είναι να πάρω φίλτροχοάνη από την peugeot και κουφάρι σκούπας να βρω από αλλού και να τα τοποθετήσω μόνος μου.

2) Το αυτοκίνητο έχει πολλαπλά προβλήματα με την εισαγωγή, με 6 φορές αλλαγμένο τον map sensor και 3 εγκεφάλους, συν μια ραγισμένη πολλαπλή εξαγωγής πριν 2 μήνες περίπου. Τους τελευταίους 2 μήνες δεν έχει άλλο πρόβλημα, αλλά όπως καταλαβαίνετε το έχω πάρει από φόβο. Μήπως με την σκούπα χειροτερέψει η κατάσταση; Μήπως θα μου πουλάνε τρέλλα αν ξαναχαλάσει; Το αυτοκίνητο έχει εγγύηση μέχρι 6/2004 και οι τύποι στην Εψιλον με διαβεβαιώνουν πως δεν θα έχω πρόβλημα.

Ιδέες;


Πίστα; Ποιά πίστα; Παραλία!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 13:25:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ είχα την Simota look carbon αλλά έσπασαν οι βάσεις και την έβγαλα!!!
Επίσης είχε φάει τον ένα από τους δυο σωλήνες του air-condition και παραλίγο να τον τρυπήσει!!!Ακόμα ακούμπαγε και στο καπώ και έχει αφήσει σημάδι!-το καπώ δεν έχει μόνωση-!!!
Ξέρω ότι είναι για 1.6 γι'αυτό και δεν καθότανε καλά!
Ρώτησα και έναν τύπο που πουλάει και μου είπε ότι δεβν βγαίνουν σκούπες για 1,4 και όλες είναι του 1,6!!!
Αν ξέρει κανείς,ισχύει αυτό ή μου λέει μαλ***ες???



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 13:41:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Daloup-man έγραψε:
Εγώ είχα την Simota look carbon αλλά έσπασαν οι βάσεις και την έβγαλα!!!
Επίσης είχε φάει τον ένα από τους δυο σωλήνες του air-condition και παραλίγο να τον τρυπήσει!!!Ακόμα ακούμπαγε και στο καπώ και έχει αφήσει σημάδι!-το καπώ δεν έχει μόνωση-!!!
Ξέρω ότι είναι για 1.6 γι'αυτό και δεν καθότανε καλά!
Ρώτησα και έναν τύπο που πουλάει και μου είπε ότι δεβν βγαίνουν σκούπες για 1,4 και όλες είναι του 1,6!!!
Αν ξέρει κανείς,ισχύει αυτό ή μου λέει μαλ***ες???


Εχω κι'εγω ακριβως αυτη τη σκουπα, στο κουτι της ελεγε για 1.4 8v αλλα απ'οτι εχω δει ταιριαζει και σε 1.6. 1)Η αληθεια ειναι πως πρεπει να μετακινησεις λιγω τον σωληνα (ο οποιος ειναι του υδραβλικου τιμονιου) με λιγο σπρωξιμο (μην φοβασαι δεν σπαει). 2)Κι εμενα μου εσπασαν οι βασεις σχεδων αμεσως αλλα με μια μικρη πατεντα ειναι ΟΚ εδω και 25000 χλμ. 3)Επεισης ναι, ακουμπαει λιγο στο καπω αλλα δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 13:46:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Daloup-man έγραψε:
Εγώ είχα την Simota look carbon αλλά έσπασαν οι βάσεις και την έβγαλα!!!
Επίσης είχε φάει τον ένα από τους δυο σωλήνες του air-condition και παραλίγο να τον τρυπήσει!!!Ακόμα ακούμπαγε και στο καπώ και έχει αφήσει σημάδι!-το καπώ δεν έχει μόνωση-!!!
Ξέρω ότι είναι για 1.6 γι'αυτό και δεν καθότανε καλά!
Ρώτησα και έναν τύπο που πουλάει και μου είπε ότι δεβν βγαίνουν σκούπες για 1,4 και όλες είναι του 1,6!!!
Αν ξέρει κανείς,ισχύει αυτό ή μου λέει μαλ***ες???


Οι σκούπες της Simota το έχουν το πρόβλημα αυτό γιατί δεν έχουν ελαστικό κολάρο με αποτέλεσμα από τους κραδασμούς να σπάνε οι βάσεις.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 14:02:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Daloup-man έγραψε:
Εγώ είχα την Simota look carbon αλλά έσπασαν οι βάσεις και την έβγαλα!!!
Επίσης είχε φάει τον ένα από τους δυο σωλήνες του air-condition και παραλίγο να τον τρυπήσει!!!Ακόμα ακούμπαγε και στο καπώ και έχει αφήσει σημάδι!-το καπώ δεν έχει μόνωση-!!!
Ξέρω ότι είναι για 1.6 γι'αυτό και δεν καθότανε καλά!
Ρώτησα και έναν τύπο που πουλάει και μου είπε ότι δεβν βγαίνουν σκούπες για 1,4 και όλες είναι του 1,6!!!
Αν ξέρει κανείς,ισχύει αυτό ή μου λέει μαλ***ες???


Οι σκούπες της Simota το έχουν το πρόβλημα αυτό γιατί δεν έχουν ελαστικό κολάρο με αποτέλεσμα από τους κραδασμούς να σπάνε οι βάσεις.


......εκτος απο αυτο,οι περισσοτεροι μηχανικοι,εχουν την συνηθεια να τις βιδωνουν επανω στο πλαστικο κομματι πανω απο το ψυγειο (γιαυτο αλλωστε ακουμπαγε και στο καπο-πραγμα αδιανοητο για καπο χωρις μονωση).
Εχει που εχει η Simota μεταλλικο κολαρο,εχει και τις βιδες να κρατανε το μπροστινο μερος,οποτε η ελαστικοτητα παει περιπατο.

Επισης,δεν υπαρχει σκουπα για 1600 ή για 1400 ή για 2000.
Ολες οι σκουπες ειναι ιδιες (εννοω αυτες που ειναι για 206).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Νωe (Τασος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 S16

Ένταξη: 05 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 91
Τόπος: Αθήνα - Καισαριανή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 14:06:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι Πανο.... υπαρχουν διαφορετικες για τι καθε ενα..... Cool

δες για παραδειγμα την δικια μου που ειναι χειροποιητη κ δεν εχει κανενα προβλημα 2 χρονια τωρα...... εξαλλου γι αυτο την εβαλε κ ο Πολιτης μολις την ειδε..... Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 14:19:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νωe έγραψε:
οχι Πανο.... υπαρχουν διαφορετικες για τι καθε ενα..... Cool

δες για παραδειγμα την δικια μου που ειναι χειροποιητη κ δεν εχει κανενα προβλημα 2 χρονια τωρα...... εξαλλου γι αυτο την εβαλε κ ο Πολιτης μολις την ειδε..... Wink


Τασο,το λες και μονο σου ρε φιλε..
Η δικια σου ειναι χειροποιητη,αρα κατασκευστηκε συμφωνα με τα δικα σου στάνταρ-μέτρα-σταθμά-διαστάσεις.Καπως ετσι τελος παντον αντιλαμβανομαι εγω την εννοια ''χειροποίητη''.

Οι σκουπες ομως που κυκλοφορουν ετοιμες για 206 στο εμποριο,εχουν ολες ακριβως τις ιδιες διαστασεις και τα ιδια κοψιματα στο κατω μερος,για να εφαρμοσουν στα 206,ασχετα απο τα κυβικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Νωe (Τασος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 S16

Ένταξη: 05 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 91
Τόπος: Αθήνα - Καισαριανή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 14:27:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστα Πανο...... Wink
τελοσπαντων εμενα δουλευει μια χαρα κ κανει κ δουλεια πολυ καλα οπως ξερεις.... Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2003, 15:03:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nasos έγραψε:
Αύριο πάω στην Εψιλον για service 40000km και λέω να βάλω μια σκούπα (1.6 16v multiplex cc). Εχω όμως δύο προβλήματα:

1) Εχω ακούσει πως ΟΛΕΣ οι σκούπες της peugeot σπάνε επειδή είναι βιδωμένες πάνω στο αυτοκίνητο, οπότε με τους κραδασμούς του μοτέρ... Μια σκέψη είναι να πάρω φίλτροχοάνη από την peugeot και κουφάρι σκούπας να βρω από αλλού και να τα τοποθετήσω μόνος μου.

2) Το αυτοκίνητο έχει πολλαπλά προβλήματα με την εισαγωγή, με 6 φορές αλλαγμένο τον map sensor και 3 εγκεφάλους, συν μια ραγισμένη πολλαπλή εξαγωγής πριν 2 μήνες περίπου. Τους τελευταίους 2 μήνες δεν έχει άλλο πρόβλημα, αλλά όπως καταλαβαίνετε το έχω πάρει από φόβο. Μήπως με την σκούπα χειροτερέψει η κατάσταση; Μήπως θα μου πουλάνε τρέλλα αν ξαναχαλάσει; Το αυτοκίνητο έχει εγγύηση μέχρι 6/2004 και οι τύποι στην Εψιλον με διαβεβαιώνουν πως δεν θα έχω πρόβλημα.

Ιδέες;


Νασο,αν αφησεις το μαμα σωληνα (που καταληγει στο φιλτροκουτι),καμια σκουπα δεν κινδυνευει να σπασει.Ουτε η PS.
Αν θελεις να την τοποθετησεις μονος σου,πιστευω οτι το παρακατω Link θα σε βοηθησει.

http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=1918&start=0&sid=3a6c6bb1e8459fcf033aebad2fd54d74
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,161s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on