PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 208
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
68_G 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 (2007)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2010, 09:17:13    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 208 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα,
έχουμε καμιά πληροφορία για το πότε θα κυκλοφορήσει το 208 ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2010, 09:49:07    Θέμα δημοσίευσης: Re: PEUGEOT 208 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

68_G έγραψε:
Καλημέρα,
έχουμε καμιά πληροφορία για το πότε θα κυκλοφορήσει το 208 ?


το 205 βγήκε 1984 - 1997 (13 χρόνια)
το 206 βγήκε 1998 - 2010 (σε μορφή 206+ πλέον ~ 12 χρόνια)
το 207 βγήκε 2007 - ... άγνωστο Razz
κανονικά σε λογική "peugeot" το 208 δεν θα έπρεπε να βγει νωρίτερα απ το 2015 Razz
αλλά ακούγεται πολύ ότι θα σκάσει μύτη το 2012-13. ίσως επειδή το 207 δεν έκανε τον πάταγο των προκάτοχών του (5 μύρια πωλήσεις το 205 και 6 μύρια πωλήσεις το 206...)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2010, 22:02:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 207 βγήκε το 2006. Πάντως δε νομίζω να κυκλοφορήσει πριν το 2014 ο διάδοχος του 207. Το τελευταίο άλλωστε είναι και όμορφο και ποιοτικό και πληθώρα κινητήρων έχει, άρα σε καμία περίπτωση δεν είναι κατώτερο του ανταγωνισμού. Το ότι οι πωλήσεις δεν είναι τόσο καλές όσο στο παρελθόν, δε νομίζω ότι θα λυθεί με κάποιο καινούριο μοντέλο. Απλά, μάλλον χρειάζεται κάποια μείωση τιμών στο 207..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιούν 2010, 22:25:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.feline208.net/


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούν 2010, 00:22:51    Θέμα δημοσίευσης: Re: PEUGEOT 208 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
6 μύρια πωλήσεις το 206...)
Βάλε κανα 2 μύρια ακόμα Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούν 2010, 10:38:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.quattroruote.gr/data/magazine/201014037.asp
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούν 2010, 10:51:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε μ'αρέσει...Ειδικά πίσω. Σαν το 308 είναι που ούτε αυτό μου αρέσει πίσω. Μπροστά κάτι γίνεται..Αν και το 3θυρο ίσως δείχνει πιο καλό. Ελπίζω να μην το βγάλουν έτσι.. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούν 2010, 11:20:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλεος! Πως είναι έτσι? Πάντως δε νομίζω ότι αυτό θα είναι το σχήμα του και δε νομίζω ότι θα βγει τόσο σύντομα.

Αν είναι έτσι πάντως, κάθε πέρυσι και καλύτερα. Δεν θα άλλαζα ποτέ το 207 μου με κάτι τέτοιο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούν 2010, 11:52:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλα δεν υπαρχει περιπτωση να βγει ακριβως ετσι,αλλα πιστευω αν κρατησουν πανω κατω τον πισινο του 207 με μια καλη ανανεωση στην μουρη και λιγοτερο "βατραχοειδη" φωτα θα ειναι αψογο Very happy


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούν 2010, 11:58:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το πιο πιθανό ειναι αυτό το υβρίδιο 308-γκρεμλιν να είναι φωτοσοπιά περιοδικού παντως... οπότε μην αγχώνεστε

αν κρίνουμε από rcz στην πεζώ κάνουν καλή δουλειά σχεδιαστικά!


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιούν 2010, 00:56:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδία ούτε εμένα μου αρέσει 207 και πάλι 207 ας προχωρήσουν σε face lift όπως με το νέο 207 rallye/rc! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιούν 2010, 08:12:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

franch_power έγραψε:
Παιδία ούτε εμένα μου αρέσει 207 και πάλι 207 ας προχωρήσουν σε face lift όπως με το νέο 207 rallye/rc! Smile


Βασικά και το facelift το 207 μου αρέσει λιγότερο από το προ-facelift. Μόνο τα πίσω φανάρια είναι πιο ωραία.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιούν 2010, 15:26:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βρε παιδία όσο και να το βλέπω δεν μου αρέσει όσο να'ναι γούστα είναι αυτα! το 208 θα υπάρξει και σε έκδοση rc λογικά? Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούν 2010, 10:34:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε ναι λογικα θα βγει και γρηγορη εκδοση

οσο για την εμφανιση λογικα δεν θα ειναι ιδιο με τις foto
κατι θα αλλαξουν.... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούν 2010, 11:23:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

franch_power έγραψε:
το 208 θα υπάρξει και σε έκδοση rc λογικά? Confused


http://www.feline208.net/dossiers/peugeot-208-rc/

εμενα δεν μου αρεσει τιποτα πανω σε αυτο το αμαξι....ευχομαι,διοτι δεν ξερω εαν βγει ετσι τελικα να αλλαξουν κατι διοτι το κοψιμο του ειναι χαλια γενικως!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούν 2010, 11:58:19    Θέμα δημοσίευσης: Re: PEUGEOT 208 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:
6 μύρια πωλήσεις το 206...)
Βάλε κανα 2 μύρια ακόμα Cool


Βαλε κι αλλα τρι@ απο μενα!!! Laughing Laughing
Αμα δε πενεψεις το σπιτι σου..........


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούν 2010, 16:01:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ελπίζω να αλλάξει προς το καλύτερο το 208 διότι σκοπεύω στο άμεσο μέλλον να προχωρήσω σε αγορά rc Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 08:34:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Έχοντας δημιουργήσει τη δική της παράδοση στα μικρά μοντέλα, η Peugeot θα συνεχίσει να δραστηριοποιείται στην εν λόγω απαιτητική κατηγορία με ένα εντελώς νέο μοντέλο, το 208, η παρουσίαση του οποίου αναμένεται στις αρχές του 2012. Όπως φαίνεται και από την κωδική του ονομασία, το 208 είναι ο φυσικός συνεχιστής των 206 και 207, δύο αυτοκινήτων που στήριξαν εμπορικά τη γαλλική φίρμα σε μεγάλο βαθμό τα τελευταία χρόνια. Άλλωστε, ειδικά το 207 βρέθηκε ουκ ολίγους μήνες την τελευταία τριετία στην κορυφή τόσο των ελληνικών, όσο και των ευρωπαϊκών πινάκων ταξινομήσεων. Με αυτό το δεδομένο λοιπόν ο ρόλος του 208 γίνεται πιο δύσκολος, αφού θα κληθεί να διαδεχτεί ένα αρκετά ολοκληρωμένο μοντέλο, προτάσσοντας πλεονεκτήματα που σχετίζονται κατά κύριο λόγο με την εμφάνιση αλλά και τις τεχνολογικές καινοτομίες που θα ενσωματώνει. Ας το δούμε αναλυτικά.
Δείχνει συμπαγές και κάπως «αγριεμένο»...
Εξετάζοντας την ηλεκτρονικά επεξεργασμένη κατασκοπευτική φωτογραφία του 208 που σας παρουσιάζουμε σε αποκλειστικότητα, φαίνεται πως ένα από τα «όπλα» του νέου μικρού μοντέλου της Peugeot θα είναι η εμφάνιση. Δυναμικές γραμμές, τονισμένοι «ώμοι», αρμονικές καμπύλες και συνολικά αρκετά μυώδες αμάξωμα είναι τα βασικά στοιχεία που περιμένουμε να δούμε στη σχεδίαση του 208. Ξεχωρίζουμε λεπτομέρειες όπως τα δυναμικά «νεύρα» σε σχήμα V στο καπό αλλά και στις πόρτες, ενώ μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει η οβάλ σχήματος και αρκετά μεγάλη εισαγωγή αέρα στη μάσκα. Υπεύθυνος για την εικόνα του 208 είναι ο Jean-Pierre Ploue, αρχισχεδιαστής στον όμιλο PSA Peugeot-Citroen. Από τα χέρια της δικής του ομάδας περνά και η νέα σχεδιαστική ταυτότητα της γαλλικής φίρμας, στο πλαίσιο της οποίας θα ενταχθεί και το 208.
Kαι με νέους 3κύλινδρους τούρμπο κινητήρες
Το 208 θα γίνει φορέας τεχνολογικών καινοτομιών που σχετίζονται κατά κύριο λόγο με το οικολογικό προφίλ των κινητήρων του. Εκτός απροόπτου μάλιστα θα είναι το πρώτο μοντέλο της Peugeot στο οποίο θα χρησιμοποιηθούν οι νέοι 3κύλινδροι τούρμπο κινητήρες που ετοιμάζει η γαλλική φίρμα. Χωρίς να γνωρίζουμε ακόμη επίσημα στοιχεία για αυτούς, εκτιμούμε πως θα έχουν χωρητικότητα 1,0 ή και 1,2 λίτρων, με ισχύ άνω των 75 ίππων. Το βασικό τους χαρακτηριστικό θα είναι η αυξημένη απόδοση, η συγκρατημένη κατανάλωση και οι περιορισμένες εκπομπές CO2. Βέβαια, από την γκάμα του 208 δε θα απουσιάσει η εξελιγμένη μορφή των σημερινών 1,4 και 1,6 λίτρων βενζινοκινητήρων που γνωρίζουμε από το 207. Με 6άρι χειροκίνητο κιβώτιο και επιπλέον εφαρμογές εξοικονόμησης ενέργειας (π.χ. start/stop στον κινητήρα), οι συγκεκριμένοι κινητήρες αποτελούν ήδη ένα σημαντικό εργαλείο στην προσπάθεια της Peugeot να μειώσει το μέσο όρο εκπομπών CO2 στην γκάμα της. Στην κορυφή των διαθέσιμων εκδόσεων του 208 θα δούμε τις γνώριμης λογικής εκδόσεις GΤi και RC, με ιπποδυνάμεις που θα φτάνουν ή και θα ξεπερνούν τα 200 άλογα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Σεπ 2010, 00:09:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φλίτς!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Σεπ 2010, 16:02:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θυμιζει λιγο OPC??? Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Επόμενη
Σελίδα 1 από 43

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3754s (PHP: 90% - SQL: 10%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on