PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Silent blocks
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 19:43:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

spυρο απο τη στιγμη που λεει 2 κομματια και κιτ για δυο μεριες αρα αλλαζει το1 συνεμπλοκ απο τα δυο του ψαλιδιου...\
φουτσες προτεινω να βγαλεις μια φωτο και να τους στειλεις που θα τους δεινχεις το μπρος και το πισω και θα τους ρωτας τι κανουμε με το αλλο Cool

πιθανον να μπορουμε να βαλουμε το στανταρ καμπερ κιτ στα αλλα 2

http://i30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/206/124_2409.jpg

aytoi λογικα αλλαζουν το τερμα δεξια της φωτο που παει πισω
το θεμα ειναι το μεσσαιο (οχι αυτο που πιανει το ακρο δηλδη)
τι το κανουμε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 22:18:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eτσι ακριβως Πανο, αφου το περιγραφει ως front control arm lower rear kit
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:49:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρχισε να τριζει το αμαξι τον τελευταιο καιρο μπροστα οποτε εστριβα το τιμονι προς πασα κατευθυνση και επισης σε ανωμαλιες του δρομου...
Τελικα ο μηχανικος μου με ειπε οτι ειναι σινεμπλοκ και για τα 2 μπροστινα ψαλιδια...τα οποια παιζει να τα αλλαζω και 3η φορα Mad
Μιλησα με Ντινο σημερα και μου εδωσε τιμη και για τα 2 μαζι στα 130 ευρα...ρωτησα και για ps αλλα εκει πηγαιναμε στα 240....
Τωρα να ρωτησω,υπαρχει περιπτωση να βρω σκετα τα λαστιχακια αυτα απο πουθενα γιατι βαρεθηκα να αλλαζω ολοκληρο το ψαλιδι???
Η Lion δεν φερνει μου ειπε,ουτε ο Ντινος(ο οποιος να ναι καλα ο ανθρωπος με πηρε 10 φορες για να βρουμε μια λυση) Smile
Σκεφτηκα αυτα τα μεταλλικα που εβαλε νικολας206 αλλα αν σε αυτον τριζουν σε μενα θα γινεται παρτυ... Confused
Μπορουμε να βρουμε πουθενα αυτα τα λαστιχακια?
Σιγουρα η καλυτερη λυση ειναι αλλαγη ολο το ψαλιδι οπως μου ειπε και στεβε αλλα αν μπορουμε να την βγαλουμε πιο φθηνα καλο θα ηταν...μιας και τα αλλαζω σαν τα πουκαμισα τα ψαλιδια Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 14:51:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο DRDino νομιζω το ειχε ψαξει καποτε....

εγω παντως που το ειχα ψαξει δεν εβγαλα ακρη με τα λαστιχακια...

ΑΛΛΑ στην τιμη που λες οτι τα βρηκε ο Ντινος βαλε καινουρια να ησηχασεις...

Εγω οταν ειχα βαλει 120 το ενα μου τα ειχε χρεώσει η πεζο...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 16:14:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Τωρα να ρωτησω,υπαρχει περιπτωση να βρω σκετα τα λαστιχακια αυτα απο πουθενα γιατι βαρεθηκα να αλλαζω ολοκληρο το ψαλιδι??
Αν είναι να με παίρνεις τηλέφωνο, να χρεώνομαι να στα εξηγώ και μετά να ρωτάς και να κάνεις του κεφαλιού σου, μη με ξαναρωτήσεις τίποτα, τζάμπα σάλιο ξοδεύω και δε λέει Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 16:31:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
nikos 206cc έγραψε:
Τωρα να ρωτησω,υπαρχει περιπτωση να βρω σκετα τα λαστιχακια αυτα απο πουθενα γιατι βαρεθηκα να αλλαζω ολοκληρο το ψαλιδι??
Αν είναι να με παίρνεις τηλέφωνο, να χρεώνομαι να στα εξηγώ και μετά να ρωτάς και να κάνεις του κεφαλιού σου, μη με ξαναρωτήσεις τίποτα, τζάμπα σάλιο ξοδεύω και δε λέει Smile


Αν το σαλιο σου ειναι τοσο πολυτιμο να το δωσεις στην επιστημη Cool

Επειδη μπορει καποιος απο τοοοοσους που ασχολουνται απο δω μεσα να βρηκε μια αλλη λυση,γι'αυτο ερωτω...

Μην μου παρεξηγιεσαι .... ωρες ωρες σαν χηρα στο κρεβατι μου κανεις Love
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tesseras (giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 42

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 16:50:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή δεν ξέρω πως είναι τα silent blocks των ψαλιδιών απο το 206, μήπως είναι σαν αυτά?
http://cgi.ebay.co.uk/PEUGEOT-206-307-FRONT-TRAILING-ARM-WISHBONE-BUSH-x-2-/330428987533?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4cef1a388d

Έτσι κ αλλιώς το ψαλίδι δεν παθαίνει τίποτα.. πόσο μάλλον τα δικά σου που λές ότι τα έχεις αλλάξει κιόλας.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 17:08:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι νομιζω αυτα ειναι αλλα ποιος τα βαζει... και μαλιστα να τα βαλει φτηνα και καλα?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 19:34:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tesseras έγραψε:
Έτσι κ αλλιώς το ψαλίδι δεν παθαίνει τίποτα.. πόσο μάλλον τα δικά σου που λές ότι τα έχεις αλλάξει κιόλας.. Smile


Mε αυτη τη λογικη ειμαι και γω Wink
Αλιεν εχεις λογαριασμο στο ε βαυ οποτε σε βλεπω να παραγγελνεις Laughing
Εχουμε εξοδα για χταποδοκαταλυτοπρογραμματοεκκεντρα τωρα Laughing

Ειναι καποιος απο εδω που γνωριζει να μας πει κιολας την γνωμη του παιδες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 20:56:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
ναι νομιζω αυτα ειναι αλλα ποιος τα βαζει... και μαλιστα να τα βαλει φτηνα και καλα?


Υπάρχει κάποιοι που ξεπρεσσάρουν τα παλιά και πρεσσάρουν τα καινούρια, στα 106 και σία πχ γίνονταν κατά κόρον.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 22:35:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
AlienHack έγραψε:
ναι νομιζω αυτα ειναι αλλα ποιος τα βαζει... και μαλιστα να τα βαλει φτηνα και καλα?


Υπάρχει κάποιοι που ξεπρεσσάρουν τα παλιά και πρεσσάρουν τα καινούρια, στα 106 και σία πχ γίνονταν κατά κόρον.


ποιοι ειναι αυτοι?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Απρ 2011, 02:57:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
ναι νομιζω αυτα ειναι αλλα ποιος τα βαζει... και μαλιστα να τα βαλει φτηνα και καλα?

σε ενα οποιοδηποτε μηχανουργειο(εννοειται οτι θα του πατε τα μαμα δικα σας εκει στα χερια) ή συνεργειο που να εχει πρεσσα


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Απρ 2011, 12:19:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
AlienHack έγραψε:
ναι νομιζω αυτα ειναι αλλα ποιος τα βαζει... και μαλιστα να τα βαλει φτηνα και καλα?

σε ενα οποιοδηποτε μηχανουργειο(εννοειται οτι θα του πατε τα μαμα δικα σας εκει στα χερια) ή συνεργειο που να εχει πρεσσα


και εμπιστευεσαι ενα τυχαιο μηαχνουργιο να στα πατησει σωστα? αν στα βαλει στραβα θα τραβαει απο δω και απο κει το αμαξι.. δεν ξερω , λεω εγω τωρα...

επειδη την εχω πατησει πολλες φορες με μαστορια που υποτίθεται ξεραν και τι κανανε φυσαω και το γιαουρτι τωρα.

Απο την αλλη αν δεν δοκιμασει καποιος δεν ξερουμε... Laughing

ΑΝτε νικο, σου παραγγελνω εγω 4 μπαλακια λαστιχενια απο εβαυ για τα ψαλιδια σου και μετα παμε νατα βαλουμε.. αν γινει καλη δουλεια αλλαζω και τα δικα μου... Laughing


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Απρ 2011, 12:39:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θα πας σε τυχαίο, ρώτα από δω και από κει και δες ποίοι το κάνουν.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Απρ 2011, 16:13:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

9 στις 10 φορες τα aftermarket σινεμπλοκ που πουλιουνται μεμονωμενα ειναι για τον φουτσο και δεν αξιζει καν η ολη δουλεια...
Το ιδιο ακριβως συμβαινει και με τα 106 που εχουν τα μπαλακια ενσωματομενα στο ψαλιδι.
Σαν τα γνησια ψαλιδια κανενας δεν βγαζει...
Απο εκει και περα,βολευτειτε με κατι αναλογο aftermarket.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
stratos gti 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 gti

Ένταξη: 10 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 215
Τόπος: katw ap to livadi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Απρ 2011, 16:43:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδή έκανα κοτσάνα που πήρα ένα swag???? καλύτερα μτχ γνήσιο??


[IMG=http://img440.imageshack.us/img440/6916/15662417596427116071255.jpg][/IMG]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Απρ 2011, 16:49:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι,δεν ειπα αυτο,απλα ακομα και τα Swag εχουν καλυτερη συναρμογη/ποιοτητα απο το να παρεις μεμονωμενα σινεμπλοκ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Απρ 2011, 21:31:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
τα Swag


Ωπ και μετα μου λετε οτι τα ακρομπαρα Swag ειναι καλα κλπ... Ειναι η δεν ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Νοέ 2013, 15:58:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νεα σειρα απο την powerflex 2gunfire
Mετα απο καμια 10ρια χρονια, θυμηθηκε και το 206!
Καλλιο αργα παρα αργοτερα!Laughing
http://www.powerflex.co.uk/black-series/products/Peugeot-24/t1.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Νοέ 2013, 16:11:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...μόλις παρέλαβα για το δικό μου ( πλήρη σειρά μαύρα - πλην βάσης κιβωτίου που βρήκα PS).



Αριστερά τα μικρά των ψαλιδιών, τα μεγαλα για τον πίσω άξονα.

Θα γράψω εντυπώσεις μετά την τοποθέτηση προσεχώς Very happy



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 7 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3659s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on