PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ελαστικά ΤΟΥΟ Τ1S
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kfilis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 xs 1.6

Ένταξη: 19 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 18
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάϊ 2004, 12:35:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H Michelin έβγαλε καινούργιο exalto II με ασύμετρο πέλμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάϊ 2004, 09:44:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορούμε να έχουμε μερικά σχόλια απο εσας που φοράτε τα TOYO σχετικά με την απόδοση αλλά και την φθορά τους ύστερα απο τα Χ χιλιόμετρα που έχετε κάνει ?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούν 2004, 22:22:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν λιγες μερες εβαλα τα ΤΟΥΟ σε διάσταση 205/50/15 στο 1.6 16ν μου. Τα πήρα 350 ευρώ από τον Χατζηγεωργίου στο Νέο Ψυχικό. Τα 195/55/15 ειναι στα 320. Το έχω μόνο περίπου 100 χμ αλλα οι εντυπώσεις είναι άριστες σε σχέση με το continental που φορούσα. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα. Μια παρατήρηση έχω μόνο. Ενώ έχω βάλει πίεση 2,4 μπρος πισω αλλά τα λάστιχα δε φαίνονται αρκετά φουσκωμένα. Ο τυπος είχε βάλει 2,2. πόσο βάζετε εσείς που τα έχετε ήδη φορέσει τα ΤΟΥΌ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2004, 19:55:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιωργος77 έγραψε:
Πριν λιγες μερες εβαλα τα ΤΟΥΟ σε διάσταση 205/50/15 στο 1.6 16ν μου. Τα πήρα 350 ευρώ από τον Χατζηγεωργίου στο Νέο Ψυχικό. Τα 195/55/15 ειναι στα 320. Το έχω μόνο περίπου 100 χμ αλλα οι εντυπώσεις είναι άριστες σε σχέση με το continental που φορούσα. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα. Μια παρατήρηση έχω μόνο. Ενώ έχω βάλει πίεση 2,4 μπρος πισω αλλά τα λάστιχα δε φαίνονται αρκετά φουσκωμένα. Ο τυπος είχε βάλει 2,2. πόσο βάζετε εσείς που τα έχετε ήδη φορέσει τα ΤΟΥΌ;


σου φενεται απλα,ειναι ο τυπος και η διασταση του ελαστικου που προκαλει την εντυπωση αυτη.Αν και τσεκαρε το σε αλλο μανομετρο αν η πιεση σου ειναι σωστη γιατι στα βενζιναδικα τα μηχανηματα μερικες φορες δειχνουν λαθος πιεσεις.επισης φροντισε να κοιτας το οργανο τοποθετημενος ακριβως στην ευθεια του καθετα (η οριζοντια αν το κρατας ψηλα) διοτι αν το κοιτας υπο γωνια δεν βλεπεις την σωστη πιεση.Ελεγξε και το βιβλιο του κατασκευαστη για το ποια ειναι η σωστη πιεση που χρειαζεται στην συγκεκριμενη διασταση (πρεπει να υπαρχει ενα πινακακι με πιεσεις σε διαφορες διαστασεις ελαστικων).Παντως τα 2,4 ειναι αρκετα πιστευω εως και μπολικα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2004, 21:48:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να ξερεις κατι οτι η πιεση που θα εχουν τα λαστιχα στα πρωτα 800-1000χλμ που οι πιο πολλοι θεωρουν οτι εχει στρωθει ενα ελαστικο θα πρεπει να ειναι και η πιεση που θα εχεις οταν το ζοριζεις και γενικοτερα αυτη που θα κρατας....
εχει παρατηρηθει πολλοι να τα τσιτωνουν μετα και να πετυχαινουν χειροτερο αποτελεσμα απο αλλους που τα ειχαν φουσκωμενα απο αρχη
εχει λογικη για να μην αρχισω να στο εξηγω επιστημονικα και παει μακρυα

ειναι σα το ρουχο π.χ λεμε τωρα που στην αρχη παιρνει το σχημα του σωματος.....

οποτε και ψαξτο και μαλλον φουσκωσε τα απο τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούν 2004, 02:29:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
να ξερεις κατι οτι η πιεση που θα εχουν τα λαστιχα στα πρωτα 800-1000χλμ που οι πιο πολλοι θεωρουν οτι εχει στρωθει ενα ελαστικο θα πρεπει να ειναι και η πιεση που θα εχεις οταν το ζοριζεις και γενικοτερα αυτη που θα κρατας....
εχει παρατηρηθει πολλοι να τα τσιτωνουν μετα και να πετυχαινουν χειροτερο αποτελεσμα απο αλλους που τα ειχαν φουσκωμενα απο αρχη
εχει λογικη για να μην αρχισω να στο εξηγω επιστημονικα και παει μακρυα

ειναι σα το ρουχο π.χ λεμε τωρα που στην αρχη παιρνει το σχημα του σωματος.....

οποτε και ψαξτο και μαλλον φουσκωσε τα απο τωρα...


μαλλον για ξεφουσκωμα παει αφου 2.4 bar (34.8 psi) ειναι αρκετα εως πολλα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2004, 17:32:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω παιδια. μαλλον τα 2,4 ειναι οκ απο οτι βλεπω οσο περναει ο καιρος. πραγματι η ξεφουσκωτη οψη οφειλεται στη διάσταση και την οπτική γωνία. οταν το ειδα απο διαφορετική άποψη ηταν οκ. εκανα παντως έλεγχο και σε αλλα βενζιναδικα και ηταν πράγματι 2,4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2004, 18:56:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιωργος77 έγραψε:
Ευχαριστω παιδια. μαλλον τα 2,4 ειναι οκ απο οτι βλεπω οσο περναει ο καιρος. πραγματι η ξεφουσκωτη οψη οφειλεται στη διάσταση και την οπτική γωνία. οταν το ειδα απο διαφορετική άποψη ηταν οκ. εκανα παντως έλεγχο και σε αλλα βενζιναδικα και ηταν πράγματι 2,4


μερικες φορες μπορει και λογο κλισης δρομου (συνεπως μετατοπισης του βαρους σε μια μερια) να πατανε τα λαστιχα λιγο περισσοτερο αφου δεχονται μεγαλυτερη δυναμη η ακομα και λογο μορφολογιας εδαφους


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούν 2004, 01:00:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από λίγο καιρό με τα ΤΟΥΟ έχω τις εξης παρατηρήσεις.

1. Έχουν πολυ καλύτερη ελκτική πρόσφυση από τα continental που φόραγα.
2. Έχουν έκμηδενιστεί οι τάσεις φυγής του πίσω μέρους σε καταστάσεις πίεσης
3. Υπάρχει μεγάλη προοδευτικότητα στις αντιδράσεις σε όλες τις συνθήκες.
4. Σε φρενάρισμα πανικού από τα 90 χμ, είχα πολύ ικανοποιητικό έλεγχο της κατεύθυνσης του αυτοκινήτου.
5. Το λάστιχο αυτό φαίνεται αρκετα μαλακό στον σκελετό του. Δεν έχει την αμεσότητα στην αίσθηση ενός σκληρού σε σκελετό ελαστικού, όπως π.χ. bridgestone re720.

Ελπίζω οι παρατηρήσεις να είναι χρήσιμες... Η αξιολόγηση συνεχίζεται...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NICK (ΝΙΚΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT Premium 1.4 (2000)

Ένταξη: 05 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιούλ 2004, 09:44:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Μπορούμε να έχουμε μερικά σχόλια απο εσας που φοράτε τα TOYO σχετικά με την απόδοση αλλά και την φθορά τους ύστερα απο τα Χ χιλιόμετρα που έχετε κάνει ?


Μετά από 30.000 κμ και με νορμάλ χρήση (σπάνιες στιγμές έξαρσης αντικοινωνικής συμπεριφοράς),τα λάστιχα είναι τέλεια,για τα δικά μου τουλάχιστον γούστα.Άψογο κράτημα στο στεγνό αφού ζεσταθούν,βεντούζα στο βρεγμένο,δεν σκλήρυναν,δεν τσιρίζουν.Μόνο στα χιόνια του χειμώνα είχα πρόβλημα,αφού δεν πιάνουν καθόλου και δεν μπορούσα να ξεκινήσω ούτε με τρίτη στο κιβώτιο.Και βέβαια παραμένει ο κάπως αυξημένος θόρυβος (όχι κύλησης από το οδόστρωμα,αλλά από τον αέρα φαντάζομαι που περνά μέσα από το πέλμα).
Γενικά πιστεύω ότι είναι καλό και τίμιο για τα λεφτά του ελαστικό,το οποίο πολύ πιθανόν να αποτελέσει και την επόμενη επιλογή μου όταν έρθει η ώρα αντικατάστασης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lord Cypher 
Μέλος
Μέλος


206 QS

Ένταξη: 15 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 187
Τόπος: Το Στέκι του Πετράν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Σεπ 2004, 18:41:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά κατέληξα και εγώ σε ΤΟΥΟ Τ1S σε 195/50/15. Δεν τα έχω βάλει ακόμα αλλά από ότι φαίνεται υπάρχουν αρκετές καλές γνώμες. Τιμή δεν θα σας πω γιατί θα φρικάρετε. Πάντως τα πήρα πολύ πιο φθηνά από ότι έχει ειπωθεί ως τώρα. Είχα γνωστό στην αντιπροσωπεία και θα το παλέψω λίγο οι τιμές να είναι χαμηλές για όλα τα μέλη του κλάμπ. Νεότερα με την δοκιμή τους.... Twisted evil



Remember... No Obstacles... Only Challenges...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Σεπ 2004, 18:53:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lord Cypher έγραψε:
Τελικά κατέληξα και εγώ σε ΤΟΥΟ Τ1S σε 195/50/15. Δεν τα έχω βάλει ακόμα αλλά από ότι φαίνεται υπάρχουν αρκετές καλές γνώμες. Τιμή δεν θα σας πω γιατί θα φρικάρετε. Πάντως τα πήρα πολύ πιο φθηνά από ότι έχει ειπωθεί ως τώρα. Είχα γνωστό στην αντιπροσωπεία και θα το παλέψω λίγο οι τιμές να είναι χαμηλές για όλα τα μέλη του κλάμπ. Νεότερα με την δοκιμή τους.... Twisted evil

Αγορίνα άντε με το καλό να τα φορέσεις και να μας πεις εντυπώσεις γιατί νομίζω πως θα μου χρειαστεί και εμένα αυτή η διάσταση... Cool Laughing Twisted evil Laughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 00:17:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα έβαλα τα michelin pilot exalto 2 195/50/15 82W και οι πρώτες εντυπωσεις ειναι κάτι παραπάνω απο θετικές. Αρχικά το λάστιχο ειναι πολύ μούρη, ασσυμετρο με τρια βαθιά αυλάκια. Δευτερον ειναι αρκετα αθόρυβο σε αντιθεση με το Pilot exalto 1 που ακουγόταν εντονα. Τα κρατηματα του ειναι πάρα πολύ καλά αν και θέλει λίγο ζεσταματακι (ίσως φταιει το W?). Καμμία σχέση με τα μαμα λάστιχα που ειχα πριν... περισσότερα συντομα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 07:02:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πΕτΡοS έγραψε:
Σήμερα έβαλα τα michelin pilot exalto 2 195/50/15 82W και οι πρώτες εντυπωσεις ειναι κάτι παραπάνω απο θετικές. Αρχικά το λάστιχο ειναι πολύ μούρη, ασσυμετρο με τρια βαθιά αυλάκια. Δευτερον ειναι αρκετα αθόρυβο σε αντιθεση με το Pilot exalto 1 που ακουγόταν εντονα. Τα κρατηματα του ειναι πάρα πολύ καλά αν και θέλει λίγο ζεσταματακι (ίσως φταιει το W?). Καμμία σχέση με τα μαμα λάστιχα που ειχα πριν... περισσότερα συντομα...


Περισσοτερα οταν παμε Διονυσο ! Wink Wink Wink Twisted evil



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 09:42:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πΕτΡοS έγραψε:
Σήμερα έβαλα τα michelin pilot exalto 2 195/50/15 82W και οι πρώτες εντυπωσεις ειναι κάτι παραπάνω απο θετικές. Αρχικά το λάστιχο ειναι πολύ μούρη, ασσυμετρο με τρια βαθιά αυλάκια. Δευτερον ειναι αρκετα αθόρυβο σε αντιθεση με το Pilot exalto 1 που ακουγόταν εντονα. Τα κρατηματα του ειναι πάρα πολύ καλά αν και θέλει λίγο ζεσταματακι (ίσως φταιει το W?). Καμμία σχέση με τα μαμα λάστιχα που ειχα πριν... περισσότερα συντομα...

Καταρχας καλοφόρετα! Very happy
Πέτρο μάλλον φταίει το W για το ζέσταμα... Rolling eyes
Πιστεύω πως το V θα σε κάλυπτε απόλυτα...


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 09:49:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
πΕτΡοS έγραψε:
Σήμερα έβαλα τα michelin pilot exalto 2 195/50/15 82W και οι πρώτες εντυπωσεις ειναι κάτι παραπάνω απο θετικές. Αρχικά το λάστιχο ειναι πολύ μούρη, ασσυμετρο με τρια βαθιά αυλάκια. Δευτερον ειναι αρκετα αθόρυβο σε αντιθεση με το Pilot exalto 1 που ακουγόταν εντονα. Τα κρατηματα του ειναι πάρα πολύ καλά αν και θέλει λίγο ζεσταματακι (ίσως φταιει το W?). Καμμία σχέση με τα μαμα λάστιχα που ειχα πριν... περισσότερα συντομα...

Καταρχας καλοφόρετα! Very happy
Πέτρο μάλλον φταίει το W για το ζέσταμα... Rolling eyes
Πιστεύω πως το V θα σε κάλυπτε απόλυτα...


ευχαριστώ μιχάλη αλλα ήταν συνειδητή η επιλογη W μετα απο συζήτηση με Pugsang... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 10:31:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πΕτΡοS έγραψε:
mick206 έγραψε:
πΕτΡοS έγραψε:
Σήμερα έβαλα τα michelin pilot exalto 2 195/50/15 82W και οι πρώτες εντυπωσεις ειναι κάτι παραπάνω απο θετικές. Αρχικά το λάστιχο ειναι πολύ μούρη, ασσυμετρο με τρια βαθιά αυλάκια. Δευτερον ειναι αρκετα αθόρυβο σε αντιθεση με το Pilot exalto 1 που ακουγόταν εντονα. Τα κρατηματα του ειναι πάρα πολύ καλά αν και θέλει λίγο ζεσταματακι (ίσως φταιει το W?). Καμμία σχέση με τα μαμα λάστιχα που ειχα πριν... περισσότερα συντομα...

Καταρχας καλοφόρετα! Very happy
Πέτρο μάλλον φταίει το W για το ζέσταμα... Rolling eyes
Πιστεύω πως το V θα σε κάλυπτε απόλυτα...


ευχαριστώ μιχάλη αλλα ήταν συνειδητή η επιλογη W μετα απο συζήτηση με Pugsang... Wink

Αφού ήταν συνειδητή η επιλογή σου και μίλησες με το Δάσκαλο τότε πάω πάσο! Wink Καλά στριψίματα Twisted evil


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 11:00:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για πες μας κεμας Πετρο γιατι προτιμησες τα ελαστικα με δεικτη W ?!?!?! Rolling eyes Ποσο πηγε το μαλλι???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
scrat (Διονύσης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2004)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: Αθήνα, GR

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 17:04:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από 195/55-15 σε 195/50-15 η συνολική αλλαγή διαμέτρου του τροχού είναι μεγαλύτερη από 3%, δεν πρέπει να αποφεύγεται τέτοια αλλαγή;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lord Cypher 
Μέλος
Μέλος


206 QS

Ένταξη: 15 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 187
Τόπος: Το Στέκι του Πετράν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 21:06:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dio78 έγραψε:
Από 195/55-15 σε 195/50-15 η συνολική αλλαγή διαμέτρου του τροχού είναι μεγαλύτερη από 3%, δεν πρέπει να αποφεύγεται τέτοια αλλαγή;


Εγώ πάντα τέτοια φόραγα πάντως από την στιγμή που άλλαξα τις 14" και έβαλά 15". Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα και η συμπεριφορά γενικότερα είναι πολύ καλή.
Όσο για τα ΤΟΥΟ από τα πρώτα 20 χλμ που έκανα σήμερα δείχνουν πολύ καλά. Το βασικό που παρατήρησα είναι ότι δεν κοπανάει το αμάξι όσο πρίν. Πάντως ότι και να πω είναι πολύ νωρίς, δεδομένου το ότι είχα συνηθίσει με τα πολύ φθαρμένα UNIROYAL τον τελευταίο καιρό ,οπότε ότι και να έβαζα θα μου φαινόταν τρομερό.



Remember... No Obstacles... Only Challenges...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2581s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on