PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Silent blocks
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Σεπ 2010, 21:08:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
...θα βγάλω και για παστίτσιο!


Παστίτσιο? Κάτι σε πιό gourmet δεν έχει??? Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Οκτ 2010, 12:06:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν την παλεύετε!!


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Οκτ 2010, 12:16:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Steve έγραψε:
...θα βγάλω και για παστίτσιο!


Παστίτσιο? Κάτι σε πιό gourmet δεν έχει??? Laughing


Κάτι σε βαλβολινάτη πάπια με σως βατόμουρου dot 4 γαρνιρισμένη με πουρέ σασμάν αλλά Volvos σου κάνει Question

ΥΓ Alienhatch πλέον θα υπερηφανεύεσαι ότι έχεις noisy blocks Exclamation


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Οκτ 2010, 12:45:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προτιμώ χταποδάκι 4-1 ξυδάτο ως επιδόρπιο, ως κυρίως πιάτο μιά σουβλιστή σταυλίσια αγελάδα samco και για το τέλος σαλιγκάρια garrett γιαχνί! Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Οκτ 2010, 23:40:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα στο κλιμα του topic και εγω, ηρθε η ωρα να αλλαξω στην λιονταρινα μου συνεμπλοκ στα ψαλιδια γιατι δεν υπαρχουν πλεον συνεμπλοκ, ειναι διαλυμενα, μου ειπαν τα μαμα 130-140 μαζι με τοποθετηση, σε "γνωστο", αξιζει να βαλω κατι καλυτερο απο τα εργοαστασιακα: να πω οτι αμαξι το εχω για να πηγαινω στη δουλεια βολτες κλπ, αλλα μου αρεσει που και που να στριβω οσο μπορω, η Peugeot Sport βγαζει για μενα κατι? θα δω διαφορα στην συμπεριφορα του αυτοκινητου στον δρομο?

Συγνωμη για τον βομβαρδισμο ερωτησεων αλλα δεν το κετεχω και πολι το αθλημα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 11:44:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xristos_c έγραψε:
καλησπερα στο κλιμα του topic και εγω, ηρθε η ωρα να αλλαξω στην λιονταρινα μου συνεμπλοκ στα ψαλιδια γιατι δεν υπαρχουν πλεον συνεμπλοκ, ειναι διαλυμενα, μου ειπαν τα μαμα 130-140 μαζι με τοποθετηση, σε "γνωστο", αξιζει να βαλω κατι καλυτερο απο τα εργοαστασιακα: να πω οτι αμαξι το εχω για να πηγαινω στη δουλεια βολτες κλπ, αλλα μου αρεσει που και που να στριβω οσο μπορω, η Peugeot Sport βγαζει για μενα κατι? θα δω διαφορα στην συμπεριφορα του αυτοκινητου στον δρομο?

Συγνωμη για τον βομβαρδισμο ερωτησεων αλλα δεν το κετεχω και πολι το αθλημα


θα σου βγαλει τα σινεμπλοκ απο τα ψαλιδια και θα σου βαλει καινουρια? αν ειναι ετσι καλα εισαι με 120-1450 Ευρό καθότι συνήθος δεν αλαζουν τα σινεμπλοκ μονα τους οι μηχανικοι, σου αλλαζουν ολο το ψαλιδι που κοστιζει 120-150 το ενα.. 300 δηλαδη τα 2
οποτε εσυ με μισα λεφτα θα κανεις την δουλεια, καλα εισαι. αρκει να σου τα πρεσαρει καλα και ισια πανω στα ψαλιδια..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 17:44:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο που λες πρωτη φορα το ακουω οτι αλλαζει το ψαλλιδι σε οσα αυτοκινητα εχω ακουσει απο γνωστους αλλαζουν τα συνεμπλοκ οχι ολο το ψαλιδι, οποτε να θεωρω τον εαυτο μου τυχερο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 19:50:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει γινει και αλλο thread εδω μεσα και ειπαν και αλλοι (drdino πχ αν θυμαμαι καλα) οτι οι περισσοτεροι μαστορες σου λενε αλλαξε ψαλιδια . δεν βρισκεις ευκολα καποιον να σου κανει την δουλεια με τα σινεμπλοκ.

και εμενα τα σινεμπλοκ στα ψαλιδια μου ειχαν σκασει εντελος, γυρισα 2-3 μηχανικους στην θεσσαλονικη ρωτοντας και ολοι μου ελεγαν να αλαξω τα ψαλιδια κανενας δεν αναλαμβανε να κανει την αλλαγη των σινεμπλοκ μονο (οχι στον προφυτη δεν ειχα παει ακομα)


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Οκτ 2010, 20:25:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασικα για να πω την αληθεια δεν ειναι μηχανικος ειναι ευθυγραμισας και γνωστος του πατερα μου, μπορει και να ισχυει αυτο που λες και να μου το κανει αυτο λογω γνωριιας, ειναι απιστευτη μαλ***α ομως να μας βαζουν καποιοι απτεωνες να αλλαζουμε ψαλιδια γιατι δεν αλλαζουν μονο silent block, μου το ειπε και ο ιδιος οτι η peygeot τα δινει ολοκληρο ψαλιδι μαζι με silent block
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baby_On_Board (Babis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 Gti 1.6

Ένταξη: 23 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 215

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Νοέ 2010, 17:08:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.awesome-gti.co.uk/section.php?xSec=8919&xPage=1&jssCart=898895babdaa198bd009ac0e994a2f49

εχει τυχει να τσεκαρει κανεις αυτην την λιστα??


rfactor
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2010, 13:48:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

einai superlfex ιδια εταιρεια πλεον με τη σθπερπρο εχει συζητθει το θεμα αλλα δε τα εχει δοκιμασει κανεις...αυτο που εχει ενδιαφερον ειναι οτι δινει 2 σε καθε σετ και ετσι εξγειται πως δινει καμπερ και καστερ...
λογικοτατο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2010, 13:51:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
...δινει 2 σε καθε σετ και ετσι εξγειται πως δινει καμπερ και καστερ...
λογικοτατο


δηλαδη κομπλε κοστος?
λες να αξιζει?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2010, 13:55:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουσιαστικ εχει κανα 200αρι ολο το σετ σα να αλλαζεις ψαλιδια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2010, 13:58:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καταλαβα
το θεμα ειναι αν αξιζει να πειραματιστει κανεις και με το καστερ Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2010, 14:04:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προσεξε...δινεις καστερ και καμπερ ΑΝ ΘΕΣ δεν εειναι απαραιτητο αφου τα ρυθμιζεις οτι γωνια θες...

καμπερ οσο παιρνεις τοσο καλυτερα
καστερ με 2μοιρες που ειμαστε μονο καλο θα δεις... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Νοέ 2010, 14:06:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαλιστα
και (θεωρητικα) μας τα πρεσσαρει ο πουπακης στα υπαρχοντα ψαλιδια μας?
μονο που αν καταλαβα καλα για να αλλαξουμε κατι θα πρεπει μετα να τα ξεπρεσσαρουμε και να τα ξαναπρεσσαρουμε?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Baby_On_Board (Babis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 Gti 1.6

Ένταξη: 23 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 215

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2010, 18:03:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
μαλιστα
και (θεωρητικα) μας τα πρεσσαρει ο πουπακης στα υπαρχοντα ψαλιδια μας?
μονο που αν καταλαβα καλα για να αλλαξουμε κατι θα πρεπει μετα να τα ξεπρεσσαρουμε και να τα ξαναπρεσσαρουμε?


Για να μπουν σε ενδεχομενο νεο ψαλιδι αν ηδη τα εχεις πανω?
Παραπανω λεφτα δηλαδης...Sad


Ναι αλλα συμφερει να αλλαξεις ακρα ps(τα λεω καλα???) gia na παρεις camber ή να μπεις σε αυτην την διαδικασια που αν ο μη γεννητω γινει κατι κ χρειαζεσαι νεο ψαλιδακι αν κ εχεις κ το αβατζο της ρυθμισης καστερ?
Κ βασικα απο που ξεκινας?


rfactor
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2010, 18:18:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιτα εγω εχω ηδη τα ακρα της PS

η αλλαγη σινεμπλοκ ή νεων RC ψαλιδιων θα με προβληματ-ιζε (-ησει) οταν τα υπαρχοντα μαμασινεμπλοκ-τωνμαμαψαλιδιων θα χρειαζονταν αλλαγη

για 1ο βημα
θεωρω "πιο ασφαλες" τα ακρα PS
και "πιο ψαγμενο/με λιγο ρισκο/και για καμποση ορεξη" την αλλαγη των σινεμποκ με αυτα τα ρυθμιζομενα

εσυ αποφασιζεις Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Baby_On_Board (Babis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 Gti 1.6

Ένταξη: 23 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 215

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Δεκ 2010, 00:24:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα συνεμπλοκ του πισω αξονα where are? αξιζει τον κοπο για κατι καλυτερο?
Οταν λεμε πισω αξονα εννουμε πισς γενικα!μη με παρετε με τις πετρες


rfactor
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 18:39:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ουσιαστικ εχει κανα 200αρι ολο το σετ σα να αλλαζεις ψαλιδια



Απαντηση απο superflex!
It is a kit for both sides
International signed shipping is £12.48 + vat = £14.66
Total £101.76
Chris

Tι λετε να τα παραγγειλω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 6 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1603s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on