PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΟΡΓΑΝΟ ΠΙΕΣΗΣ TURBO ΣΕ 208 GTI

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΣΠΥΡΟΣ.Κ (ΣΠΥΡΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 407 COUPE 2.2 & 208 GTI

Ένταξη: 23 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: XΑΙΔΑΡΙ-ΑΤΤΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Μάρ 2015, 22:55:08    Θέμα δημοσίευσης: ΟΡΓΑΝΟ ΠΙΕΣΗΣ TURBO ΣΕ 208 GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα καλό όργανο πίεσης για το turbo.Ποιό προτείνετε παιδιά;Και αν χρειάζεται και κάτι άλλο.Κάπου διάβασα εδώ μέσα οτι το turbo timer δεν λειτουργεί σωστά στο gti,ισχύει αυτό;


Μη διαφωνείς δημόσια με έναν ηλίθιο,ο κόσμος δεν θα καταλάβει τη διαφορά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lefteraki (lefteris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 208 gti & peugeot 206

Ένταξη: 28 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 129
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Μάρ 2015, 23:18:08    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΟΡΓΑΝΟ ΠΙΕΣΗΣ TURBO ΣΕ 208 GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΠΥΡΟΣ.Κ έγραψε:
Ένα καλό όργανο πίεσης για το turbo.Ποιό προτείνετε παιδιά;Και αν χρειάζεται και κάτι άλλο.Κάπου διάβασα εδώ μέσα οτι το turbo timer δεν λειτουργεί σωστά στο gti,ισχύει αυτό;


εγω εχω βαλει της depo αδερφε..
καλο ποιοτικο και καλη τιμουλα εχει να διαλεξεις καμποσα..

http://www.srptuning.gr/categories.asp?catid=374

εμενα ειναι το πανω δεξι 122 ευρω που λεει
επεισεις θα χρειαστεις και τον ανταπτωρα της forge για να παρεις πιεση απο το μαφ..

http://eshop.avcweber.gr/Product/408/FMBGMCS/Page/84/Miscellaneous-parts/Model/0/0/el/

αν δεν εχεις υπομονη δωσε 50 και παρτο αν εχεις παραγγειλε απο ε βαυ κανα 35αρι κανει..


για το τουρμπο ταιμερ εγω εχω γραψει οτι δε μπαινει..
δοκιμασε κατι που θα σου πω να καταλαβεις τι ενοω..
βαλε μπρος ταμαξι με το κλειδι το 2ρο που δεν εχει τα κουμπια..αστο να δουλευει βγες και κλεισε τη πορτα και προσπαθησε με το αλλο κλειδι αυτο με τα κουμπια να κλειδωσεις.. ταμαξι δε κλειδωνει.. ετσι λοιπον θαναι και με το τουρμπο ταιμερ οταν δουλευει αυτο.. ταμαξι δε κλειδωνει θα πρεπει να επεμβεις στη can bus μοναδα ελενχου καμπινας αν το λεω σωστα να το δεις απο εκει.. εγω δε τοψαξα απλα δε το βαλα το οργανακι το οποιο τοχα αγορασει και το εκανα δωρο σε ενα φλο τελικα..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΣΠΥΡΟΣ.Κ (ΣΠΥΡΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 407 COUPE 2.2 & 208 GTI

Ένταξη: 23 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: XΑΙΔΑΡΙ-ΑΤΤΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Μάρ 2015, 23:40:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό τώρα στην αντιπροσωπεία το έβαλες;Έχει και κάποια βάση;


Μη διαφωνείς δημόσια με έναν ηλίθιο,ο κόσμος δεν θα καταλάβει τη διαφορά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lefteraki (lefteris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 208 gti & peugeot 206

Ένταξη: 28 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 129
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Μάρ 2015, 23:44:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΠΥΡΟΣ.Κ έγραψε:
Αυτό τώρα στην αντιπροσωπεία το έβαλες;Έχει και κάποια βάση;


ναι μπορουσα και μονος μου αλλα τοχα παει στα 1000 χιλιομετρα για λαδια φιλτρο και του το πηγα και τοβαλε εκει ο μηχανικος της πεζο..
ναι εχει βασουλα μεσα δικια του γα**τη!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΣΠΥΡΟΣ.Κ (ΣΠΥΡΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 407 COUPE 2.2 & 208 GTI

Ένταξη: 23 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: XΑΙΔΑΡΙ-ΑΤΤΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Μάρ 2015, 23:58:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσυ Λευτέρη δεν έχεις βάλει σκαστρα η κάνω λάθος.


Μη διαφωνείς δημόσια με έναν ηλίθιο,ο κόσμος δεν θα καταλάβει τη διαφορά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2015, 09:08:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ανταπτωρακια υποπιεσης εχουμε και μεις ετοιμα πολυ φτηνοτερα απο το φορτζ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2015, 11:31:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
ανταπτωρακια υποπιεσης εχουμε και μεις ετοιμα πολυ φτηνοτερα απο το φορτζ


Γιάννη το ανταπτορακι αυτο (δεν ξερω αν ισχυει και για της forge) βγαζει πιεση πανω στους σωληνες του καλοριφερ-a/c δεν ξερω τι ειναι, με αποτελεσμα να κοβει το σωληνακι, εχω δοκιμασει 3-4 και ολα μετα απο καποιο διαστημα κοβονται.


Οσον αφορα το DEPO εγω το ειχα αγορασει απο εδω 75 ευρω και πριν απο 20 μερες το ειχα δει σε προσφορα 65.
http://www.ebay.com/itm/DEPO-racing-60-mm-Smoked-7-color-Boost-Turbo-Peak-mode-Gauge-w-sensor-/300844605331?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item460bbc5f93


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2015, 14:44:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο μονο στο δικο σου γινετε μαριε σε αλλα 4 υτοκινητα που εχει μπει κανενας δεν εχει θεμα.....ειναι ακριβως ιδιο με της αλτα...απο κει και περα οποις θελει μπορει η ληψη να μπει και απο την αλλη πλευρα (προς την πεταλουδα) οπως και προς το καπακι...ουτως η αλλως χειροπιητα ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2015, 18:29:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατά τύχη έχω κι εγώ το ίδιο DEPOαπό το οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Το βάλαμε μαζί με τον Θανάση και τον Γιάννη και επειδή θέλαμε όσο πιο άμεση και ακριβή απόκριση και ένδειξη, προσφέρθηκε ο Θανάσης από μόνος του να κατασκευάσει τέτοιο πλακάκι.... Το οποίο μην σου πω οτι έχει μακράν καλύτερη εφαρμογή από της forge γιατί δεν κάνει γωνίες και κάθεται ακριβώς στην θέση του...!!! ¶σε που είναι και πιο οικονομικό..... Εδώ και ένα χρόνο που δουλεύει δεν έχει κάνει κιχ.... ¶ψογο....!!! Wink Wink


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Μάρ 2015, 20:06:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ημανε κ εγω εκεί!! Κ εγω την ίδια οδό θ ακολουθήσω


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,093s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on