PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Φίλτρα, χοάνες, βαρελάκια, σκούπες...?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kaisaras96 (Κωστας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 05 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 282
Τόπος: ΜΠΡΑΧΑΜΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2003, 00:54:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
.....Ακομα,οπως και πολυς ακομα κοσμος,δεν πηρατε πρεφα οτι η σκουπα κανει δουλεια μονο σε αυτοκινητα που εχουν ανοιχτη μετωπη και που η σκουπα καθεται ακριβως απο πισω;......


Συμφωνω απολυτα!!!!!
Εγω πηγα να παρω σκουπα και ευτυχως δεν το κανα!!!!
Προσπαθουσα να καταλαβω πως περναει ο αερας και δεν το καταφερα!!!!
Στα 106 ειναι καμια σχεση,οπως και στα ιμπιζα.
Για αυτο σε αυτα τα αμαξια υπαρχει ξεκαθαρη διαφορα με αποδειξεις!!!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2003, 01:15:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikq έγραψε:
Καλημέρα παιδία Mr. Green . Καλώς ήρθες Αντώνη. Χμμμ . ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας Wink .
Ο θόρυβος μπορώ να πω ότι ναι με ξετρελαίνει θέλω.... ξέρετε φοβάμαι και δεν ξέρω να κάνω τις μετατροπές (αφαίρεση πνίχτη κτλ). ότι ξέρω για το 206 για σκούπες , φίλτρα , βαρελάκια είναι ότι έχω διαβάσει από εσάς , στο παλιό και στο καινούριο forum.
Από ότι έχω καταλάβει σκούπα – χοάνη χωρίς την πατέντα το αμάξι θα χάσει αντί να κερδίσει.(όπως αναφέρετε λόγο εισροής ζεστού αέρα από το ψυγείο) Διορθώστε με εάν κάνω λάθος. Ο Dimip ξέρω ότι έχει ασχοληθεί πολύ με αυτό το θέμα . θυμάμαι ότι στο τέλος έβαλες το βαρελάκι και ησύχασες βέβαια μαζί με την πατέντα που έκανες. Χωρίς την πατέντα αυτή αξίζει; Εννοώ το αμάξι δεν χάνει δεν το χειροτερεύω απλώς λιγάκι μπορεί να το καλυτερέψω και έχω σίγουρα έχω μεγαλύτερο θόρυβο. Κάτι ανάλογο θα ισχύει και με το ελεύθερο φίλτρο... και πάλι ευχαριστώ για τις γνώμες σας , οποιαδήποτε πρόταση θα με βοηθούσε πραγματικά.


γιαυτο που ρωτας δεν ξερω αν θα δουλευει χωρις σωληνα που να βλεπει σε ανοιχτο μερος.
αυτος που ειχε το βαρελακι πριν απο μενα το ειχε οπως κιεγω.
εγω το τοποθετησα οπως το ειχε κιαυτος.
φανταζομαι παντως οτι μαλλον δεν θα εχει την ιδια (εστω και μικρη) αποδοση.
παντως να προσθεσω πως το κοστος ειναι αυξημενο σε σχεση με το απλο ελευθερο φιλτρο.
εγω παντως δοκιμασα και τα 4 ειδη με τη σειρα ωστε να δω μονος μου περι τινος προκειται.
ετσι απο το μαμα φιλτρο περασα στο ελευθερο οπου δεν παρατηρησα τιποτα.
πηγα επειτα στο βαρελακι οπου ειδα καποια μικρη οντως διαφορα.
δοκιμασα και σκουπα οπου ο θορυβος ηταν ψαρωτικος και η διαφορα στην αποδοση ψηλα (πολυ ψηλα) ηταν αισθητη αλλα χαμηλα ψοφαγε εντελως και δεν με ευχαρηστησε.
ετσι γυρισα στο βαρελακι και ειμαι ευχαριστημενος.
επειδη λοιπον τα δοκιμασα ολα χωρις να αλλαξω κατι αλλο στο αμαξι, δηλ το setup εισαγωγη/εξατμηση ηταν ιδιο σε ολα τα σταδια, ειμαι σιγουρος προσωπικα για τις κινησεις μου.
κανενας δεν μου πουλησε κατι ή αγορασα κατι γιατι το ακουσα ,ουτε και δεχομαι τον προβατο που ειδα γραμμενο πιο πανω.
εκανα τις δοκιμες μου και κατεληξα καπου, φυσικα δεν ξερω αν αυτο που για μενα ειναι καλο θα αξιζει και για καποιον αλλο φιλο με 206. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2003, 11:08:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell (Στελιος) έγραψε:
Ειμαι περιεργος να δω ποτε θα σταματησετε ρε θυματα να αγοραζετε οτι σας πουλανε...
Ακομα,οπως και πολυς ακομα κοσμος,δεν πηρατε πρεφα οτι η σκουπα κανει δουλεια μονο σε αυτοκινητα που εχουν ανοιχτη μετωπη και που η σκουπα καθεται ακριβως απο πισω;

Στέλιο συμφωνώ μαζί σου. Με αυτά που ξέρω και έχω διαβάσει μάλλον η σκούπα δεν θα εξυπηρετήσει σε τίποτα sτο 206.Παρά μόνο θόρυβο.. Twisted evil
DimiP έγραψε:
γιαυτο που ρωτας δεν ξερω αν θα δουλευει χωρις σωληνα που να βλεπει σε ανοιχτο μερος.
αυτος που ειχε το βαρελακι πριν απο μενα το ειχε οπως κιεγω.
εγω το τοποθετησα οπως το ειχε κιαυτος.
φανταζομαι παντως οτι μαλλον δεν θα εχει την ιδια (εστω και μικρη) αποδοση.
παντως να προσθεσω πως το κοστος ειναι αυξημενο σε σχεση με το απλο ελευθερο φιλτρο.
εγω παντως δοκιμασα και τα 4 ειδη με τη σειρα ωστε να δω μονος μου περι τινος προκειται.
ετσι απο το μαμα φιλτρο περασα στο ελευθερο οπου δεν παρατηρησα τιποτα.
πηγα επειτα στο βαρελακι οπου ειδα καποια μικρη οντως διαφορα.
δοκιμασα και σκουπα οπου ο θορυβος ηταν ψαρωτικος και η διαφορα στην αποδοση ψηλα (πολυ ψηλα) ηταν αισθητη αλλα χαμηλα ψοφαγε εντελως και δεν με ευχαρηστησε.
ετσι γυρισα στο βαρελακι και ειμαι ευχαριστημενος.
επειδη λοιπον τα δοκιμασα ολα χωρις να αλλαξω κατι αλλο στο αμαξι, δηλ το setup εισαγωγη/εξατμηση ηταν ιδιο σε ολα τα σταδια, ειμαι σιγουρος προσωπικα για τις κινησεις μου.
κανενας δεν μου πουλησε κατι ή αγορασα κατι γιατι το ακουσα ,ουτε και δεχομαι τον προβατο που ειδα γραμμενο πιο πανω.
εκανα τις δοκιμες μου και κατεληξα καπου, φυσικα δεν ξερω αν αυτο που για μενα ειναι καλο θα αξιζει και για καποιον αλλο φιλο με 206.

Δημήτρη θέλω να σε ευχαριστήσω για την κατατοπιστική σου απάντηση. Το τουτου το έχω εδώ και 2 χρόνια και είναι όπως βγήκε από την μαμά Peugeot . Laughing Η απαντηση σου με βοηθα πολυ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2003, 13:29:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι αλλα δεν νιωθεις "καπως" που το αμαξι σου ειναι ολοιδιο με ολα τα αλλα 206??? Δηλαδη, δεν θες να κανεις κατι για να διακρινεται το 206 σου απο ολα τα αλλα? Εγω προσωπικα λιγο χαλαστηκα οταν ειδα σε μια συναντηση κατι 206 που ηταν εντελως μαμα... Δηλαδη μου φανηκε παραξενο που καποιος ασχολειται με το 206 και δεν εχει κανει καμμια αλλαγη... Δεν μιλαω για τρελλα πραγματα, αλλα κατι που να το κανει να διαφερει απο τα αλλα... Οχι καραγκιοζιλικι βεβαια!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2003, 15:21:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάκη μιλάς για αλλαγή εξωτερική έτσι? Εμένα η εξωτερική δεν μου κάνει τόσο αίσθηση (ίσως γιατί μου αρέσει όπως είναι).άντε να βάλεις ζαντολαστιχα που μπόρεσε η ΄΄τσεπούλα΄΄ μου και το έκανε. Αλλά η εσωτερική ναι! που περνώ και όλον μου τον χρόνο μέσα σε αυτόν τον χώρο. Εγώ προτιμώ να δώσω 300 ευρο για ένα μπαγκετ κάθισμα, 1500 εuρο για ένα στερεοφωνικό παρά να βάλω αεροτομή.(παράδειγμα σου δίνω τι θα έκανα) βέβαια αυτά είναι γούστα. Αλλαγή στο αμάξι μου μετά από 2 χρόνια σιγά σιγά θα ξεκινήσω να κάνω. όχι επειδή το βαρέθηκα αλλά γιατί το έχω δεθεί μαζί του, και θέλω λιγάκι να το ανανεώσω . όσο για το εάν ασχολείται κάποιος με το αμάξι του είναι άλλο από να το πειράζει είτε αισθητικά είτε μηχανικά.. Wink Ναι φίλε μου συμφωνώ και θέλω να φτιάξω την αμαξάρα μου αλλά δυστυχώς χρόνος και χρήμα λιγοστό... Α! Και κάτι βασικό γκαράζ δεν παίζει.... Ίδη όπως είναι μου το έχουν βάλει στο μάτι πολλές φορές Rolling eyes δεν θέλω να φανταστώ φτιαγμένο τι θα του έκαναν... μόνο το άγχος που θα είχα. Crazy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2003, 16:09:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι για αισθητικη βελτιωση μιλαω... Βασικα...Μιλησες για αεροτομη...Μεχρι να την βαλω, νομιζα οτι ηταν τελειο το 206...Οταν την εβαλα και μετα, απλα απορουσα πως μπορουσα να κυκλοφορω ως τοτε χωρις αυτην!!!!!! Πραγματικα μου φαινονται παρα πολυ ασχημα στο ματι τωρα πια τα 206 χωρις αεροτομη και χωρις ενα ζαντολαστιχο!!!!

Α και μην ξεχναμε τα προβολακια που ειναι απο τα καλυτερα πραγματα στο 206... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Νοέ 2003, 12:16:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περι αισθητικης βελτιωσης παιζει ρολο και το προσωπικο γουστο (αλλα και η τσεπη του καθενος)...Ξερεις ποσοι ειναι αυτοι που θα ηθελαν να βαλουν μια αεροτομη, ενα σετ ζαντολαστιχα κτλ κτλ...αλλα δεν!!! Ειναι και θεμα προτεραιοτητων!!! Π.χ. εγω θα προτιμουσα να δωσω ενα χρηματικο ποσο να βαλω ενα καλο ηχοσυστημα (αφηνοντας το ταμειο στο "μειον"), γιατι πιστευω οτι προσφερει πολυ παραπανω απο μια αεροτομη...Οοοταν ξαναεχεις τη δυνατοτητα αγορας τα βαζεις παλι κατω και βλεπεις τι ειναι αυτο που χρειαζεται περισσοτερο και πρατεις αναλογως!!! Γιαυτο ισως και ειδες τοσα 206 "μαμα"...Μην ξεχνας επισης οτι ο μεσος ορος ηλικιας κατοχων 206 ειναι σχετικα μικρος περιοριζοντας και το bugdet περι βελτιωσης!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0823s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on