PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

επισκευη angel eye σε 106

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2010, 15:31:03    Θέμα δημοσίευσης: επισκευη angel eye σε 106 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη οταν εισαι φοιτητης δεν εχεις λεφτα αλλα εχεις ιδεες μπορεις να γλιτωσεις τρελο χρημα.πηρα δυο angel eyes απο ενα φιλαρακι δωρο αλλα το αριστερο του οδηγου ειναι σπασμενο απο πισω.

εψαχνα αρκετο καιρο να βρω ενα αλλα δεν βρισκεται...οπως τα κοιτουσα σημερα λοιπον μου ηρθε μια ιδεα...

το λενε praktiker και μπορεις να βρεις οτι φανταστεις.

πηγα λοιπον και με κοστολογιο 20 ευρω πηρα σιληκονες που αντεχουν στην θερμοκρασια και κολλα διπλης που κολαει πλαστικα...

σε αυτο το σημειο θα χρειαστω και καποιον απο πατρα αν εχει ενα φαναρι οδηγου απο 106 σπασμενο αλλα να εχει τις βασεις και τις 3 αθικτες για να γινει μεταμοσχευση.

εχουμε και λεμε

θα χρησιμοποιηθει χαρτονι απο μεσα για να εχουμε το επιπεδο που θελουμε και απο πανω πιτα σιλικονη... αισθητικα δεν θα ναι ωραιαο αλλα να σας πω την αληθεια στα @@ μου.απο πισω δεν θα φαινεται σκοπος ειναι να δουλευει το φαναρι και να μην μπαζει υγρασιες...

πρωτες φωτο





Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2010, 15:40:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[offtopic mode]Εσύ έκλεψες τα χαλιά της Μοιραράκη;[/offtopic mode] Laughing Laughing Laughing


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Οκτ 2010, 15:57:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
[offtopic mode]Εσύ έκλεψες τα χαλιά της Μοιραράκη;[/offtopic mode] Laughing Laughing Laughing


τελευταιο off topic ναι εγω ημουν χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2010, 15:29:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον ξεκιναμε πρωτη μερα επισκευη τα ειντζελ μιας και βρηκα λιγο χρονο.

εχουμε και λεμε κοψαμε ενα χαρτονι 9χ7 εκατοστα προκειμενου να το βαλουμε μεσα για να εχουμε μια επιφανεια να πατησει η σιληκονη.προσεκτικη στερεωση λοιπον το χαρτονι να μην κουνιεται και κεξιναμε να καλυπτουμε με σιληκονη.αφου καλυψουμε ολο το φαναρι παιρνουμε ενα μαχαιρι και απλωνουμε προσεκτικα για να καλυφθουν τα κενα...

στο τελος δεν ξεχναμε χαρτοταινια πανω στο στομιο της σιλικονης για να μην ξεραθει. και παρεπιπτοντως μυριζει γαματα...χαχαχα κοντεψα να μαστουρωσω.

επισης να μην ξεχασω να επισημανω οτι χρησιμοποιουμε σιληκονη που αντεχει στις θερμοκρασιες για να μην λιωσει σε περιπτωση θερμανσης απο την λαμπα.... η συνεχεια μολις παρω πολυεστερα για να καλυψω την βαση του προτζεκτορα....

φωτο εδω













μολις στεγνωσει η πρωτη στρωση θα περασω και μια δευτερη για σιγουρια.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2010, 16:23:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κράτα το μεράκι και την υπομονή που έχεις και συνέχισε να μαστροχαλάς. Έτσι θα κάνεις ότι μπορείς να φανταστείς Wink


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2010, 19:11:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Κράτα το μεράκι και την υπομονή που έχεις και συνέχισε να μαστροχαλάς. Έτσι θα κάνεις ότι μπορείς να φανταστείς Wink


δυστυχως ειμαι φοιτητης οποτε δεν ειμαστε για περιττα εξοδα.αν ειχα λεφτα να μου περισευουν θα το κανα οπως ηθελα.

επειδη ομως ουτε μαμουχαλο ειμαι ουτε θελω να ζηταω λεφτα απο μπαμπα και τη μαμα και επειδη φετος ακομα δεν εχω βρει δουλεια

βαζω το κεφαλι μου και γλυτωνω το πορτοφολι μου Wink

σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.η συνεχεια απο παρασκευη που δεν θα χω σχολη....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2010, 19:23:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θοδωρή πότε θα ξεκινήσουμε το καπώ που λέγαμε??? Razz Razz Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2010, 19:34:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206kwn έγραψε:
Θοδωρή πότε θα ξεκινήσουμε το καπώ που λέγαμε??? Razz Razz Razz


βρηκα και ακρη να παρουμε φυλλα carbon προς τει μερια θα σου πω απο τηλεφωνο μολις τελειωσουμε φαναρια και οργανακια μετα παμε εκει

μην τα λες ολα μαζι ασε να τους μουρλανουμε λιγο λιγο χαχαχαχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 15:26:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

HELP παιδες. λοιπον πηγα σμρ πηρα πολυεστερα και καταλυτη πινελα κτλ και τον ρωταω τον παπαριδι χρειαζεται τπτ αλλο και μου λεει οχι. εχει κανεις απο πατρα fiberclas???κοινως τα νηματα θα δωσω χρηματα κανονικα απλα αν υπαρχει γιατι το θελω σμρ.

και καμια φορα οι αντιπροσωπειες ξηγουνται ντομπρα.πηγα στην πεζο στην εθνικη εκει που εχει το φανοπειοιο ευτυχως με θυμοντουσαν τοτε με την κλοπη και μου δωσαν δυο φαναρια ΑΘΙΚΤΑ παρακαλω με μονο τα κρυσταλλα κιτρινισμενα χωρις να πληρωσω τπτ.τελικα η τυχη καμια φορα σου χαμογελαει.

το τηλ μου ειναι 6946222509 αν εχει κανεις τα υαλονηματα παρακαλω να ενημερωσει. τηελφωνα με αποκρυψεις δεν θα απαντηθουν...

ευχαριστω..





Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 15:58:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξεκινησαμε σημερα να φτιαχνουμε με πολυεστερα απο πισω.. παιδια ειναι πολυ κουραστικο και θελει φουλ υπομονη απο τις 12 το μεσημερι τα παρατησαμε τωρα δεν αντεχαμε αλλο....

και αυριο θα δωσουμε σχημα να μπει πισω λαστιχενιο καπακι απο σαξο..... το φαναρι εχει γινει λιγο κωλος και θελει τριψιμο.

αφου σε καποια φαση βαρεθηκα να περιμενω και πηρα πιστολακι μαλλιων και τον φυσσουσα για να σταθεροποιηθει....

αυτα για σημερα ελπιζω στο σ/κ να ειναι τελειωμενο και δευτερα φορεμενα στο αμαξι....














Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Οκτ 2010, 22:34:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αγαπητοι συμφορουμιστες το φαναρι ολοκληρωθηκε και μενει μονο οι βασεις να κολληθουν.... το πηγαμε χτιστο ολο το φαναρι μας βγηκε ο πατος αλλα προσεξτε λεπτομερεια κατω στη βαση για να γυρναει η βιδα.... οι γωνιες και οι κλησεις ηταν το δυσκολοτερο ενχειρημα αλλα χαρη στην βοηθεια του τιλντουλ το ενχειρημα εγινε με επιτυχια..αφηστε που οι καποτες απο σαξο ταιριαξαν ακριβως οποτε λυθηκε και το προβλημα στεγανοποιησης.

σημερα δουλεψα μες στην κουζινα λογω ψωφοκρυου αλλα βρομαει ο τοπος πολυεστερα χαχχαχα εκλεισα την πορτα και δεν ξαναμπαινω μεσα μεχρι να ξεβρομισει :smile17: :smile17: :smile17:

φωτο εδω....








Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 01:35:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ κι από εμένα!!!

Απλά να προσέχεις γιατί το υαλόνημα διαλύεται σε άπειρες ινούλες που μπίγονται ουσιαστικά στο δέρμα
και σε πιάνει φαγούρα άνευ προηγουμένου εκεί που δεν το περιμένεις!
Οπότε οπωσδήποτε μακρυμάνικη μπλούζα και γαντάκια Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 09:02:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντε μετα dremmel ανα χειρας και γυαλισμα μηνειναι σνα κολλημενη μακαρωναδα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2010, 12:51:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα το ολο ενχειρημα απετυχε καθως απο πανω εσταξε λιγο πολυεστερας και διαβρωσε το πλαστικο μεσα...αν εχει κανεις angel αριστερο σαν αυτα παρακαλειτε να ενημερωσει με πμ

ειναι αυτα με το μονο δακτυλιδι και χρειαζομαι ενα του οδηγου.ευχαριστω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2010, 12:58:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανεβαασε μια φωτο με το προβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2010, 13:11:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το προβλημα ειναι αυτο στην αρχη νομιζα οτι ειναι μονο σταγονες για αυτο και εβαλα το φαναρι στο φουρνο το ψησα στους 150 για 10 λεπτα
το ανοιξα αλλα τελικα εχει διαβρωθει το τζαμι...ουσιαστικα το τζαμι φταιει αλλα πανω σε αυτο εχει δυο τρυπες που βιδωνει το πλαστικο κομματι με τα δακτυλιδια....






Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2010, 14:12:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petama
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2010, 15:22:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ξερω γα**το κριμα ο χρονος που αφιερωσαμε....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2010, 01:58:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κριμα ρε φιλε τοσο κοπο. δεν ηξερες οτι ειναι τοσο δυνατος ο πολυεστερας;
πρωτη φορα τον δουλεψες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2010, 09:13:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που επαθες εγινε γιατι δεν εβαλες πολυ καταλυτη μεσα.....αν εβαζες πιο πολυ θα γινοταν πιο παχυρευστο οποτε δεν θα εσταζε......Δεν πειραζει ομως μονο και μονο οτι ασχολεισαι σε τιμαει οποτε καλη συναιχεια...... Laughing Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1681s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on