PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Nέος κινητήρας για το 206, 1400 16v
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 11:21:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikos(Vini) έγραψε:

το έχει πάρει φίλος (μοντέλο 2001) ... μαύρο ... κατράμι ... άλλο πράγμα σου λέω ... Δεν έχει πειράξει τίποτα στο αυτοκίνητο ... και ήταν ήδη χαμηλωμένο 3 εκατοστά με διπλή σπορ εξάτμιση πίσω με τρελό θόρυβο, τρελό εργοστασιακό ηχοσύστημα της JVC (ενισχυτής/sub/ηχεία) με φοβερή ζάντα (205/50/15) και τρελά σπόιλερ ...
0-100 περίπου στα 11,5''
και τελική κοντέρ περίπου 200 ...

Μούρλια σου λέω ....


Όταν πήρα το 206,τα "πήγα" εσκεμμένα με ένα τέτοιο,γιατί είχα ενθουσιαστεί με όσα είχα ακούσει/διαβάσει.Τελικά... δεν έλεγε τίποτα από κινητήρα Wink


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 11:39:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
Vaggelis έγραψε:

Τι τιμή είχε όμως αυτό το TopGun;;;


5μύρια.Ήταν η 2η επιλογή μου.Προτίμησα το 1600άρη όμως με τα ίδια (και λιγότερα) χρήματα...


Αυτό εννοώ και εγώ....
Οτι δηλαδή με λιγότερα χρήματα, μπορούσες να αγοράσεις το (ταχύτερο) 206 1600, το Rallye κλπ
Ήταν πολλά τα λεφτά για 1400....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 11:43:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:

Όταν πήρα το 206,τα "πήγα" εσκεμμένα με ένα τέτοιο,γιατί είχα ενθουσιαστεί με όσα είχα ακούσει/διαβάσει.Τελικά... δεν έλεγε τίποτα από κινητήρα Wink


Δοκίμασες το 206/1400/75 και ήταν ποιο γρήγορο από το TopGun με τα 101 άλογα ? ? ? χλωμό το κόβω ...

Rolling eyes Rolling eyes Αλλά μάλλον συγκρίνεις το 206/1600 με το Ιbiza ... άστοχη σύγκριση ... αφού το 206 έχει ροπή κοντά στα 16 ενώ το Ibiza είναι κοντά στα 12 ... Wink Wink Θέλω να πω (για να μην παρεξηγούμαι) ότι με την ίδια λογική θα μπορούσες να δοκιμάσεις ένα Ibiza Cupra με τα 155ps και 1800κυβικά ... το οποίο σίγουρα κάτι λέει από κινητήρα ...

Όσο για την τιμή του ΤopGun πράγματι ήταν κάτι παραπάνω από 5 μύρια ... αλλά έδινε τόσα πολλά (μόνο το ηχοσύστημα το κοστολογώ περί τις 400.000δρχ) που τουλάχιστον το δικό μου 206 (που ήταν και 1600) φαινόταν γυμνό μπροστά του ... και μου κόστισε και 5.100.000
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 12:27:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από προσωπική εμπειρία, για το top gun
το χει μια φίλη μου....

Μπροστά στο 206 δεν λέει....., έστω και αν είναι το 1.4 με τα 75 άλογα...
Και από προβλήματα ουκ ο λίγα.....
Με τελευταίο τον ουρανό να έχει γίνει κοτλέ.....στα καλά καθούμενα...
Εκτός το ότι η ποιότητα κατασκευής του, για μένα που βολτάρουμε σαν συνεπιβάτης,,, και σε όλες τις θέσεις, την κρίνω χαμηλώτερη του 206 1.4
Standar!
Χίλιες φορές το puntaki, ή το stilo.... Wink στα 1.4

Και φυσικά σε ένα μαυρακι το 206 1.4 με ένα χαμηλωματάκι και με μια χρυσή ζαντούλα......δεν συγκρίνεται...εμφανισιακά...με ibiza..και οδηγηκά..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 12:49:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikos(Vini) έγραψε:
teoman έγραψε:

Όταν πήρα το 206,τα "πήγα" εσκεμμένα με ένα τέτοιο,γιατί είχα ενθουσιαστεί με όσα είχα ακούσει/διαβάσει.Τελικά... δεν έλεγε τίποτα από κινητήρα Wink


Δοκίμασες το 206/1400/75 και ήταν ποιο γρήγορο από το TopGun με τα 101 άλογα ? ? ? χλωμό το κόβω ...


Όχι Νικόλα,δοκίμασα 2 μοντέλα ανάλογης χρηματικής αξίας (όσα σκόπευα να δώσω για καινούργιο αυτοκίνητο).Στα υπόλοιπα συμφωνούμε,μιας και στο seat με ενθουσίασε η εμφάνιση και ότι προσέφερε (αντικειμενικά δεν ήταν ακριβό με αυτόν τον εξοπλισμό),αλλά που ο κινητήρας του τελικά θα με άφηνε ανικανοποίητο.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 12:51:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206Mike έγραψε:
Και φυσικά σε ένα μαυρακι το 206 1.4 με ένα χαμηλωματάκι και με μια χρυσή ζαντούλα......δεν συγκρίνεται...εμφανισιακά...με ibiza..και οδηγηκά..


Χρυση ζαντα....???? Χμμμ.... Κανγκουρ detected! Ελα ρε βαλε μια ωραια ασημενια νορμαλ εστω με πολλες ακτινες και εκει να δεις πως δειχνει το αμαξι..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 12:57:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikos(Vini) έγραψε:
teoman έγραψε:

Όταν πήρα το 206,τα "πήγα" εσκεμμένα με ένα τέτοιο,γιατί είχα ενθουσιαστεί με όσα είχα ακούσει/διαβάσει.Τελικά... δεν έλεγε τίποτα από κινητήρα Wink


Όσο για την τιμή του ΤopGun πράγματι ήταν κάτι παραπάνω από 5 μύρια ... αλλά έδινε τόσα πολλά (μόνο το ηχοσύστημα το κοστολογώ περί τις 400.000δρχ) που τουλάχιστον το δικό μου 206 (που ήταν και 1600) φαινόταν γυμνό μπροστά του ... και μου κόστισε και 5.100.000


Ναι αλλά ήταν πολύ πιο όμορφο και πολύ πιο γρήγορο!!!

Άρε Νικόλα φοβερό ήταν το 206σου Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 13:42:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Ναι αλλά ήταν πολύ πιο όμορφο και πολύ πιο γρήγορο!!!

Άρε Νικόλα φοβερό ήταν το 206σου Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


για να γίνει ποιο όμορφο έσκασα:
200.000 δρχ για ζάντες
80.000 δρχ για ελατήρια/τοποθέτηση/ευθυγρ/ζυγοσταθμίσεις
100.000 για αεροτομή
30.000 για φρύδια
60.000 για εσωτερικά αλουμίνια και όργανα
100.000 για εξάτμιση
50.000 για APEX φιλτροβαρελάκι
70.000 για δερματίνη
30.000 για armrest
200.000 για ηχεία
30.000δρχ για άλλα αξεσουάρ

Σύνολο: 1.050.000δρχ ... τα οποία τα έχασα ... γιατί ΔΕΝ ήταν εργοστασιακά ... Evil

+ 5.100.000δρχ αγοράς τελικά μου πήγε = 6.150.000δρχ Evil και το πούλησα 4.150.000δρχ. Χασούρα 2.000.000 ... μέσα σε 7 μήνες ... Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 13:49:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikos(Vini) έγραψε:
pezomania έγραψε:
Ναι αλλά ήταν πολύ πιο όμορφο και πολύ πιο γρήγορο!!!

Άρε Νικόλα φοβερό ήταν το 206σου Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


για να γίνει ποιο όμορφο έσκασα:
200.000 δρχ για ζάντες
80.000 δρχ για ελατήρια/τοποθέτηση/ευθυγρ/ζυγοσταθμίσεις
100.000 για αεροτομή
30.000 για φρύδια
60.000 για εσωτερικά αλουμίνια και όργανα
100.000 για εξάτμιση
50.000 για APEX φιλτροβαρελάκι
70.000 για δερματίνη
30.000 για armrest
200.000 για ηχεία
30.000δρχ για άλλα αξεσουάρ

Σύνολο: 1.050.000δρχ ... τα οποία τα έχασα ... γιατί ΔΕΝ ήταν εργοστασιακά ... Evil

+ 5.100.000δρχ αγοράς τελικά μου πήγε = 6.150.000δρχ Evil και το πούλησα 4.150.000δρχ. Χασούρα 2.000.000 ... μέσα σε 7 μήνες ... Evil


... και γιατί δεν έπαιρνες ibiza ρε? Να αράζεις έξω απο τα κομμωτήρια να μπαίνουν οι γκόμενες μέσα? Shocked Laughing Laughing Laughing

έλα έλα σε πειράζω... Wink Laughing Laughing Laughing Laughing


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vangsgr (Vangelis)
Μέλος
Μέλος


206xs 1,6(16v)

Ένταξη: 19 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 13:49:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εσύ βρε παιδί μου, το φώρτωσες τόσο για ένα 7μηνο μόνο;
Αν το κρατούσες περισότερο δηλαδή τί παραπάνω θα του φώρτωνες Question Question Question Question
Φαντάζομαι πάντως ότι θα είχε γίνει SUPER
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 13:52:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού είμαι σίγουρος, το ξέρεις και συ καλά Νίκο, ότι αυτά τα λεφτά δεν τα παίρνεις...στην μεταπώληση...

Έπειτα με το που πάρεις ένα αμαξι καινουριο στα χέρια σου από την πρώτη κι όλας ώρα έχεις χάσει ένα εκατομμύριο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 14:11:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vangsgr έγραψε:
Κι εσύ βρε παιδί μου, το φώρτωσες τόσο για ένα 7μηνο μόνο;
Αν το κρατούσες περισότερο δηλαδή τί παραπάνω θα του φώρτωνες Question Question Question Question
Φαντάζομαι πάντως ότι θα είχε γίνει SUPER


Δεν ήταν μόνο super... Έδειχνε πιο καινούργιο και από εργοστασιακό...
Ο όρος "αγρατζούνιστο" στην αγγελία πώλησης,αντικαταστάθηκε κατά αποκλειστικότητα με το "ασκόνιστο"... Very happy
Τυχερή αυτή που το χαίρεται...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 14:21:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχετε δίκιο ...
απλά ανέφερα τα παραπάνω για να πω ότι αν κάποια πράγματα ήταν στάνταρ εξοπλισμός στο 206XS δεν θα έχανα κάποια χρήματα ...
Το εκατομμύριο το ήξερα ότι θα το έχανα ... δεν περίμενα όμως να χάσω και όλα τα αξεσουάρ που έβαλα στην Peugeot ... αφού το αυτοκίνητο δεν τα είχε στο βασικό εξοπλισμό ...

αυτά ...

προς Κωνσταντίνο ... Wink
πάντως ο φίλος μου που έχει το topgun ... έχει ρίξει και κομμώτριες ... καλοφτιαγμένες ... Laughing Laughing

όσο για μένα πριν καταλήξω στο 206 ... είχα βάλει στο μάτι ΚΑΙ το Ιbiza αλλά:

Α. δεν υπήρχε το TOPGUN ... αν και ήταν 1400/16V (και όχι 8V/75hp όπως αναφέρθηκε παραπάνω...)

Β. δεν υπήρχε το 20VT-Sport... Το είχα βάλει στο μάτι ... όπως και τα Opel Tigra 1600 και Ford Puma

Γ. και επειδή κάτι έπρεπε να πάρω, έπαιξε μεταξύ Clio και 206 και τελικά με παρέσυρε το ρέμα, μάνα μου δεν ήταν ψέμα ... Laughing Laughing ...

τώρα όλα ΟΚ... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 14:29:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikos(Vini) έγραψε:

τώρα όλα ΟΚ... Wink


Αθώος - Αθώος... ας επανέλθουμε τώρα...


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nikapos 
Μέλος
Μέλος


rallye - 307

Ένταξη: 15 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 15:51:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι λετε ρε παιδία, χάνεις 1 εκατομμύριο με το που το παίρνεις?
το ραλλύ μου έχασε τόσο στα 4 χρόνια!


όσο για τα αξεσουάρ, όντως τα χάνεις και γι αυτό δεν πρέπει να τα δίνεις μαζί
και σιγά μην τα εργοστασιακά ηχεία έχουν 200.000. μπάζα είναι

όσο για τα υπόλοιπα αξεσουάρ, καλύτερα να τα κράταγες και να τά δινες σε κάνα φιλαράκι του φόρουμ, όλο και κάτι θα σού δινε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 18:16:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikapos έγραψε:
τι λετε ρε παιδία, χάνεις 1 εκατομμύριο με το που το παίρνεις?
το ραλλύ μου έχασε τόσο στα 4 χρόνια!


όσο για τα αξεσουάρ, όντως τα χάνεις και γι αυτό δεν πρέπει να τα δίνεις μαζί
και σιγά μην τα εργοστασιακά ηχεία έχουν 200.000. μπάζα είναι

όσο για τα υπόλοιπα αξεσουάρ, καλύτερα να τα κράταγες και να τά δινες σε κάνα φιλαράκι του φόρουμ, όλο και κάτι θα σού δινε.


μία μικρή διόρθωση ... τα εργοστασιακά ηχεία είχαν πάρει πόδι από την 1η βδομάδα ... είχα βάλει:
μπροστά JBL P62 full kit 2way, 220Watt, JBL P-Kit Passive Crossovers
πίσω CADENCE 6x9 3way 200Watt with passive crossover
πηγή PIONEER DEH P7000R
cdchanger PIONEER CDX P1270

Μόνο τα ηχεία πήγαν 200.000χιλιάρικα το Pioneer 100.000 και το changer 110.000 χιλιάρικα ... Από αυτά γλύτωσα μόνο τα CADENCE και το changer που τα πούλησα και έβγαλα ένα μικρό ποσό ...

Αλλά τα υπόλοιπα εργοστασιακά αξεσουάρ δυστυχώς δεν μπορούσα να τα βγάλω π.χ. έπρεπε να δώσω το αυτοκίνητο με ζάντες και λάστιχα ... και με συναγερμό , την αεροτομή πως να την βγάλω? τα ελατήρια δεν προλάβαινα να τα βγάλω, την εξάτμιση μου την πήρε η Opel με το έτσι θέλω (έγινε μεγάλη φασαρία) ...


Τέλος πάντων, περασμένα ξαχασμένα ... και όλα καλά!!!! Wink

Ας επανέλθουμε στο θέμα μας ... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2003, 19:07:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
teoman έγραψε:
Vaggelis έγραψε:

Τι τιμή είχε όμως αυτό το TopGun;;;


5μύρια.Ήταν η 2η επιλογή μου.Προτίμησα το 1600άρη όμως με τα ίδια (και λιγότερα) χρήματα...


Αυτό εννοώ και εγώ....
Οτι δηλαδή με λιγότερα χρήματα, μπορούσες να αγοράσεις το (ταχύτερο) 206 1600, το Rallye κλπ
Ήταν πολλά τα λεφτά για 1400....



δεν ειναι πολλα αν υπολογισεις, τα ζαντικα, τα ελαστικα, την εξατμηση, τα ελατηρια χαμηλωματος + σπορ αμορτισερ(μαλλον), το ηχοσυστημα και τα σποιλερ γυρω-γυρω... ασε που ισως(!) να εχει και πιο σπορ καθισματα μεσα!!
βαλτα ολα κανε μια σουμε και μετα δες αν ειναι ακριβο!
ακριβο σαν 1400 ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ!!!
ακριβο για 1400 ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ και μαλιστα ετοιμο μαμα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!
Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Οκτ 2003, 02:01:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
δεν ειναι πολλα αν υπολογισεις, τα ζαντικα, τα ελαστικα, την εξατμηση, τα ελατηρια χαμηλωματος + σπορ αμορτισερ(μαλλον), το ηχοσυστημα και τα σποιλερ γυρω-γυρω... ασε που ισως(!) να εχει και πιο σπορ καθισματα μεσα!!
βαλτα ολα κανε μια σουμε και μετα δες αν ειναι ακριβο!
ακριβο σαν 1400 ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ!!!
ακριβο για 1400 ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ και μαλιστα ετοιμο μαμα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!
Wink Wink


Eίναι και θέμα επιλογών εν τέλη. Εγώ ας πούμε δεν βλέπω τίποτα το ουσιαστικό και χρήσιμο σε όλα αυτά. Αυτά που ζητούσα τα είχε ΜΟΝΟ το 206 16.16V και λοξοκοιτώντας το Rallye και μετα το Clio 1.6 16V πήγα και πήρα την Πεζάρα μου και δεν το μετάνιωσα ποτέ! Δεν το συνηθίζω κάτι τέτοιο άλλωστε...

Στο θέμα μας τώρα... Laughing


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Οκτ 2003, 02:49:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ άλλο κοιτούσα άλλο πήρα!Τέλος πάντων!Παρακάτω....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2003, 09:36:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια επειδη πριν παραγγειλω το peugeot μου σκεφτομουν πολυ το top gun και το εψαξα και στις αντιπροσωπειες και στο club ibiza να σας πω οτι το αμαξι κατα την γνωμη μου δε λεει ουσιαστικα. ειναι πολυ βαρυ (οχι απλα μερικα κιλα παραπανω, μιλαμε για 1100+ κιλά αδειο) και απο ροπη χανει κατα πολύ. εχει βεβαια εξοπλισμο τελειο με στανταρ ζαντες αλουμινιου 15αρες,ηχοσυστημα,bucket και τις παναγιας τα ματια. Οι επιδόσεις του για τα αλογα του δεν ειναι καλες και σιγουρα στην πραγματικοτητα ειναι και χειροτερες απο αυτες που λεει το εργοστασιο. Επισης ειναι και αυτο με ηλ. γκαζι. Το σημαντικο που ανεφερε μονο ενας παραπανω ειναι η αξιοπιστια και η ποιοτητα κατασκευης. Το αυτοκινητο ειναι ολο προβληματα και αν δε με πιστευετε απλα μπειτε στο forum του club. Όλοι είχαν καποιο προβλημα και ετρεχαν τα αμαξια στα συνεργεια απο την πρωτη βδομαδα. Χαλανε οι ηλ. καθρεφτες, βαζουν νερα τα πισω φωτα, τριζουν τα τζαμια, σβηνει ο κινητηρας στα φαναρια και πολλά ακομα! Και το χειροτερο? Κάθε 7.500 λαδια και καθε 15.000 service. Διπλο κοστος συντηρησεις δηλαδη απο την peugeot. Και αν βαλεις και τα προβληματα...πολυ παραπανω... τωρα οποιος θελει να δωσει 17.500 ευρώ για το 1400 top gun ας τα δωσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 4 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1782s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on