PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

306 - Χαμήλωμα σε 306

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vaggos 306 (Vaggelis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8v) 96'

Ένταξη: 16 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 02:16:48    Θέμα δημοσίευσης: 306 - Χαμήλωμα σε 306 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδιά είμαι νέος στη σελίδα και έχω μια ερώτηση να κάνω. Έχω χαμηλώσει το 306 μου κατα 3,5 πόντους με απεξ ελατήρια (είναι καλά??) αλλά πίσω δείχνει πιο χαμηλό από μπροστά κ ρωτάω αν γίνεται να χαμηλώσω μόνο το μπροστινό λίγο ακόμα. Γίνεται?? Ευχαριστώ! Νικ μαριν μπορείς να μου απαντήσεις γιατί έχεις κ έσυ 306??

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vaggos 306 στις Πεμ 16 Δεκ 2010, 16:27:18, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 09:49:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arrow "Νεα Μελη"
οπου:
1ον Arrow "Κανόνες και οδηγίες χρήσης του Forum του PSClub.gr"
και
2ον Arrow "Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση)"


Καλο ειναι πριν ανοιξουμε Νεο Θεμα να χρησιμοποιούμε την Arrow "Αναζητηση"


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 10:09:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
Arrow "Νεα Μελη"
οπου:
1ον Arrow "Κανόνες και οδηγίες χρήσης του Forum του PSClub.gr"
και
2ον Arrow "Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση)"


Καλο ειναι πριν ανοιξουμε Νεο Θεμα να χρησιμοποιούμε την Arrow "Αναζητηση"

Σε βλεπω για μοδερατορα (κατα το σενσορεδ Laughing ) ετσι οπως πας!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggos 306 (Vaggelis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8v) 96'

Ένταξη: 16 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 01:37:36    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χαμήλωμα σε 306 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggos 306 έγραψε:
Γεια σας παιδιά είμαι νέος στη σελίδα και έχω μια ερώτηση να κάνω. Έχω χαμηλώσει το 306 μου κατα 3,5 πόντους με απεξ ελατήρια (είναι καλά??) αλλά πίσω δείχνει πιο χαμηλό από μπροστά κ ρωτάω αν γίνεται να χαμηλώσω μόνο το μπροστινό λίγο ακόμα. Γίνεται?? Ευχαριστώ! Νικ μαριν μπορείς να μου απαντήσεις γιατί έχεις κ έσυ 306??

Ρε παιδιά ας μου απαντήσει κάποιος δε ζητάω κ πολλά γιατί στην αναζήτηση δεν βρήκα ίδιο θέμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 17:00:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να ειναι "σωστο" (οσο σωστο μπορει να ειναι με φαρδια ελατηρια χαμηλωματος)
πρεπει τουλαχιστον να διατυρησεις την εργοστασιακη διαφορα υψους μπρος πίσω

ποσο μαλλον αν δεν αλλαξεις και πισω ραβδους στρεψης...
τοτε ισως να χρειαστει να χαμηλώσει λιγο περισσότερο πίσω απ οτι εμπρός, προκειμενου το πίσω μερος να μην γινει "ανεξαρτητο" απο το εμπρός

οπως καταλαβαινεις πρεπει να υπαρχει μια ισορροπία για να ειναι σωστό οδηγικα (οσο σωστο γινεται με αυτα τα ελατηρια)

αν δεν μας ενδιαφερει το οδηγικο σκελος (δεν συμφωνω με κατι τετοιο - αλλα δε μου πεφτει και λογος - δεν το οδηγω εγω αλλωστε - οποτε σεβαστο) και μας ενδιαφερει μονη εμφανιση = να δειχνει το ιδιο χαμηλο μπρος-πισω...

τοτε η το σηκώνει λιγο πίσω
ή
αλλαζεις ελατηρια με αλλα χαμηλότερα εμπρός

με τα υπάρχοντα ελατηρια δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο

εκτός και αν εφτιαχνες ρυθμιζομενα πιατελα για αυτα τα ελατηρια που απο οικονομικη αποψεως ειναι τουλαχιστον ατοπο


υ.γ. πηγαινε να συστηθείς τωρα, αλλιως θα σου χρειαστει αιτηση με χαρτοσημο για να ξαναγραψεις


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggos 306 (Vaggelis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8v) 96'

Ένταξη: 16 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 17:09:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
για να ειναι "σωστο" (οσο σωστο μπορει να ειναι με φαρδια ελατηρια χαμηλωματος)
πρεπει τουλαχιστον να διατυρησεις την εργοστασιακη διαφορα υψους μπρος πίσω

ποσο μαλλον αν δεν αλλαξεις και πισω ραβδους στρεψης...
τοτε ισως να χρειαστει να χαμηλώσει λιγο περισσότερο πίσω απ οτι εμπρός, προκειμενου το πίσω μερος να μην γινει "ανεξαρτητο" απο το εμπρός

οπως καταλαβαινεις πρεπει να υπαρχει μια ισορροπία για να ειναι σωστό οδηγικα (οσο σωστο γινεται με αυτα τα ελατηρια)

αν δεν μας ενδιαφερει το οδηγικο σκελος (δεν συμφωνω με κατι τετοιο - αλλα δε μου πεφτει και λογος - δεν το οδηγω εγω αλλωστε - οποτε σεβαστο) και μας ενδιαφερει μονη εμφανιση = να δειχνει το ιδιο χαμηλο μπρος-πισω...

τοτε η το σηκώνει λιγο πίσω
ή
αλλαζεις ελατηρια με αλλα χαμηλότερα εμπρός

με τα υπάρχοντα ελατηρια δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο

εκτός και αν εφτιαχνες ρυθμιζομενα πιατελα για αυτα τα ελατηρια που απο οικονομικη αποψεως ειναι τουλαχιστον ατοπο


υ.γ. πηγαινε να τωρα, αλλιως θα σου χρειαστει αιτηση με χαρτοσημο για να ξαναγραψεις

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου. Κ πως γίνεται να συστηθώ?? Πες μου γιατί δε ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Δεκ 2010, 18:40:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οπως σου εγραψε και ο sinanai πιο πάνω:
Sinanai έγραψε:
Arrow "Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση)"


καλως ηρθες


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggos 306 (Vaggelis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8v) 96'

Ένταξη: 16 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Δεκ 2010, 00:57:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηληδή αν το ξαναχαμηλώσω μόνο εμπρός με άλλα ελατήρια από 3,5 που είναι να πάω στους 5 κ πίσω δεν κάνω τίποτα θα έχω πρόβλημα σε τιμόνι, σε στροφές κτλ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Δεκ 2010, 03:33:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευκολα... ( Confused Stunned )


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggos 306 (Vaggelis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8v) 96'

Ένταξη: 16 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Δεκ 2010, 21:57:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι εύκολα??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
γιωργος xsara 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 16 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 87
Τόπος: κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Δεκ 2010, 01:30:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σου ξεκολαει ο κωλος πιο ευκολα πχ σε αποτομο φρενο σε στροφη η ακομα στη χειροτερη αν το πίσω μερος ειναι πολυ ψυλοτερο απο το μπροστα και τα πισω σου αμορτησερ και λαστιχα ειναι στα τελευταία τους θα σου ξεκολαει και με αποτομο ασε στο γκαζι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggos 306 (Vaggelis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8v) 96'

Ένταξη: 16 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Δεκ 2010, 16:06:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι αυτή τη στιγμή το αμάξι είναι χαμηλωμένο κανονικά εμπρός-πίσω κατά 3,5cm κ με καινούργια ελαστικά κ αμορτισέρ. Θέλω να μάθω αν θα έχω πρόβημα αν χαμηλώσω κι άλλο μόνο το μπροστά με καινούργια ελατήρια κατά έναν η δύο πόντους ακόμα. Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Δεκ 2010, 17:02:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βρες ενα ισιο δρομο και βγαλε μια φωτο του αμαξιου απ το πλαι απο αποσταση 3-4μετρων και με την φωτογραφικη στο υψος των τροχων να δουμε πως ειναι τωρα, και το συζηταμε περαιτερω

εναλλακτικα μετρα υψη απο τα μαρσπιε (ακριβως πισω απο την εμπρος ροδα και ακριβως εμπρός απο την πίσω ροδα) - πάλι σε ισιο δρομο χωρις τραβηγμενο χειροφρενο


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1124s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on