PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 προβλημα μεταδοσης

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
stratos gti 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 gti

Ένταξη: 10 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 215
Τόπος: katw ap to livadi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Σεπ 2010, 17:29:03    Θέμα δημοσίευσης: 106 προβλημα μεταδοσης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1 τερμα αλλα και χαλαρα σε αλλαγη δευτερα κανει ενα κομπιασμα σαν μην αποσυμπλεκει σωστα και μετα στροφαρει ....80.000χλμ μαμα δισκος και παρατηρησα οτι η ντιζα του συμπλεκτη κρεμοταν αρκετα χαμηλα (βαση σαζμαν ειναι καινουρια δε γνωριζω αν εχει σχεση αυτο)..... παιζει να ειναι απλα η ντιζα??? κατι διαβασα για ρυθμιζομενη ντιζα υπαρχει για μενα και αν ναι οποιος γνωριζει κωδικο θα βοηθουσε πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Σεπ 2010, 20:27:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο 1300αρι Rallye ζητας.
Δεν εχει την αυτορυθμιζομενη "καστάνια" που εχουν τα 16v. Wink
Απλα νομιζω οτι τα εχει παιξει ο δισκος σου και οχι η ντιζα η οποια απλα μαλλον ξεκουμπωσε... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
stratos gti 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 gti

Ένταξη: 10 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 215
Τόπος: katw ap to livadi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Σεπ 2010, 00:00:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stelios ο σωτηρας................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 09:55:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

btw... το δικό μου (3φυσο 5ος/2001) φοράει απ'τη μάνα του την κοντή ντίζα (από 13ρι) Shocked Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 09:57:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωπα αυτη κανει και σε μενα γιατι οταν την εψαχνα καποτε μου ειχαν πει οτι καραργηθηκε και δινουν και στο 106 ρυθμιζομενη??
αν θυμαμαι καλα

κωδικο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 10:19:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ωπα αυτη κανει και σε μενα γιατι οταν την εψαχνα καποτε μου ειχαν πει οτι καραργηθηκε και δινουν και στο 106 ρυθμιζομενη??
αν θυμαμαι καλα

κωδικο?


Δεν θυμάμαι κωδικό άλλα την έχει ο Ντίνος σε Bendix (πολύ καλη ποιότητα) και κοστίζει γύρω στο 10ρικο αν θυμάμαι καλα. Αν του ζητήσεις τη κοντή για 106, θα καταλάβει...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
REDRC (Delis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 106,107,206,207 και συνεχιζουμε.

Ένταξη: 11 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 11:14:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ωπα αυτη κανει και σε μενα γιατι οταν την εψαχνα καποτε μου ειχαν πει οτι καραργηθηκε και δινουν και στο 106 ρυθμιζομενη??
αν θυμαμαι καλα

κωδικο?


αν δεν βρισκετε απο 13αρι παρτε απο σαχο...! η ιδια ειναι....
(κοντη ρυθμιζομενη που παει απο πανω απο το σασμαν..)


www.kaffein.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 18:51:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
volvos έγραψε:
ωπα αυτη κανει και σε μενα γιατι οταν την εψαχνα καποτε μου ειχαν πει οτι καραργηθηκε και δινουν και στο 106 ρυθμιζομενη??
αν θυμαμαι καλα

κωδικο?


Δεν θυμάμαι κωδικό άλλα την έχει ο Ντίνος σε Bendix (πολύ καλη ποιότητα) και κοστίζει γύρω στο 10ρικο αν θυμάμαι καλα. Αν του ζητήσεις τη κοντή για 106, θα καταλάβει...


Επιβεβαιώνω. Από Peugeot(κωδ. 2150Ε0) πριν από 4 χρόνια την είχα πάρει κάπου στα 25€. Πάρτε την από τον Ντίνο. Μια χαρά είναι από ποιότητα, έχω πάρει μία να έχω καβάτζα μέσα στο αυτοκίνητο.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Σεπ 2010, 20:59:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΤΙΖΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ 2150E0 28.98

ΝΤΙΖΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ 2150Q3 29.50
Και οι δυο ρυθμιζόμενες


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1572s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on