PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Τα φρενα του κιτκαρου (206 16ν) - το αιωνιο προβλημα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Ιούλ 2010, 00:44:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέστα βρε Κωνσταντίνε, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τους τα λέω αλλά δε με πιστεύουν.

Το θέμα είναι ότι με παραδοσιακή εξαέρωση έχουμε ήδη δει προβλήματα και σε αυτοκίνητα που δεν άλλαξαν φρένα αλλά μόνο υγρά.
Ίδιο πράγμα συμβαίνει και στα Audi, τα VW και όλα τα αυτοκίνητα που έχουν ABS.

Ακόμη και στο δικό μου 207, που έβαλα φρένα από RC πολύ πρόσφατα, έχουμε κάνει "παραδοσιακή" εξαέρωση 3 φορές αλλά συνεχίζει το πεντάλ να πιάνει χαμηλά και να δίνει περίεργη αίσθηση.

Με το 207RC η μόνη διαφορά που έχω είναι ότι έβαλα τα φρένα εκ των υστέρων, όλο το υπολοιπο κύκλωμα είναι ακριβώς το ίδιο - αντλίας συμπεριλαμβανομένης.

Τώρα εγώ ορκίζομαι ότι έχει μπει αέρας στο κύκλωμα, γιατί όταν άλλαζα τακάκια έκανα μια βλακεία με την πίσω δεξιά δαγκάνα κι έτσι την έβγαλα για λίγο από το αυτοκίνητο. Εντελώς όμως από το αυτοκίνητο. Όταν την ξαναέβαλα δεν έκανα εξαέρωση.
Ωστόσο, κάναμε λίγο αργότερα. Και δεν υπήρχε αέρας στο κύκλωμα όταν έγινε η εξαέρωση. Άρα κάπου πέρασαν οι φυσαλίδες, που από φυσικού τους έχουν την τάση να μετακινούνται προς το ψηλότερο σημείο (και όχι να μένουν στην δαγκάνα από όπου μπορούν να αφαιρεθούν).

Το πεντάλ μου είναι πολύ χειρότερο απο ότι ενός 207 RC. Είμαι σίγουρος για αυτό, το βλέπω και το ξέρω καλά. Για αυτό ο μόνος τρόπος να γίνει σωστή εξαέρωση είναι μέσω του διαγνωστικού, ακολουθώντας τις οδηγίες ενεργοποίησης και εξαέρωσης για τον κάθε τροχό ξεχωριστά.

Ποιός μπορεί να ορκιστεί ότι σε τόσες αλλαγές βάλε-βγάλε δαγκάνες δεν πέρασε αέρας στο 206 του Τάκη; Όσο καλός μηχανικός και να είναι αυτός που θα το κάνει, δεν μπορεί, κάτι θα ξεφύγει προς τα πάνω και μετά δεν πρόκειται να βγει από τη βαλβίδα εξαέρωσης.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Ιούλ 2010, 23:26:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να έρθετε στη Λάρισα να σας κάνουμε σωστή εξαέρωση γιατί βλέπω ΔΕΝ το κατέχετε Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 18:07:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον Πανο...

Το C2 μου την εχει δωσει πολυ ασχημα.
Ουτε καλο τακακι δεν βρισκω. (για να μην πω καν για αναρτηση...)
Πριν 2 βδομαδες σε μια (καλη ομολογω) καταβαση εμεινα απο φρενα...

Καπου πετυχα εναν κωδικο για DS3000 (μονο αυτα τα ευχαριστα) , ενω ψαχνω σε pagid μερια (τα "μπλε" πιο συγκεκριμενα) αλλα τιποτα :cry
Κ γενικοτερα...τιποτα.
Μονο τα EBC βλεπω ολη την ωρα που εμφανιζονται παντου... , κ δεν θα τα εβαζα ουτε στο καροτσακι του super market (αν υποθεσουμε πως ειχε φρενα :mrgreen )


Επισης , εγινε η ιδια πατεντα esp με του 207...by fynos , αλλα το brake assist μαλλον παραμενει...


Πρακτικα πρωτα:
Εκει χωμενο που ειναι το γκαζι...για να κανεις μυτη/τακουνι (που εγω κανω παντα , ακομα κ μεσα στις πολεις , εκτος κ αν κατεβασω ταχυτητα στις 1.500rpm...) , πρεπει να εισαι ο Μελισσανιδης... (που τον θυμηθηκα ?!? )
Επειδη λοιπον εγω ΔΕΝ ειμαι...εχω βρει μια αλλη -προσωρινη- λυση:
Οδηγω με μποτακια(!!!) κ κανω "μεγαλο δαχτυλο/μικρο δαχτυλο"
(Φαντασου με στο Nürburgring , ολοι με αγωνιαρικα παπουτσακια κλπ κ γω σαν τον γεωργο... , χειροτερος κ απο τυπους που ηρθαν με πουκαμισο!!! )


Στο ηλεκτρουδραυλικομηχανικο θεμα μας τωρα:
Με την υποβοηθηση που εχει το φρενο (κ σχετιζεται προφανως αμεσα με το brake assist) , για να κανεις σωστη μυτη/τακουνι , πρεπει να φρεναρεις με μιλιμετρικη ακριβεια (πλεον το κανω Laughing ) , αλλα παρολα αυτα συχνα πυκνα φρεναρεις/-ει παραπανω απ'οσο ηθελες...
Οχι επειδη δεν το κανεις καλα...αλλα επειδη το αυτοκινητο ΔΕΝ θελει.
(Κ ολα αυτα με τα μποτακια , επαναλαμβανω ) .
Πιο συγκεκριμενα , πατωντας το φρενο μεχρι τη μεση , ειναι ολα οκ , αλλα μολις πατησεις ενα χιλιοστο ακομα , τοτε φρεναρει παρα πολυ...με αποτελεσμα ολη την ωρα να ειμαι με trail braking... (μ@λ@κι@ αυτο...)

Για τσιμπημα φρενου δεν μιλαω καν...αφου κανοντας το , κολλας στο παρπριζ κ περιμενεις 3-4secs μεχρι να στρωσει παλι ο εγκεφαλος... ,

ενω αν κρατησεις το φρενο μαζι με το γκαζι για πανω απο 3 secs...σβηνει τελειως!!! (ουτε καν αυτο των vag που κολλαει για 2-3secs αλλα μετα στρωνει...) .

Κοινως...

Ενδιαφερεται κανεις για προσεγμενο c2 vts facelift ?!? Laughing Laughing Laughing


Υ.Γ. Ελπιζω να βγαζει νοημα αυτο το ποστ , γιατι κολλησα μερικα κομματια κ προσθεσα κ καινουρια... Rolling eyes


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 18:27:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να δώ πότε θα βάλετε 4πίστονες από 406 να τελειώντε... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 19:04:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Να δώ πότε θα βάλετε 4πίστονες από 406 να τελειώντε... Rolling eyes

Μωρε να τις βαλουμε τις 4πιστονες , αλλα με το brake assist σε λειτουργια τι να τις κανω εγω?!? Sad

200 ευρω η μια πανε καινουριες... , τσαμπα ειναι. Very happy


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 19:39:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσο πάει η μία καινούρια? Confused



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 19:52:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pano αφου φορας 266 ιδια με 206 τακακια βρισκεις ΟΤΙ θεσ...
προτεινω οτι εχω κανει και εγω
ενα σετ φεροντο με 30ευρω και ενα σετ καλα αγωινστικα
το να τααλλαξεις ειναι 10λεπτα οταν εχεις εξω ροδες...

brake assist εχουμε και εμεις οποτε τα ιδια εισαι

για να μη σε ενοχλησει θες
α΄. αναρτηση...............
β. καλο τακακι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 20:51:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
pano αφου φορας 266 ιδια με 206 τακακια βρισκεις ΟΤΙ θεσ...
προτεινω οτι εχω κανει και εγω
ενα σετ φεροντο με 30ευρω και ενα σετ καλα αγωινστικα
το να τααλλαξεις ειναι 10λεπτα οταν εχεις εξω ροδες...

brake assist εχουμε και εμεις οποτε τα ιδια εισαι

για να μη σε ενοχλησει θες
α΄. αναρτηση...............
β. καλο τακακι


Δεν ξερω , πρεπει να το ξανατεσταρω , να δω αν οντως εχει βγει το brake assist 'η οχι... (ισως ειναι διαφορετικο απο το δικο σας Sad ) .
Αν οντως εχει βγει τοτε εχει να κανει με την απιστευτη υποβοηθηση... (αλλο πακετο...) .

Η αναρτηση ειναι αλλη μια πονεμενη ιστορια... , δεν βρισκω (δεν υπαρχουν) κοντα αμορτισερ για να παρουν 3ποντο ελατηριο , οποτε... τρεχα γυρευε. Sad

Ειδωμεν... Confused


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 20:58:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωπα δε σου ειπα οτι βγαινει...
απλα ακομα και στη πιστα otan δεν εχεις αναρτηση ειναι κλαφτα χαραλαμπε

για να καταλαβεις δικο μου με τη πεζο σπορτ ειναι μια χαρα
μανθος μπροστα μου με εκεινη τη τσεχικη παπατζα που ειχε καθε στροφη αναβαν τα αλαρμ δειγμα οτι μπαινει το μπρεικ ασιστ...

για αυτο επιμενω οτι θες 4 καλα αμορτισερ για να μη βουταει τοσο πολυ και ενα καλο σετ τακακια να μη τερματιζουν φρενα

υποβοηθηση καλως ηρθες στο κοσμο του τακη....παντως με 200αρι σεβρο αντι για 240 που ειναι το μαμα τα πραματα εγιναν χειροτερα...ειδωμεν αν και δε βλεπω ακρη εκτος αν αυξησω την επιφανεια που εχουν να ασκησουν τη υποβοηθηση τα υγρα μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 21:12:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To brake assist είναι ανεξάρτητο του ESP. Sad


Octane, το Ψ2 το οδηγείς μόνιμα εσύ;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 21:15:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουσιαστικα ειναι καποιο μερος απο το προγραμμα του abs αρα λογικα θα βγαινει με αυτο μαζι???

ρε λες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 21:21:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ωπα δε σου ειπα οτι βγαινει...
απλα ακομα και στη πιστα otan δεν εχεις αναρτηση ειναι κλαφτα χαραλαμπε

για να καταλαβεις δικο μου με τη πεζο σπορτ ειναι μια χαρα
μανθος μπροστα μου με εκεινη τη τσεχικη παπατζα που ειχε καθε στροφη αναβαν τα αλαρμ δειγμα οτι μπαινει το μπρεικ ασιστ...

για αυτο επιμενω οτι θες 4 καλα αμορτισερ για να μη βουταει τοσο πολυ και ενα καλο σετ τακακια να μη τερματιζουν φρενα

υποβοηθηση καλως ηρθες στο κοσμο του τακη....παντως με 200αρι σεβρο αντι για 240 που ειναι το μαμα τα πραματα εγιναν χειροτερα...ειδωμεν αν και δε βλεπω ακρη εκτος αν αυξησω την επιφανεια που εχουν να ασκησουν τη υποβοηθηση τα υγρα μου

Ωραιαααααααααα......
Πολυ ωραια...

Ομολογω πως θα μου λειψει καπως το c2... Laughing

Α ρε Cupra... , πανι με πανι με αφηνες καθε μηνα , αλλα η κ@βλ@ -> Κ@ΒΛ@!!!!!! Κ ευθειες κ στροφες κ ντριφτ , απ'ολα εκανες... Crying or Very sad

Τσεχικη παπαντζα?!? Για πε για πε Laughing

Bilstein B6 βγαινουν , B8 (κοντα) γιοκ!!
Koni κιτρινα οκ , αλλα δεν ειναι για χαμηλωμα...

Ε , αυτα , αλλα δεν εχει...

Ερωτηση:
Τα Β14 χρησιμοποιουν κοντο καλαμι???



Υ.Γ. Ποτε παραγγελνουμε τα brembo ειπαμε? Laughing


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 21:42:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ουσιαστικα ειναι καποιο μερος απο το προγραμμα του abs αρα λογικα θα βγαινει με αυτο μαζι???

ρε λες?


Μέρος του κώδικα όχι μόνο γιατί παίζει στο σερβό. Δεν ξέρω αν βγαίνει εκτός αν τραβήξεις ασφάλεια, αλλά σίγουρα δεν είναι πακέτο με το εσπ.

Βέβαια μετά πάμε στο θέμα της έλλειψης του ebd και τις σβούρες που μετράμε.

Έχω την εντύπωση πως έχει και κάποιο υποτυπώδες fuzzy logic ήτοι όταν το οδηγεί η μάνα μου καμιά φορά μετά ακόμα και στο λίγο δυνατότερο από mom-mode φρενάρισμα έχω επέμβαση του bas ενώ όταν το οδηγώ εγώ που έχω πιο βαθύ πάτημα ως στάνταρ το threshold ενεργοποίησης ανεβαίνει.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 21:53:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
To brake assist είναι ανεξάρτητο του ESP. Sad


Octane, το Ψ2 το οδηγείς μόνιμα εσύ;


Ε τοτε...αλλο ενα καλωδιο ειναι Laughing

Ναι , προς το παρον μονιμα εγω το οδηγω. (εκτος κ αν ωριμασω αποτομα κ το ανταλλαξω με το 207 της sister μου Laughing ) (ομολογω πως για Ευρωπη ειναι η πιο σωστη επιλογη , αλλα ειπαμε...εγω κ τα κουβαδακια μου εχουμε μια...αλλη...σχεση Laughing )


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 22:55:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane έγραψε:



Μονο τα EBC βλεπω ολη την ωρα που εμφανιζονται παντου... , κ δεν θα τα εβαζα ουτε στο καροτσακι του super market (αν υποθεσουμε πως ειχε φρενα :mrgreen )

:


Για τα Yellow stuff λένε μονό καλά λόγια όλοι…
Είναι και πάμφθηνα …

http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m31b0s3093p18344


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 23:41:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik_marin έγραψε:
Octane έγραψε:



Μονο τα EBC βλεπω ολη την ωρα που εμφανιζονται παντου... , κ δεν θα τα εβαζα ουτε στο καροτσακι του super market (αν υποθεσουμε πως ειχε φρενα :mrgreen )

:


Για τα Yellow stuff λένε μονό καλά λόγια όλοι…
Είναι και πάμφθηνα …

http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m31b0s3093p18344


Ναι , το εχω ακουσει κ γω αυτο , αλλα καθαρα απο ψυχολογικους κ μονο λογους οτι ειναι ebc...κατι με πιανει... Embarassed
Ασε δε που εγω τοσο καλες τιμες δεν βρηκα , οχι οτι εψαξα... Embarassed Laughing , απλα απο αυτα που εμφανιστηκαν μπροστα μου.
Θα ριξω κ μια ματια στο camskill γενικοτερα παντως , thanx φιλε μου Smile


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 10:18:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pano κοιτα λιγο αναρτησεις απο σιτροεν σπορτ
ο παγκεχελ μπορει να σου βρει στις τιμες του σαιτ κοντα τα πραματα...

και εχει και αντιστρεπτικες και χψαλιδια κλπ κλπ κλπ

επισης μπες στο ραλλινετ κλπ σαιτ πουλανε πολλα πραγματα ειδικα αγγλια απο μεταχειραα σιτροεν σ2 τζαλεντζ κλπ
θα βρεις σιγουρα μια καλη αναρτηση απο εκει

για μενα ειναι το α και το ω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 10:38:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
pano κοιτα λιγο αναρτησεις απο σιτροεν σπορτ
ο παγκεχελ μπορει να σου βρει στις τιμες του σαιτ κοντα τα πραματα...

και εχει και αντιστρεπτικες και χψαλιδια κλπ κλπ κλπ

επισης μπες στο ραλλινετ κλπ σαιτ πουλανε πολλα πραγματα ειδικα αγγλια απο μεταχειραα σιτροεν σ2 τζαλεντζ κλπ
θα βρεις σιγουρα μια καλη αναρτηση απο εκει

για μενα ειναι το α και το ω...

Πανο τα εχω δει τα πραγματα της cs αλλα εχει αγωνιστικη αναρτηση που καθε λιγο κ λιγακι θα θελει rebuild Sad
Κ εγω ουτε τον χρονο εχω , ουτε την ορεξη να ασχοληθω με κατι τετοιο.
Θελω εναν ωραιο συνδιασμο ελατηριου/αμορτισερ , που οταν τα φτυνουν να αλλαζω τα αμορτισερ κ τελος.

Τεσπα μια λυση ψιλοβρηκα , Koni sport με ελατηρια koni (σετ)... , ποιος ξερει τι θα ειναι , παντως απο το μαμα πιστευω καλυτερο (που ομολογουμενος δεν ειναι κακο , απλα γερνει λιγο περισσοτερα κ βυθιζεται στα φρενα) .
Σταματαω εδω για να μην σου μ@μησω το thread κ θα τα πουμε καποια στιγμη Wink

Υ.Γ. Πεμπτη Βιεννη , Παρασκευη πρωι εξετασεις , επιστροφη Salzburg , καπακι Μοναχο , παραλαβη SS τελικου για M3 Csl (on the way) , παραλαβη γυναικας απο Flughafen κ επομενο πρωι (χαραματα) αναχωρηση για Ring Very happy
Ατιμη ξενητια... , εχεις κ τα καλα σου που κ που Razz


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 10:41:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

off topic

http://www.mikadoracing.com/annonces/detail_annonces.php?id_annonce=1624494&categ=7#photo0




Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 11:01:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

oxi koni
oxi koni
oxi koni
oxi koni
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 3 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,196s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on