PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Silent blocks
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Νοέ 2013, 03:58:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Νεα σειρα απο την powerflex 2gunfire
Mετα απο καμια 10ρια χρονια, θυμηθηκε και το 206!
Καλλιο αργα παρα αργοτερα!Laughing
http://www.powerflex.co.uk/black-series/products/Peugeot-24/t1.html

Ψήνεσαι Σπύρο?
Εγώ λέω να παραγγείλω ένα σετάκι "road series" ν'αλλάξω όλα τα μαμά του δικού μου (πλην των ψαλιδιών Gr.N που δεν έχουν κλείσει χρόνο) αφού με σχεδόν 9 χρόνια στην πλάτη τους έχουν ψιλοξεραθεί. Tα μαύρα ΟΚ μπορεί να μου δώσουν το κάτι παραπάνω για την πίστα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει, δε θέλω να γίνει ακόμα πιο κουδουνίστρα.


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Νοέ 2013, 07:32:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν γίνεται κουδουνίστρα. Απλά είναι πιο σκληρά από την απλή σειρά Very happy . Ελπίζω να αντέχουν γενικά και περισσότερο. Κατά τα άλλα, η γνωστή βελτίωση στην ακρίβεια του μπροστινού συστήματος και της συμπεριφοράς του πίσω άξονα Smile



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Νοέ 2013, 08:58:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεσα και'γω για μια παραγγελια της μαυρης όμως σειρας! Very happy
Αν κανεις κινηση Νικο, ενημερωσε με να τα παρουμε παρεα!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Νοέ 2013, 15:14:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κι εγω μεσα, για τη μαυρη σειρα.
Εν αρχη λεω για τα σινεμπλοκ του πισω αξονα, και το ενα ψαλιδι εμπρος την εχει ψιλοακουσει, θα πρεπει ομως να δω απο που προερχεται η φθορα πριν προβω σε αλλαγες.
Νικο για μενα δεν αξιζει η μπλε σειρα, σε σινεμπλοκ τουλαχιστον, χανουν γρηγορα τη σκληροτητα τους, πιο γρηγορα απο τα μαμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2013, 01:36:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Δεν γίνεται κουδουνίστρα. Απλά είναι πιο σκληρά από την απλή σειρά . Ελπίζω να αντέχουν γενικά και περισσότερο.

Δεν πρόκειται για "απλή σειρά" και "καλή σειρά", αλλά για "δρομίσια" κατάσταση, που θες να φιλτράρεις και λίγο τη μαλ@κία άσφαλτο αντί να τρέμει το σύμπαν, και για "πισταδόρικη" που δε θα τα βάζεις με τρύπες, νεροφαγώματα, σαμαράκια, κλπ, κλπ

Ως προς την αντοχή: Αν προσέξατε στο "fast road series" δινουν εγγύηση εφ' όρου ζωής, στο "black series" όχι ("part numbers ending 'BLK' are excluded from our lifetime warranty"). Αν μη τι άλλο, ως προς το ποιο υλικό χάνει πιο γρήγορα τις ιδιότητές του, το θέμα της εγγύησης που δίνει ο κατασκευαστής δε θα έπρεπε να μας λέει κάτι?

Εγώ προτείνω να πάρετε τα "κούτσουρα" και να με πάτε μια βόλτα (ειδικά κάποιος που να φοράει 40άρια ελαστικά σαν τα δικά μου), μόνο έτσι θα γίνει δουλειά. Laughing Αν κι αυτό δε θα δείξει πόσο γρήγορα θα τα κλάσουν σε συνθήκες δρόμου, λακούβες, κλπ και θα αποκτήσουν μπόσικα. Wink


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2013, 09:56:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θες να σε κανω μια βολτα με τα αλουμινια πίσω να δεις πως είναι... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2013, 14:39:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΚ, και θα καθίσω με την πλάτη εκεί που κάποτε ήταν το πίσω κάθισμα, να κάνω μασαζάκι!
Laughing Laughing Laughing


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 17:42:05    Θέμα δημοσίευσης: Powerflex Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έκανα μια μικρή επαφή να τους πώ ότι είμαστε διάφοροι που ενδιαφερόμαστε για παραγγελία και να ρωτήσω τι προτείνουν για γρήγορη οδήγηση σε δρόμο (βουνό) και περιστασιακά track days - παρακάτω η απάντηση που μόλις μου έστειλαν:

POWERFLEX έγραψε:

Hi Nick,

Many thanks for your email.

The Road Series are a designed not only for normal road use for fast road use and occasional track days.

The bushes are designed to be approx. 25% harder than the original parts.

The Black Series parts are a little hard for daily driving and are more aimed at frequent track use and competition use.

For your needs, I would advise the Road Series range of parts.

Don't forget, our Road Series parts come with our Lifetime warranty.

If you have any further questions, please do not hesitate to contact me.

Kind Regards

James Bourn ~ Sales Manager

*****************************
EPTG Ltd
POWERFLEX
7 Union Buildings
Wallingford Road
Uxbridge
UB8 2FR
ENGLAND

Tel: (+44) 01895 460033
Fax: (+44) 01895 520095
sales@powerflex.co.uk
www.powerflex.co.uk
www.facebook.com/powerflex.bushes



Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 19:16:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μερικά συμπληρωματικά στοιχεία που πιστεύω ότι λύνουν τις απορίες των περισσοτερων εδώ:

POWERFLEX έγραψε:

Hi Nick,

Polyurethane bushes don't lose their stiffness as such as the material doesn't deteriorate in the same way that rubber which is why we use Polyurethane.

One of our key selling points is the longevity of a PU bush compared to a standard rubber one and as you've mentioned, this is how we can afford to offer a lifetime warranty on our products.

Another key point is the design. If the bush is not designed correctly, it will not work correctly and therefore may fail as a consequence. Generally a bush will not fail due to wear, it will fail due to poor design.

The Black Series material is approx. 25% harder than our Road Series range. Aluminium is much harder.

Our Road range are softer than our Black Series parts because they are designed for better absorbtion to combat things like poor road surfaces.

A harder bush is better suited to a nice smooth race track, where absorbtion isn't a priority but how much flex the bush has is.

Both bushes are designed to deform and regain their shape, they not deform upon impact. However, you have a better change of not damaging something else form the suspension if you have a more compliant bush than one that is too hard.

If you want that hard, direct and racey feel and you are not concerned by noise or vibration then our Black Series parts are the way to go.

As I say, my recommendation for you would be to use our Road Series range if you are using your vehicle predominantly for road driving.

Kind Regards

James Bourn ~ Sales Manager

*****************************
EPTG Ltd
POWERFLEX
7 Union Buildings
Wallingford Road
Uxbridge
UB8 2FR
ENGLAND

Tel: (+44) 01895 460033
Fax: (+44) 01895 520095
sales@powerflex.co.uk
www.powerflex.co.uk
www.facebook.com/powerflex.bushes
******************************


Άρα Fast Road series κατά 25% σκληρότερα από μαμά, με εγγύηση εφ' όρου ζωής, και Black Series κατά άλλο ένα 25% σκληρότερα (δηλ. κάπου 55% σκληρότερα από μαμά - not too bad αν κάπου εκεί είναι, και αν δεν ενοχλούν οι κραδασμοί και ο θόρυβος που θα περνάει), και καμία σχέση με αλουμίνιο όπως Μάνθου. Και θεωρητικά αντέχουν όλα, δεν αποκτούν μόνιμη παραμόρφωση με κοπανήματα σαμαράκια τρύπες κλπ (απλά σου ταλαιπωρούν υπόλοιπο αμάξι όσο πιο σκληρά είναι).
Wink


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 19:25:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά με τα μαύρα, δεν έχω ακούσει κανέναν θόρυβο, ούτε μπροστά ούτε πίσω. Υπενθυμίζω όμως οτι έχω μαμά ανάρτηση ακομη...
Σαν γενική παρατήρηση, επειδή παλιότερα είχα δοκιμάσει και την fast road σειρα, την εξτρά σκληρότητα την καταλαβαίνω πιο πολύ στον μπροστινό, παρά στον πίσω άξονα. Cool



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 21:38:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικό είναι αυτό που λες.

Επίσης Γιώργο τι προφίλ έχεις? Έχει σημασία πόσο αποροφά το λάστιχο τους κραδασμούς από την επιφάνεια του δρόμου και κατά πόσον επαφίεται αυτό στους συνδέσμους της ανάρτησης.

Για εμένα που έχω 40άρι, και που η ζάντα δεν απέχει από το δρόμο ούτε 3 δάχτυλα κι έχω και τις εγκάρσιες ράβδους στον πίσω άξονα να εμποδίζουν το παίξιμο των υστερούντων δεξιά-αριστερά στο όριο (άρα μικραίνει η ανάγκη για πρόσθετο "σφίξιμο" σε σχέση με απλό άξονα) το μόνο σίγουρο, επί της ουσίας, που θα κάνουν τα μαύρα εκτός πίστας (προφανώς και εντός, αλλά εκεί δε μας νοιάζει) θα είναι να μου δώσουν περισσότερους κραδασμούς. Τώρα, αν αυτοί πάνε πακέτο 1:1 με την κατά 25% μεγαλύτερη σκληρότητα, ΟΚ, μπορεί να μην είναι τόσο τραγικά τα πράγματα... Αλλά σίγουρα κάτι ξέρει ο Άγγλος (που έχει συνηθίσει και σε καλύτερη άσφαλτο) και λέει αυτά που λέει.


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Νοέ 2013, 21:52:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και το προφίλ είναι μαμά, 14ρες αλουμινένιες με τη στανταρτ διάσταση (55ρι??? δεν θυμάμαι..) Very happy !



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Δεκ 2013, 18:22:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

by the way, σινεμπλόκ για μπροστά αντιστρεπτική η Powerflex βγάζει μόνο για 20 και 22 χιλιοστά, για 21 παίρνουμε αυτό για 20άρα (στο οποίο η 21 μπαίνει λίγο πιο σφηνωτά - ούτε τρυπάμε ούτε τίποτα).

EDIT:
Δεν είναι ακριβώς έτσι --> Βλ. παρακάτω 2ο emal που μου έστειλαν για να διορθώσουν αυτό που μου είχαν απαντήσει στο πρώτο


Curse Of The Traveller


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nido στις Τετ 30 Μάρ 2016, 14:26:36, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Δεκ 2013, 14:22:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και μπολικο γρασσο... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Δεκ 2013, 22:10:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wink Laughing

Θα παραγγείλετε τελικά? ψηνόσαστε?
Παρεμπιπτόντως οι τιμές στο σαητ τους είναι RRP, δηλαδή τα βρίσκουμε λίγο φθηνότερα στην αγορά και παίζει και έκπτωση 10% σε κάποιον που μου πρότειναν και επικοινώνησα.

Αύριο πάει ο αδερφός μου Λονδίνο, μήπως να τον χώσω να φέρει τίποτα...?
Cool


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Δεκ 2013, 22:54:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάρτε τηλ και στο Streat & Circuit . Καλές τιμές κάνει πιστεύω και αυτό τον καιρό έχει και δωρεάν μεταφορικά!



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 07:24:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nido έγραψε:
Wink Laughing

Θα παραγγείλετε τελικά? ψηνόσαστε?
Παρεμπιπτόντως οι τιμές στο σαητ τους είναι RRP, δηλαδή τα βρίσκουμε λίγο φθηνότερα στην αγορά και παίζει και έκπτωση 10% σε κάποιον που μου πρότειναν και επικοινώνησα.

Αύριο πάει ο αδερφός μου Λονδίνο, μήπως να τον χώσω να φέρει τίποτα...?
Cool


Stevon & 'γω, ειμαστε σιγουρα μεσα, αλλα λεγαμε προς Φεβρουαριο-Μαρτιο,
μιας και τωρα εχουν προκυψει κατι γ@μι!@τ!κ@ και στους δυο μας......
Αν δεν τα βιαζεσαι πολύ........ Wink

Προβληματισμος!: Θα είναι σιγουρα κομπλε το σινεμπλόκ της 20αρας μπροστά αντιστρεπτικής στα δικα μας??? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 09:09:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακομα δεν εχω καταλαβει το λογο για τον οποιο πρεπει να αλλαχτουν τα σινεμπλοκ της αντιστρεπτικης. Τι θα κερδισουμε?

Εγω ειμαι μεσα για σινεμπλοκ πισω αξονα.
οποτε μου πειτε παραγγελνουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 19:20:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:

Προβληματισμος!: Θα είναι σιγουρα κομπλε το σινεμπλόκ της 20αρας μπροστά αντιστρεπτικής στα δικα μας??? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


Μου είχαν απαντήσει το εξής όταν τους ρώτησα:

Παράθεση:

Hi Nick

Thank you for your e-mail, yes it does refer to diameter of the roll bar, it will fit a bit tighter. Nothing will need to be drilled.


Kind Regards

Denise Thompson ~ Sales Assistant


*****************************

EPTG Ltd

POWERFLEX

7 Union Buildings

Wallingford Road

Uxbridge

UB8 2FR

ENGLAND


Tel: (+44) 01895 460033

Fax: (+44) 01895 520095

sales@powerflex.co.uk

www.powerflex.co.uk

www.facebook.com/powerflex.bushes



EDIT:

Και σε επόμενο email μου είπαν το εξής:

Παράθεση:
Hi Nick,

Unfortunately my colleague has mis-informed you in relation to it potentially fitting.

Normally compressing a bush in our Purple 80A material by an additional 1mm would be OK but due to the design of PFF50-403-20, it is not a traditional D-shaped ARB mount and therefore works in a different way.

As you can see from the image attached, it uses a 2-piece design with our harder Black 95A material as the inner part which then rotates inside the Purple 80A outer part.

I don’t think you will be able to put the Black piece on a larger bar as it will not clamp up enough and this would then hinder it being fitted into the outer part.

In my personal opinion, I do not think this bush would work with your application.



Kind Regards

James Bourn ~ Sales Director



*****************************

EPTG Ltd

POWERFLEX

7 Union Buildings

Wallingford Road

Uxbridge

UB8 2FR

ENGLAND



Tel: (+44) 01895 460033

Fax: (+44) 01895 520095

sales@powerflex.co.uk

www.powerflex.co.uk

www.facebook.com/powerflex.bushes

https://twitter.com/powerflexbushes



Curse Of The Traveller


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nido στις Τετ 30 Μάρ 2016, 14:29:22, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Δεκ 2013, 19:25:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Ακομα δεν εχω καταλαβει το λογο για τον οποιο πρεπει να αλλαχτουν τα σινεμπλοκ της αντιστρεπτικης. Τι θα κερδισουμε?

Εγω ειμαι μεσα για σινεμπλοκ πισω αξονα.
οποτε μου πειτε παραγγελνουμε.

Αν είναι ΟΚ και δεν έχουν ξεραθεί δε θα κερδίσουμε και πολλά, αν όχι...
http://lancialybra.mlemo.gr/operation/suspension/suspension_noise.htm


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 8 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2537s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on