PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 508
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2011, 10:57:24    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 508 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί φρατζολοποιούνται, σε πλαϊνή όψη, όλα, σχεδόν, τα σύγχρονα ατοκίνητα; Δείτε το νέο 508 Allroad. Κατά τα άλλα, ως σεντάν, πολύ Passat-οφέρνει. Δείχνει, πάντως, όπως και τα νέα μοντέλα της Citroen, σοβαρή προσπάθεια. Για να δούμε πού θα το παν' οι Γάλλοι...


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2011, 11:24:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στην ευρωπη τα στασιον παιζουν παααααρα πολυ...λογω απειρων χωρων...

εδω ειμαστε "σπορτμεν" 9και μας χρειαζεται ενα σπορ αυτοκινητο για να πηγαινουμε στην δουλεια μας...) και τα σνομπαρουμε...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


δεν ειναι θεμα ομορφιας η ασχημιας (ισως μονο στην μεταξυ τους συγκριση ομοειδων αμαξωματων) γιατι οντως ολος αυτος ο ογκος δεν μπορει να εχει ας πουμε "ομορφη σιλουετα"

παρολα ατα δεν ειναι κακό...
εχιε νοτες φρεσκαδας...


υ.γ. να δω ποτε θα επιτραπουν τα διεσελ Confused Confused Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2011, 11:27:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα station μ' αρέσουν πάρα πολύ και τα θεωρώ ιδανικά για οικογένεια. Αυτό που δε μου αρέσει σαν σύγχρονη τάση στο σχεδιασμό των αυτοκινήτων είναι που είναι πολύ χαμηλά μπρος και πίσω και ψηλώνουν στη μέση, γι' αυτό τα παρομοίασα με φρατζόλες.

Όσο για τα ντίζελ: Αφού είναι του Σατανά και ρυπαίνουν ρε! Ξου! Ξου! Ξου! Razz


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 09:56:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ξενοδοχείο στον περιβάλλοντα χώρο του αεροδρομίου Ελευθέριος Βενιζέλος έγινε χτες η πανελλαδική δημοσιογραφική παρουσίαση του νέου μοντέλου κατηγορίας D της Peugeot που φέρει τον κωδικό 508.



Σύμφωνα με τους ανθρώπους της εταιρείας το νέο Peugeot 508 έρχεται να καλύψει το κενό δυο απερχόμενων μοντέλων του 407 και του 607.Το 508 είναι μια 4θυρη μπερλίνα με μήκος 4.79m. Φορά βενζινοκινητήρα 1.6lt ατμοσφαιρικό (120PS) και υπερτροφοδοτούμενο (156PS). O χώρος αποσκευών φτάνει τα 545lt ενώ ένας οδηγός με ύψος 2m μπορεί άνετα να καθίσει στο πίσω κάθισμα αφότου ρυθμίσει το εμπρός στα μέτρα του.
Η ανάρτηση είναι τύπου McPherson εμπρός και πολλαπλών συνδέσμων στον πίσω άξονα. Στον εξωτερικό διάκοσμο του αυτοκινήτου εντυπωσιάζει η νέα μάσκα με το ευδιάκριτο σχήμα του λιονταριού όπου αναγράφεται για πρώτη φορά και το όνομα της Peugeot. Οι εμπρόσθιοι προβολείς έχουν σχήμα «δάκρυ» και φώτα LED.
Στο πίσω μέρος ξεχωρίζουν οι διπλές εξατμίσεις αλλά και οι τρεις κόκκινες δέσμες των φώτων που δημιουργούνται από τρεις σειρές με 6 LED που προσδίδουν στο αυτοκίνητο μία μοναδική υπογραφή τη νύχτα.

Από τον πλούσιο εξοπλισμό χρήζουν ιδιαίτερης μνείας ο τετραζωνικός κλιματισμός αλλά και το σύστημα αυτόματης ρύθμισης της σκάλας των φώτων.
Μέσω μιας κάμερας ανιχνεύεται η κίνηση εμπρός από το όχημα και όταν δεν υπάρχουν άλλα αυτοκίνητα ενεργοποιείται η μεγάλη σκάλα φώτων για καλύτερη ορατότητα. Αυτόματα απενεργοποιείται εκ νέου όταν ο ανιχνευτής διαβάσει μέσα στην περιοχή του, φώτα άλλου οχήματος.

Το Peugeot 508 στην ατμοσφαιρική έκδοση των 120PS συνδυάζεται με ημιαυτόματο κιβώτιο ενώ στην υπερτροφοδοτούμενη έκδοση των 156PS υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε 6αρι χειροκίνητο και αυτόματο κιβώτιο.

Πέραν των βενζινοκινητήρων στη γκάμα του Peugeot υπάρχουν και τρεις πετρελαιοκινητήρες 1.6lt, 2.0lt, και 2.2lt με απόδοση από 112 έως 204PS. Στα σχέδια της εταιρείας είναι και η πώληση επαγγελματικών Peugeot 508 (ταξί).

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της, η επιχειρηματίας κ. Ντένη Θεοχαράκη. Αναφερόμενη στην εικόνα της Ελληνικής αγοράς τόνισε: «Καλό θα ήταν η απόσυρση να έχει ξεκινήσει νωρίτερα. Η φημολογία από πέρυσι το Σεπτέμβριο φρέναρε την αγορά. Τους δυο πρώτους μήνες του 2011 η πτώση ήταν μεγάλη. Το Μάρτιο καλυτέρευσαν τα πράγματα. Εκτιμούμε ότι από δω και πέρα δεν θα υπάρχει πτώση. Η πρόβλεψή μας είναι ότι η αγορά φέτος θα κλείσει κοντά στις 125.000 αυτοκίνητα».

http://img.protothema.gr/C69B6BB8CCB5EDC4776A91AFBF521D7B.jpg

Η Lion Ηellas θα ξεκινήσει να δέχεται παραγγελίες για το Peugeot 508 το Μάιο όπου αναμένεται να ανακοινωθούν και οι τιμές για το συγκεκριμένο μοντέλο. Πολύ σύντομα θα το έχουμε στα χέρια μας για εκτενή δοκιμή οπότε θα καταγράψουμε και τις οδηγικές μας εντυπώσεις.




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 09:59:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο οσο μου ειπε touristas Που ηταν εκει χτεσ το αμαξι ειναι πραγματικα πανεμορφο απο κοντα και τρομερο σε μηχανικα μερη και ποιοτητα...
μενει να κρατησει μια αξιοπρεπη πολιτικη τιμων ο γδαρτης θεοχαρακης για να σβησει ινσιγκνια κλπ στις πωλησεις Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 10:37:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όμορφο και απ ότι δείχνει επιτέλους ανακαλύψανε στη Γαλλία

-Τα πιτσιλιστήρια που δεν τρυπάμε το καπό για να τα βάλουμε αλλά τα κρύβουμε επιμελώς .... Evil

-Τις πενταμπούλωνες ζάντες.....

-Τα εργοστασιακά φώτα xenon με τα υποχρεωτικά για την ευρωπαϊκή ένωση πλυστικά

άντε καλά πάμε, έχουμε ελπίδες να δούμε και σε μικρότερα μοντέλα τις "σπουδαίες ανακαλύψεις" μέχρι το 2015


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 10:48:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206Mike έγραψε:
-Τα πιτσιλιστήρια που δεν τρυπάμε το καπό για να τα βάλουμε αλλά τα κρύβουμε επιμελώς .... Evil


κρυμμένα πιτσιλιστήρια χωρίς τρύπες έχει και το 107 Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 12:13:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε, η toyota τα βαλε....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 12:27:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206Mike έγραψε:
ε, η toyota τα βαλε....


Laughing Laughing Laughing ε ρε σκάλωμα με τα φτυστιρια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 12:36:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά... Razz Razz Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 13:05:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206Mike έγραψε:
όμορφο και απ ότι δείχνει επιτέλους ανακαλύψανε στη Γαλλία

-Τα πιτσιλιστήρια που δεν τρυπάμε το καπό για να τα βάλουμε αλλά τα κρύβουμε επιμελώς .... Evil


Παλιό, από εποχής 405.

Παράθεση:
-Τις πενταμπούλωνες ζάντες.....


407

Παράθεση:
-Τα εργοστασιακά φώτα xenon με τα υποχρεωτικά για την ευρωπαϊκή ένωση πλυστικά


607, 407, 308 κλπ κλπ


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 13:16:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστός....

αλλά,

σε ένα αμάξι όλα μαζί τώρα τα βάλανε...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 13:24:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Σωστός

406 4μπουλωνο, χωρίς xenon αλλά με κρυφά πιτσιληστήρια
407 5μπουλωνο, xenon, φανερα
607 5μπουλωνο, xenon, φανερά


Φυσικά για να μην λείπουν λαβές για κράξιμο κάναν την υπερμ@λακία των 5 ηπείρων με την μπροστινή ανάρτηση αλλά υγεία. Rolling eyes


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Απρ 2011, 15:00:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω από κοντά πως είναι, αλλά από τις φώτο δεν μου αρέσει καθόλου, ούτε μπροστά (όπως και γενικά οι νέες μούρες που λανσάρει η peugeot), ούτε πίσω που μου θυμίζει λιγάκι κινεζοκορεάτικο.
Από το πλάι φαίνεται πιο όμορφο.
Τολμώ να πω πως το 407, παρά τα χρόνια του, μου αρέσει περισσότερο και μου φαίνεται πιο κομψό.

Δε νομίζω πως μπορεί το 508 να ανταγωνιστεί πχ το Insignia που έχει αρκετά πιο σπορ γραμμές και πολύ λογική τιμή.
Βέβαια, σε τιμή είναι λογικό να είναι πιο ακριβό αφού γενικά φαίνεται να είναι μια κατηγορία πάνω από άποψη μεγέθους-πολυτέλειας, αλλά αυτό μπορεί να το κάνει να πλησιάζει επικίνδυνα premiom μοντέλα (Merc, bmw, audi κλπ)κάτι που και πάλι θα το φέρει σε μειονεκτική θέση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mufcpavlos (Pavlos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 XSi

Ένταξη: 08 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Απρ 2011, 23:05:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εφεραν τη πεμπτη 2 508 στη lion στη θεσσαλονικη ενα ασπρο κ ενα μαυρο, το δειξαν σε εμπορους και παρασκευη πρωι ξαναεφυγαν Αθηνα! Το ασπρο δειχνει κορυφη!!! Το μαυρο το "κανει" πιο μικρο! Αντε να δουμε τι ηλεκτρονικα θα βγαλει κ αυτο!!! :D


katoxos 307....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Απρ 2011, 20:12:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Driver ///M έγραψε:
Δεν ξέρω από κοντά πως είναι, αλλά από τις φώτο δεν μου αρέσει καθόλου, ούτε μπροστά (όπως και γενικά οι νέες μούρες που λανσάρει η peugeot), ούτε πίσω που μου θυμίζει λιγάκι κινεζοκορεάτικο.
Από το πλάι φαίνεται πιο όμορφο.
Τολμώ να πω πως το 407, παρά τα χρόνια του, μου αρέσει περισσότερο και μου φαίνεται πιο κομψό.

Δε νομίζω πως μπορεί το 508 να ανταγωνιστεί πχ το Insignia που έχει αρκετά πιο σπορ γραμμές και πολύ λογική τιμή.
Βέβαια, σε τιμή είναι λογικό να είναι πιο ακριβό αφού γενικά φαίνεται να είναι μια κατηγορία πάνω από άποψη μεγέθους-πολυτέλειας, αλλά αυτό μπορεί να το κάνει να πλησιάζει επικίνδυνα premiom μοντέλα (Merc, bmw, audi κλπ)κάτι που και πάλι θα το φέρει σε μειονεκτική θέση.


το ινσιγκνια παλιωσε πια και ειναι ευκαιρια να τσιμπησει τις πωλησεις του αν ειναι σοβαροι και το κρατησουν σα τιμη χαμηλα
τα πριμιουμ μια χαρα τα εχει πετσοκοψει το βολβο που γαμαει και δερνει (το οδηγησα και επαθα πλακα) δυσκολα θα το συναγωνιστει το πεζο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Απρ 2011, 21:42:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είδα σήμερα το πρωί στα Βριλήσσια ένα λευκό με αυτοκόλητο "ΟΔΗΓΗΣΕ ΜΕ" στο πλάι.....μια κυρία ήταν μέσα μόνη της. Φαίνεται αρκετά μακρί από κοντά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Απρ 2011, 23:04:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αφου δεν εγραφε η κυρια "ακολουθησε με....", παλι καλα!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
stratos gti 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 gti

Ένταξη: 10 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 215
Τόπος: katw ap to livadi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Απρ 2011, 23:53:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μοιάζει λιγο και με Ε-class... γερμανίζει αρκετά θα έλεγα.


[IMG=http://img440.imageshack.us/img440/6916/15662417596427116071255.jpg][/IMG]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Απρ 2011, 13:55:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Driver ///M έγραψε:
Δεν ξέρω από κοντά πως είναι, αλλά από τις φώτο δεν μου αρέσει καθόλου, ούτε μπροστά (όπως και γενικά οι νέες μούρες που λανσάρει η peugeot), ούτε πίσω που μου θυμίζει λιγάκι κινεζοκορεάτικο.
Από το πλάι φαίνεται πιο όμορφο.
Τολμώ να πω πως το 407, παρά τα χρόνια του, μου αρέσει περισσότερο και μου φαίνεται πιο κομψό.

Δε νομίζω πως μπορεί το 508 να ανταγωνιστεί πχ το Insignia που έχει αρκετά πιο σπορ γραμμές και πολύ λογική τιμή.
Βέβαια, σε τιμή είναι λογικό να είναι πιο ακριβό αφού γενικά φαίνεται να είναι μια κατηγορία πάνω από άποψη μεγέθους-πολυτέλειας, αλλά αυτό μπορεί να το κάνει να πλησιάζει επικίνδυνα premiom μοντέλα (Merc, bmw, audi κλπ)κάτι που και πάλι θα το φέρει σε μειονεκτική θέση.


το ινσιγκνια παλιωσε πια και ειναι ευκαιρια να τσιμπησει τις πωλησεις του αν ειναι σοβαροι και το κρατησουν σα τιμη χαμηλα
τα πριμιουμ μια χαρα τα εχει πετσοκοψει το βολβο που γαμαει και δερνει (το οδηγησα και επαθα πλακα) δυσκολα θα το συναγωνιστει το πεζο

Συμφωνώ για το νέο s60 και να προσθέσω και το νέο 9-5 που είναι πολύ ολοκληρωμένο αυτοκίνητο και προσιτό για την κατηγορία του και τα όσα προσφέρει.
Και μην ξεχνάμε πως τόσο η saab όσο και η volvo έχουν πιο "βαρύ" όνομα όσον αφορά στα premium αυτοκίνητα, γι'αυτό και η peugeot δύσκολα θα τις ανταγωνιστεί με το 508, πόσο μάλλον το τρίο των Γερμανών.

Γι'αυτό έβαλα σαν ανταγωνιστή το insignia που δεν το θεωρώ καθόλου γερασμένο, τουλάχιστον εξωτερικά, αλλά και το νέο passat που μοιάζει ακόμα πιο πολύ με το 508, λόγω μεγέθους και τιμής (είναι λίγο πιο ακριβά από τα περισσότερα sedan).
Μην ξεχνάμε και το, κατά τη γνώμη μου, πανέμορφο c5 που έχει πολύ καλό κινητήτα (thp) και λογικότατη τιμή.

Γενικά, τα πράγματα είναι δύσκολα για το 508, ιδίως αν έχει και τσιμπημένη τιμή.
Τουλάχιστον ας το κάνανε λίγο πιο κομψό...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2964s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on