PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Nέος κινητήρας για το 206, 1400 16v
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2003, 14:02:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα ο κινητήρας δεν είναι τελείως καινούριος. Διαφορετικό καπάκι έχει ενώ σαν βάση είναι ο παλιός. Όσο για το Multiμπέρδεμα θα είναι παρόμοιο με αυτό του 1,6 οπότε τα προβληματάκια που τυχόν εμφανιστούν θα λυθούν γρήγορα( Question )


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2003, 14:25:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω θα το εχω το αυτοκινητο στο πρωτο 10ημερο του ιανουαριου. αν καποιος το παρει μεσα στον δεκεμβρη θα μαθουμε περισσοτερα. για τα προβληματα που λετε εγω δεν ανησυχω για την ωρα. συμφωνω με τον drake οτι αν το multiskato παρουσιασει κατι θα διορθωθει σχετικα γρηγορα.εξαλλου ισως τα προβληματα του 1.6 να τα εχουν εξαλείψει απο το νεο συστημα.ευελπιστω Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2003, 23:34:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
4τροχοι...

Ο νέος κινητήρας με τον κωδικό ΕΤ3 έχει κατά 15 ίππους μεγαλύτερη ονομαστική ισχύ από τον προκάτοχο του αγγίζοντας τους 90, με ιδιαίτερα επίπεδη καμπύλη ροπής. Θα συνδυάζεται με δύο διαφορετικής κλιμάκωσης χειροκίνητα κιβώτια, ένα «κοντό» για τις σπορτίφ εκδόσεις και ένα για πιο άνετη μετακίνηση. Ακόμη, θα είναι διαθέσιμο και ένα νέο αυτόματο κιβώτιο tiptronic τύπου Porsche, με 4 σχέσεις και την επιλογή χειροκίνητης σειριακής λειτουργίας. Στον τομέα των φρένων, το ABS ενισχύεται με ηλεκτρονικό σύστημα κατανομής της πέδησης. Νέες είναι και οι αλουμινένιες ζάντες των 14 ιντσών, ενώ μικρές επεμβάσεις στην εξωτερική εμφάνιση συμπληρώνουν την εικόνα. Στο εσωτερικό, οι κυριότερες αλλαγές είναι η τοποθέτηση αερόσακων τύπου «κουρτίνας» για τους μπροστά και τους πίσω επιβάτες, αλλά και η αναβάθμιση του ηχοσυστήματος. Το νέο ηχοσύστημα κατασκευάζεται από την JBL και διαθέτει 8(!) ηχεία και subwoofer. Στους επαρχιακούς δρόμους γύρω από το Παρίσι, είχαμε την ευκαιρία να οδηγήσουμε την «κοντή» χειροκίνητη έκδοση, αλλά και την αυτόματη, της οποίας το κιβώτιο διέθετε εξαιρετικά ομαλή λειτουργία. Ο νέος 16βάλβιδος κινητήρας είχε γραμμική απόκριση και περιορισμένη κατανάλωση, ενώ σε σχέση με τον προκάτοχο του παρουσιάζει ένα πλεονέκτημα στην απόδοση σε υψηλούς ρυθμούς περιστροφής. Αναβάθμιση λοιπόν για το 206, με σύγχρονα στοιχεία που του έλειπαν και στόχο την συνέχιση της επιτυχημένης εμπορικά πορείας.


Koιτάξτε και το τεύχος Δεκεμβρίου 4Τ που έχει όλες τις λεπτομέρειες για το 206 1.4 16V. Εκεί γράφω όλα όσα μας ενδιαφέρουν τεχνικά (μηχανή,τροχοί, δισκόφρενα κλπ.) αλλά και τις διαθέσιμες εκδόσεις.

Στους γαλλικούς δρόμους τουλάχιστον, με την καλή άσφαλτο και τις ανοιχτές καμπές, δεν έδειχνε πολύ γρηγορότερο από το 8V. Απλώς επαρκής ο νέος κινητήρας, σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Το θετικό είναι ότι καίει λίγο.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 08:17:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
petrskar έγραψε:
4τροχοι...

Ο νέος κινητήρας με τον κωδικό ΕΤ3 έχει κατά 15 ίππους μεγαλύτερη ονομαστική ισχύ από τον προκάτοχο του αγγίζοντας τους 90, με ιδιαίτερα επίπεδη καμπύλη ροπής. Θα συνδυάζεται με δύο διαφορετικής κλιμάκωσης χειροκίνητα κιβώτια, ένα «κοντό» για τις σπορτίφ εκδόσεις και ένα για πιο άνετη μετακίνηση. Ακόμη, θα είναι διαθέσιμο και ένα νέο αυτόματο κιβώτιο tiptronic τύπου Porsche, με 4 σχέσεις και την επιλογή χειροκίνητης σειριακής λειτουργίας. Στον τομέα των φρένων, το ABS ενισχύεται με ηλεκτρονικό σύστημα κατανομής της πέδησης. Νέες είναι και οι αλουμινένιες ζάντες των 14 ιντσών, ενώ μικρές επεμβάσεις στην εξωτερική εμφάνιση συμπληρώνουν την εικόνα. Στο εσωτερικό, οι κυριότερες αλλαγές είναι η τοποθέτηση αερόσακων τύπου «κουρτίνας» για τους μπροστά και τους πίσω επιβάτες, αλλά και η αναβάθμιση του ηχοσυστήματος. Το νέο ηχοσύστημα κατασκευάζεται από την JBL και διαθέτει 8(!) ηχεία και subwoofer. Στους επαρχιακούς δρόμους γύρω από το Παρίσι, είχαμε την ευκαιρία να οδηγήσουμε την «κοντή» χειροκίνητη έκδοση, αλλά και την αυτόματη, της οποίας το κιβώτιο διέθετε εξαιρετικά ομαλή λειτουργία. Ο νέος 16βάλβιδος κινητήρας είχε γραμμική απόκριση και περιορισμένη κατανάλωση, ενώ σε σχέση με τον προκάτοχο του παρουσιάζει ένα πλεονέκτημα στην απόδοση σε υψηλούς ρυθμούς περιστροφής. Αναβάθμιση λοιπόν για το 206, με σύγχρονα στοιχεία που του έλειπαν και στόχο την συνέχιση της επιτυχημένης εμπορικά πορείας.


Koιτάξτε και το τεύχος Δεκεμβρίου 4Τ που έχει όλες τις λεπτομέρειες για το 206 1.4 16V. Εκεί γράφω όλα όσα μας ενδιαφέρουν τεχνικά (μηχανή,τροχοί, δισκόφρενα κλπ.) αλλά και τις διαθέσιμες εκδόσεις.

Στους γαλλικούς δρόμους τουλάχιστον, με την καλή άσφαλτο και τις ανοιχτές καμπές, δεν έδειχνε πολύ γρηγορότερο από το 8V. Απλώς επαρκής ο νέος κινητήρας, σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Το θετικό είναι ότι καίει λίγο.


WELCOME BACK CMR II CHAMPION!!!!!!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 09:25:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Judger έγραψε:

WELCOME BACK CMR II CHAMPION!!!!!!!! Laughing


Ναι, δούλευε με και από πάνω!!! Laughing Laughing Laughing


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 09:42:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Judger έγραψε:

WELCOME BACK CMR II CHAMPION!!!!!!!! Laughing


Ναι, δούλευε με και από πάνω!!! Laughing Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Γεια σου ρε Πετρο...... Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 10:19:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...Επιτέλους ανακοινώθηκαν απο το επίσημο site της peugeot τα χαρακτηριστικά του 206 90ίππων. 0-100 10,9 όπως αναφερει!! Wink 1000μ σε 32.8 και αεριζομενοι δισκοι μπροστα και απλοι δισκοι πισω. για το ηχοσυστημα δε λεει τιποτα,αν ξερει καποιος στανταρ πραγματα ας μας πει.
για την ώρα Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 11:22:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποιος αλλος ειναι να παρει το συγκεκριμένο?? θα το παρει κανεις πριν τα χριστούγεννα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
kazanovas (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 Gti

Ένταξη: 30 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Ζωγράφου-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 19:43:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρχικα ελεγα να το παρω αλλα τελικα προτιμησα το 1.6Gti!(xexe) Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Νωe (Τασος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 S16

Ένταξη: 05 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 91
Τόπος: Αθήνα - Καισαριανή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 18:47:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ καλη επιλογη!!!! Αντε μεγια....... Very happy Very happy Very happy Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kazanovas (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 Gti

Ένταξη: 30 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Ζωγράφου-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 21:48:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να σαι καλα!το μονο ασχημο ειναι οτι θα πρεπει να περιμενω κανα διμηνο! Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 23:55:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν πειραζει...μπρος στα καλλη τι ειναι ο πονος!!! Οι αλλοι ομως (εμεις με τα 1.4 8v) θα περιμενουμε ποτε θα κανει ανοιξη μπας και βρουμε κανα ευρωπουλο να "πεταξουμε" πανω κανα μοτερ...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2003, 16:08:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ηχοσυστημα αποτελει προαιρετικο εξοπλισμο τελικα. στανταρ ειναι τα 4 ηχεια+2 tweeters και το γνωστο cdplayer
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Σελίδα 10 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1364s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on