PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

σπασιμο σκουπας απο κραδασμους.....

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Σεπ 2003, 23:58:05    Θέμα δημοσίευσης: σπασιμο σκουπας απο κραδασμους..... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια λυστε μου μια απορια...

ειχα βαλει στο αυτοκινητο μου μια σκουπα και απο τους κραδασμους του αυτοκινητου λογω αναρτησεων (bilstein) μου εγινε...αστα να πανε!
μου εσπαγε συνεχεια και εγω την εφτιαχνα ξανα και ξανα.

τωρα την αλλαξα με την σκουπα της simota που ειναι αποκλειστικα για 206 και παλι εχει αρχισει να μου σπαει σε ενα σημειο.

τι θα γινει???θα σπαει συνεχεια ωσπου να φτιαχτουν οι δρομοι της ελλαδας η εχει κανεις καμμια ιδεα?

μονο σε μενα τυχαινει και σπαει η υπαρχει και κανενας αλλος με το ιδιο προβλημα???


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
alemao (Αριστείδης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 599
Τόπος: Γλυκα Νερα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Σεπ 2003, 12:49:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η σκούπα έχει σπάσει στην πρόσοψη πάνω στην βίδα;
αυτό είναι το μοναδικό "μειονέκτημα" της σκούπας...
αυτό γίνεται από τους κραδασμούς της μηχανής (απότομες γκαζιές π.χ.), όχι από την ανάρτηση. όταν ο κινητήρας κουνιέται προς τα πίσω, ξεκολλάει την σκούπα από την πρόσοψη Shocked Evil
και εμένα είναι σπασμένη σε εκείνο το σημείο (την πήρα μεταχειρισμένη).
αν ο σωλήνας που πάει από την σκούπα στην πεταλούδα είναι ίσιος και όχι φισούνα, θα σπάσει πολύ εύκολα. η φισούνα που έχει το μαμά αμάξι έχει ελαστικότητα.


Top Fuel Racing Club ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Σεπ 2003, 17:12:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη ριξε μια ματια..:

http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=1918&start=0&sid=679f92e79d3e250ec54b01e4bb4ebeb9

Την προσοχη σου στο νουμερο 4)......

Και το ειχα γραψει ρε Γιαννη..... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 04:16:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1ον την σκουπα δεν την εβαλα μονος μου αλλα ο τυπος στο συνεργειο και 2ον ειναι οπως θα επρεπε να ειναι (οπως περιγραφεις και εσυ)
αλλα και παλι..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ειναι δυνατον Question μονο εμενα εχει σπασει?
( εχει σπασει στο σημειο που βιδωνει πανω στο ψυγειο του αυτοκινητου)


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 04:19:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σημειωση: στο παραπανω topic που μου εδειξες λες πως δεν βλεπεις καμιια αισθητη διαφορα με σκουπα.
μαλλον θα διαφωνησω μαζι σου αφου με το δικο μου (1400cc) ειδα πολυ μεγαλη διαφορα Wink
πριν την βαλω ηταν σαν να ημουν συνεχεια με a/c Exclamation


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 08:24:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
1ον την σκουπα δεν την εβαλα μονος μου αλλα ο τυπος στο συνεργειο και 2ον ειναι οπως θα επρεπε να ειναι (οπως περιγραφεις και εσυ)
αλλα και παλι..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ειναι δυνατον Question μονο εμενα εχει σπασει?
( εχει σπασει στο σημειο που βιδωνει πανω στο ψυγειο του αυτοκινητου)


Λοιπων φιλε Γιαννη...
Αν η σκουπα σου εχει τον μαμα τον σωληνα και ειναι καλα στερεωμενη στο ψυγειο,ειναι εξαιρετικα δυσκολο να σπασει.Αυτο που μπορω να εκτιμησω,απο τα γραφομενα σου( και επειδη την τοποθετηση την εκανα μονος μου και ξερω ποια σημεια ειναι ''περιεργα'') ειναι το οτι ο ''τυπος'' που λες οτι σου την τοποθετησε ,πιθανοτατα στην προσπαθεια του να κοψει τη σκουπα στα σημεια που πιανει στο ψυγειο να εσπασε κατι,και φυσικα να ''το επνιξε'' το θεμα.
Το παραπανω ειναι καθαρα θεωρητικο συμπερασμα,αλλα μπορεις να το ερυνησεις και μονος σου... Wink


Τωρα για τη διαφορα που λες οτι ειδες στο αμαξι μετα την τοποθετηση της σκουπας,μαλλον δεν προσεξες οτι τα συμπερασματα τα δικα μου ειναι ΜΟΝΟ για το δικο μου αυτοκινητο (1600 16v μοντ.2001),και οχι φυσικα για ολα τα 206 που υπαρχουν..Αν θυμαμε καλα το ειχα τονισει αυτο...
Δεν θελω να μπω στη διαδικασια,να αμφισβητισω τα γραφομενα σου περι διαφορας στην αποδοση.Μπορει να εχεις δικιο,απλα θα μου επιτρεψεις να αμφιβαλω.

Φιλικα παντα ετσι??? Laughing

Ευχομαι καλα ''σκουπισματα''..... Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Σεπ 2003, 11:38:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νομιζω πως ειναι ανωφελο τωρα πια να απαντησω.... Exclamation
τα ειπαμε και τα ειδαμε απο κοντα τα πραγματα Wink Wink Wink


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Οκτ 2003, 14:05:54    Θέμα δημοσίευσης: Re: σπασιμο σκουπας απο κραδασμους..... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
ρε παιδια λυστε μου μια απορια...

ειχα βαλει στο αυτοκινητο μου μια σκουπα και απο τους κραδασμους του αυτοκινητου λογω αναρτησεων (bilstein) μου εγινε...αστα να πανε!
μου εσπαγε συνεχεια και εγω την εφτιαχνα ξανα και ξανα.

τωρα την αλλαξα με την σκουπα της simota που ειναι αποκλειστικα για 206 και παλι εχει αρχισει να μου σπαει σε ενα σημειο.

τι θα γινει???θα σπαει συνεχεια ωσπου να φτιαχτουν οι δρομοι της ελλαδας η εχει κανεις καμμια ιδεα?

μονο σε μενα τυχαινει και σπαει η υπαρχει και κανενας αλλος με το ιδιο προβλημα???


Λοιπον, εχω κιεγω τη σκουπα της Simota και επαθα ακριβως το ιδιο πραγμα, μεσα στις πρωτες μερες εσπασαν και οι δυο βασεις. Αυτο ειναι πραγματι απ'τους κραδασμους. Τωρα εχω φτιαξει βασεις πιο ελαστικες "αλλα πατεντα" και δεν ξαναειχα προβλημα εδω και 20000 χλμ.
Ειναι λιγο δυσκολο να σου περιγραψω πως το εκανα αλλα αν μου στειλεις ενα e-mail μπορουμε να βρεθουμε να τη φτιαξουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,118s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on