PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Τα φρενα του κιτκαρου (206 16ν) - το αιωνιο προβλημα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 14:26:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με 20

http://www.piecescitroensport.citroen.com/NR/rdonlyres/D40FC6FD-BAE8-4AC4-A571-2D1D3CD4AD37/46508/E32JantesWheels.pdf
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 15:54:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάκη,

με τις 4πίστονες του 406 που έχω επάνω, το φρένο είναι απίστευτο ενώ από αίσθηση είναι όπως ακριβώς ήταν και με τις μαμά δαγκάνες και τους 266 δίσκους. Το τακάκι δεν χάνει απόδοση υπό καμία συνθήκη (pagid πορτοκαλί 4-4 carbon) αλλά όταν φρενάρεις στην K6 αναγκάζεις αυτούς που είναι στα pit να κλείνουν τα αυτιά τους.

Με μαμά ζάντα προκοπή δεν γίνεται, εκτός κι αν βάλεις αποστάτη. Στις μπροστινές Superturismo φορούσα 10mm αποστάτη Powertek (τους οποίους είχα χρυσοπληρώσει 100 ευρώ το ζευγάρι, αλλά είναι αλουμινένιοι) και μπορώ να στους δώσω σε ξεφτύλα τιμή (για να σου ξεχρεώσω και τις ultraleggera σιγά σιγά Laughing ) αλλά για να πάρεις τον αποστάτη θα χρειαστείς 4πίστονα.

Γνώμη μου είναι πως και να βάλεις DS15000 τακάκι στο 266, τόσο χεράς που είσαι, θα το τελειώσεις. Πήγαινε στα πορτοκαλί τα Pagid αλλά να ξέρεις ότι θα πρέπει να τα βάζεις όταν μπαίνεις στην πίστα και να τα βγάζεις όταν είσαι εκτός πίστας (λόγω σφυρίγματος).



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Steve στις Πεμ 01 Ιούλ 2010, 16:05:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 16:03:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης αν πάρεις τις 4πίστονες του 406 θα δώσεις 650 ευρώ περίπου μαζί με την έκπτωση, ίσως και λιγότερο, και θα πάρεις και τα πορτοκαλί Pagid μου που θέλω να τα ξεφορτωθώ, να τα αξιοποιήσεις Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 16:15:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

na σοβαρευτουμε λιγακι
εδω μαζευουμε λεφτα για γαμους τα τετραπιστονα οταν μπουν θα ειναι αλκον με κεραμικη επιστρωση δωρο του πεθερου Laughing Laughing Laughing Laughing

και πριν πειτε οτιδηποτε οφειλω να κανω τη προβλεψη οτι εντος του 2011 επιφανες μελος του κλαμπ θα τρεχει ραλλακι με εβο10 δωρο του πεθερου...δε ξερω δεν ακουσα τιποτα Laughing

οποτε παμε στη λυση μαμα σεβρο μαμα τρομπα και βλεπουμε.

τη λυση τρομπα σεβρο πεζο σπορ ολα γιατι την απορριψαμε ειπαμε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 16:23:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:


και πριν πειτε οτιδηποτε οφειλω να κανω τη προβλεψη οτι εντος του 2011 επιφανες μελος του κλαμπ θα τρεχει ραλλακι με εβο10 δωρο του πεθερου...δε ξερω δεν ακουσα τιποτα Laughing



τη λυση τρομπα σεβρο πεζο σπορ ολα γιατι την απορριψαμε ειπαμε?

πω πω ποσα δινει ο κοσμος για να ξεφορτωθει τις κορες του Laughing


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 16:23:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
τη λυση τρομπα σεβρο πεζο σπορ ολα γιατι την απορριψαμε ειπαμε?
Επειδή δεν είναι μαμά, και επειδή δεν έχεις τίποτα άλλο από φρένα σε peugeot sport στο αμάξι. Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 18:49:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
...αλλά να ξέρεις ότι θα πρέπει να τα βάζεις όταν μπαίνεις στην πίστα και να τα βγάζεις όταν είσαι εκτός πίστας (λόγω σφυρίγματος).


Αυτό το κάνει ούτως ή άλλως και με τα DS3k οπότε Cool


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 18:53:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Steve έγραψε:
...αλλά να ξέρεις ότι θα πρέπει να τα βάζεις όταν μπαίνεις στην πίστα και να τα βγάζεις όταν είσαι εκτός πίστας (λόγω σφυρίγματος).


Αυτό το κάνει ούτως ή άλλως και με τα DS3k οπότε Cool
Βάλε τον θόρυβο του DS3k επί 5 και έχεις τον θόρυβο των 4-4 Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 20:48:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Βάλε τον θόρυβο του DS3k επί 5 και έχεις τον θόρυβο των 4-4 Very happy


Ο οποίος συνοδεύεται από παρατηρήσεις του διπλανού ξερόλα στο φανάρι του στυλ "φιλαράκι θες τακάκια", "ξέρω έναν καλό φρενά, πολύ καλό παιδί" κλπ κλπ Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 20:53:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάλε και την δυστροπία από ανερχόμενες Paris Hilton Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 23:14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Βάλε και την δυστροπία από ανερχόμενες Paris Hilton Laughing

Φρενακι-σανιδα,χειροφρενο για να σταματησεις ακομα πιο γρηγορα και να καταλαβει την σοβαροτητα του θεματος,την κατεβαζεις βραδυ καθημερινης και εννοειται μεταμεσονυχτια ωρα στην Γιαννουλη και φευγεις... Laughing
Να σου πω εγω μετα τι ανερχομενη σαβουρα θα ειναι... Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 00:00:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία κύριοι, εμένα να μου επιτρέψετε μια παρατήρηση:

Εξαέρωση με το διαγνωστικό, μπορούμε να δοκιμάσουμε να κάνουμε, πρωτού αλλάξουμε τακάκια, δαγκάνες, ζάντες και αυτοκίνητο;

Γιατί όσα αυτοκινητάκια έχουν ABS μαζεύουν και τις φυσαλίδες απο τα φρένα στο κύκλωμά του και μετά η απόκριση όλου του συστήματος είναι χάλια.

http://www.206info.co.uk/Forums/viewtopic/t=7256.html


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 08:55:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1)Το 206 rc τι σεβρο εχει?
2) Η αισθηση των φρενων του rc ειναι δλδ το ιδιο χαλια?


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 09:36:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εξαερωση με το διαγνωστικο χρειαζονται οσα 206 εχουν esp.
τα δικο μου οχι

το rc206 εχει 283 me ιδια τρομπα και σεβρο με μενα σε διαστασεις. αρα αν εχω προβλημα με μαμα σεβρο-τρομπα στα 283 θα εχω και στα 266 δε βρισκω λογο να αλλαξει κατι

οποτε δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος λογος να ξαναβαλω 266. αν δε δουλευουν τα 283 με μαμα τρομπα σεβρο θα πρεπει να αποδεχτω οτι πρεπει να το πουλησω ή να παω για τετραπιστονα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:46:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επαναλαμβάνω για οσους δεν το κατάλαβαν (Τάκη).

Όσα αυτοκίνητα έχουν ABS κινδυνεύουν από φυσαλίδες μέσα στο σύστημα.
Το ESP δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, τα σωληνάκια του abs όμως έχουν.

Γιατί παγιδεύεται αέρας εκεί μέσα και μετά το πεντάλ γίνεται σαν σφουγγάρι!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 15:28:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι σχεση εχει ρε στελιο το abs με αυτα που λες? λες και αλλαζουν τα σωληνακια

οταν ενα αμαξι μπορει να κανει εξαερωση με το κλασικο τροπο δε μενουν φυσαλιδες εκτος αν εισαι τυρεμπορας και οχι μηχανικος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 15:38:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που εννοει ο Στελιος ειναι οτι σε πολλα συγχρονα ABS,αν η εξαερωση δεν γινει πααααρα πολυ καλα,τοτε δεν εχεις και φρενο.
Στο Clio του Προφητη τρομπαραμε κανενα 2ωρο μεχρι να γινει σωστη εξαερωση. Crazy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 15:56:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με τα διαγνωστικο πανω ομως???αν ναι λογικοτατο και στα 207 θες καμια ωρα με το διαγνωστικο
στελιο ποτε θα παραγγειλουμε μπουζι?

τεσπα επι του θεματος δεν εχω προβλημα με εξαερωση. το πενταλ ειναι μια χαρα σε συνθηκες δρομου και αρκετα σκληρο και μεσα πιστα δε αλλαζει συμπεριφορα αμα ζεσταθει.... απλα δεν εχει σωστη αισθηση ειναι σαν διακοπτης ον οφ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 16:42:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
με τα διαγνωστικο πανω ομως???αν ναι λογικοτατο και στα 207 θες καμια ωρα με το διαγνωστικο

Μπα,οχι,και χωρις το διαγνωστικο...Ο Προφ δεν εχει καν διαγνωστικο για το Clio του(εχει ενα παλαιας γενιας).


volvos έγραψε:
στελιο ποτε θα παραγγειλουμε μπουζι?

Πλακα κανεις,ε;
Εγω παρηγγειλα ηδη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 16:53:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με το διαγνωστικό ανοιγοκλείνουν οι μικροβάνες του ABS και βγαίνουν οι φυσαλίδες που λέει ο σαλεξ. Δεν είναι κάτι περίεργο αυτό, σε πολλά αμάξια αυτή πλέον είναι η προβλεπέ από τον κατασκευαστή διαδικασία (πχ μπίμμερς)


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 2 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on