PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Κροτάλισμα από Σφυρήλατα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιαν 2011, 21:49:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
sigourepse oti den sou "skampilizoune"
sigourepse oti exeis sosta diakena stous pyrous ton emvolon
sigourepse oti den prokeitai na kaneis honing sta xitonia sou...

otan zestathei to moter allazei o ixos?

ayta ta liga gia arxi...
pantos an apokleisoume to fainomeno tou na kaneis honing sta xitonia
ola ta alla diorthonontai
mias kai an itan na spasei tha eixe idi ginei apo tin arxi...

ti ladi eipame xrisimopoieis???


Πριν τοποθετήσει τα μπιελοπίστονα,έφυγε για λίγο μαζί τους και πήγε μου είπε, να "φάει" λίγο το δαχτυλίδι της μπιέλας,εκεί που μπαίνει ο πύρος για να κουμπώσουν τα πιστόνια στη μπιέλα,γιατί κάποιες φορές θέλουν ελάχιστα πάρσιμο.
ΟΧΙ όταν ζεσταθεί το νερό, αλλά όταν και μόνο όταν το λάδι φτάσει και ξεπεράσει τους 80celsium ,τότε το μοτέρ ακούγεται όπως με μαμά μπιελοπίστονα.
Λάδι από τα πρώτα 1000χλμ του μοτέρ και μετά βάζω Castrol edge 5-30
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιαν 2011, 23:00:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άπορος έγραψε:

Πριν τοποθετήσει τα μπιελοπίστονα,έφυγε για λίγο μαζί τους και πήγε μου είπε, να "φάει" λίγο το δαχτυλίδι της μπιέλας,εκεί που μπαίνει ο πύρος για να κουμπώσουν τα πιστόνια στη μπιέλα,γιατί κάποιες φορές θέλουν ελάχιστα πάρσιμο.


Ayto den peirazei..το κανει για να μπορεσει η μπιελα να κανει την πληρη κινηση με το πιστονι και να μη μαγκωνει! Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιαν 2011, 23:30:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λέω, ο καλύτερος τρόπος για να καταλάβεις τί γίνεται είναι να κάνεις λίγα χιλιόμετρα ακόμα.

Οι μηχανολογικές βλάβες πάντοτε χειροτερεύουν με τα χιλιόμετρα.
Επομένως αν χρειάζεται απλώς στρώσιμο, ο θόρυβος θα εξασθενίσει και θα εξαφανιστεί.
Αν είναι κάτι που πηγαίνει να χαλάσει, θα δυναμώσει.

Αυτή είναι η βασικότερη αρχή περί των θορύβων.

Προσωπικά δυσκολεύομαι να πιστεψω ότι έχει γίνει κάτι λάθος στην εγκατάσταση, γιατί ο εγκαταστάτης είναι πολύ έμπειρος και έχει δέσει τα περισσότερα σφυρήλατα 207 και Mini στην Ελλάδα.
Συν τοις άλλοις μιλάμε για πολύ εξυπηρετικό και ευσυνείδητο άνθρωπο, οπότε σε κάθε περίπτωση θα σε βοηθήσει.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιαν 2011, 23:37:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικα μου ειναι πολυ δυσκολο να πιστεψω πως εχει γινει κατι λαθος στην εγκατασταση..ειναι συγκεκριμενα πραγματα Confused και δεν μπορουμε να πουμε πως μπηκαν λιγο η πολυ...η μπαινουν η δε μπαινουν Confused
Αν εχω καπου λαθος διορθωστε με σας παρακαλω..

Ευχομαι να πανε ολα καλα...


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιαν 2011, 23:56:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε σεις δεν αντιλέγω,πιστεύω το ίδιο με εσάς ,ότι πολύ δύσκολα να έχει γίνει μακακία γιατί είναι κάτι απλό και ο συγκεκριμένος ,λόγος που τον διάλεξα χωρίς άλλη έρευνα αγοράς,έχει ξανακάνει σε τουτού ίδια μπλα,μπλα,μπλα...Αφού φαντάσου σε 2 μέρες ήμουν με το κλειδί στο χέρι.

Αλλά αν είναι Στέλιο, 1 στο μύριο, κάτι που πάει να χαλάσει,θέλω να το προλάβω ώστε να μην παρασύρει στο "χάλασμά" του και τίποτε άλλο ή ακόμα και το μοτέρ ολόκληρο.(χιτώνια ή τα μπιελοπίστονα, στη τελική που πλήρωσα ακριβά αλλά με μεράκι και ικανοποίηση)
Στέλιο με ξέρεις και έχεις δει πόσο ψείρας είμαι ακόμα και με την παραμικρή γρατζουνιά στο αμάξι.
Δε με νοιάζει αν κάνουν μέχρι 1 βαθμό σα κατσαρόλες τα πιστόνια.Αυτό που με νοιάζει είναι να σιγουρευτώ ότι είναι ΟΚ και θα μείνουν κατσαρόλες και όχι να γίνουν χύτρες χωρίς βαλβίδα εξαερισμού(κάποια στιγμή...ΜΠΑΜ-ΜΠΟΥΜ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 00:46:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κρίμα Sad

Arrow εξάτμιση φοράει το αμάξι;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 00:51:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

63,5 από σπυράλ.
why?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 01:03:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άπορος έγραψε:
63,5 από σπυράλ.
why?


ΜΜΜ..γιατί έλεγα μήπως δέν φόραγε και το αφτί σου "εστίαζε" περισσότερο στο μοτέρ!
Γενικά πάντως τα 207(και άλλα σύγχρονα άμεσου ψεκασμού) έχουν την τάση να ακούγονται σαν ντιζελάκια, μήπως και αυτό επιδεινώνει την κατάσταση στο άκουσμα;
Πάντως, έχω δεί-ακούσει και 207 με CP το οποίο έσπασε και του τα περάσαν αναγκαστικά, εκεί ο μηχανικός έκανε και ένα "γυαλισματάκι" στους κυλίνδρους οπότε λογικά σε αυτή τη περίπτωση θα έπρεπε να υπάρχουν περισσότερες ανοχές και ίσως να ακούγεται..και πάλι όμως λειτουργεί φυσιολογικά (τα πιστόνια είναι stock size), γι'αυτό με παραξενεύει λίγο η περιπτωσή σου. Confused
Arrow Είχε ποτέ ξεφύγει η πίεση;
Arrow Από θερμοκρασίες, έιχες ποτέ κανά θέμα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 01:19:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι ποτέ, σου λέω ο κινητήρας είναι καινούριος 9.200χλμ.Όταν τα έβαλα δεν είχε πάνω από 8.500χλμ.
Ακούγεται σαν τρακτέρ,σαν ντίζελ(όπως το γρανάζι του συμπλέκτη στο ρελαντί,αλλά πιο δυνατά), όταν κυρίως επιταχύνεις, αλλά μετά τις 2000στροφές αρχίζει να πάει να σβήσεί η εντασή του και να ακούγεται απτο βάθος.Δεν έχω κάνει όμως δοκιμές με παραπάνω γιατί αν δε ζεσταθεί το νερό στους 90 και δε δω λάδι πάνω από 75-80 δε περνάω 2-2,5 χιλιάδες στροφές.Τότε όμως(80 βαθμοί) όλα καλά...μαμά ακούγεται ο ράλος
Ότι και να λέμε και να περιγράφουμε αν δεν το ακούσει κάποιος που έχει εμπειρεία σε αυτά...
Θα δείξει ή θα βήξει...οψόμεθα
Καλό βράδυ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 01:20:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και για να προλάβω ... πριν τα βάλω δεν έκανε τέτοια κόλπα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 12:07:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για κανε κανα χλμ παραπανω.....
Το σετ εχει και ελατηρια μαζι..(τα αλλαξες..εβαλες τα παλια.....???)

Παντως το οτι οταν ζεσταθει σταματανε ολα...ειναι θετικο...!!!!

Αλλα κανε χλμ.....στο ροβερ μου οταν ειχα βαλει new πιστονια...στα πρωτα 5000 χλμ...μεχρι να επιανε καλη θερμοκρασια λαδιου...εκανε ηχους που σε επιανε η καρδια σου...(πλεον εχει 60.000 χλμ και δεν κανει κιχ)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 12:34:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστά, για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα γράψε μερικά χιλιόμετρα ακόμα(σε στυλ στρωσίματος), πήγαινε μετά και άλλαξε λάδια και παρακολούθησε τη λειτουργία (όπως λέει ο salex). Σε περίπτωση που ο ήχος δυναμώσει τότε σιγουρα κάτι δέν πάει καλά, ειδάλως άν παραμένει ώς έχει και μετά από αρκετά χιλιόμετρα μάλλον θα πρέπει να το συνηθισεις. Wink
Κάτι μου λέει όμως πως σε λίγες χιλιάδες km θα "ηρεμίσει" το μοτεράκι σου μιάς και τα cp θα έχουν πατήσει σωστά!

Εύχομαι να βρείς άκρη σύντομα γιατί είναι κρίμα Exclamation

υ.γ τα cp έχουν ελατήρια στο kit τους, δέν παίζει το αντίθετο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 13:24:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Σωστά, για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα γράψε μερικά χιλιόμετρα ακόμα(σε στυλ στρωσίματος), πήγαινε μετά και άλλαξε λάδια και παρακολούθησε τη λειτουργία (όπως λέει ο salex). Σε περίπτωση που ο ήχος δυναμώσει τότε σιγουρα κάτι δέν πάει καλά, ειδάλως άν παραμένει ώς έχει και μετά από αρκετά χιλιόμετρα μάλλον θα πρέπει να το συνηθισεις. Wink
Κάτι μου λέει όμως πως σε λίγες χιλιάδες km θα "ηρεμίσει" το μοτεράκι σου μιάς και τα cp θα έχουν πατήσει σωστά!

Εύχομαι να βρείς άκρη σύντομα γιατί είναι κρίμα Exclamation

υ.γ τα cp έχουν ελατήρια στο kit τους, δέν παίζει το αντίθετο!
Μπράβο παπαγαλάκι, γράφε ότι γράφει ο salex και συνέχιζε να εμπλουτίζεις τις γνώσεις σου τζάμπα από εδώ μέσα Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 13:28:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
Παντως το οτι οταν ζεσταθει σταματανε ολα...ειναι θετικο...!!!!

Αυτό πιστεύω και εγώ από την 1η στιγμή.Ήθελα όμως να πάρω γνώμες και να ξέρω σαν ψειριστής της μαϊμούς, ποιοι είναι οι λόγοι που κάποιο άλλο 207 δεν κάνει έτσι και γιατί.Πότε είναι καλύτερα και τα λοιπά και αν παίζει πρόβλημα τώρα με τα δικά μου.

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Σωστά, για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα γράψε μερικά χιλιόμετρα ακόμα(σε στυλ στρωσίματος), πήγαινε μετά και άλλαξε λάδια και παρακολούθησε τη λειτουργία (όπως λέει ο salex). Σε περίπτωση που ο ήχος δυναμώσει τότε σιγουρα κάτι δέν πάει καλά, ειδάλως άν παραμένει ώς έχει και μετά από αρκετά χιλιόμετρα μάλλον θα πρέπει να το συνηθισεις. Wink
Κάτι μου λέει όμως πως σε λίγες χιλιάδες km θα "ηρεμίσει" το μοτεράκι σου μιάς και τα cp θα έχουν πατήσει σωστά!

Εύχομαι να βρείς άκρη σύντομα γιατί είναι κρίμα Exclamation

υ.γ τα cp έχουν ελατήρια στο kit τους, δέν παίζει το αντίθετο!

Αυτό είναι το συμπέρασμά μου και εμένα,αλλά έλεγα μήπως κάποιος πεταγόταν και μου έλεγε στα σοβαρά,κοίτα φίλε αυτό και αυτό μπορεί να παίζει...πήγαινε ψάξτο τώρα,για να μην τα γ@...σεις όλα μετά.
Γνωρίζοντας και έχοντας την ορθολογιστική άποψη ότι όπως θα ενδιαφερθείς εσύ για πράγματα που σε αφορούν,δε παίζει να ενδιαφερθεί τόσο ούτε η μάνα σου...είπα μήπως είναι κάτι πιο σοβαρό κι εγώ κάθομαι σταρχιδιστικά και περιμένω τη νεράϊδα να μου πει το μυστικό...Τα δουλεύω τα λεφτά που ρίχνω και χαίρομαι να τα δίνω σωστά και ας στερούμαι άλλα πράγματα.Μη βάζω όμως τα χερια για να βγάλω τα μάτια.Είναι πολλά άλλα που δε στρέφομαι για βοήθεια μόνο στον άνθρωπο που τα κούμπωσε,αλλά λέγονται από κοντά,αλλιώς πρέπει να γράφω ως αύριο.
Μακάρι να είναι όλα good και ευχαριστώ όλους όσους μέχρι τώρα ενδιαφέρθηκαν.
Στο τέλος θα κάνουμε συνεδρίες ψυχανάλυσης μέσα απτο φόρουμ Mad


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Άπορος στις Σαβ 08 Ιαν 2011, 13:40:10, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 13:36:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Σωστά, για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα γράψε μερικά χιλιόμετρα ακόμα(σε στυλ στρωσίματος), πήγαινε μετά και άλλαξε λάδια και παρακολούθησε τη λειτουργία (όπως λέει ο salex). Σε περίπτωση που ο ήχος δυναμώσει τότε σιγουρα κάτι δέν πάει καλά, ειδάλως άν παραμένει ώς έχει και μετά από αρκετά χιλιόμετρα μάλλον θα πρέπει να το συνηθισεις. Wink
Κάτι μου λέει όμως πως σε λίγες χιλιάδες km θα "ηρεμίσει" το μοτεράκι σου μιάς και τα cp θα έχουν πατήσει σωστά!

Εύχομαι να βρείς άκρη σύντομα γιατί είναι κρίμα Exclamation

υ.γ τα cp έχουν ελατήρια στο kit τους, δέν παίζει το αντίθετο!
Μπράβο παπαγαλάκι, γράφε ότι γράφει ο salex και συνέχιζε να εμπλουτίζεις τις γνώσεις σου τζάμπα από εδώ μέσα Wink


Ειδικά το δέυτερο μου άρεσε πολύ, από εδώ ακριβώς θα εμπλουτισθώ με γνώσεις..διαβάζω τα επιστημονικά σου γραφόμενα! Laughing Laughing Laughing
Οk Steve, πρόσεχε που θα δώσεις το αμάξι μόνο μήν ο επόμενος ιδιοκτήτης δέν είναι "γνώστης" όπως εσύ και δέν ξέρει να κρατάει τα 525.9 αλογάκια..όχι τίποτα άλλο, αλλά μήν έχεις τύψεις μετά! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 13:43:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άπορος έγραψε:
saikoe_39 έγραψε:
Παντως το οτι οταν ζεσταθει σταματανε ολα...ειναι θετικο...!!!!

Αυτό πιστεύω και εγώ από την 1η στιγμή.Ήθελα όμως να πάρω γνώμες και να ξέρω σαν ψειριστής της μαϊμούς, ποιοι είναι οι λόγοι που κάποιο άλλο 207 δεν κάνει έτσι και γιατί.Πότε είναι καλύτερα και τα λοιπά και αν παίζει πρόβλημα τώρα με τα δικά μου.

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Σωστά, για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα γράψε μερικά χιλιόμετρα ακόμα(σε στυλ στρωσίματος), πήγαινε μετά και άλλαξε λάδια και παρακολούθησε τη λειτουργία (όπως λέει ο salex). Σε περίπτωση που ο ήχος δυναμώσει τότε σιγουρα κάτι δέν πάει καλά, ειδάλως άν παραμένει ώς έχει και μετά από αρκετά χιλιόμετρα μάλλον θα πρέπει να το συνηθισεις. Wink
Κάτι μου λέει όμως πως σε λίγες χιλιάδες km θα "ηρεμίσει" το μοτεράκι σου μιάς και τα cp θα έχουν πατήσει σωστά!

Εύχομαι να βρείς άκρη σύντομα γιατί είναι κρίμα Exclamation

υ.γ τα cp έχουν ελατήρια στο kit τους, δέν παίζει το αντίθετο!

Αυτό είναι το συμπέρασμά μου και εμένα,αλλά έλεγα μήπως κάποιος πεταγόταν και μου έλεγε στα σοβαρά,κοίτα φίλε αυτό και αυτό μπορεί να παίζει...πήγαινε ψάξτο τώρα,για να μην τα γ@...σεις όλα μετά.
Γνωρίζοντας και έχοντας την ορθολογιστική άποψη ότι όπως θα ενδιαφερθείς εσύ για πράγματα που σε αφορούν,δε παίζει να ενδιαφερθεί τόσο ούτε η μάνα σου...είπα μήπως είναι κάτι πιο σοβαρό κι εγώ κάθομαι σταρχιδιστικά και περιμένω τη νεράϊδα να μου πει το μυστικό...Τα δουλεύω τα λεφτά που ρίχνω και χαίρομαι να τα δίνω σωστά και ας στερούμαι άλλα πράγματα.Μη βάζω όμως τα χερια για να βγάλω τα μάτια
Μακάρι να είναι όλα good


Arrow Το συμπέρασμα, λίγη υπομονή ακόμα. Wink

υ.γ και κάποιος να πεταγόταν και να σου έλεγε ακριβώς τί να κάνεις, δύσκολα θα γινόταν γιατί το μοτέρ θα ήθελε πάλι λύσιμο που συνεπάγεται με χάσιμο χρόνου και χρημάτων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 14:01:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Arrow Το συμπέρασμα, λίγη υπομονή ακόμα. Wink

υ.γ και κάποιος να πεταγόταν και να σου έλεγε ακριβώς τί να κάνεις, δύσκολα θα γινόταν γιατί το μοτέρ θα ήθελε πάλι λύσιμο που συνεπάγεται με χάσιμο χρόνου και χρημάτων.


Για αυτό και γράφω
Άπορος έγραψε:
Είναι πολλά άλλα που δε στρέφομαι για βοήθεια μόνο στον άνθρωπο που τα κούμπωσε,αλλά λέγονται από κοντά,αλλιώς πρέπει να γράφω ως αύριο.

Ξέρώ ότι θα ήταν όπως τα λες, αλλά ήθελα να έχω και μια καβάτζα του ότι αν έφταιγε αυτός και πήγαινε να το αποφύγει,εγώ να έχω σκεφτεί πως να τον τουμπάρω διπλωματικά χωρίς τσακωμούς κτλ(εμπειρία από αλλαγή μοτέρ,σασμάν και πεταλούδας στην εγγύηση χωρίς φωνές και παρουσία δικηγόρων,ενώ πήγαιναν στην αρχή περίτεχνα και ευγενικά να με τουμπάρουν,έχοντας πριν τους επισκεφτώ κάθε φορά μιλήσει με δικηγόρο,μηχανικό,λογιστή κ.α., γενικά με όποιον μπορούσε να μου πει τερτίπια για το πως λειτουργεί μια τέτοια επιχείρηση).Και όλα με υπεύθυνες δηλώσεις,φωτογραφίες τους κωδικούς πριν ανοιχτούν τα κιβώτια,καθώς και τοποθέτηση μπροστά μου.
Ακούγονται κάπως μαλακισμένα αυτά αλλά έτσι είναι.Δεν παίζει να πλήρωνα ή πληρώσω αν είμαι σίγουρος ότι φταίει αυτός.
Σε τέτοιες φάσεις η γνώση είναι που σου δίνει προβάδισμα.Το να μάθαίνεις όσο πιο καλά μπορείς το αντικείμενο ασχολίας του άλλου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 15:45:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Ειδικά το δέυτερο μου άρεσε πολύ, από εδώ ακριβώς θα εμπλουτισθώ με γνώσεις..διαβάζω τα επιστημονικά σου γραφόμενα! Laughing Laughing Laughing
Οk Steve, πρόσεχε που θα δώσεις το αμάξι μόνο μήν ο επόμενος ιδιοκτήτης δέν είναι "γνώστης" όπως εσύ και δέν ξέρει να κρατάει τα 525.9 αλογάκια..όχι τίποτα άλλο, αλλά μήν έχεις τύψεις μετά! Wink
Ότι και να πεις, μια ζωή θα είσαι αυτό που έχεις καταντήσει να είσαι, οπότε τζάμπα κόπος Wink

Άλλαξε και το nick σου σε ΠαπαγαλAKIS Wink





https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 16:10:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ότι πείτε κύριε ξερόλα του club.. Very happy

Α και πού σαι, στείλε μου με pm εκείνο το ονειρεμένο dyno γιατί έχω φίλο φαντασιόπληκτο(από τη δική σου πάστα) που ενδιαφέρεται για το αμάξι.. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2011, 18:54:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στειλε ρε στιβ κ καμια φωτο,μπας κ το παρουν κ μπουν σε αμαξι της προκοπης κ οχι σε κουτι με ροδες,που στην εθνικη με σμαρτ πρεπει να πηγαινει με 60κμ.εκτος βεβαια κ αν ειναι φ.π.ε που σπαει το φραγμα του ηχου κ δεν τον προλαβαινει ουτε ο αερας Cool



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2042s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on