PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Το 207 μου καταρρέει!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 19:12:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όποτε πάω στο συνεργείο το αμάξι πάντα θα μου έχουν κάνει κάτι. Έχει απόλυτο δίκιο σε όσα λέει ο climbonice. Χθές που το πήρα από το συνεργείο κάποιος είχε ακουμπήσει τον μπροστινό προφυλακτήρα. Είχε την κλασική γραμμή σημάδι μπροστά από ακούμπημα. Άφησε και ένα ψιλό σημάδι.. Την προηγούμενη φορά τους πήγα 2 φανάρια GT άριστα να μου τα βάλουν και τα βάλανε με ένα σωρό γρατζουνιές πάνω. Άχρηστα τα βγάλανε.. Την πρό προηγούμενη μου δώσανε το αμάξι μέσα στα γράσα και στα λάδια όπως είπε ο φίλος πρίν. Απλά ΧΑΛΙΑ το aftersales της peugeot μην πώ τίποτα χειρότερο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούλ 2010, 19:59:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδία τι να λέμε καμία εμπιστοσύνη σε ανθρώπους της peugeot ελάχιστοι αξίζουν!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 00:04:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο οτι καταλαβαινω ολοι συμφωνουμε οτι το προβλημα ειναι οι μηχανικοι και το agter sales οχι το peugeot.στον φιλο που εχει εργαστει ως δημιοσιογραφος στο χωρο του αμαξιου.που λει οτι slk και eos τριζουν.πλακα κανεις????207 και παλι.ο κολλητος μου εχει eos οχι τριζει κολλαει η οροφη κανα δεκαρια φορεσ.συντηρω δυο slk στο συνεργειο που δουλευα ειχα ακομα πιο πολλα slk το τι τραβαγα εγω να μην τριζουν το ξερω και να αλλαζω τις μπουκαλεσ πισω που φτηναν τα υγρα και αλλαγη πλεξουδας εγκεφαλου σε καποια mercedes γενικο προβλημα παιρναγαν λαδι απο τον αισθητηρα γωνιας εκκεντοφορου εωσ τον εγκεφαλο.η τα eos που τα κορδονια πισω στην οροφη θελουν μαζεμα συνεχεια και κολλανε????ποσα να σου φερω θεσ???το μονο που παιζει στην πεζο ειναι η ατυχια με τους αλμπανιδες!!!και γενικοτερα παντου.στον αλλο φιλο που λεει δεν γινεται να ξερεισ τα παντα συμφωνω απολυτα αλλα απευθυνομαι σε ανθρωπους με μερακι αγαπη για το αμαξι και θεληση να το εχουν αρτιο ετσι?????στον φιλο με την λαμπα.κοιτα ολες τισ λαμπεσ και αλλαξε οποια σου φαινεται πιο αλλοιωμενη το συρμα.θα προτεινα ολες σιγα το κοστος και ριξε λιγο καθαριστικο επαφων στα βυσματα τους.πιαζει και ενα θεματακι με τον συναγερμο και τα alarm αλλα σε aftermarket συναγερμους απο λαθος εγκατασταση και βρχυκυκλωνουν τα alarm αν τιποτα δεν γινεται απαιτησε μια τηλεφορτωση στην bsi.πιστευω εν κατακλειδι μερακι στο αμαξι σας ο θεος να σας φυλαει απο αλμπανιδες προσεχεται το αμαξι στην οδηγηση και να ξερετε και να ειστε περηφανοι για τα peugeot sas γιατι ειναι μια χαρα!!!!!α ξεχασα αν οδηγουσα και μου εσπαγε τα νευρα το μπιπ απο τις λαμπες θα εβριζα τον μηχανικο που δεν το παιρνει ζεστα το θεμα εμενα που ενω ξερω δεν ασχολουμαι και οχι το αμαξι τι φταιει το κακομοιρο αν ασχετοι δεν το φταιχνουν??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 00:15:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α και κατι αλλο μαι φορα το πηγα για αλλαγη μπαμπριζ στην πεζο στην ελευσινα και το πηρα αισχως μεσα.απλα δεν ξαναπατησα αν και θελαμν ενα χερι βρισιμο στα δερματα να βρισκω μην πω τιποτα.παιδια να εχετε τυχη να πεσετε σε καλουσ μηχανικους δεν φταιει κανενα αμαξι.και εχετε δικιο να λετε πληρωσα τοσα δεν μπορουν να μου φαιρονται ετσι.αφηστε το τι δεν μπορει και δειτε τι γινεται δυστυχως.ψαχτειτε βρειτε τον μαστορα σας και ολα καλα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 01:23:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πες και για τις ηλιοροφές των a/c/e, τα sbc των e-class κλπ Laughing Laughing Laughing


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 07:01:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:

Να σου δώσω ένα απλό παράδειγμα διαφοράς στην ποιότητα των υπηρεσιών; Πας το CC σου για service στην Peugeot και ζητάς να σου κάνουν συντήρηση στην οροφή και το παραλαμβάνεις μες στο γράσο με δαχτυλιές στον ουρανό (ευτυχώς που είναι πλαστικό και πλένεται εύκολα) και μες τη βρώμα. Πας στην Toyota για service και παραλαμβάνεις το αυτοκίνητό σου πλυμένο μέσα - έξω! Θα μου πεις εκεί κολλάς; Όχι, αλλά σου αναφέρω μια λεπτομέρεια που μαζί με άλλα πράγματα δημιουργεί αυτό που στα βιβλία Διοίκησης Επιχειρήσεων αναφέρεται ως "Συνολική Ικανοποίηση Πελάτη". Από το service της Toyota, Audi, VW, BMW, Mercedes, Ford κ.α. φεύγεις με ένα αίσθημα ικανοποίησης για τις υπηρεσίες που σου παρασχέθηκαν και όχι με το αίσθημα "πάλι με κορόιδεψαν". Ναι και σε άλλες εταιρείες τα αυτοκίνητα βγάζουν προβλήματα και μάλιστα περισσότερα, αλλά η αντιμετώπιση που έχουν ως πελάτες είναι τελείως διαφορετική.

Υ.Γ.: Θα διαφωνήσω με το "όλα τα κάμπριο τρίζουν". Καμία Mercedes SLK δεν τρίζει, όπως και κανένα Opel Astra twintop ή Volkswagen EOS. Επίσης στο Club Ford ιδιοκτήτης Focus CC αναφέρει ότι του αντικατέστησαν το αυτοκίνητό του, στα πλαίσια της εγγύησης, με ολοκαίνουριο επειδή... έτριζε η οροφή και έβαζε νερά (το after sales που λέγαμε πιο πάνω).


Οσο για την ford μην βαζεις το χερι σου στην φωτια γτ φιλος για το σερβις του δευτερου ετους του ζητησανε 460 ευρω και του αλλαξανε, χωρις να τον ενημερωσουν, μπρος-πισω τακακια που το χειροτερο τακακι ειχε ψωμι για 10.000χλμ ακομα. Μην πω και για το no-name λαδι που του βαλανε και του χρεωσαν 54 ευρω το λιτρο. Το σιγουρο παντως ειναι πως μονο με αισθηση ικανοποιησης δεν εφυγε...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 07:31:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειδικά για τη Ford μπορώ να μιλήσω γιατί όπως γράφω παραπάνω είχα στην κατοχή μου Ford (Ford Fiesta 1.6 Trend) για τέσσερα χρόνια και 60.000km.

Η διαφορά καταρχήν Ford με Peugeot είναι η εξής: στα 10 συνεργεία Ford θα σου τύχουν δύο που δε θα κάνουν σωστά τη δουλειά τους, στην Peugeot συμβαίνει το αντίθετο (στην καλύτερη περίπτωση). Εν συνεχεία, στη Ford υπάρχει και λειτουργεί αυτό που λέμε evaluation by customer. Τι σημαίνει αυτό; Δύο μέρες μετά την επίσκεψή σου σε συνεργείο της Ford λαμβάνεις ένα τηλεφώνημα από τη Ford με σκοπό να σε ρωτήσουν εάν έμεινες απόλυτα ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση και εάν το πρόβλημά σου λύθηκε. Επιπλέον μία φορά το χρόνο λαμβάνεις στο σπίτι σου επιστολή αξιολόγησης συνολικά της Ford δηλαδή όχι μόνο ικανοποίηση από το after sales αλλά και γενικότερα από το αυτοκίνητό σου. Η επιστολή αυτή ταχυδρομείται δωρεάν ή αποστέλλεται ηλεκτρονικά απευθείας στα κεντρικά της Ford στη Γερμανία. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι έχεις να κάνεις με μια εταιρεία που νοιάζεται εάν είσαι ικανοποιημένος από τα προϊόντα της.

Θες να περιγράψω τη διαδικασία παράδοσης - παραλαβής; Ένας τεχνικός σύμβουλος (στα μεγάλα συνεργεία είναι συνήθως 4-5) παραλαμβάνει το αυτοκίνητο μπροστά σου. Πρώτο του μέλημα είναι να καλύψει τιμόνι, κάθισμα και πάτωμα με ειδικά προστατευτικά νάυλον. Στη συνέχεια και πάντα παρουσία σου, ελέγχει το αυτοκίνητο γύρω - γύρω για τυχόν γραντζουνιές κτλ. Σου παραδίδει υπογεγραμμένη φόρμα με την κατάσταση που παρέλαβε το αυτοκίνητό σου, οπότε εάν σου προκαλέσουν οποιαδήποτε ζημιά μπορείς πολύ εύκολα να διεκδικήσεις να αποζημιωθείς. Τέλος και πάλι ενώπιόν σου ελέγχει για διαρροές και σε τι κατάσταση είναι τα τακάκια. Κατά την παράδοση σου ζητούν να ελέγξεις και να υπογράψεις ότι παρέλαβες το αυτοκίνητο στην κατάσταση που το πήρες (ότι δε σου προκάλεσαν κάποια ζημιά) και σου παραδίδουν προς έλεγχο όλα τα ανταλλακτικά που άλλαξαν.

Όλοι έχουμε εμπειρία από τις διαδικασίες που τηρούνται στα συνεργεία τη Peugeot. Μοιάζουν σε τίποτα με αυτό που σας περιέγραψα;


"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail," Ralph Waldo Emerson
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 09:22:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πού ήταν η ford όταν είχαν σκάσει μύτη τα σκουριασμένα maverick ή τότε που ιδιοκτήτες του προηγούμενου fiesta ανακάλυπταν σκουριά στις πόρτες; Wink

Δεν είναι όλα ρόδινα Wink και αν εξαιρέσει κανείς τη φάση με τις γρατζουνιές κλπ αυτά που περιγράφεις που φαίνονται αρκετά γνώριμα. Βέβαια προσωπικά δεν με πολυνοιάζουν, προτιμώ να έχουν άριστη τεχνική κατάρτιση οι μηχανικοί, κάτι που δεν υπάρχει στα επίσημα συνεργεία... Sad

Έχουν βέβαια εξαιρετικό φανοποιείο αλλά τι να το κάνω όταν μου βάζουν το φίλτρο βενζίνης ανάποδα και ρετάρει το σύμπαν πάνω σε προσπέραση;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 09:34:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θέμα όλο στην χωρα μας είναι να εύχεσαι να μην σου βγάλει πρόβλημα το αμάξι και χρειαστεί να το πας στην αντιπροσωπεία για φτιάξιμο,γιατί θα το πάρης πίσω χειρότερο από ότι το πηγες.Χτες ESP/ASR system faulty θα το χαρώ το Σ-K και από δευτερα βλέπουμε.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 10:23:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω βαρεθεί να το γράφω. Ελαττωματικά αυτοκίνητα έβγαιναν, βγαίνουν και θα συνεχίσουν να βγαίνουν και βλάβες θα παρουσιάζονται πάντα. Δεν ισχυρίστηκα πουθενά ότι αυτοκίνητα άλλων εταιρειών δε βγάζουν προβλήματα. Δε θέτω θέμα αξιοπιστίας των αυτοκινήτων Peugeot! Το Fiesta μου είχε βγάλει προβλήματα (τρόμπα νερού, πολλαπλασιαστής και λαβή του ανακλινόμενου πίσω καθίσματος), το ίδιο και το Bravo, και πολύ περισσότερα προβλήματα το Civic αφού το είχα στα χέρια μου και για περισσότερα χιλιόμετρα από όλα τα άλλα.

Το όλο θέμα έχει επικεντρωθεί στα παράπονα που έχει πολύς κόσμος από το επίπεδο υπηρεσιών που προσφέρει η Peugeot στους πελάτες της ΜΕΤΑ την αγορά. Προσωπικά τουλάχιστον (για να μη γενικεύω) η αντιμετώπιση που έχω σαν πελάτης από τα εξουσιοδοτημένα της Peugeot είναι η λιγότερο επαγγελματική σε σχέση με άλλα επίσημα service άλλων εταιρειών που έτυχε να έχω επισκεφθεί. Προφανώς αυτό συμβαίνει γιατί άλλες εταιρείες έχουν επενδύσει περισσότερο σε αυτό το κομμάτι σε σχέση με την Peugeot (τουλάχιστον στην Ελλάδα).

Όσο για τα σκουριασμένα Maverick θυμάμαι ότι έγιναν ανακλίσεις όπου η εταιρεία ανέλαβε την όποια επισκευή. Για τα Fiesta δεν έχω ακούσει κάτι αλλά και αυτά καλύπτονται από 12ετή εγγύηση για σκουριά. Να σου πω όμως τι έγινε με την Peugeot όταν πήγα να μου αλλάξουν (εντός εγγύησης) τις εσωτερικές χειρολαβές στις πόρτες οι οποίες από τον πρώτο χρόνο είχαν αρχίσει να ξεφτίζουν; "Κύριε μου αυτό οφείλεται σε φυσιολογική φθορά και δε μπορεί να καλυφθεί εντός εγγύησης." "Δηλαδή οι προδιαγραφές αντοχής που βάζει η Peugeot στα πλαστικά της είναι ενός έτους;", ρώτησα και πήρα την εξής απάντηση: "σας λέω ότι δε μπορεί να αλλαχθεί στην εγγύηση." Αυτού του είδους ο διάλογος είναι απίθανο να γίνει σε εταιρεία που σέβεται τον πελάτη της και που ο υπάλληλος γνωρίζει ότι η συμπεριφορά του θα αξιολογηθεί και αν στο τέλος του έτους μαζέψει πολλές αρνητικές αξιολογήσεις θα χάσει τη δουλειά του.

Πάντως ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί το συζητάμε τόσο πολύ, πραγματικά υπάρχουν κάποιοι που ανέχονται τη σημερινή εποχή τέτοια αντιμετώπιση; Τη στιγμή που κατέβαλαν ένα σκασμό λεφτά για την αγορά αλλά και συνεχίζουν να καταβάλουν για τη συντήρηση του αυτοκινήτου τους; Τη λύση "φτιάχτο μόνος σου" δεν την αποδέχομαι. Απαιτώ σαν καταναλωτής να έχω καλύτερη αντιμετώπιση και εάν αυτό κάποιες εταιρείες δεν το καταλαβαίνουν, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια. Η υποστήριξη μετά την πώληση είναι πολύ σημαντική και οι εταιρείες που το έχουν συνειδητοποιήσει αυτό βρίσκονται στην κορυφή των πωλήσεων παγκοσμίως.

Υ.Γ.: Συγγνώμη για τα μεγάλα posts.


"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail," Ralph Waldo Emerson
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 10:28:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H ford δεν έκανε ανάκληση για τα μαβερικ. Μερικοι ιδιοκτητες πηραν αποζημιωση μετα απο δικαστικες διαμαχες.

Στην περίπτωση των φιέστα τα παιδιά ήταν πολύ απογοητευμένα από την αντιμετώπιση, λεπτομέρειες δεν θυμάμαι όμως δυστυχώς.

Η ουσία είναι πως στην Ελλάδα οι εξαιρέσεις είναι ελάχιστες.

Έξω πχ σε φορα σαν το δικο μας παιζουν οι επισημες αντιπροσωπειες ως χρηστες που καλουν μελη για test drive, τους κανουν προσφορες για εργασίες κλπ.

Εδώ μόλις πάρουν το μαρούλι μην τον είδατε τον Παναγή.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 11:59:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πραγματικα κανενα προβληματακι με το αυτοκινητο..το πηρα 2007 εχω κανει 50000χλμ και εχουμε και λεμε...
πρωτος μηνας κατεβασμα σασμαν 2 φορες, δεν πηγαινε απο 5 σε νεκρα...
επειτα στο χρονο..αλλαγη χταποδι καταλυτη και τα σχετικα..
μετα 3 μερες στο συνεργειο να βρουμε τι βαραγε λες και εσπαγε το αμαξι..τελικα ηταν η οροφη οταν εκοβες τερμα δεξια το αμαξι και ανεβαινες σε παρκινγκ κτλ...
μετα 3 μερες μεσα γιατι το αμαξι εσβηνε απο μονο του...εβαζα νεκρα παταγα φρενο και εσβηνε το αμαξι συνεχεια μεχρι να ζεσταθει..αλλαγη σε καλωδιωσεις κτλ με συννενοηση με τη γαλλια...
τελικα εχει περασει ενας χρονος..δεν μου εχει βγαλει τωρα τπτ ε και τωρα 2 φορες με αναμμενο το aircooler μου εχει σβησει απο μονο του..δεν αντεξε..

Κατα τ'αλλα πολυ καλη η εμπειρια μου μαζι του...το μονο καλο οτι δεν τριζει η οροφη γιατι την προσεχω σαν τα ματια μου..περα απο το δυνατο χτυπημα που ανεφερα...

Και ναι ολα τα cabrio τριζουν..αυτη την παραφιλολογια μου την ελεγαν και τα αστερια στο συνεργειο...
4 χρονια ο πατερας μου το eos...60000 χλμ..ανεβαινει στα κατσαβραχα που μενει χωματοδρομος,,, ποτε δεν εχει ακουστει το παραμικρο κιχ..ποτε δεν εχει βαλει λιπαντικα μαλ***ες και σκ**α...τι να λεμε τωρα... και κυριως δεν εχει παει ποτε για κατι αλλο στο συνεργειο περα απο το service...
Αψογο το cc μου...22,000 και τα κατα ευχαριστηθηκα...ανοιγω τον ουρανο το απολαυμβανω και αναβω κερια μην αρχιζει και μου σβηνει μονο του..!!!
Αι ρε απο εδω...με τη πρωτη ευκαιρια πουλημα και παμε γι αλλα..!!!

After Sales ειστε φορ δε πουτς!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 12:16:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Puzzle έγραψε:
Πραγματικα κανενα προβληματακι με το αυτοκινητο..το πηρα 2007 εχω κανει 50000χλμ και εχουμε και λεμε...
πρωτος μηνας κατεβασμα σασμαν 2 φορες, δεν πηγαινε απο 5 σε νεκρα...
επειτα στο χρονο..αλλαγη χταποδι καταλυτη και τα σχετικα..
μετα 3 μερες στο συνεργειο να βρουμε τι βαραγε λες και εσπαγε το αμαξι..τελικα ηταν η οροφη οταν εκοβες τερμα δεξια το αμαξι και ανεβαινες σε παρκινγκ κτλ...
μετα 3 μερες μεσα γιατι το αμαξι εσβηνε απο μονο του...εβαζα νεκρα παταγα φρενο και εσβηνε το αμαξι συνεχεια μεχρι να ζεσταθει..αλλαγη σε καλωδιωσεις κτλ με συννενοηση με τη γαλλια...
τελικα εχει περασει ενας χρονος..δεν μου εχει βγαλει τωρα τπτ ε και τωρα 2 φορες με αναμμενο το aircooler μου εχει σβησει απο μονο του..δεν αντεξε..

Κατα τ'αλλα πολυ καλη η εμπειρια μου μαζι του...το μονο καλο οτι δεν τριζει η οροφη γιατι την προσεχω σαν τα ματια μου..περα απο το δυνατο χτυπημα που ανεφερα...

Και ναι ολα τα cabrio τριζουν..αυτη την παραφιλολογια μου την ελεγαν και τα αστερια στο συνεργειο...
4 χρονια ο πατερας μου το eos...60000 χλμ..ανεβαινει στα κατσαβραχα που μενει χωματοδρομος,,, ποτε δεν εχει ακουστει το παραμικρο κιχ..ποτε δεν εχει βαλει λιπαντικα μαλ***ες και σκ**α...τι να λεμε τωρα... και κυριως δεν εχει παει ποτε για κατι αλλο στο συνεργειο περα απο το service...
Αψογο το cc μου...22,000 και τα κατα ευχαριστηθηκα...ανοιγω τον ουρανο το απολαυμβανω και αναβω κερια μην αρχιζει και μου σβηνει μονο του..!!!
Αι ρε απο εδω...με τη πρωτη ευκαιρια πουλημα και παμε γι αλλα..!!!

After Sales ειστε φορ δε πουτς!!!!!


Αυτό θα πει να έχεις υπομονή.Απορώ με την αντιπροσωπεία,το τι έβρισκε να σου πει για τα τόσα προβλήματα που είχες.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pug_306 (Ευάγγελος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.8 16v(παμε για αλλαγη)

Ένταξη: 18 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 186
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 12:41:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Peugeot 107 (ενταξει καμμια σχεση με τα 207 κλπ απλα για το after sales service γραφω)

Στο 2ο αν θυμαμαι καλα service αλλαζουν λαδια μπουζι φιλτρα. Μετα 2 μερες παμε να βαλουμε μπροστα, Γουυν Γγγγγουν Γγγγγγγγγγγγουν.. ΩΠΑ λεω, ανοιγω καπω, τσεκαρω λάδια. Λαδια 0 - Μηδεν - zero! Το παμε peugeot στο Γέρακα , "εεεε να μωρε το φιλτρο λαδιού ήταν ελατωματικό". Δεν λεω οτι αποκλειεται να συμβει κατι τετοιο, αλλα στα 90+ φιλτρα λαδιου που εχω αλλαξει μονος μου σε αλλα αυτοκινητα, ΠΟΤΕ δεν βρηκα καποιο "ελαττωματικο". Στην ερωτηση μου αν καιγοταν το μοτερ αν θα μας το αλλαζαν, η απαντηση ηταν "δε ξερουμε τι μας ρωτας τωρα". Στους 6 μήνες που τοχαμε κατω απο το πισω δεξι φαναρι σκασμενο το χρωμα στον προφυλακτηρα. Παμε πεζω, "Χμμμ περιεργο...(μας κοιταει με ενα βλεμα λες και φταιγαμε εμεις).Ενταξει θα σας βαψουμε τον προφυλακτηρ πισω αλλα δεν εχουμε να σας βαλουμε αλλα αυτοκολητα μετα. (εχουμε το RC)" Αποτελεσμα? ΔΕΝ τον εβαψαν ολο το προφυλατηρα παρα μονοσαν απο το αυτοκολητο στη μεση και ολο δεξια και το βαψαν. Το χρωμα εχει κανει δοντι σε εκεινο το σημειο φυσικα + οτι φαινεται κιολας. να μην μιλησω για τα 2 κουμπια alarm που εχουμε αλλαξει γιατι σπανε απο μονα τους!!! Καλα εκει την αστοχια υλικου την δεχομαι δεν φταινε αυτοι.

Το προβλημα δεν ειναι τα αμαξια, αλλα οι καθε ειδους υπαλληλοι των 600-700 ευρω που εχουν στα υπογεια. Στην συγκεκριμενη αντιπροσωπεια δουλευουν 2 αλοεθνεις οι οποιοι δεν εχουν ιδεα απο μηχανικα και τους βαζουν να κανουν service. Λαδια φιλτρα μπουζι κλπ. Οχι οτι οι υπολοιποι Ελληνες ξερουν...

Παντως σε καθε service μεχρι τωρα μας το πλενουν πολυ καλα μεσα εξω το αυτοκινητο!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 13:29:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια το ιδιο συμβαινει πανω κατω σε ολες τις αντιπροσωπιες.Εχω ακουσει παραπονα για αρκετα εξουσιοδοτημενα.Τουλαχιστον εδω στην Πατρα ειναι αρκετα καλο.Βλαβες παιδια βγαζουνε ολα τα αυτοκινητα και ειδικα τα καινουρια που ειναι τιγκα στα ηλεκτρονικα.Μπορω να σας αναφερω πολλες περιπτωσεις απο ολες τις εταιριες.Παντως βλεπω οτι αρκετοι εχετε ενα κολλημα με groyp VAG,οτι ειναι τα ιδανικα αυτοκινητα και τα φερνετε σαν παραδειγμα ποιοτητας και αξιοπιστιας.Αγοραστε κανενα απο αυτα τα ιδανικα αυτοκινητα και συζηταμε μετα για αξιοπιστια.Τα πλαστικα στο εσωτερικο που ξεφλουδιζουν ειναι ενα δειγμα ποιοτητας,απο χερουλια μεχρι ταμπλο.Αλλα σε αυτα λενε ελα μωρε ετυχε,ενω αν το οχημα ειναι γαλλικο η ιταλικο λενε ξεφλουδιζει το εσωτερικο?Τι περιμενεις γαλλικο ειναι!Εχω η δεν εχω δικιο?
Δεν συζητω για μερικους που εχουν βαλει προγραμματα,σκαστρες,ξεσκαστρες,χοανες,κερατα και αλλα διαφορα και οταν το ταμπλο γινεται σαν χριστουγεννιατικο δεντρο φυσικα φταιει ο Γαλλος μαλ**ας που το εφτιαξε και οχι ο Ελληναρας μαστρο Μητσος που εβαλε το χερακι του.Γιατι απ'οτι εχω δει τα περισσοτερα προβληματα ειδικα με τα μοτερ δεν ειναι στα μαμα αλλα στα υπολοιπα.
Εχω 65.000 δεν μου εχει αναψει ποτε antipollution ουτε τιποτε αλλο ποτε.
Τοσο τυχερος ειμαι αραγε?
Αυτα και συγνωμη αν σας κουρασα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 22:43:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συμφωνω με τον baggeli 207.και συγνωμη για οτι πω χωρις παρεξηγηση φαινεται ποιος εχει εργαστει και ξερει απο αμαξια.ειδικα τα τελευταια χρονια ποιο προβληματικα απο τα vw δεν υπαρχουν.που ειναι τα golf me tyrbo κομπρεσορα οοοοεεεεοοο????ο puzle που λεει για το eos ελα φιλε που δεν τριζει και παει στα βουνα τωρα?και σιγα τα χιλιομετρα σε 4 χροννια εγω εχω 60000 σε εναμιση και δεν ειμαι μεγαλης ηλικιας κανω και της μ..που και που.παρε το εος εσυ και μετα τα λεμε.ολα τα καμπριο τριζουν σου αρεσει η οχι αλλο να ειναι λαμαρινα ενωμενη και αλλο διακοσιοι κινουμενοι μηχανισμοι και αν αναφερεις σκ... και μ.... την λιπανση.ελα ρε δεν γ....μην βαζεις και λαδια στο μοτερ.ρε αρχοντα σασμαν δεν εχω ακουσει απο πολλους εδω ειδικα σε 207cc και ειδικα να μην μπαινει η νεκρα απο ταχυτητα συνηθως το αντιθετο.η οροφη στην αρχη εκανε και μενα το ιδιο ε το πηγα την ρυθμισαν τελος,ειναι χαλια το αμαξι μου???????χταποδια καταλυτη γιατι???εκεινο που λες εσβηνε οταν ειναι κρυο απλα περναγαν νεο προγραμμα και τελος.ετυχε απλα σε σενα και για αυτο εχεις την εγγυηση 2 χρονια.και μην λες για eos παρε εσυ αμαξι που το αν θα ανοιγει η οροφη εξαρταται απο σχοινια σαν κορδονια και που τσιμπανε λαδια και και και.εχει ο φιλο μου αστα μια δεν παει μια η οροφη.και βλεπω οτι παραπονα για την οροφη για τα cc εχουν μονο οσοι δεν ειχαν αλλο καμπριο με σκληρη τυχαιο???δεν νομιζω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 23:21:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε παιδία χαλαρώστε! Όλα τα αυτοκίνητα βγάζουν προβλήματα αλλά μεγάλα κ αλλά πτέσματα! Όλες οι αυτοκινητοβιομηχανίες είτε είναι από γαλλική,γερμανική,η γιαπωνέζικη έχουν τα θετικά τους κ τα αρνητικά τους! Το θέμα είναι ότι προέκυψαν προβλήματα σε πολλά λιοντάρια μας κ δεν υπάρχει άμεση εντοπίσει κ αντικατάσταση των προβλημάτων από την πεζό! Αυτό δεν είναι όλο! Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούλ 2010, 10:32:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ολα θα βγαζουν ζημια λογικο , ομως υπαρχει διαφορα φιλοσοφιας τεραστια τι να λεμε ρε παιδια...μιας και λεγαμε για τη ford, το 2005 παραλαβαμε ενα mondeo , το χανε φυλαγμενο καλυμενα ολα , ειχε λιστα με ελεγχους που ειχανε γινει κ.τ.λ κ.τ.λ . Λοιπον οταν παρελαβα εδω στη Πατρα το rallye το χανε ξεφορτωσει απο τη νταλικα το μισο πανω στο πεζοδρομιο το αλλο στο δρομο (επι της εθνικης οδου αυτα) ο τυπος μεσα ο υπευθυνος ουτε που ασχοληθηκε μονος μου οτι κοιταξα , πηγα και του λεω τι απαραδεκτο ειναι αυτο καινουργιο αμαξι και το χεις μεσα στη μεση του δρομου , στ αρχι... του φυσικα δε συγκινιθηκε, τριτοκοσμικες καταστασεις. Οποτε πας στη peugeot για κατι που χαλασε απαντανε φυσιολογικη φθορα ή οτι ευθυνομαι εγω και φυσικα δεν ακουνε ποτε τιποτα.
Στο ford καποτε νεκρωσε το υδραυλικο και παροτι δε το ξανακανε ποτε μπροστα τους παροτι ο εγκεφαλος δεν εβγαλε ποτε σφαλμα και μονο που τους ειπα οτι εγινε στην εθνικη (οποιος ξερει απο το ποσο βαρυ ειναι το τιμονι στο Mondeo θα καταλαβει) και κινδυνευω , κρατησανε τ αμαξι πηρα αμαξι αντικαταστασης και αλλαχτηκε εντος εγγυησης. Α και μετα με πηρανε και τηλεφωνο για δουν αν ειναι ολα Ok..... no comment
Αυτα για τη peugeot ειναι ιστοριες επιστημονικης φαντασιας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούλ 2010, 11:08:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από τα 18 μου μέχρι σήμερα έχω αλλάξει αρκετά αυτοκίνητα αλλα αυτό που συμβαίνει με το cc δεν μου έχει ξανατύχει.Επιπλέον στην οικογένεια μου έχουμε 6 αυτοκίνητα ,το πεζό έχει βγάλει τα προβλήματα για όλα μαζί καθώς και γι αυτά που είχα.Και δεν παίζει ρολο αν έχει ένα πρόγραμμα το αμάξι ,γιατί και το Opc έχει πρόγραμμα και πολλά αλλα ακόμα,όμως δεν έχει βγάλει το παραμικρό,επιπλέον και το clio έχει πράγματα πάνω και επίσης δεν έχει βγάλει εντελώς τίποτα και είναι μοντέλο 99.Το μονο σίγουρο αν και γλυκοκοίταζα το rcz είναι ότι την επομενη φορα θα αποφύγω να πάρω peuzeot.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούλ 2010, 12:04:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχως δεν εχουμε ολοι πληρη γνωση του τι αυτοκινητο εχουμε και πως να το φροντιζουμε...και ενα ακομη χειροτερο,το οτι τα χανουμε με την πρωτη στραβη και δεν αναρωτιομαστε καν τι ειναι αυτο που μπορει να προκαλει το προβλημα..
Εμεις τα ριχνουμε ολα στο αμαξι και λεμε ''βρε τι χαρχαλο πηγα και πηρα''..βρε για σοβαρευτειτε λεω γω μερικοι!! Twisted evil


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2484s (PHP: 55% - SQL: 45%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on