PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Xταπόδι aftermaket σε 1.6 16ν
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Σεπ 2010, 22:47:27    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Xταπόδι aftermaket σε 1.6 16ν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στο τέλος το μεσαίο(3) καταλύτη έχει???

http://www.citroenpartsdirect.com/app/webroot/userfiles/files/EngineA41Exhaustline.pdf


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Σεπ 2010, 23:06:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι,καταλυτης. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Σεπ 2010, 23:07:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tony_l έγραψε:


Υ.Γ. Για την ιστορία, κοστίζει γύρω στο 1000άρικο το γνήσιο. Στο πρώτο site υπάρχουν κωδικοί και στο δεύτερο τιμές. Wink


e προφανως εχω μεινει λιγο πισω αντωνη,αλλα οπως και ναχει,ειναι υπερβολικο το ποσο... Rolling eyes


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
tony_l (Αντώνης)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 119

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 02:04:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
tony_l έγραψε:


Υ.Γ. Για την ιστορία, κοστίζει γύρω στο 1000άρικο το γνήσιο. Στο πρώτο site υπάρχουν κωδικοί και στο δεύτερο τιμές. Wink


e προφανως εχω μεινει λιγο πισω αντωνη,αλλα οπως και ναχει,ειναι υπερβολικο το ποσο... Rolling eyes

Δεν θα διαφωνήσω φυσικά...

Ένιγουέι, βγαίνουν και με πιο φθηνές πολλαπλές εξαγωγής 180-200hp, δε θα σκάσουμε. Wink



...is all about balance...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 07:43:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με το εργοστασιακο μαντεμι παντως,απο μαμα κυβικα,μαλλον απιθανο να βγαλεις 200 αλογα,οτι χταποδι και να βαλεις... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Οκτ 2010, 20:47:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αύριο ή Δευτέρα πάω να φτιάξω το πλακάκι, Τρίτη μπαίνει μηχανικό για αλλαγή φίλτρου λαδιού και τοποθέτηση πολλαπλής (και βάσης σασμάν, επί τη ευκαιρία...) και Τρίτη μεσημέρι ή Τετάρτη πρωί πάμε Καραγιάννη.

Μιλήσαμε σήμερα μαζί με το Στάθη, με Καραγιάννη και συμφωνήσαμε σε μερικά πράγματα. Μένει να δούμε αν θα πάμε σε 200άρη ή 300άρη καταλύτη (μεταλλικό, πάντα) και αν θα μπει μεσαίο στου Στάθη. Εγώ έχω αποφασίσει για "χωρίς". 5οάρα διατομή και 54άρα μέχρι ζουάν. Όπως τα είπαμε με Αλέξη και Γιώργο, καθώς και τα υπόλοιπα... Μία ένωση μετά σπιράλ και όλη, από 'κει και μετά, χωρίς γωνίες.

Κόστος νομίζω καλύτερα να αναφερθεί στο τέλος. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Οκτ 2010, 20:59:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλυτερα με μεσαιο,50αρα μεχρι το μεσαιο και 54αρα μετα απο αυτο.
Αν φυσικα υπαρχουν βλεψεις για εισαγωγη C2,κλπ,κλπ...
Εναλλακτικα 50αρα σε ολο το μηκος της.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Οκτ 2010, 21:10:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο για ένα αρκετά εύλογο χρονικό διάστημα, η μόνη πιθανή αλλαγή είναι εκκεντροφόροι. Που, απ' ό,τι έχω καταλάβει, η 50άρα τους καλύπτει. Νορμάλ Rallye, εννοώ, όχι τπτ άγρια πράγματα... Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 02:12:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα διαβασεις με πολυ προσοχη οδηγιες για μηκη και λαιμο που θα κανεις
καπου πι παλια ειναι γραμμενα
και για διαστασεις των 4 -2 αυλων
θα βαλεις 51 γιατι τετοιο εχει καραγιαννης
θα βαλεις μεσσαιο
θα βαλεις καταλυτη κεραμικο αν θες να κανει σα του σπυρου δηλαδη μαμα θορυβο
ή μεταλλικο 300 αν θες λιγο παραπανω απποδοση και θορυβο και καυσαερια........

αυτα και προσοχη στο καραγιαννη τις κουρμπς στο διχαλο4-2 γιατι εμενα μου τις εχει τσακισει λιγο.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 02:37:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάκη μου;;;

Κερνάω εκδρομούλα Πάτρα Cool


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 07:59:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κωστα διατομες διχαλου κανε τις ραλλισιες,επαρκουν και με το παραπανω.
Το μοναδικο που θα ειχε ουσια αν καποια στιγμη πηγαινες για κατι παραπανω,θα ηταν να εκανες λιιγο μακρυτερο(σε μηκος) τα 2 που καταληγουν σε ενα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειχε ουσια αφου με μαμα εισαγωγη και ραλλοεκκεντρα,μετα τις 6500-7000 το χαος... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 08:21:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κωστη τελικο τι θα βαλεις;



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 08:25:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Group "N", ίδιας διατομής με υπόλοιπη εξάτμιση, σχετικά μεγάλο, όμως, για μειωμένο θόρυβο, και με απόληξη μεγαλύτερη από "N". (Δε μου αρέσει αισθητικά η "N" στο 206)


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 08:42:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν με το καλο μπει βγαλε φωτο τοποθετησης και βιντεο με ηχο μετα αν μπορεις μιας και με ενδιαφερει και μενα το ολο εγχειρημα.
Αν και καποια στιγμη ευελπιστω να τη δω και απο κοντα.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 09:12:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνος έγραψε:
Οταν με το καλο μπει βγαλε φωτο τοποθετησης και βιντεο με ηχο μετα αν μπορεις μιας και με ενδιαφερει και μενα το ολο εγχειρημα.
Αν και καποια στιγμη ευελπιστω να τη δω και απο κοντα.

Τι ηχο βρε παπαρα,αν βαλει κεραμικο θα κανει σαν το δικο μου, αν βαλει μεταλλικο θα κανει σαν του Τακη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 09:22:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεωρω μλκια το να κανεις εξατμιση και να βαλεις κεραμικο... Confused
Ενας 200αρης ειναι μια χαρα και για αποδοση και για καυσαερια.
Απλα κανεις πιο μεγαλα καζανια αν τιθεται θεμα θορυβου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 09:27:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Θεωρω μλκια το να κανεις εξατμιση και να βαλεις κεραμικο... Confused
Ενας 200αρης ειναι μια χαρα και για αποδοση και για καυσαερια.
Απλα κανεις πιο μεγαλα καζανια αν τιθεται θεμα θορυβου...

Kοιτα οσον αφορα εμενα,οταν εχεις δωρεαν στα χερια σου ενα κεραμικο απο ραλλυ 2003 με 30.000 χλμ θεωρω μλκ να παω να σκασω 200-300 € επιπλεον για να βαλω μεταλλικο Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 09:33:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλο ετσι ρε,αν και παλι δεν ειναι το ιδανικοτερο για την αποδοση...
Μην ξεχνατε οτι δεν μιλαμε για TU5J4 αλλα για JP4. Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 09:38:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης εγω ειχα βαλει μεγαλα καζανια και παλι εκανε λιγο θορυβο που ουσιαστικα τον μηδενισα με το καστομ φιτ καζανακι της σεπρινγκ....
εγω ομως σπυρο ειχα και 51εξατμιση
ενω εσυ εχεις 48

κωστη με τη 51 και τη συμπιεση εξτρα που εχουν τα 206 μονο με κεραμικο θα εισαι οκ απο θορυβο . εγω με το 300αρη μεταλλικο περναω ακομα και τωρα βεβαια ρυπους

παντως εγω θα σου προτεινα οτι εχω κανει και εγω
51διατομη 300αρη μεταλλικο

τα καλαμια του διχαλου πρεπει να ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο μηκος και διατομη με του 106 και εκει που ενωνονται σε 1 δες οδηγιες ποσο θα ειναι ο λαιμος μηκος και ποσο πισω καταλυτης για να πιασεις συντονισμους απο ραλλοεκκεντρα....

παντως ο καραγιαννης μετα απο τοσα χρονια το θεωρω απο τους πιο σωστους εξατμισαδες σαν ατομο. μακαρι να εχει παρει και καλο κουρμπαδωρο! προσοχη γιατι τα 2 καλαμια του διχαλου επειδη πρεπει να κανουν 2 στροφες για να ερθουν κατω απο καρτερ μου τα ειχε τσακισει στις στροφες (αδυνατο να κανεις σωστες στροφες σε τοσο μικρη διατομη.)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Οκτ 2010, 09:39:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δλδ Στελιο τι διαφορες στην αποδοση εκτιμας οτι θα εχει ενα φουλ συστημα σε 206 με κεραμικο και ενα με μεταλλικο?
Τακη, το καλοκαιρι εβαλα κι εγω 51 σωληνα και αυξηθηκε ελαφρα στις μεσαιες ο θορυβος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Επόμενη
Σελίδα 1 από 29

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1677s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on