PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

αμορτισερ 207cc

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 19:03:36    Θέμα δημοσίευσης: αμορτισερ 207cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια γεια σας.εχω ενα 207cc.το αυτοκινητο εχει 63000 σε εθνικη ολα.τωρα τελευταια το βλεπω ασταθες και να παιρνει κλισεις επισης τρεμει ανω των 140(αυτο μπορει να οφειλεται στα λαστιχα που αν και κανουργια τα δυο στραβογυριζουν).ειδικα στα φρενα αν εχει ανωμαλιες ο δρομος νιωθω το πισω μερος να χορευει.ευθυγραμιση εκανα σημειωτεον δεν τραβαει δεξια η αριστερα.μετρησα τα αμορτισερ 75% μου τα εβγαλαν,και μου ειπαν εινα οκ.ομως εγω νιωθω οτι δεν ειναι.εψαξα να βρω σε πρωτης τοποθετησης δηλαδη απλα σε monroe kyb κτλ ομως δεν εχουν.αν καπποιος εχει καμμια γνωμη θα το εκτιμουσα.ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 19:56:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν γυριζουν σωστα οι ροδες (στραβο λαστιχο, ζαντα ή δεν εχει κατσει καλα το λαστιχο πανω στη ζαντα και δεν ειναι σψστα ζυγοσταθισμενο) φτιαξε αυτα πρωτα. Προφανως θα δημιουργουν προβλημα στη συμπεριφορα....

Τωρα οσο για το αμορτισερομετρο προσωπικα δε τα πιστευω εχω δει τελειωμενα αμορτσερ να τα βγαζει ok και ολοκαινουργια να τα δειχνει Off....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 20:00:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="mathanas"]Αν δεν γυριζουν σωστα οι ροδες (στραβο λαστιχο, ζαντα ή δεν εχει κατσει καλα το λαστιχο πανω στη ζαντα και δεν ειναι σψστα ζυγοσταθισμενο) φτιαξε αυτα πρωτα. Προφανως θα δημιουργουν προβλημα στη συμπεριφορα....

Τωρα οσο για το αμορτισερομετρο προσωπικα δε τα πιστευω εχω δει τελειωμενα αμορτσερ να τα βγαζει ok και ολοκαινουργια να τα δειχνει Off....[/quote

η μονη λυση για τα λαστιχα ειναι 500ευρω σε λαστιχα.εχω κανει οτι ειναι δυνατον και ακομα παραπερα.τωρα αν γνωριζει καπποιος για αμορτισερ πρωτης τοποθετησης για 207cc εκτος των γνησιων.γιατι οσο εψαξα ολοι μου λενε μονο αντιπροσωπεια.πραγμα που μου φαινεται κουφο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 20:04:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι ποσό διαθέτεις για αμορτισέρ?


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 21:40:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
τι ποσό διαθέτεις για αμορτισέρ?



δεν διαθετω παραπανω απο 260ε που εχουν τα γνησια με τιποτα.και δεν ενδιαφερομαι επ ουδενι για χαμηλωματα σκληροτερα και ιστοριες για αγριους το θελω το αμαξακι.το θεμα ειναι οτι μου ειπαν δεν βγαινουν σε τιποτα αλλο περαν βελτιωτικον δηλαδη blistein κιτρινα sport κτλ.δεν το συζηταω για κατι τεττοιο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 23:05:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως αν έχεις 65000 χλμ όλα εθνική όπως λές, λογικά θα είναι καλά τα αμορτισέρ..Παίζει να φταίει κάτι άλλο..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Σεπ 2010, 11:51:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207cc έγραψε:
...και δεν ενδιαφερομαι επ ουδενι για χαμηλωματα σκληροτερα και ιστοριες για αγριους το θελω το αμαξακι.το θεμα ειναι οτι μου ειπαν δεν βγαινουν σε τιποτα αλλο περαν βελτιωτικον δηλαδη blistein κιτρινα sport κτλ.δεν το συζηταω για κατι τεττοιο


Σωστή άποψη και σκέψη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Σεπ 2010, 13:39:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφου ειναι καινουργια και στραβογυριζουν εγυηση δε εχουν ?

το να εχεις ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ - ΣΟΒΑΡΟ προβλημα στα ελαστηκα σου και να ψαχνεις αου το τι φτεει πριν διορθοσης αυτο τι να πω .

Οσο για το θέμα αμορντισερ τα βελτιωσεως (ελαχιστα ποιο σκληρα) οχι χαμηλωματα κτλ κτλ δε θα σου κανουν προβλημα ουτε στο αμαξι .

ιδικα αν εισαι μονο εθνικη οπως λες θα εισαι ευτηχισμενος αν τωρα εισαι και σε κατσικοδρομους οπως εγω τοτε θα το σκευτεις αν θα ειναι σωστο να τα αλαξεις με αλλα .

ΠΡΟΣΟΧΗ δε συζηταμε για τιποτα χαμηλωματος - καρασκληρα κτλ κτλ ενα τικ ακομα και ο πατερας μου που εχει Nissan primera και δε φρεναρει ουτε στης ραγες του τρένου αρα το πολυ σκληρο τον ενοχλη τα αλαξε με λιγο σκληροτερα και βρηκε την υγια του .

Στα αμορντισες σοβαα μη θεωρεις τα μαμα καλη επιλογη καθως ειναι σαν τα ηχεια ειναι πολυ προσοπικη υποθεση και τα εργοστασιακα ειναι καπου στην μεση για να καληπτουν ολα τα γουστα .


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Σεπ 2010, 14:48:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mrkaza έγραψε:
Αφου ειναι καινουργια και στραβογυριζουν εγυηση δε εχουν ?

το να εχεις ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ - ΣΟΒΑΡΟ προβλημα στα ελαστηκα σου και να ψαχνεις αου το τι φτεει πριν διορθοσης αυτο τι να πω .

Οσο για το θέμα αμορντισερ τα βελτιωσεως (ελαχιστα ποιο σκληρα) οχι χαμηλωματα κτλ κτλ δε θα σου κανουν προβλημα ουτε στο αμαξι .

ιδικα αν εισαι μονο εθνικη οπως λες θα εισαι ευτηχισμενος αν τωρα εισαι και σε κατσικοδρομους οπως εγω τοτε θα το σκευτεις αν θα ειναι σωστο να τα αλαξεις με αλλα .

ΠΡΟΣΟΧΗ δε συζηταμε για τιποτα χαμηλωματος - καρασκληρα κτλ κτλ ενα τικ ακομα και ο πατερας μου που εχει Nissan primera και δε φρεναρει ουτε στης ραγες του τρένου αρα το πολυ σκληρο τον ενοχλη τα αλαξε με λιγο σκληροτερα και βρηκε την υγια του .

Στα αμορντισες σοβαα μη θεωρεις τα μαμα καλη επιλογη καθως ειναι σαν τα ηχεια ειναι πολυ προσοπικη υποθεση και τα εργοστασιακα ειναι καπου στην μεση για να καληπτουν ολα τα γουστα .


σωστη η αποψη για τα ελαστικα.για τη εγγυηση απλα λεω μαλ.......κας λαστιχας.και ο τεχνικος της εταιριας των ελαστικων ακομα πιο πολυ!!ομως θελω να αλλαξω πρωτα αμορτισερ να βεββαιωθω οτι δεν τρεμει απο εκει.γιατι ο ενας λαστιχασ λεει τα λαστιχα ειναι ενταξει ο αλλος οχι.τα αμορτισερ εχουν πεσει παντως το βλεπω απο τις κλισεις στις στροφες.επισης το χαμηλωμα ακομα και 3 ποντων προκαλει φθορα σε ψαλιδια κρεμαγιερα ακρομπαρα κτλ.διοτι απο κατω πρεπει ολα να ειναι σε μια ευθεια αλλιως ειναι ολα πιεσμενα οπως πχ λαστιχα ψαλιδιου.ακριβως την ιδια αποψη εχουμε για τα αμορτισερ ελα ντε που ολοι μου λενε δεν βγαινουν σε τιποτα αλλο εκτος απο βελτιωτικα(ρυθμιζομενα και ετσι).τα οποια δεν θελω πρωτον γιατι θελω ανεση δευτερον υψηλο πολυ κοστος!και επειδη εινα καμπριο δεν θελω σκληρα.ρωταω λοιπον ξανα εχεις κανεις ιδεα για αμορτισερ εκτος εργοστασιακων σε πρωτης τοποθετησης?????????????(υγ το αμαξι εχει περασει πολλες ευχαριστες ωρες στην παλαια εθνικη αθηνα-θηβα οσοι γνωριζουν και εκει φαινεται οτι εχουν πεσει τα αμορτισερ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on