PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 αλλαγη μεμβρανης ταμπλο
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Psycho K. (Αποστολος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.6(16v) Rally 2002

Ένταξη: 07 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2010, 22:33:06    Θέμα δημοσίευσης: 206 αλλαγη μεμβρανης ταμπλο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες ξερει κανεις που μπωρο να βρω μαγαζι,που να φτιαχνει μεμβρανες για ταμπλο?Δηλαδη,να του δωσο ενα δικο μου σχεδιο και να μου το βγαλη σε μεμβρανη.Πεζη κατι τετοιο?


Ολα ειναι δρομος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kostasvti (kost@s)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 25 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 316
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Δεκ 2010, 21:08:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου. Μεμβρανη σε ταμπλο αυτοκινητου? Πρωτη φορα το ακουω


φωτογραφία (1)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 03:23:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικά εννοεί τη μεμβράνη που έχει πάνω τις ενδείξεις στο κοντέρ (χλμ, στροφές). Με λίγα λόγια να αλλάξει το φόντο (μαύρο/λευκό) σε κάποιο nfs στυλ. Very happy


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 14:54:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μάλλον κατι τετοιο εννοεί. βασικα ακομα και εσυ θα μπορουσες να φτιαξεις κατι σε εναν γραφιστα. αν παρεις τις διαστασεις.
σου κανει ενα σχεδιο πανω σε καποιο υλικό λεπτο ωστε να ειναι διαφανες να φωτιζεται απο πισω.
και φτιαχνεις οτι τραβαει η ψυχη σου


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 17:54:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΕΝ θα πετύχει, σας το λέω από τώρα Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 18:07:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τεκμηριωσε την απαντηση σου


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 18:20:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε κανα 3ωρο, πάω Media markt Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Psycho K. (Αποστολος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.6(16v) Rally 2002

Ένταξη: 07 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 20:01:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλαρακη Steve,γιαιτ δεν θα πετυχει?Αμα το εχεις κανει και εγηνε πατατα,να μην το ξεκηνησω.Ευχαριστο για της απαντησης.


Ολα ειναι δρομος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kostasvti (kost@s)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 25 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 316
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 20:27:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα πρεπει να εχει ορεξη να το φτιαξει κατα τα αλλα δεν βλεπω λογο αποτυχιας


φωτογραφία (1)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 21:05:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν μπει σαν πρόσθετο το πιθανότερο είναι να υπάρχει πρόβλημα.
1. Θα παχύνει η μεμβράνη με αποτέλεσμα να βρίσκουν οι βελόνες.
2. Κάποια στιγμή (αν μπει "αυτοκόλλητο") θα ξεκολλήσει και θα βρίσκουν πάλι οι βελόνες ή θα είναι χάλια.

Αν γίνει αντικατάσταση της μεμβράνης, τότε θέλει προσοχή να περνάει το φως μόνο από τις ενδείξεις και όχι από παντού, ώστε να μην έχουμε "indiglo" (αν το λέω καλά) καταστάσεις, εκτός και αν σας αρέσουν.

Αυτό πρέπει να εννοεί ο Σταύρακας.


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 22:16:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ στο δικό μου άλλαξα την πλάκα πάντως με μια λευκή από εβαυ. Cool


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 22:42:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο clio, γύρω στο '98, είχα λύσει ταμπλώ, είχα αφαιρέσει μεμβράνες, τις πέρασα στο scanner και έκανα invert στα χρώματα (όπου μαύρο->άσπρο και τούμπα). Τις εκτύπωσα σε αυτοκολλητο χαρτί το οποίο στη συνέχεια κόλλησα πάνω σε διαφάνεια παρουσιάσεων.

Το αποτέλεσμα με φώτα σβηστά ήταν τέλειο αλλά το βράδυ, ο φωτισμός ήταν διάσπαρτος σε όλη την πλάκα των οργάνων και ανομοιογενής. Βέβαια αυτό στους 9/10 άρεσε και έδινε ένα "swatch look". Ήταν αρκετά πρωτότυπο μπορώ να πω.

Τώρα, μιάς και με τον ήλιο το αυτοκόλλητο ξεκόλλησε και ακουμπά στο δείκτη του κοντέρ (έκει κολλήσει στα 20) έχω σκοπό να το ξανακάνω τυπώνοντάς το σε καλύτερης ποιότητας αυτοκόλλητο (waterproof) και κολλώντας το πάνω στις μαμά μεμβράνες. Απλά ο τόνος του μαύρου στα νούμερα δεν θα είναι τέρμα σκούρος αλλά γκρι ώστε να μπορεί να περάσει από μέσα το φως. Θέλει αρκετούς πειραματισμούς για να το πετύχεις (αν το πετύχεις). Προτίμησε μιά έτοιμη λύση που ειδικά για 206 θα βρεις αρκετές Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 22:46:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Εγώ στο δικό μου άλλαξα την πλάκα πάντως με μια λευκή από εβαυ. Cool


Σε φιλο που το ειδα ειναι η πιο καλη και απλη λυση..Και απο εδω μπορεις να βρεις αλλα λιγο πιο ακριβα(καπου στο 30αρι αν θυμαμαι) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 23:07:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει και ένα τύπος από την Βουλγαρία που με 60 ευρώ σου φτιάχνει ότι θέλεις...

http://www.xtuners.com/


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 23:14:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o φωτισμος διορθωνεται μονο με λεντακια οτιδηποτε αλλο ειναι ιμημετρο...εγω αντιθετα δοκιμασα να αλλαξω χρωμα στι βελονες απο πορτοκαλι που ηταν τις εκανα ασπρες...αποτελεσμα τη μερα ειναι τελειο κανει τελεια αντιθεση με τη μαυρη πλακα το βραδυ ομως ειναι ελαφρως πιο ανοιχτο πορτοκαλι αποτι ηταν πριν...


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 23:34:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολλα μπορεις να κανεις στο κοντερ σου...
ολα αυτα που ακουστηκαν ισχυουν. αυτοκολητα, αλαγμα βελονων.. κτλ..
ακομα και αντικατασταση των παλιων λαμπτηρων με λεντακια οτι χρωματος θελετε για οσους εχουν τα παλια 2φυσα καντραν..
σας το λεω εκ πειρας...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2010, 23:44:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εισαι σιγουρος γαυτο με τα λεντακια?εννοεις αν καταλαβα καλα να αλλαξεις τις λαμπες πυρακτωσεως με λεντ σωστα?αν ναι το εκανα και εγω και μαλιστα εκοψα τις μυτες για να διαχαιεται καλυτερα το φως αλλα ηταν πολυ σκοτεινο...


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 00:24:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αυτο λεω. τι λεντακια εβαλες? εκανες συγκοληση σε καθε βαση λαμπας ενα λεντακι?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 00:28:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι στο δικο μου εχω 3 λαμπακια σε καθε οργανο τα οποια εβγαλα και στη θεση τους εβαλα τα λεντακια δεν χρειαζοταν κωλησεις


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Δεκ 2010, 12:14:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βρηκες λεντακια με βισματα ιδια με τα φις των λαμπτηρων? που??


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2179s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on