PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

smd led σε πλαφονιερα πορπαγκαζ και πινακιδες.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 17:36:46    Θέμα δημοσίευσης: smd led σε πλαφονιερα πορπαγκαζ και πινακιδες. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αντε και τα πηραμε σημερα με 0.34 το ενα.
το θεμα ειναι πως συνδεονται?χρειαζονται ανισταση?αμα τα κανω σε σειρα για 12ν θα δουλεψουν η θα καουν????

ξερει κανεις τι γινεται? επιασα ενα και το εβγαλα εκτος με 9ν απο μετασχηματιση.

ακουω προτασεις και αν υπαρχουν πουθενα φωτο για βοηθεια θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 18:15:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To έχω κάνει (όχι με smd αλλά με led των 5mm με κοντό σώμα).

Αναγκαστικά πρέπει να βάλεις αντίσταση γιατί το Vcc τόσο των απλών όσο και των smd είναι 3,2-3,3V.

Έτσι είτε τοποθετείς αντιστάσεις των 470Ω σε σειρά με κάθε led (και μετά όλα αυτά μαζί σε παραλληλία) είτε ανά 2 ή ανά 3 υπολογίζοντας αντιστάσεις από http://ledcalc.com/ (διαφορετικά εφαρμόζεις τον κανόνα ρευμάτων του Kirchhoff Laughing ).

Παράλληλα στην τάση τροφοδοσίας έχω βάλει και 2 ηλεκτρολυτικούς πυκνωτές ώστε σβήνοντας να κάνει fade-out Wink

Πάντως επειδή το παράκανα (έβαλα 24 led) και είναι σαν ανακριτικό, σκέφτομαι κάποια στιγμή να παραγγείλω καμιά 10ριά smd led με smd αντιστάσεις και να το ξαναφτιάξω πιό σωστά και με χαμηλότερη φωτεινότητα.

Το ίδιο έχω κάνει και στα πλαφονιεράκια της πινακίδας αλλά και στο spot του συνοδηγού (με δυνατό led 5mm των 20.000mCd).


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 20:14:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενα θα πω.... η πλαφονιερα του Γιαννη ειναι τρελο ξενερωμα οταν εχεις πιει !!!
Αλλα τρελο λεμε... Shocked
αλλα βλεπεις τα παντα !!! ακομα και την μερα!! Razz Very happy


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 20:17:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ν'ανεβάσω και μερικές φωτό για να παίρνεις ιδέες Very happy

Πλαφονιέρα:
.........


Τα 2 πυκνωτάκια για το fade-out effect:
...


Και τα πλαφονιεράκια της πινακίδας:
.........


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 20:18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
ενα θα πω.... η πλαφονιερα του Γιαννη ειναι τρελο ξενερωμα οταν εχεις πιει !!!
Αλλα τρελο λεμε... Shocked
αλλα βλεπεις τα παντα !!! ακομα και την μερα!! Razz Very happy


χαχαχαχα μου θύμισες κάτι τελειωμένες καταστάσεις τώρα.... Laughing Laughing Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 20:37:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειχαμε γελια!! Very happy Very happy Very happy Very happy
αλλα στο θεμα μας τωρα ...
Τα πυκνωτακια τα συνιστω απειρα!!
ειναι πολυ βολικα και χρησιμα ειδικα αμα εχεις καποια προεργασια μεσα στο
αμαξι.

Μονο που θα το ηθελα μονο για τις πορτες και ελεγα να βαλω τα πυκνωτακια στα μπουτον των πορτων ωστε να μην κραταει οταν αναβω την πλαφονιερα εν πορεια γιατι αυτο με ενοχλει.
Ασε που δεν θα εχω και προβλημα χορου στην πλαφονιερα και ειναι και ποιο ευκολο την τοποθετηση Wink


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 20:47:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Zάχο, τα πυκνωτάκια μη ξεχνάς ότι συνεργάζονται μόνο με led. Όχι πως θα έχεις πρόβλημα και με πυρακτώσεως απλά επειδή καταναλώνει πολύ περισσότερο ρεύμα η μαμά W5W λάμπα, ουσιαστικά δεν θα προλαβαίνεις να παρατηρείς το fade-out αφού θα καταναλώσει το αποθηκευμένο στους πυκνωτές ρεύμα, ακαριαία. Σε αντίθεση με τα led που έχουν πολύ χαμηλώτερη κατανάλωση οπότε υπάρχει μιά χρονοκαθυστέρηση μέχρι να καταναλωθεί πλήρως. Αλλά και πάλι υπάρχει λύση με κιτάκι της smartkit για χρονοκαθυστέρηση το οποίο όμως είναι on-off. Μετά πας σε πάντρεμα με αυτό από xanthia κλπ κλπ...

Όσο για τις πόρτες, μη ξεχνάς ότι τα μπουτόν ανοιγοκλείνουν επαφή με το σασί, οπότε αν πρόκειται να τα τοποθετήσεις εκεί, πρέπει να τραβήξεις και παροχή + και μπλέκεις...
Εναλλακτικά τα βάζεις στην πλαφονιέρα και τα γεφυρώνεις μόνιμα στο + και το - στο καλώδιο που έρχεται από τα μπουτόν των θυρών Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 21:01:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη οχι με τις λαμπες ρε... οταν βαλω led Cool
και για αυτο που λες οκ.... αλλα δερω που πανε τα καλωδια απο τις πορτες απο κατω απο το ταμπλο και τα το βαλω εκει Wink
εκει που δινει στην πλαφονιερα αλλα κατω, στο ταμπλο. Wink


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 21:34:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
... και τα το βαλω εκει Wink


μήπως ακούει και Τοντορίντο? Laughing Laughing Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 21:40:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καρακατσνννν.................. Laughing


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 23:32:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

roadrunner122 τρομερη δουλεια

αυτο για την πινακιδα all the money.θα το κανω αυριο και στο πορμπαγκαζ και πισω... λπν εκανα την μεσα αλλα με πατεντα...θυμαστε ενα angel eye που πηγα να φτιαξω και ποτε δεν φτιαχτηκε??? ε το ανοιξα στη μεση και του πηρα τα λεντ ηταν smd... οποτε εχουμε και λεμε...

ανοιγμα της πλαφονιερας να δουμε τι στο καλο παιζει μεσα....










και το τελικο αποτελεσμα με 3smd ειναι μια χαρα παραπανω που ειχε βαλει φιλος σε σαξο παραηταν φωτεινο αυτο κατα εμενα ειναι οτι πρεπει..






Έχει επεξεργασθεί από τον/την thodwrhs στις Πεμ 13 Ιαν 2011, 23:34:33, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 23:34:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α! Βρε πατεντιαρη!!! Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 23:55:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θοδωρή? Φωτίζει ικανοποιητικά με τα 2 smd? Πόσα πιστεύεις ότι αρκούν για να είναι κομπλέ? Γιατί 2 μου φαίνονται λίγα...

btw, απ'όσο μπορώ να δω στο πλακετάκι, δεν έχουν αντιστάσεις. Ισχύει?
Τσέκαρες πριν αν είναι συνδεδεμένα παράλληλα ή σε σειρά? Αν είναι παράλληλα είναι 12βολτα, σπάνιο είδος...


3rioStooges-Motorsport Team


Έχει επεξεργασθεί από τον/την RoadRunner122 στις Πεμ 13 Ιαν 2011, 23:57:26, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιαν 2011, 23:57:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Θοδωρή? Φωτίζει ικανοποιητικά με τα 2 smd? Πόσα πιστεύεις ότι αρκούν για να είναι κομπλέ? Γιατί 2 μου φαίνονται λίγα...


παραπανω απο ικανοποιητικο φωτιζει και τα πισω καθισματα και προσθεσε οτι εχω και λεντ στην κεντρικη κονσολα οποτε αναμενα ολα γινεται λιγο παρτυ.σου χω στειλει ενα πμ δες το.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2011, 01:17:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ω ρε εσύ θα ήσουνα καλός στο εργαστήριο ηλεκτρονικής...
πρόσεχε μόνο μη σε τσιμπησουν οι εξωγήινοι που θα περασουν το 106 για διαστημόπλοιο... Tease Silly


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2011, 01:49:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

abaleo έγραψε:
ω ρε εσύ θα ήσουνα καλός στο εργαστήριο ηλεκτρονικής...
πρόσεχε μόνο μη σε τσιμπησουν οι εξωγήινοι που θα περασουν το 106 για διαστημόπλοιο... Tease Silly


και τα δυο ηλεκτρονικη 1 και 2 τα χω περασει με 10 :Ρ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2011, 02:29:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στο 307 ποτε θα τα βαλουμε???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2011, 03:01:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
στο 307 ποτε θα τα βαλουμε???


αμα σου δωσω 100 ευρω για το 3gs και την εργασια μ πιανει??? χαχαχαχαχαχαχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2011, 13:18:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

asto opws ειναι μια χαρα φεγγει... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
giorgos2-0-6 (giorgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1999 peugeot 1.4

Ένταξη: 16 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 65
Τόπος: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Μάρ 2011, 08:59:07    Θέμα δημοσίευσης: α Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο στη πινακιδα γινεται και στα 206?και αν ναι απο που αγοραζεις τα λεδακια?

και ειναι παρανομο η οχι?


ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΨΥΧΗ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΙΚΡΗ
ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΩΣ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2078s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on