PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

φανάρια 207 rc
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούν 2010, 22:20:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως αν πάρεις φανάρια δεν αξίζει να πάρεις του GT. Καλύτερα του RC που είναι και φιμέ Smile . Δε νομίζω οτι θα έχουν και ιδιαίτερη διαφορά στη τιμή Wink.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούν 2010, 22:27:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα GT από τα RC είναι 100€ περίπου φθηνότερα. Από τον προμηθευτή δε ξέρω.

Και με 95€ βάζεις και το εγκεφαλάκι για τα φώτα στροφής.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούν 2010, 22:34:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχετε δίκιο μία δουλειά πρέπει να γίνεται σωστά για 100Ε διαφορά
καλύτερα του rc Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2010, 01:29:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

franch_power έγραψε:
Έχετε δίκιο μία δουλειά πρέπει να γίνεται σωστά για 100Ε διαφορά
καλύτερα του rc Wink



με αναγκασατε και ξεσκαλισα τις ωραιες μου φωτογραφιες.....οριστε..παρακατω στην αριστερη μερια ειναι η """ημερα""" και στα δεξια ειναι """νυχτα""" που λεγαμε και πιο πριν!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
Photobucket


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2010, 10:11:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μάς άναψες τα αίματα Wink τα φανάρια του rc δεν πιάνονται είναι τελεία! Thanks για την φωτό!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2010, 16:32:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι μόνο το νικελ μέσα στο φανάρι σκούρο ή και το πλαστικό απ'έξω? Δε μπορώ να καταλάβω.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2010, 19:34:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
Τα GT από τα RC είναι 100€ περίπου φθηνότερα. Από τον προμηθευτή δε ξέρω.

Και με 95€ βάζεις και το εγκεφαλάκι για τα φώτα στροφής.


Το εγκεφαλάκι που το βρίσκεις? Το έχουν πάνω τα GT/RC από τη μαμά τους ή δεν το χρειάζονται αυτά? Το πουλάει η αντιπροσωπία? Είναι peugeot ανταλλακτικό δηλαδή? Πολλά ρωτάω.. Laughing

edit: Και να ρωτήσω κάτι για τα φώτα στροφής. Αυτά δουλεύουν μόνο σε απότομο στρίψιμο ή γενικά όταν στρίβεις δουλεύουν? Κάνουν δουλειά??


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ironman02 στις Σαβ 12 Ιούν 2010, 19:38:10, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2010, 19:36:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δεν κάνω λάθος σ'ενός φίλου μου που έχει το le man αν παρατήρησα σωστά πρέπει να είναι το νικελ πoio σκούρο Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
orfanos mulopotamos (giorgos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 rallye (2008)

Ένταξη: 19 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 222

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2010, 19:47:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παντως αν μπω στην διαδικασια να τα αλαξω... θα βαλω aftermarket... κατι διαφορετικο... τωρα, σιγουρα ποιο καλη ποιοτητσ του rc.. αλλα και τα αλλα ειναι πολυ ομορφα....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2010, 19:53:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λογικά εντός πόλεως θα γίνετε αντιληπτό από τον οδηγό όπου οι στροφές είναι ποιο κλειστές ενώ στις ανοιχτές πιστεύω θα είναι ποιο δύσκολο να το παρατηρήσεις Smile (αν κάνω λάθος διορθώστεμαι) Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2010, 21:50:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

franch_power έγραψε:
λογικά εντός πόλεως θα γίνετε αντιληπτό από τον οδηγό όπου οι στροφές είναι ποιο κλειστές ενώ στις ανοιχτές πιστεύω θα είναι ποιο δύσκολο να το παρατηρήσεις Smile (αν κάνω λάθος διορθώστεμαι) Smile



Όταν πας και στρίψεις (να στρίψεις εννοώ, όχι να κοροϊδευόμαστε! Very happy ) νύχτα σε κλειστή διαδρομή, τότε θα καταλάβεις πραγματικά πόση δουλειά κάνουν τα φώτα στροφής.

Και στις ανοιχτές τα αντιλαμβάνεσαι αλλά όχι τόσο όσο στις κλειστές.

Στην πόλη βοηθάνε γιατί βλέπεις αρκετά τα τυφλά σημεία, αλλά πιστεύω πως σε μανούβρες κλπ ενοχλούνε τους απέναντι (το έχω διαπιστώσει κι εγώ...)


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Ιούν 2010, 21:54:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Το εγκεφαλάκι που το βρίσκεις? Το έχουν πάνω τα GT/RC από τη μαμά τους ή δεν το χρειάζονται αυτά? Το πουλάει η αντιπροσωπία? Είναι peugeot ανταλλακτικό δηλαδή? Πολλά ρωτάω.. Laughing

edit: Και να ρωτήσω κάτι για τα φώτα στροφής. Αυτά δουλεύουν μόνο σε απότομο στρίψιμο ή γενικά όταν στρίβεις δουλεύουν? Κάνουν δουλειά??




Για το εγκεφαλάκι ρώτα fynos.

Τα στροφής λειτουργούν πάντα όταν στρίβεις το τιμόνι, ακόμη και όταν σταματήσεις να κινείσαι. Δε λειτουργούν στην όπισθεν ή μόλις πρωτοξεκινήσεις τον κινητήρα.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιούν 2010, 13:11:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλιστα..Καλό.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drspeed (Giorgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 31 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 73

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιούν 2010, 15:39:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που θέλω.Ξέρει κάποιος που να είναι Αθήνα να ανοίγει και να κλείνει τα φανάρια???Θέλω να κάνω μαύρο το μέρος που ουσιαστικά είναι διακοσμητικό και δεν αντανακλά φως.Δηλαδή τα πάντα εκτώς από τα κάτοπτρα.Το είδα σε ένα μαύρο rallye σαν το δικό μου και ήταν απίστευτα όμορφο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιούν 2010, 16:07:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drspeed έγραψε:
Να ρωτήσω και εγώ κάτι που θέλω.Ξέρει κάποιος που να είναι Αθήνα να ανοίγει και να κλείνει τα φανάρια???


ε φιλος....μην κανεις πειραματα φιλε θα χτυπας το κεφαλακι σου και ειναι κριμα!!!τα δικα μας φαναρια δεν ειναι απο αυτα που ανοιγουν και ξανακλεινουν....μην σκεφτεσαι ανοησιες φιλε,γνωμη μου παντα και φιλικα παντοτε!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drspeed (Giorgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 31 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 73

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιούν 2010, 16:24:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά ντε μή βαράς Laughing
Άσχετο: Όταν βρεις άκρη για την αποστολή του πλακακιού της forge στήλε ένα πμ να κανονίσουμε τα περαιτέρω Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιούν 2010, 17:20:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά πάντως, 400 ευρώ για τόσο μικρές διαφορές, δεν θα τα έδινα με την καμία. Η βασική διαφορά είναι το λίγο πιο σκούρο χρώμα, η οποία επιτγχάνεται με ειδικό σπραίυ με κόστος ελάχιστο. Τώρα οι προτζέκτορες κλπ, φαντάζομαι ότι αφορούν ελάχιστους και το μοναδικό τους πλεονέκτημα είναι αν κάποιος θέλει να βάλει xenon, ειδάλλως δεν έχουν κανένα νόημα.
Χίλιες φορές να δώσει κάποιος λεφτά να βάλει τη νίκελ σίτα του rc, που δείχνει πολύ ομοφότερη, αν και αυτή με πατέντα μπορείς να τη βάλεις πολύ φτηνότερα (με νίκελ αυτοκόλλητα), χωρίς βέβαια το αποτέλεσμα να είναι ίδιο.

Αυτά είναι η άποψή μου βέβαια, εννοείται πως ο καθένας διαχειρίζεται όπως θέλει τα χρήματά του...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιούν 2010, 18:15:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ και εγώ οτι κυρίως για τα xenon θα άλλαζα τα φανάρια. Το πιο σκούρο είναι και λίγο προσωπικό θέμα. Σε κάποιον μπορεί να αρέσουν και τα απλά με το ανοιχτό νίκελ περισσότερο. Εγώ δεν έχω αποφασίσει τι μου αρέσει πιο πολύ. Σε άσπρο αμάξι ας πούμε θα τα προτιμούσα σκούρα. Σε σκούρο αμάξι δε ξέρω.
Απλά με τα φανάρια του RC ξεφεύγει λιγάκι το αμάξι από τον πολύ λαό με τα απλά Smile. Εγώ πάντως στη σίτα έχω βάλει τα αυτοκόλλητα νίκελ και δε το μετανιώνω.... Very happy Μηδαμινό κόστος και πολύ πιο ωραίο..! Σαν μαμά φαίνονται! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Ιούν 2010, 23:59:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ παιδιά τις γρίλιες του rc τις έχω βάλει μου πιάσανε τον κ...ο αλλά χαλάλη του πάνε έσπασε λιγάκι το μαύρο Smile όπως τονίσατε κ εσείς είναι γούστο του καθενός όντως με 400Ε μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα π.χ. Βάζεις αλλά 100Ε και βάζεις πρόγραμμα από entunrs! αλλά γνώμη μου ο καθένας διαθέτη όσα μπορεί κ θέλει για το λιοντάρι του Smile (χωρίς κάποια παρεξήγηση πάντα με φιλικό διάθεση) Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Ιούν 2010, 00:03:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτσι είναι Thumb Left Αλήθεια πόσο σου κόστισε η γρίλια του RC? Γιατί το σκεφτόμουν και εγώ αλλά βρήκα πιο οικονομική λύση.. Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1708s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on