PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307 - 307cc αμορτισερ, ελατηρια
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
NIKOS_307CC 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Αύγ 2008, 13:23:30    Θέμα δημοσίευσης: 307 - 307cc αμορτισερ, ελατηρια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θελω τη γνωμη σας για αμορτισερ και ελατηρια για το 307cc! ποια μου προτεινετε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manos (manos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307cc 1.6 (2004)

Ένταξη: 15 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2008, 13:00:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...φιλοι συναγοραστες,εχω ενα 307cc 1.6 και μετα από 4 χρόνια και 45000χλμ, περασα κτεο και μου εβγαλαν 65% αποσβεση αναρτησεων και θα τα αλλαξω, υπαρχει καμια προταση? ξερουμε τιμες στο περιπου? χρειαζονται και τα ελατηρια αλλαγη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
307__:)(dimitris) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6 black

Ένταξη: 07 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 318
Τόπος: agrinio

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2008, 13:46:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kw variant 1 το αυτοκινητο πραγματικα αλλαζει σε μεγαλο βαθμο απο τα μαμα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manos (manos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307cc 1.6 (2004)

Ένταξη: 15 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2008, 14:24:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε ευχαριστω, τιμη? περιπου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NIKOS_307CC 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Νοέ 2008, 20:07:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ηρθε η ωρα να αλλαξω της αναρτησεις τι μου προτεινετε θελω να αλλαξω και ελατηρια μαζι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Νοέ 2008, 21:31:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KW Variant1 Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Νοέ 2008, 15:02:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λιγο ακριβη λυση βεβαια... Crying or Very sad

κατι αλλο κανεις? Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manos (manos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307cc 1.6 (2004)

Ένταξη: 15 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Νοέ 2008, 15:10:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η συγκεκριμενη προταση ειναι στα 1200 ευρω ή στα 800 μεταχειρισμενη, υπαρχουν αλλες πιο οικονομικες προτασεις?

ΥΓ. μια σκέψη: μηπως ειναι λιγο υπερβολικο να δινουμε ενα μηνιατικο για αναρτησεις (αναρτησεις, ελατηρια, τοποθετηση...)? ο καθενας κανει φυσικα κουμαντο στην τσέπη του αλλα ορισμενοι απο εμας βλέπουν το αυτοκινητο ως εργαλειο και ισως θα ηθελαν μεσα απο το site να ακουν και πιο οικονομικες λυσεις. Δεχομαι σε καθε περιπτωση οτι το ρητό "οτι πληρωνεις παιρνεις" ισχυει αλλα κανω συζητηση "γιατι παιρνεις αυτο που πληρωνεις". Συγνωμη για την φλυαρια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NIKOS_307CC 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 04:14:41    Θέμα δημοσίευσης: sos 307cc αμορτισερ,ελατηρια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ηρθε η ωρα να αλλαξω αμορτισερ και ελατηρια, θελω να το χαμηλωσω λιγο!εχετε να μου προτεινετε καμια καλη λυση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 13:20:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν βγαινει πεζοσπορισια αναρτηση για 307ψψ με ελατηριακια χαμηλωματος 2 ποντων το πολυ εισαι αρχοντας Cool
ανεπιφυλακτα Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 14:51:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σιγα μην βγάλει η Peugeot sport ανάρτηση για το 307 cc για το δρόμο και για τον χαρακτήρα του 307 cc...

θεωρητικά ενα 307 cc καθώς και ο οδηγός του εχει σαφως πιο "τουρινγκ" (η εστω σπορ τουρινγκ) διαθέσεις και απαιτήσεις από το αμάξι του και οχι "στριβω τεζα" προσανατολισμους... Wink Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
NIKOS_307CC 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 15:42:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το κρατημα του μου αρεσει. μπαινει ωραια! αλλα αφου θα τις αλλαξω θελω να βαλω κατι καλυτερο! ελεγα για bilstein κιτρινα! οποιος εχει δοκιμασει κατι αλλο ας μου πει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 15:44:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
σιγα μην βγάλει η Peugeot sport ανάρτηση για το 307 cc για το δρόμο και για τον χαρακτήρα του 307 cc...

θεωρητικά ενα 307 cc καθώς και ο οδηγός του εχει σαφως πιο "τουρινγκ" (η εστω σπορ τουρινγκ) διαθέσεις και απαιτήσεις από το αμάξι του και οχι "στριβω τεζα" προσανατολισμους... Wink Wink Wink


καλα ντε μια υποθεση εκανα Razz Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 15:56:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε νομιζω να υπαρχει καλυτερη επιλογη απο τα αμορτισερ του 2λιτρου cc....3 ικανοποιημενοι ιδιοκτητες συνιστουν peugeot.. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NIKOS_307CC 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 16:39:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποια η διαφορα τους απο το 1600cc! τα ελατηρια ειναι πιο χαμηλα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Απρ 2009, 11:35:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν νομίζω , (δεν ειμαι και 1000% σιγουρος)

απλος λογικά θα ειναι ποιο σκληρά , αλλα αφου θελεις χαμήλομα δεν σου κανουν..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Απρ 2009, 14:25:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον πεζοσπορισια για 307 δεν υπαρχουν....
Εγω εχω bIlstein sprint (χοντροκαλαμα) με Αpex ελατηριο με 5.5 ποντους χαμηλωμα...Το μονο κακο που εχω δει ειναι λογο σκληροτητας ελατηριου και ισως λαθος επιλογης ελατηριου το αμαξι ειναι υπερβολικα σκληρο....στριβει απιστευτα μιας και εχει πολυ μεγαλητερη διαδρομη το αμορτισερ παρα τους 5.5 ποντους...
Τελος παντων τα bilstein ειναι αν οχι η μονη ισως η καλλητερη επιλογη....τωρα βεβαια εχεις και cc οποτε αν πας για Bilstein να ψαχτεις για σχετικα μαλ**α ελατηρια χαμηλωματος ωστε να μην κποναει και εχεις αλλα προιβληματα οπως τριξιματα στην οροφη κλπ κλπ....Γενικα παντως καλλητερα μην βαλεις σπορ αναρτηση σαυτο ταμαξι.... Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Απρ 2009, 09:06:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNH τα Β8 τα κιτρινα εχεις?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Απρ 2009, 15:45:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω ιδεα ποια ειναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιούλ 2010, 21:35:43    Θέμα δημοσίευσης: αναρτηση 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα επειδη ηρθε η ωρα να αλλαξω την αναρτηση. Εχετε προτεινετε μια οικονομικη λυση αλλα καλυτερη βεβαια σε κρατηματα απο την μαμισια.
Ρωτησα για blistein sport sport 650ευρω αλλα πολλα χρηματα.



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1143s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 13 - GZIP enabled - Debug on