PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Panizzi: Στη Mitsubishi από τη νέα σεζόν

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Αύγ 2003, 13:28:45    Θέμα δημοσίευσης: Panizzi: Στη Mitsubishi από τη νέα σεζόν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με την ομάδα της Mitsubishi θα αγωνίζεται από την επόμενη αγωνιστική περίοδο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Ράλι (WRC) ο Gilles Panizzi. Ο Γάλλος υπέγραψε ήδη το συμβόλαιο συνεργασίας, όπως ανακοίνωσε η μητρική εταιρεία, Μitsubishi Motors Corporation.

Έτσι, ο Panizzi εκπληρώνει το στόχο που είχε θέσει για τη νέα αγωνιστική περίοδο, που δεν ήταν άλλος από την πλήρη συμμετοχή του στο πρωτάθλημα και όχι επιλεκτικά σε κάποιους αγώνες, όπως γίνεται τα τελευταία χρόνια στην Peugeot.

Στο διπλανό bucket του αγωνιστικού που θα έχει στη διάθεσή του ο Gilles Panizzi, θα εξακολουθεί να βρίσκεται ο αδελφός του, Herve. Η εμπειρία τους αναμένεται να αποδειχθεί πολύτιμη στην ομάδα της Mitsubishi, η οποία θα επιστρέψει στην αγωνιστική δράση, έπειτα από τη φετινή της απουσία από το WRC. Με την έλευση του Panizzi, η Mitsubishi αποφάσισε να μην ανανεώσει το συμβόλαιο του Alister McRae, το οποίο λήγει φέτος.

Πηγή : autopress.gr


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Αύγ 2003, 14:08:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το άρθρο δεν λέει με τι αυτοκίνητο θα τρέξει η mitsubishi του χρόνου;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Αύγ 2003, 14:15:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για πες μας τωρα για εμας που δεν ξερουμε...Τι ειναι αυτο το 206/Κβ.fAQ και τα συναφη Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Αύγ 2003, 15:32:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Το άρθρο δεν λέει με τι αυτοκίνητο θα τρέξει η mitsubishi του χρόνου;;;


Κάποιο Colt νομίζω...


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2003, 09:23:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Vaggelis έγραψε:
Το άρθρο δεν λέει με τι αυτοκίνητο θα τρέξει η mitsubishi του χρόνου;;;


Κάποιο Colt νομίζω...


Χμμμμμμ, και εγώ αυτό έχω διαβάσει.....
Μάλιστα, θα είναι και το πρώτο WRC πολυμορφικό....!!!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Αύγ 2003, 10:05:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To πιο πιθανο η μιτσου να συνεχισει να τρεχει με lancer.
Το να φτιαξεις ενα καινουριο αυτοκινητο απο την αρχη,οπως το colt ειναι χρονοβορο,θελει δοκιμες κλπ,κατι που στην περιπτωση της μιτσου δεν εχει ακουστει.
Εκτος αν βεβαια το κρατανε το μυστικο τοσο καλα,που δεν εχει παρει ειδηση κανεις!

Καλη επιτυχια στον αγαπημενο μου οδηγο πανιζι,και ελπιζω να τα παει καλυτερα απο τον αλλο τρελο,τον Ντελε!


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Αύγ 2003, 12:03:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
To πιο πιθανο η μιτσου να συνεχισει να τρεχει με lancer.
Το να φτιαξεις ενα καινουριο αυτοκινητο απο την αρχη,οπως το colt ειναι χρονοβορο,θελει δοκιμες κλπ,κατι που στην περιπτωση της μιτσου δεν εχει ακουστει.
Εκτος αν βεβαια το κρατανε το μυστικο τοσο καλα,που δεν εχει παρει ειδηση κανεις!


http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?p=15777&highlight=colt#15777
http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?p=15534&highlight=colt#15534
Wink Wink Wink


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Αύγ 2003, 23:02:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνεις λοιπον μαζι μου οτι το 2004 θα τρεξουν με lancer wrc.
Τις φημες περι αντικαταστασης τις γνωριζω,την ουσια και την πραξη δε βλεπω,αυτο εννοουσα στο προηγουμενο ποστ. Wink Wink Wink


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Αύγ 2003, 11:17:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από οτι διάβασα κάπου, λόγω νέων κανονισμών που θα ισχύσουν από το 2004, η Mitsubishi δεν μπορεί να "ομολογκάρει" το Colt και έτσι θα τρέξει με το Lancer......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
bouxmaxer (S.)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye Gr.N

Ένταξη: 03 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 23
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Σεπ 2003, 20:21:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ma apo thn arxh den eixa skopo na kanoun thn allagh pou olos o kosmos leei.Ama eixan estw kai sta xartia to colt den tha eixan vgei sto net ta skitsa tou pws tha einai opws egime kai me to 206 kai to fabia kai twra me to 307WRC.den einai dunaton na les pws tha omologareis kai vgaleis kainourgio amaxi kai na mhn kaneis tis klassikes kinhseis promotion pou kanoun oles oi etaireis prin allaxoun amaxi


Power Boost Service

Pappou tha mas leipseis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cmarin (Costas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Νοέ 2003, 11:21:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αυτοκίνητο φυσικά θα είναι Lancer 04 και μπορείτε να το δείτε εδώ :http://www.rallyonline.pl/2003/pn.php?id=3875&tp=General δηλαδή αυτό:



Δεύτερος οδηγός της ομάδας θα είναι ο Gianluigi Galli, Daniel Sola και ο Kristian Sohlberg. Ο φιλανδός θα τρέξει το Σουηδίας. Για τα υπόλοιπα δεν έχει τίποτα αποφασιστεί.http://www.worldrallynews.com/cgi-bin/viewnews.cgi?newsid1069775224,69889,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Νοέ 2003, 11:31:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στις δηλώσεις του Panizzi έδειχνε ότι ήταν κατενθουσιασμένος με το Lancer.

Το αυτοκίνητο όπως ανακοινώνει η ίδια η Mitsubishi είναι εντελώς καινούργιο και δεν έχει κανένα κοινό στοιχείο με το παλιό. Στην ουσία ο Mario Fornaris, τεχνικός υπεύθυνος της Mitsubishi (πριν ήταν στην Peugeot) εξηγεί ότι το προηγούμενο Lancer ήταν προδιαγραφών GroupA ενώ αυτό έχει σχεδιαστεί ώς WRC.

O Panizzi πάντως θεωρεί το νέο Lancer πολύ ευκολοδήγητο και ισορροπημένο αυτοκίνητο και όλοι θρέφουν πολλές ελπίδες για την νέα χρονιά



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cmarin (Costas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2003, 16:28:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...και η επίσημη παρουσίαση...http://www.mitsubishi-motors.com/motorsports/e/04wrc/photo.html


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kavaliotis (Μάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 307 cc 1.6

Ένταξη: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 487
Τόπος: Καβάλα - Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2003, 21:18:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν την αεροτομη του 206 WRC...Κανεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Νοέ 2003, 08:44:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος




Έτοιμη να επιστρέψει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλι δηλώνει η Mitsubishi μετά την παρουσίαση του νέου αγωνιστικού αυτοκινήτου της με τα διακριτικά Lancer WRC04.

Οι Ιάπωνες απείχαν από το θεσμό το 2003 αφιερώνοντας όλη τη χρονιά στην κατασκευή και την εξέλιξη ενός αυτοκινήτου που θα μπορούσε να ανταγωνιστεί τους υπόλοιπους διεκδικητές του τίτλου. Το νέο Lancer WRC04 σχεδιάστηκε από την αρχή και είναι το πρώτο αυτοκίνητο της εταιρείας που κατασκευάστηκε με γνώμονα τους κανονισμούς των αυτοκινήτων WRC.


Σε αντίθεση με τον προκάτοχο του, με τον οποίο ο Tommi Makinen κατέκτησε τέσσερα συνεχόμενα πρωταθλήματα οδηγών την περίοδο 1996-99, το νέο αυτοκίνητο δεν βασίζεται στην τελευταία "πολιτική" έκδοση του Lancer Evo, αλλά στο απλό "οικογενειακό" μοντέλο. Οι λόγοι που οδήγησαν σε αυτή την επιλογή αφορούν στους ισχύοντες κανονισμούς -προκειμένου να αποκτήσει το αυτοκίνητο έγκριση τύπου (homologation)-, οι οποίοι προϋποθέτουν ετησίως ελάχιστη παραγωγή 25.000 μονάδων της έκδοσης δρόμου στην οποία αυτό βασίζεται.


Οι μηχανικοί της ομάδας υποστηρίζουν ότι τα μηχανικά μέρη του Lancer WRC04 φέρουν περισσότερες από 6.000 διαφορές σε σχέση με το αυτοκίνητο του 2002. Οι σημαντικότερες και αυτές που το διαχωρίζουν από τα υπόλοιπα WRC είναι η έλλειψη ενεργού κεντρικού διαφορικού, στη θέση του οποίου θα χρησιμοποιείται ένα επικυκλικό, και το χειροκίνητο κιβώτιο πέντε ταχυτήτων.


Η ανάρτηση -γόνατα McPherson σε όλους τους τροχούς- έχει κατασκευαστεί σε συνεργασία με τη σουηδική εταιρεία Ohlins, ενώ τα φρένα προέρχονται από την Brembo. Ο δίλιτρος υπερτροφοδοτούμενος κινητήρας προέρχεται από το προηγούμενο Lancer και φέρει αρκετές βελτιώσεις. Η απόδοσή του ξεπερνά τους 300 ίππους στις 5.500σ.α.λ., ενώ η ροπή αγγίζει τα 55 χιλιογραμμόμετρα στις 3.500σ.α.λ.


Ιδιαίτερη βαρύτητα δόθηκε στην αεροδυναμική του νέου αυτοκινήτου, το οποίο δοκιμαζόταν επί τρεις εβδομάδες στην αεροδυναμική σήραγγα της Lola Racing. Η πρώτη εμφάνιση των Lancer WRC04 θα πραγματοποιηθεί στο Ράλι Monte Carlo με τους Gilles Panizzi και Gianluigi Galli να βρίσκονται στα bucket των δύο αυτοκινήτων.


Πηγή: MΜSP
Aναδημοσίευση: in.gr



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1535s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on