PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - ΣΚΟΥΠΕΣ peugeot sport
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
VVV (Κώστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS 1.600 8V

Ένταξη: 05 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2003, 12:44:43    Θέμα δημοσίευσης: 206 - ΣΚΟΥΠΕΣ peugeot sport Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες ξέρετε αν οι σκούπες της peugeot sport είναι για όλα τα μοντέλα 206 ίδιες?

Πήρα σε επίσημο συνεργείο peugeot και μου είπανε ότι και το 8V (1,4 + 1,6) καθώς και το 16V φοράνε την ίδια σκούπα.

Σε κάποιο τόπικ (το οποίο δεν μπορώ να εντοπίσω) είχα δεί κάποιους που λέγανε ότι πούλησαν σε 1,4 σκούπα απο 1,6 και δεν έκανε κτλ κτλ...

Για δώστε μου τα φώτα σας...

P.S. (Μιλάμε πάντα για peugeot sport σκούπες..γιατί οι άλλες μάρκες ίσως έχουν διαφορετικές.)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2003, 16:49:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eνδεχομενως να αναφερεσαι στις ΜPS, δηλαδη στις Μουφα Peugeot Sport σκουπες.
Απο οσο ξερω η Peugeot Sport δεν βγαζει σκουπα για 206.

Οποτε οσοι τις πουλανε για αυθεντικες PS, θα πρεπει να το ξανασκεφτουν.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2003, 17:34:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξερω αν η Peugeot sport βγαζει η οχι σκουπες ειδικα για το 206 ουτε και αν ολες αυτες που κυκλοφορουν ειναι μουφα αλλα οντως κυκλοφορουν 2 "κοψιες" σκουπας αν μου επιτρεπεται η εκφραση.
η κλασσικη και μια ποιο "τριγωνικη" σε σχημα.
ετσι αλλη ταιριαζει κουτι στο 1400 και αλλη στο 1600.
φυσικα οι τρυπες για να στερεωθουν πανω στο ψυγειο πρεπει να γινουν προσεκτικα απο εμας γιατι σε κανενα απο τα 2 ειδη δεν ειναι ετοιμες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Marellios (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XT '00

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 107
Τόπος: Aθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2003, 19:30:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ειχα παρει τηλ. στην Condor να ρωτησω για σκουπα.Με ρωτησαν τι αυτοκινητο εχω και τους ειπα 206 1.4.Μου απαντησαν οτι υπαρχει σκουπα 211Ευρω.Τωρα αν ειναι ειδικα σχεδιασμενη για 206 δεν ξερω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bebis206vts (Νικος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206XS 1.6 16ν 120hp mod

Ένταξη: 25 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 61
Τόπος: ΝΑΞΟΣ!!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2003, 21:06:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω βρηκα σκουπα με ξυλινο κονταρι και προσφορα το φαρασι στα ATLANTIC μονο 3 ευρο...!!!
Εφυγα κιολας να παω για ψωνια...!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


206 πυραυλος!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Martini (ΘΑΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: Αθηνα - Βούλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2003, 22:44:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω παρει απο την Condor σκουπα για 206 1.6 211 ευρα ταιριαζει κουτι βεβαιως και βγαζει για 206 αν και νομιζω οτι εκει που μπαινει δεν εχει απο που να ρουφηξει αερα.. αλλα αυτο εινια μια αλλη ιστορια...


No race no fun !!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 01:36:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
δεν ξερω αν η Peugeot sport βγαζει η οχι σκουπες ειδικα για το 206 ουτε και αν ολες αυτες που κυκλοφορουν ειναι μουφα αλλα οντως κυκλοφορουν 2 "κοψιες" σκουπας αν μου επιτρεπεται η εκφραση.
η κλασσικη και μια ποιο "τριγωνικη" σε σχημα.
ετσι αλλη ταιριαζει κουτι στο 1400 και αλλη στο 1600.
φυσικα οι τρυπες για να στερεωθουν πανω στο ψυγειο πρεπει να γινουν προσεκτικα απο εμας γιατι σε κανενα απο τα 2 ειδη δεν ειναι ετοιμες.

γιατι και μενα που ειχε τρυπες......... Confused Confused Confused Confused


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Jongou (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1400 (8v) 2002 colorline multi

Ένταξη: 18 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 43
Τόπος: Alexandroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 13:47:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Martini έγραψε:
εχω παρει απο την Condor σκουπα για 206 1.6 211 ευρα ταιριαζει κουτι βεβαιως και βγαζει για 206 αν και νομιζω οτι εκει που μπαινει δεν εχει απο που να ρουφηξει αερα.. αλλα αυτο εινια μια αλλη ιστορια...


Παιδιά συμφωνώ, και εγώ που έβαλα προσφατα σκούπα με 240 ευρώ παρατήρησα ότι δεν εχει από που να τραβήξει αν και ο λέωντας έχει καλύτερα ρεπρίζ Razz ! Λέτε να κάνω καμία μόνωση για την θεροκρασία? Onfire Onfire Onfire Onfire Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 14:04:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Martini έγραψε:

αν και νομιζω οτι εκει που μπαινει δεν εχει απο που να ρουφηξει αερα.. αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...


Συγνωμη αλλα αυτο ειναι ολη η ιστορια.200 τοσα ευρωπουλα και να μην δουλευει και σωστα ειναι κριμα.

Λιγο υπομονη σε οσους σκεφτονται να παρουν σκουπα να δουμε τι θα γινει με την custom made εισαγωγη που ετοιμαζουμε.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 14:13:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jongou έγραψε:
Martini έγραψε:
εχω παρει απο την Condor σκουπα για 206 1.6 211 ευρα ταιριαζει κουτι βεβαιως και βγαζει για 206 αν και νομιζω οτι εκει που μπαινει δεν εχει απο που να ρουφηξει αερα.. αλλα αυτο εινια μια αλλη ιστορια...


Παιδιά συμφωνώ, και εγώ που έβαλα προσφατα σκούπα με 240 ευρώ παρατήρησα ότι δεν εχει από που να τραβήξει αν και ο λέωντας έχει καλύτερα ρεπρίζ Razz ! Λέτε να κάνω καμία μόνωση για την θεροκρασία? Onfire Onfire Onfire Onfire Question


υπάρχει μονωτική απο φύλλο αμιάντου ή κατι τέτοιο αλλά δεν έχω
ακούσει να το έχει δοκιμάσει κανείς ...

για τις ρεπριζ έχεις μετρήσει πριν και μετά ή λογω ήχου ενθουσιάζεσαι Question


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 14:16:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:

Λιγο υπομονη σε οσους σκεφτονται να παρουν σκουπα να δουμε τι θα γινει με την custom made εισαγωγη που ετοιμαζουμε...


... στου "κασίδη το κεφάλι" που λένε και στο χωριό μου, που έχει θάλασσα.


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 14:19:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και ποιό είναι το χωριό σου που έχει θάλασσα Question


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 14:23:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

konstantinos έγραψε:

... στου "κασίδη το κεφάλι" που λένε και στο χωριό μου, που έχει θάλασσα.


Πενια τεχνας κατεργαζεται......

Εχεις ομως και ωραιο κεφαλι και πανω απ ολα διαθέσιμο Laughing


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 14:30:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
και ποιό είναι το χωριό σου που έχει θάλασσα Question


Εκεί που παραθερίζει το club το καλοκαίρι... (Κέρκυρα)


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 14:37:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

CORFU Exclamation VERY NICE Very happy


από σκούπες πως πάτε εκεί Question


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 14:48:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
CORFU Exclamation VERY NICE Very happy


από σκούπες πως πάτε εκεί Question


Εκεί? δεν έχω ιδέα...


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Marellios (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XT '00

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 107
Τόπος: Aθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 17:14:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Martini έγραψε:

αν και νομιζω οτι εκει που μπαινει δεν εχει απο που να ρουφηξει αερα.. αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...


Συγνωμη αλλα αυτο ειναι ολη η ιστορια.200 τοσα ευρωπουλα και να μην δουλευει και σωστα ειναι κριμα.

Λιγο υπομονη σε οσους σκεφτονται να παρουν σκουπα να δουμε τι θα γινει με την custom made εισαγωγη που ετοιμαζουμε.


Επειδη ψηνομαι να βαλω σκουπα απο την P.S. αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως απο εκει που μπαινει μπορει να παρει αερα,αν και οσοι εβαλαν εμειναν ευχαριστημενοι τουλαχιστον απο αποψη ροπης,μηπως θα μπορουσες ρε Μακη να πεις μερικες λεπτομερειες:
Αναφερεσαι στο project με τις φιλτροχοανες απο Θεσσαλονικη;
Ποτε υπολογιζεις να ειναι ετοιμο-δοκιμασμενο;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 17:27:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστη δουλεια για το 206 ειναι ολοκληρη η εισαγωγη απο το CUP (Ρε παιδες ας την ανεβασει καποιος σε φωτο.ΜΑΚΗΗ Wink ) την οποια την βαζουν μερικοι και σε RALLYE με πολυ καλα αποτελεσματα.Βεβαια ειναι ακριβη αλλα ΑΝ θελει καποιος να κανει σωστη δουλεια μαζευει σιγα σιγα χρηματα και βαζει σωστα πραγματα Exclamation Exclamation Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Marellios (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XT '00

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 107
Τόπος: Aθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 18:59:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και ποσο κανει απο περιεργεια;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 19:12:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1000 και κατι ευρο χοντρα χοντρα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0886s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on