PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Silent blocks
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2004, 20:37:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα νεα ειναι καλα για τους κατοχους των 206!
Στελνοντας e-mail στην powerflex τους ρωτησα ποτε θα βγαλουν silent block για 206 και μου απαντησαν οτι θα βγαλουν "early year" οποτε να υποθεσω πως μεταφραζεται ως τις αρχές του νεου χρονου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2004, 20:50:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτσι έτσι... Μπράβο ρε σπύρο. Ωραία νέα μας έφερες σήμερα. Άντε να αρχίσουμε να νοιώθουμε τίποτα κι εμείς...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2004, 22:34:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί κάποιος να πεί λίγα λόγια για την Powerflex και γιατί θα έπρεπε να προτιμήσουμε τα silent blocks τους?

Απλά ρωτάω διότι δεν ξέρω από αυτό το θέμα Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2004, 14:28:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

www.powerflex.co.uk

Εταιρία με πολύ μεγάλη ποικιλία από πλήρη βελτιοτικά κίτ (σινεμπλοκ,βάσεις μηχανής κτλ.) Στην ελλάδα τουλάχιστον όποιος αναφέρεται σε σινεμπλοκ πολυουρεθάνης εννοεί powerflex. Μαλακότερα μεν από τα αλουμινένια της PS αλλά αθάνατα ακόμα και για τον απαιτητικό χρήστη. Περισσότερα στο link
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2004, 15:03:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gavanas έγραψε:
www.powerflex.co.uk

Μαλακότερα μεν από τα αλουμινένια της PS


ΕΥΤΥΧΩΣ!!!

Αληθεύει ότι υπάρχουν σινεμπλοκ και στο κιβώτιο?


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2004, 19:00:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικά η έννοια σινεμπλόκ έχει συνδεθεί με την ανάρτηση, όμως και οι βάσεις της μηχανής είναι σινεμπλόκ. Αν κοιτάξεις στο site για κάποιο μοντέλο θα δείς πως δίνει εκτός από αναρτηση και για κινητήρα.

Για παράδειγμα το για 306 ( http://www.powerflex.co.uk/products.asp?cat=0024&catalog=0324 )

δίνει το παρακάτω σχέδιο



Το 3 ας πούμε είναι το lower engine mount με κόστος 24 λίρες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Δεκ 2004, 19:38:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η λεξη σινεμπλοκ εινα παραφραση του Silent Block.
Shocked Και λιγη αγγλικη φιλολογια τωρα: silence = ησυχια οποτε Silent = Ησυχο και το block = τεμάχιο στερεής ύλης.
Αρα silent block = τεμαχιο υλης που δεν επιτρεπει την μεταδοση ηχου.
Καλο?
Υπαρχουν διαφορα τετοια στο αυτοκινητο σε σημεια οπου ενωνονται μεταλλικα τμηματα που εχουν κραδασμους με σκοπο να κανουν την λειτουργια του αυτοκινητου πιο πολιτισμενη και με λιγοτερες φθορες.
Οι βασεις της μηχανης και του κιβωτιου, το πανω μερος των αναρτησεων (γνωστα σαν top-mounts), οι συνδεσμοι της αναρτησης κλπ κλπ διαθετουν silent blocks.
Οσο πιο σκληρο ειναι το silentblock τοσο μικροτερη ειναι η σχετικη κινηση (η αλλιως μετακινηση) μεταξυ των δυο μεταλικων μερων αλλα και περισσοτεροι κραδασμοι και θορυβος περνουν απο το ενα τμημα στο αλλο και τελικα στην καμπινα των επιβατων.
Στην αναρτηση ενα σκληροτερο σινεμπλοκ την κανει πιο αμεση με μικροτερα μποσικα και περισσοτερη φασαρια... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
rallye man (yiannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Δεκ 2004, 10:52:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υποκλινωμε στον Δοκτορ pugsang Very happy


-------------------------------------------------------
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Σεπ 2005, 11:36:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

www.superflex.co.uk

TI ΛΕΣ ΤΩΡΑ Question Question Question Question Question Question Question Question


kai kamber/kaster adjustable?????????????????????

Onfire Onfire Onfire Onfire Onfire Onfire Onfire
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 09:29:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
www.superflex.co.uk

TI ΛΕΣ ΤΩΡΑ Question Question Question Question Question Question Question Question


kai kamber/kaster adjustable?????????????????????

Onfire Onfire Onfire Onfire Onfire Onfire Onfire

Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 10:31:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως να ετοιμαστούμε για καμιά μαζική παραγγελία....
http://www.superflex.co.uk/SuperFlex_Peugeot_205_&_206_GTi,_309_GTi_&_SRi,_406_Prices.pdf


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 11:07:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SPF2447K Front Control Arm Lower - Rear Kit of 2 Offset Bonded Steel Shell Type Bushes, 4 PU Spacers & 2 Zinc Plated Steel Tubes,
caster/camber adjustable
Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 13:27:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε αυτό αναφέρομαι Χάρη...

Λοιπόν Volvos και Χαρη είστε να παραγείλουμε μια 3άδα.
ή ενα σετ δοκιμαστικό και μετά βλέπουμε???
68,96λίρες έχει + μεταφορικά.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 13:30:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ λέω να πειραματιστούμε με το αμάξι του Χάρη και αν αξίζει κάνουμε μια ομαδική...σίγουρα θα ενδιαφέρει αρκετους... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 13:41:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Baphomet έγραψε:
εγώ λέω να πειραματιστούμε με το αμάξι του Χάρη και αν αξίζει κάνουμε μια ομαδική...σίγουρα θα ενδιαφέρει αρκετους... Wink

Όπου θέλετε πειραματιζόμαστε.
Εγώ μέσα είμαι! Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 14:17:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ είμαι μέσα αλλά αν παραγγείλω μόνο εγώ σημαίνει ότι θα πάρω στην κανονική τιμή + κόστος Courier (όλο δικό μου!) Shocked

Αν βρεθούμε πολλοί πιθανόν να πάρουμε και καλύτερη τιμή και θα μοιραστούν τα έξοδα Courier! Wink


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 14:31:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Εγώ είμαι μέσα αλλά αν παραγγείλω μόνο εγώ σημαίνει ότι θα πάρω στην κανονική τιμή + κόστος Courier (όλο δικό μου!) Shocked

Αν βρεθούμε πολλοί πιθανόν να πάρουμε και καλύτερη τιμή και θα μοιραστούν τα έξοδα Courier! Wink

Τι λες ρε Χάρη.

Εγώ λέω να παραγείλουμε 1 δοκιμαστικό = 69λίρες+μεταφορικά / όσοί είμαστε (3~4) άμεσα ενδιαφερόμενοι και αν τελικά αυτό το πράγμα δουλέυει και κάνει αισθητή διαφορά αραγέλνουμε και οι υπόλοιποι και μας δίνεις μετά την διαφορά των χρημάτων.

Απλό δεν είναι...

Δεν υπάρχει λόγος να παραγγείλουμε από την αρχή 4 σετ και αν τελικά δεν μας κάνουν να έχουμε δώσει τόσα λεφτά.

Με ένα σετ θα μας έρθει 69/4=17,25λίρες+μεταφορικά αντί για 69 στον καθένα....


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 14:52:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα με σπονσάρετε δηλαδή? Cool

Μετά θα σας πω ότι είναι χάλια και δεν θα χρειαστεί να πληρώσω τη διαφορά!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil

Silly Silly Silly Silly Whistling Whistling Whistling Whistling
Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Tease Tease Tease Tease


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 15:14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Θα με σπονσάρετε δηλαδή? Cool

Μετά θα σας πω ότι είναι χάλια και δεν θα χρειαστεί να πληρώσω τη διαφορά!!! Twisted evil Silly Whistling Rotfl Tease
Thumb Left Rotfl


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Σεπ 2005, 18:59:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

aγορακια 69 λιρες το σετ.... επι 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλο ειναι να μιλησει καποιος ποιο επισημα απο κλαμπ διοτι δεν ειναι απαραιτητα ολα τα κομματια του σετ Wink

επισης θα ηταν σοφο να συννενοηθειτε να ερθει ενα σετ δοκιμαστικα και μετα να ακολουθησει η παραγγελια...

παντως εμενα με προβληματιζει οτι η εταιρεια αυτη ειναι σχετικα αγνωστη...
οπως και το γεγονος οτι ειναι μεταλλικο το περιβλημα Embarassed

επισης τα μεταφορικα ειναι πολυ λιγοτερα απο οτι λετε καθως προκειται για μικρη συσκευασια... στη δε περιπτωση που ζητανε οτι θελουν στη superflex υπαρχει και η λυση των φοιτητων εξ αγγλιας Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 2 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2868s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on