PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - προβλημα στην κρεμαγιερα ??
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 11:57:49    Θέμα δημοσίευσης: 207 - προβλημα στην κρεμαγιερα ?? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα

παρατηρησα οτι οταν κουναω το τιμονι δεξια αριστερα ελαχιστα κανει ενα τακ τακ καθε φορα που αλλαζω κατευθηνση.

τι φαση ?? ξερει κανεις ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 12:15:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Δημήτρη, γιάυτό το θέμα, έφαγα μια ολόκληρη μέρα παρέα με τους μηχανικούς της LION.
Αυτό το θόρυβο (τακ τακ) σε στάση, όταν κουνάς το τιμόνι αριστερά δεξία τον είχα παρατηρήσει απο καινούργιο. Λίγο πριν λήξει η εγγύησή μου λοιπόν και ενώ είχα την εντύπωση ότι ακούγεται λίγο παραπάνω, πήγα στη LION να δω τι γίνεται. Εκεί χρειάστηκε να το υποδείξω στους μηχανικούς για να καταλάβουν τι εννοώ, και αφού κατάλαβαν, άρχισαν να το ψάχνουν λέγοντας ότι κάνει κ σ'αυτούς εντύπωση ενώ δεν είχαν ξανασυναντήσει παρόμοια περίπτωση. Μετά απο πολύ ψάξιμο δεν εντόπισαν κάποιο πρόβλημα.
Εν τέλει παρατηρήσαμε τον ίδιο θόρυβο σε όσα 207 ήταν εκεί για service καθώς και σε καινούργιο που τσεκάραμε. Οπότε με δεδομένο ότι και μετά απο αρκετά χιλιόμετρα δεν έχει μεταβληθεί η κατάσταση προς το χειρότερο, καταλήγουμε στο ότι δεν οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα, αλλα ιδιαιτερότητα της κρεμαγιέρας να κάνει αυτό τον ήχο, που δίνει την εντύπωση ότι έχει τζόγο (κενό)...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 12:43:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Φίλε Δημήτρη, γιάυτό το θέμα, έφαγα μια ολόκληρη μέρα παρέα με τους μηχανικούς της LION.
Αυτό το θόρυβο (τακ τακ) σε στάση, όταν κουνάς το τιμόνι αριστερά δεξία τον είχα παρατηρήσει απο καινούργιο. Λίγο πριν λήξει η εγγύησή μου λοιπόν και ενώ είχα την εντύπωση ότι ακούγεται λίγο παραπάνω, πήγα στη LION να δω τι γίνεται. Εκεί χρειάστηκε να το υποδείξω στους μηχανικούς για να καταλάβουν τι εννοώ, και αφού κατάλαβαν, άρχισαν να το ψάχνουν λέγοντας ότι κάνει κ σ'αυτούς εντύπωση ενώ δεν είχαν ξανασυναντήσει παρόμοια περίπτωση. Μετά απο πολύ ψάξιμο δεν εντόπισαν κάποιο πρόβλημα.
Εν τέλει παρατηρήσαμε τον ίδιο θόρυβο σε όσα 207 ήταν εκεί για service καθώς και σε καινούργιο που τσεκάραμε. Οπότε με δεδομένο ότι και μετά απο αρκετά χιλιόμετρα δεν έχει μεταβληθεί η κατάσταση προς το χειρότερο, καταλήγουμε στο ότι δεν οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα, αλλα ιδιαιτερότητα της κρεμαγιέρας να κάνει αυτό τον ήχο, που δίνει την εντύπωση ότι έχει τζόγο (κενό)...


θα ρωτησω και εγω για 1000% αλλα σε ευχαριστω πολυ ηρεμησα λιγο ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 12:47:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb right



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 13:21:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ίδιο θέμα έχω παρατηρήσει και εγώ τελευταία και νόμιζα οτι ειχα κάνει ζημιά απο τα κολλήματα στα πεζοδρόμια.

Αφού δεν χάσει τιμόνι κανείς ακόμα με καλύπτει(σα μια γνωστή με λεον που κόλλησε το τιμόνι και έκοψε καμια 10αρια κωλοτούμπες στην εθνική...).

Όπως και να έχει ενημερώστε για παν ενδεχόμενο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MTerry 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


320 si

Ένταξη: 09 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Λευκάδα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 14:22:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια απο τα ιδια πέρισυ. . .
διάγνωση : το ηλεκτρικό μοτέρ δημιουργεί αυτή την αίσθηση του "τζόγου"
στο επαναλαμβανόμενο δεξιά-αριστερά εν στάση. . . φυσιολογικό!

Ξέχασα να πω ότι και η καινούργια κρεμαγιέρα που τοποθετήθηκε στην εγγύηση έκανε τα ίδια .


. . .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MTerry στις Τετ 01 Δεκ 2010, 22:00:49, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 14:25:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο pdf του LW πάντως αναφέρει κάτι για το γρανάζι της κρεμαγιέρας. Μήπως έχει βγεί κάποιο άλλο ανταλλακτικό βελτιωμένο; ή είναι μόνο για αγωνιστική χρήση;

EDIT: http://www.peugeotsport-racingshop.com/Data/Fiches/W207LWnot209.pdf σελίδα 27
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
psilos133 (Giannis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT (2007)

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 164

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 14:35:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μένα το ίδιο κανει οπότε μάλλον φυσιολογικό...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 17:59:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εμένα το κάνει παιδία από τα πρώτα χιλιόμετρα οπότε είναι ιδιαιτερότητα της κρεμαριέρας όπως είπε και το παλικάρι στο ποιό πάνω post! Smile


live for nothing or die for something!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 19:04:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όπως το περιγράφετε και μένα ο ίδιος θόρυβος παίζει...
το θέμα είναι οτι πολλές φορές δεν το κάνει, ενώ κάποιες άλλες το κάνει πιο έντονα...



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 19:23:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά το κάνει και σε πολλούς από εμας...Και νόμιζα οτι εγώ ειχα κάνει κάτι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 23:35:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και σε εμένα το έκανε αλλά μονο του σταμάτησε μετα από λίγο καιρό!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Δεκ 2010, 09:54:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
Και σε εμένα το έκανε αλλά μονο του σταμάτησε μετα από λίγο καιρό!


μηπως ειχε θορυβο γυρω σου και δεν το ακουγες ? Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 17:42:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα παιδια πηγα και εγω στην peugeot και μου ειπαν αλλα και ειδα μονος μου οτι ετσι ειναι ολα τα 207 ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 20:45:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον σιγα σιγα αυτο ο θορυβος γινοταν ολο και πιο εντονος και πιο δυνατος οποτε ειπα να ξανα παω στην peugeot .
το αυτοκινητο οταν ειναι κρυο το κανει πολυ πιο δυνατα.
και τελικα μου ειπαν οτι ειναι προβλημα στη κρεμαγιερα.
αλλα δεν μπορουν να το περασουν στην εγγυηση γιατι εχω ελατηρια χαμηλοματος!

καμια λυση ???
καμια βοηθεια ? τι να κανω ?? δεν πεζη να δωσω 1000+ !!το αυτοκινητο εχει 26 χιλ ! ελεος δηλαδη !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 20:54:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως να βάλεις τα μαμά και να πάς σε άλλη peugeot? Είναι και αυτοί άστα να πάνε εκεί στις αντιπροσωπείες..ΓΤΠ...Την καταγράψανε τη βλάβη στο σύστημα? Θα την βλέπουν όλες οι αντιπροσωπείες δηλαδή? Νομίζω παίζει κάτι τέτοιο..Αλλιώς πήγαινε αλλού με τα μαμά...Τι να πώ..Αν τα έχεις ακόμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 20:56:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

3 ή 5mm έχεις?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 21:03:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η λύση είναι μία σε αυτές τις περιπτώσεις συνήθως Laughing κάνεις δώρο ένα τενεκέ εγχώριο ελαιόλαδο για να μην καταγραφεί η "εξέταση" και πας αλλού .... δυστηχώς ..... Confused

αλλιώς κινδυνεύεις να βρεθείς με 1.000 λιγότερα στην τσέπη όπως είπες και εσύ :S καλή τύχη...


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 22:54:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
3 ή 5mm έχεις?


3.5
το θεμα ειναι οτι αυτο το εκανε απο την αρχη το χτυπημα αλλα πολυ πιο λιγο ...
και το ειχα πει στην peugeot αλλα μου ειπαν οτι δεν εχει τπτ !!
τωρα που τελικα εχει λενε οτι εχω τα ελατηρια! ελεος δλδ !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Δεκ 2010, 23:15:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα το ότι ψάχνουν την οποιαδήποτε αφορμή για να αποφύγουν επισκευή εντός εγγύησης είναι δεδομένο. Απλά απορώ αν μου το έκανε εμένα αυτό ή σε κάποιον άλλον που τα 3ποντα τα eibach αγοράστηκαν και τοποθετήθηκαν στο αμάξι μου στην αντιπροσωπεία, τι θα μου έλεγαν άραγε Question Question Rolling eyes
Ότι να 'ναι...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2719s (PHP: 86% - SQL: 14%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on