PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ανύψωση με καροτσόγρυλο

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Αύγ 2016, 11:46:17    Θέμα δημοσίευσης: Ανύψωση με καροτσόγρυλο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα σε όλους.
έχω αγοράσει 4 τρίποδα ώστε να στηρίζω το αυτοκίνητο. το ύψος είναι περίπου 35 εκατοστά από το έδαφος.

έχω την εξής ερώτηση: υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν εφαρμόζω τον καροτσόγρυλο στο μέσο του σκληρού τμήματος και όχι στις άκρες? αυτό το κάνω γιατί στις μπροστινές ρόδες αν εφαρμόσω τον καροτσόγρυλο, δε φτάνει το ύψος του γρύλου να σηκώσει τόσο ψηλά ώστε να μπει το τρίποδο.

μέχρι στιγμής πάντως δε μου έχει κάνει κάποιο θέμα.

μιλάω καθαρά μήπως κατά την ανύψωση στο κέντρο της δοκού κάνει κανένα λυγισμό.


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Αύγ 2016, 14:45:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ηθελα να επιστησω την προσοχη οσον αφορα την ανυψωση με γρυλους. Οι κοινοι του εμποριου ενω εχουν καλη κατασκευη, εσωτερικως η τσιμουχα στεγανοποιησης ειναι πολυ φθηνη κατασκευη.
Στον δικο μου (unimac x-press) παρατηρησα οτι υποχωρουσε και κατεβαινε το εμβολο. Τον εστειλα στο σερβις και μου απαντησαν οτι ειναι λογικο να υποχωρει. Με τα πολλα και τα λιγα μου τον αντικαταστουν. Μετα απο 1 μηνα και ο νεος γρύλος εμφανισε τα ιδια συμπτωματα.
επεδη δεν θα εμπαινα ξανα στη διαδικασια να τον στειλω στο σερβις αποφάσισα να τον ανοιξω.
τελικα ηταν η τσιμουχα του εμβολου. Ο κατασκευαστης βαζει μια πλαστικη τσιμουχα και δεν μπορει να στεγανοποιησει σωστα.
πηγα σε μηχανουργειο, τορνευσα τον αξονα και εβαλα μια ελαστικη τσιμουχα πιεσεως. Το προβλημα λυθηκε και πλεον ο γρυλος δεν υποχωρει ουτε χιλιοστο.


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Σεπ 2016, 12:51:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξυπνο, σε ποιο μηχανουργο το εφτιαξες;;;
(Στοιχεια:......)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Δεκ 2017, 22:19:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

B.M-SPORT έγραψε:
Εξυπνο, σε ποιο μηχανουργο το εφτιαξες;;;
(Στοιχεια:......)


σε όποιο μηχανουργείο και να πας θα στο φτιάξουν.
έχε μαζί σου και την τσιμούχα και στην τοποθετούν οι ιδιοι


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2041s (PHP: 51% - SQL: 49%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on