PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

new polo gti
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Ιαν 2011, 23:54:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει είναι πιο "κλασικό", πιο "σοβαρό" αν μπορείς να το πείς έτσι, από άλλα της κατηγορίας (βλέπε ds3 Smile). Αλλά πάντα η vw δεν έβγαζε τόσο φαντεζί αμάξια.. Πάντως από τα προηγούμενα πολο μ'αρέσει πολύ περισσότερο.

Στη τιμή που έχει θα το έπαιρνα άνετα πάντως. Και ποιότητα έχει και τεχνολογία και όμορφο είναι (για μένα). Όχι πανέμορφο αλλά όμορφο. Άσχημο δε το λές..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makisasve (Makis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen ds3-thp

Ένταξη: 11 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 35

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2011, 00:06:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ds3 εχω φιλε! Very happy

οχι το θεωρω ομορφο ... λαθος λεξη το μουντο! απλα περιμενα στην αρχη ενα πιο διαφορετικο αμαξι.. το χω συνιθησει πλεον σ αυτο το σχημα και δεν μου προκαλλει εντυπωση οπως οταν ειχε αλλαξει το σχημα του απο αυτο το χαλια -στρογγυλοφαναρο!

επισης δεν το θεωρω ιδια κατηγορια με mini και ds3..


Black and white
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2011, 00:18:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makisasve έγραψε:
ds3 εχω φιλε! Very happy

οχι το θεωρω ομορφο ... λαθος λεξη το μουντο! απλα περιμενα στην αρχη ενα πιο διαφορετικο αμαξι.. το χω συνιθησει πλεον σ αυτο το σχημα και δεν μου προκαλλει εντυπωση οπως οταν ειχε αλλαξει το σχημα του απο αυτο το χαλια -στρογγυλοφαναρο!

επισης δεν το θεωρω ιδια κατηγορια με mini και ds3..


Το ξέρω οτι έχεις ds3 γι'αυτό το ανέφερα.. Very happy Βασικά ίδια κατηγορία με ds3,207,mito,corsa,ibiza κτλ είναι είναι το polo. Με το mini δε θα έλεγα ότι είναι ίδια. Το mini για μένα παίζει ψιλο μόνο του..Και από άποψη μεγέθους και από άποψη τιμής..Είναι λίγο αλλού..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makisasve (Makis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen ds3-thp

Ένταξη: 11 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 35

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2011, 00:25:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα αλλα βγαινουν και 5 πορτα ειναι καπως πιο μεγαλα τσπ.. αποψεις ειναι

ενημερωτικα μονο... το mini ειναι o βασικος ανταγωνιστης του ds3 εδω στην αγγλια γτ πολυ απλα εχουν κανα 1000ρικο διαφορα...αυτα τα δυο συγκρινουν μεταξυ τους κυριως.. και επισης εδω βγηκε και αμαξι της χρονιας ενω στην ελλαδα δεν ηταν ουτε δεκατο

δεν φταιει το αμαξι επειδη ειναι πολιτικη της αντιπροσωπειας και το βαζει 10 000 πιο πανω στην ελλαδα και ο καθενας που δεν το ξερει παει και το περνει... αυτο ειναι μεγαλο θεμα με το τι μας πλασαρουν στην ελλαδα οποτε να μην το ανοιξουμε καλυτερα!


Black and white
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2011, 00:48:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από άποψη μεγέθους-κατηγορίας, mini, ds3, polo, 207, ibiza, corsa κλπ ανήκουν στην ίδια κατηγορία, αυτή των supermini.

Τώρα, τιμολογιακά τον τελευταίο καιρό έχει δημιουργηθεί μια νέα κατηγορία στην οποία τόσο καιρό η Mini έπαιζε μόνη της, τα premium supermini όπου εκτός του cooper ανήκουν τα ds3, mito και Α1 που κατά τη γνώμη μου είναι το χειρότερο value for money της αγοράς, ιδίως αν συγκριθεί με το polo που εμφανίζει πολλές ομοιότητες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2011, 01:01:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τιμολογιακά μόνο το μινι και το Α1 είναι αλλού απ'όλα αυτά.
Αλλά και σε μέγεθος το μίνι είναι μικρότερο απ'όλα. Τα άλλα έχουν παρόμοια μεγέθη. Το μίνι δεν έχει κάν πορτπαγκάζ όμως ρε σύ..

Όλα τα αλλά παίζουν στις ίδιες τιμές γιατί ανταγωνίζονται και μεταξύ τους. Δεν μπορούν να ξεφύγουν..

Το premium δε ξέρω με τι κριτήρια βγαίνει, πάντως απ'όλα αυτά (εκτός του μινι,Α1) η καλύτερη εκδοσή τους μετα βίας ξεπερνά τα 20000. Τώρα πχ αν η mito που κάνει τα ίδια λεφτά με το 207 θεωρείται premium τι να πώ. Ο καθένας κρίνει με τα δικά του κριτήρια.

Έχω μπεί μέσα πάντως στη μιτο. Δε μου φαίνεται πιο premium..Η 147 ήταν πολύ ανώτερη μέσα.

Το ds3 μου έδωσε μια πιο ποιοτική αίσθηση (ίσως λόγω γυαλιστερών πλαστικών κτλ) αλλά μόνο στη καλή του έκδοση. Γιατί αν πάρεις πχ το ds3 το απλό και το 207, το 207 φαντάζει ανώτερο μέσα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makisasve (Makis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen ds3-thp

Ένταξη: 11 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 35

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2011, 01:16:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τουλαχιστον επετρεψε μου να εχω την αποψη μου ! δεν πανε ολα με την τιμη και ειδικα στη χωρα μας...


Black and white
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2011, 01:31:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το mini ουσιαστικα βρισκεται σε δικη του κατηγορια (στην οποια ηταν παρεουλα με το beetle).
Το beetle σταματησε και τωρα ηρθαν A1 και DS3 , που το δευτερο ναι μεν ειναι φτηνοτερο , αλλα η citroen ποτέ δεν εκρυψε (το αντιθετο μαλιστα , ακομα και στις διαφημισεις της) οτι στοχευει στο mini.
Αναποφευκτα βεβαια , καποιος που θα θελησει μικρο gti να κοιταξει και το DS3 (ο ιδιος που θα κοιταξει και το 3πορτο 207 , polo και σια , γιατι τα 5πορτα πανε σε αλλους...) , αλλα αυτο δεν αλλαζει το -εστω και πιο προσιτο- lifestyle που στοχευει η citroen (και δεν το κανει η peugeot).
Στην ιδια τιμη παιζει και το clio rs (στην Ελλαδα) , με αντιστοιχους χωρους , αλλα δεν μπορει κανεις να το βαλει στην κατηγορια των 3 παραπανω , για τον ιδιο λογο που το DS3 δεν ειναι ακριβως ιδια κατηγορια με το 207. Wink


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2011, 01:43:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παρε τ αβγο κ κουρευτο!
Laughing


ειμαστε Off Topic


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2011, 01:58:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
παρε τ αβγο κ κουρευτο!
Laughing


ειμαστε Off Topic

Γιατι , σε ποιο thread δεν ειμαστε Off Topic ?!? Laughing
Τουλαχιστον αυτο εχει μονο 4 σελιδες , οχι 100... Razz (και off ειναι η μια Laughing )


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούλ 2011, 23:36:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.etuners.gr/index.php?s=13&t=312

200 άλογα από τις 3600 σ.α.λ??? WTF??

Και μένει στην ευθεία μέχρι κόφτη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 12:53:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
http://www.etuners.gr/index.php?s=13&t=312

200 άλογα από τις 3600 σ.α.λ??? WTF??

Και μένει στην ευθεία μέχρι κόφτη...


Shocked


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 13:16:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιοτατο!!!
Cool Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 13:53:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μέγιστη πίεση υπερπλήρωσης: 1.55 bar

Κατι μου λεει οτι εχει τουρμπινα τουλαχιστο σαν του ρψ (αν οχι μεγαλυτερη)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 17:22:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Group VAG rulezzz... Cool
Το ιδιο κ οι etuners Very happy

Πραγματικα τρελο διαγραμμα , ειδικα αν δεν φοραει εξατμιση (που δεν το γραφει , αλλα η μπουκα ειναι διαφορετικη).
Στελιο?


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 19:25:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μα τι ωραια που θα στριβει με αυτο το ξεσπασμα στις 3500 και το οροπεδιο εκει πανω απο δυναμη....

σα να στριβεις με τετραπεταλουδο ενα πραμα...


και μετα απορειτε γιατι βγαζει καλους στα ματια ο κωλαρας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 19:41:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

koukouroukou mode on

εμενα με αρεσει...
...ασε που σε κανα χειροφρενο διαρκειας (ξερει ο οκτανε... Laughing ) θα χει παντου δυναμη να τραβηξει την μουρη...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

koukouroukou mode off

Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 20:17:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
koukouroukou mode on

εμενα με αρεσει...
...ασε που σε κανα χειροφρενο διαρκειας (ξερει ο οκτανε... Laughing ) θα χει παντου δυναμη να τραβηξει την μουρη...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

koukouroukou mode off

Laughing

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Μανθο πρεπει να ζησεις με ενα τετοιο καποια στιγμη , θα σοκαριστεις με το τι μπορεις να κανεις , σε τι ταχυτητες , με τι γωνιες κ τι ανεση.

Laughing Laughing Laughing


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 20:26:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει δει πρασινο γκολφ 4 1.8τ να τραβαει χειροφρενα με 100 στη κ8 για να ντριφταρει με τερμα γκαζι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Ιούλ 2011, 20:40:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
εχει δει πρασινο γκολφ 4 1.8τ να τραβαει χειροφρενα με 100 στη κ8 για να ντριφταρει με τερμα γκαζι Laughing

πφφφφ
Εγω μιλαω για λιμς κ ριμπας , με 170+ και γωνιες >110μοιρων... Laughing
(στο τερμα γκαζι συμφωνουμε Razz )

Τωρα θυμηθηκα κ κατι σκηνικα βορεια Ευβοια... , απλα ανατριχιαστικα κ πλεον μαλλον θα απειχα... . Rolling eyes


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Octane στις Τρι 12 Ιούλ 2011, 20:50:41, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1899s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on