PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Κομπιασμα σε ρεπριζ και περιεργος ηχος

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 19:33:49    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Κομπιασμα σε ρεπριζ και περιεργος ηχος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα συνεβει για δευτερη φορα. Στην δευτερα και τριτη οταν αλλαζω ταχυτητα και παταω το γκαζι μεχρι την μεση ακουγεται ενας θορυβος σαν να εχει κολλησει μεταλλικο κουτακι στην ροδα. Σημερα ηταν η δευτερη φορα που μου εκανε αυτον τον ηχο (την Κυριακηη πρωτη) και οσο και αν προσπαθησα να τον επαναλαβω δεν το καταφερα. Επισης, σημερα σε επιταχυνση στην ανηφορα της ηρωων πολυτεχνειου στην Ηλιουπολη μου εκανε ενα κομπιασμα και ενα τρεμουλο σαν να εσβηνε και μετα ξαναεδωσε κανονικα. Το δευτερο μαλλον για βενζινη μου κανει, μιας και τον Δεκαπενταυγουστο εβαλα απο την shell στην λιοσιων (v-power) και μετα απο αυτο μου πρωτοεκανε τον πρωτο ηχο συν οτι την καταπιε πολυ γρηγορα. Οποιαδηποτε γνωμη/συμβουλη δεκτη


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 21:04:50    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 - Κομπιασμα σε ρεπριζ και περιεργος ηχος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως είναι στα τελευταία του ο πολλαπλασιαστής.. διότι αποτι κατάλαβα στο κάνει ο κινητήρας όταν έχει υψηλό φορτίο (ανηφόρα). Πάντως εγώ πιστεύω πως είναι αδυναμία καύσεις (έλλειψη σπινθήρα) γιΆ αυτό θα έβλεπα για αρχή μπουζί-πολλαπλασιαστή.
Βέβαια παιζει παραπολυ το θέμα βενζίνη. Μάλλον ξεκίνα από αυτο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 22:03:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σπύρο το χω και γω αυτο, το χουμε πεί κ εδώ, μάλλον αυτό που λέει ο baggos είναι
Arrow http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=20603&start=20


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 22:20:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπουζι αλλαξα πριν 1000χλμ οποτε δεν νομιζω. Για πολλαπλασιαστη θα το κοιταξω. Εσενα Βαγγελη waste gate ηταν τελικα? To κοιταξες?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 22:44:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

smoki έγραψε:
μπουζι αλλαξα πριν 1000χλμ οποτε δεν νομιζω. Για πολλαπλασιαστη θα το κοιταξω. Εσενα Βαγγελη waste gate ηταν τελικα? To κοιταξες?


οχι δεν έχω προλάβει να το παω, πάντως είναι εκνευριστικό!


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Αύγ 2010, 23:09:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το επαθα και γω δυο φορες σε μια βδομαδα με ακριβως ιδιες συνθηκες:
5η και 2.300-2.500 στροφες, Α/C, και βυθισμα στο γκαζι για να περασω φαναρι στην εθνικη που γινοταν πορτοκαλι. Για 1 sec εκανε διακοπες το μοτερ και μετα φορτωσε κανονικα. Και τις δυο φορες που το κανε προσπαθησα να το επαναλαβω σκοπιμως αλλα δε το ξανακανε. Δεν αναψε λαμπακι παντως. Σκεφτομαι να ριξω ενα καθαριστικο βενζινης για αρχη. τα μπουζι εχουν 5.000 Km.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
garrett156 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 09 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 47

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Αύγ 2010, 03:06:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εμενα μου το εκανε στις διακοπες 2 φορες με 40 βαθμους κ aircondition αλλα θορυβο δεν ακουσα...αλλαξα βενζιναδικο κ δεν εχει ξαναγινει μια εβδομαδα και κατι τωρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Αύγ 2010, 08:02:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

garrett156 έγραψε:
και εμενα μου το εκανε στις διακοπες 2 φορες με 40 βαθμους κ aircondition αλλα θορυβο δεν ακουσα...αλλαξα βενζιναδικο κ δεν εχει ξαναγινει μια εβδομαδα και κατι τωρα


+1... try this, before of anything else
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Αύγ 2010, 10:25:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1000 !

Είναι απίστευτο πόσο ελεεινές βενζίνες μας πουλάνε τους τελευταίους μήνες.

Με 80 οκτανιάκια αντί για 95 τα παίρνετε όλα στο χέρι αν το πάθετε αυτό μερικές φορές.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Αύγ 2010, 12:22:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
+1000 !

Είναι απίστευτο πόσο ελεεινές βενζίνες μας πουλάνε τους τελευταίους μήνες.

Με 80 οκτανιάκια αντί για 95 τα παίρνετε όλα στο χέρι αν το πάθετε αυτό μερικές φορές.


και θελουν και απεργιες τα καθηκια Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1595s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on