PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αλλαγή πλαστικού στελέχους κλειδιού
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Αύγ 2011, 15:44:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και στα cc του 2001 εβγαινε και δεν χαλαει οπως το δικο μας τοσο ευκολα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Αύγ 2011, 19:09:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
nido έγραψε:
Από ποιο είναι αυτό?
Ωραίο, αν και το λιονταράκι θα μου άρεσε περισσότερο να ξεχωρίζει από το υπόλοιπο.
Smile
1,4 8v 2001 έως 2003 νομίζω Laughing


Και πιο παλιό ακόμη. 1999.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Σεπ 2011, 00:35:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήρα σήμερα αυτό:



Αξιοπρεπές δείχνει από ποιότητα, το "μαγνητάκι" του immobilizer και η πλακέτα από το κλειδί του 206 μπαίνουν σε μισό λεπτό, κάτω από τα κουμπάκια έχει μεμβράνη από σιλικόνη για καλύτερη προστασία αν το "λούσεις", και τη λάμα μου την αντέγραψαν επιτόπου μέσα στην τιμή που το πήρα - 30 ευρώ (ίσως 1-2 καφέδες πιο ακριβό απ' όσα θα μου ερχόταν αν το έπαιρνα μέσω EBAY χωρίς να το τσεκάρω από κοντά και το πήγαινα ν' αντιγράψουν τη λάμα σε κλειδαρά).

Note: Το σηματάκι που είναι από την άλλη μεριά του κλειδιού έρχεται ξεχωριστά και το βάζεις να βλέπει απ' όποια πλευρά θέλεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Σεπ 2011, 08:05:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο που το αγορασες;

Μια χαρα δειχνει.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Σεπ 2011, 09:15:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μπαίνουν οποιασδήποτε χρονολογίας κλειδιά; Ή συγκεκριμένης περιόδου;


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Σεπ 2011, 13:28:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πήρα από το μαγαζί που είχα αναφέρει στην προηγούμενη σελίδα (Αριστοτέλους, Αθήνα).

Αν είναι το κλασικό κλειδί του 206 που έχει βάλει και στο αρχικό ποστ ο Steve μπαίνει, για περισσότερα μπορείτε να δείτε το site ή να ρωτήσετε τηλ/κά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Σεπ 2011, 14:54:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νικος στη καφετερια αφηνει τα κλειδια πανω στο τραπεζι
τα βλεπει φιλος του

-νικο αλλαξες αμαξι ?
-οχι κλειδι...


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Σεπ 2011, 15:12:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing

Η αλήθεια είναι ότι σου δίνει έναν "αέρα ανανέωσης" έτσι όπως είχε καταντήσει το παλιό κλειδί... Laughing

Βασικά αν είχα λύσει και το θέμα με το σκορτσάρισμα και του έριχνα ένα πλύσιμο μπορεί και να νόμιζα ότι πήρα καινούριο αμάξι!
Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kogos (Kogos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) XT Premium (2003)

Ένταξη: 29 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Σεπ 2011, 10:49:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nido έγραψε:
Πήρα σήμερα αυτό:

Αξιοπρεπές δείχνει από ποιότητα, το "μαγνητάκι" του immobilizer και η πλακέτα από το κλειδί του 206 μπαίνουν σε μισό λεπτό, κάτω από τα κουμπάκια έχει μεμβράνη από σιλικόνη για καλύτερη προστασία αν το "λούσεις", και τη λάμα μου την αντέγραψαν επιτόπου μέσα στην τιμή που το πήρα - 30 ευρώ (ίσως 1-2 καφέδες πιο ακριβό απ' όσα θα μου ερχόταν αν το έπαιρνα μέσω EBAY χωρίς να το τσεκάρω από κοντά και το πήγαινα ν' αντιγράψουν τη λάμα σε κλειδαρά).

Note: Το σηματάκι που είναι από την άλλη μεριά του κλειδιού έρχεται ξεχωριστά και το βάζεις να βλέπει απ' όποια πλευρά θέλεις.


πήρα ακριβώς το ίδιο από το ίδιο κατάστημα πριν από 5 λεπτά, γιατί το αρχικό κλειδί τα είχε παίξει. Εμένα μου το χρέωσε 40ευρώ, αλλά χρειαζόμουν κλειδί καινούργιο μέχρι αύριο οπότε δεν είχα χρόνο για παραγγελία ebay. Η διαφορά στην τιμή δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το τύπο του αυτοκινήτου (307) αλλά από ποιότητα κατασκευής φαίνεται να είναι καλό.

Επίσης, αν κάποιος θέλει το κανονικό πλαστικό πλαίσιο, έχει 25ευρώ, αν και αν κάποιος δεν βιάζεται, οι τιμές από internet είναι αξεπέραστες, και η αλλαγή από το ένα πλαστικό πλαίσιο στο άλλο είναι πολύ απλή. Άσε που αγοράζοντας το κλασικό πλαστικό πλαίσιο δεν χρειάζεται να πας σε κλειδαρά, αφού βάζεις το αρχικό κλειδί/λάμα.





Έχει επεξεργασθεί από τον/την kogos στις Παρ 23 Σεπ 2011, 11:06:00, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Σεπ 2011, 10:53:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήρα απο ebay με 4,5€ μαζί με τα μεταφορικά πριν 6 μέρες το πλαστικό κάλυμα και ήρθε εχθές...Κομπλέ Very happy μου είχανε σκιστεί και τα 2 κουμπιά...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kogos (Kogos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) XT Premium (2003)

Ένταξη: 29 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Σεπ 2011, 11:08:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

4,5€??? super τιμή... με κάνεις και αισθάνομαι βλάκας. Αν και όποιος βιάζεται... πληρώνει Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Νοέ 2011, 11:42:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου ηρθε κι εμενα σημερα το κλειδι μου! 10 ευρω απο e-bay Wink Μηπως ξερει κανεις ποσο κοστιζει η χαραξη της λεπιδας;;


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Νοέ 2011, 18:47:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειχες χασει το κλειδι σου η απλα χαλασε το πλαστικο?
Γιατι αν εννοεις τη δευτερη περιπτωση απλα αλλαζεις το πλαστικο και αφηνεις το κλειδι Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Νοέ 2011, 19:22:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχει κατι το κλειδι μου. Απλα ηθελα να το κανω οπως τα καινουρια Wink Πηρα ενα ιδιο με αυτο που ανεβασε πιο πανω ο kogos


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Νοέ 2011, 20:46:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα καταφερα να φτιαξω το κλειδι μου! Εχω ομως ενα θεματακι.. Ναι μεν οταν παταω το κουμπι ανοιγει και κλεινει κανονικα αλλα πχ στο κλεισιμο αν πατησω το κουμπι και τραβηξω τη λεπιδα εχοντας αφησει το κουμπι κολλαει σε μερικα σημεια. Αν την τραβηξω εχοντας το πατημενο ολα οκ. Ξερει κανεις ποσες φορες κουρδιζεται το συστημα με το ελατηριο;; Εγω το κουρδισα μεχρι το οριο του (νομιζω 2-3 περιστροφες).


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PAVLOS_207RC (PAVLOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC (2009)

Ένταξη: 27 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 81
Τόπος: Κατερινη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Ιαν 2012, 21:06:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν παρουμε το αναδιπλουμενο κλειδι μεσο ebay τι γινετε με το immobilier πως μπορουμε να το βαλουμε Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Ιαν 2012, 06:25:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PAVLOS_207RC έγραψε:
αν παρουμε το αναδιπλουμενο κλειδι μεσο ebay τι γινετε με το immobilier πως μπορουμε να το βαλουμε Question


Περνεις το μαγνητη απο το παλιο κλειδι και τον βαζεις στο καινουριο Wink


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sotiris S. (Σωτηρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye 16V

Ένταξη: 14 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Ιαν 2012, 09:24:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπορουσε καποιος να μου υποδειξει link απο ebay ωστε να μεταφερω μονος μου την λεπιδα και την πλακετα μου απο το τραγικο κλειδι μου σε ενα καινουριο πλαστικο περιβλημα? Το κλειδι ειναι απο 106 Rallye 16V 99.



Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Ιαν 2012, 09:34:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.ebay.co.uk/itm/PEUGEOT-106-205-206-306-405-406-1-BUTTON-REMOTE-KEY-FOB-CASE-SHELL-UNCUT-BLADE-/290648289444?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item43abfcf0a4


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sotiris S. (Σωτηρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye 16V

Ένταξη: 14 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Ιαν 2012, 14:08:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb Left Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1306s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on