PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Πρόβλημα με σασμάν σε rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2011, 12:59:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ξερει κανεις πως λεγεται ο τροπος κολλησης που γινεται στο Κ/Π; Γιατι απ'οτι καταλαβα η αργκον δε κανει δουλεια,μιας και θα ανοιξω το σασμαν για αλλαγη Κ/Π ειναι καλη ευκαιρια νομιζω...αν και στη Σαμο μαλλον δυσκολο να μου κανουν τετοια εργασια Confused


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2011, 22:57:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ραψιμο το λενε και πονταρουν σε 3-4 σημεια την κορωνα για να μην ξεκολλαει μιας και απο το εργοστασιο ειναι πρεσσαρισμενη με διαστολη.

Δεν ειναι καμια επιστημη αλλα καλο ειναι αυτος που θα το κανει να εχει και ενα σχετικο IQ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2011, 23:11:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Ραψιμο το λενε και πονταρουν σε 3-4 σημεια την κορωνα για να μην ξεκολλαει μιας και απο το εργοστασιο ειναι πρεσσαρισμενη με διαστολη.

Δεν ειναι καμια επιστημη αλλα καλο ειναι αυτος που θα το κανει να εχει και ενα σχετικο IQ.

Αυτο το ξερω Razz εννοουσα τι ειδους κολληση ειναι π.χ τιγκ,αργκον κ.α γιατι πιο πανω διαβασα πως η κορωνα ειναι απο ατσαλι και το κελυφος του διαφορικου απο μαντεμι,οποτε το πιο πιθανο ειναι θα θελει ειδικη κολληση Confused


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2011, 23:12:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και με argon μια χαρα κανεις την δουλεια σου. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2011, 23:15:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Και με argon μια χαρα κανεις την δουλεια σου. Wink

Ευχαριστωωω Very happy


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2011, 23:44:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Pughell έγραψε:
Ραψιμο το λενε και πονταρουν σε 3-4 σημεια την κορωνα για να μην ξεκολλαει μιας και απο το εργοστασιο ειναι πρεσσαρισμενη με διαστολη.

Δεν ειναι καμια επιστημη αλλα καλο ειναι αυτος που θα το κανει να εχει και ενα σχετικο IQ.

Αυτο το ξερω Razz εννοουσα τι ειδους κολληση ειναι π.χ τιγκ,αργκον κ.α γιατι πιο πανω διαβασα πως η κορωνα ειναι απο ατσαλι και το κελυφος του διαφορικου απο μαντεμι,οποτε το πιο πιθανο ειναι θα θελει ειδικη κολληση Confused


Κοιτα για να σου λέει ο Στελάρας ετσι, ετσι θα ναι. Τουλάχιστον οτι εχει πει σε μενα εχει πέσει μεσα.

Εγώ που το γραψα, ειναι οτι μου ειπε ο "συγκολλητής" ...
και ο μηχανικός μου είχε τρόπο να μου το κολλήσει, αλλα ρωτήσαμε κι ενα ρεκτιφιέ εκει απεναντι και μας ειπαν θελει ειδικό ηλεκτρόδιο και κολληση λογω των διαφορετικών μετάλλων . Ετσι το πηγα στον ειδικό, τωρα τι κολλήση ηταν δεν ξερω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2011, 23:58:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
geo106xs έγραψε:
Pughell έγραψε:
Ραψιμο το λενε και πονταρουν σε 3-4 σημεια την κορωνα για να μην ξεκολλαει μιας και απο το εργοστασιο ειναι πρεσσαρισμενη με διαστολη.

Δεν ειναι καμια επιστημη αλλα καλο ειναι αυτος που θα το κανει να εχει και ενα σχετικο IQ.

Αυτο το ξερω Razz εννοουσα τι ειδους κολληση ειναι π.χ τιγκ,αργκον κ.α γιατι πιο πανω διαβασα πως η κορωνα ειναι απο ατσαλι και το κελυφος του διαφορικου απο μαντεμι,οποτε το πιο πιθανο ειναι θα θελει ειδικη κολληση Confused


Κοιτα για να σου λέει ο Στελάρας ετσι, ετσι θα ναι. Τουλάχιστον οτι εχει πει σε μενα εχει πέσει μεσα.

Ελπιζω οντως να ειναι ετσι και να εχει δικιο γιατι αν μου στριψει η κορωνα (ειναι και πολλα τα αλογα) θα ανεβω Θεσ/νικη με το καραβι απο Σαμο για να βρω εκει μαστορα να μου την κολλησει και θα αναγκαστει να ερθει για καφε να ωστε να μου λυσει οοολες μου τις πεζω-αποριες μαζεμενες Razz (πλακα κανω φυσικα)
Οντως ο Στελιος ειναι εγγυηση σε οτι πει,τοσες φορες που μας εχει βοηθησει πρεπει να του κανουμε αγαλμα Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 00:28:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή μου μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά ,
Αυριο το μεσημέρι θα ανοιχτεί το σασμάν τελικά.
Υπάρχει περίπτωη να είναι κάτι άλλο εκτός απο χτένια συμπλέκτη?
Εκεί που πάτησα μια πρώτη(ΔΕΝ σύμπλεξα εκείνη τη στιγμή, είχα ξεκινήσει ήδη) κατα τις 4500rpm ακούει ένα Κτάνγκκκ και οι στροφές στο θεό με το αμάξι να μην επιταγχύνει. Απο εκεί και πέρα είχα τα εξής συμπτώματα:
α)ο συμπλέκτης απο αίσθηση στο πετάλι δε φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα...
β)στο ρελαντί κάνει ένα πολύ ελαφρύ γρρρρ-γρρρ-γρρρρρρρ-γρρ-γρρρρ
γ) οι ταχύτητες μπαίνουν ΧΩΡΙΣ συμπλέκτη κανονικά (σαν αίσθηση) και χωρίς να κινείται το αμάξι.
δ)Το αμάξι προφανώς δεν κινείται είναι απλά σα να έχω μόνιμα ΠΑΤΗΜΕΝΟ το πεταλ του συμπλέκτη....
δ) ανεβάζοντας στροφές αυξάνεται το γρρρρ-γρρρ-γρρρρρρρ-γρρ-γρρρρ
ε) δε παρατήρησα κάτι άλλο

Παίζει να είναι κατι άλλο? κανας σπασμένος άξονας ρε παιδί μου

Laughing

Bασικά φοβάμαι μην είναι κάτι άλλο που ξεφευγει απο αυτά που μπορούν να διορθωθούν με αλλαγή διαφορικού και δισκοπλατώ....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 00:30:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πιο πιθανο ειναι να ξεπρεσσαριστηκε η κορωνα. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 00:36:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Το πιο πιθανο ειναι να ξεπρεσσαριστηκε η κορωνα. Confused

άρα είμαστε κομπλέδες έτσι δεν είναι Laughing


βασικά η απορία μου προήλθε απο το οτι ο συμπλέκτης δείχνει να λειτουργεί κανονικά απο την αίσθηση στο πετάλ..άλλά αν γυρνούσε ο άξονας του πηνίου τότε δε θα γρατσουνούσαν και οι ταχύτητες όταν τις βάζω χωρις συμπλέκτη???


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 00:40:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα οχι μιας και η αλλη ακρη του αξονα δεν εχει κοντρα οποτε και τα συγχρονιζε προλαβαινουν και κανουν ευκολοτερα την δουλεια τους. Neutral
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 00:49:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αχα...Ίσως απο εκεί προερχόταν ο περίεργος ήχος που άκουγα 2 εβδομάδες τώρα και απλά παράβλεψα σε απότομες αλαγές με το που άφηνα το συμπλέκτη...ένα πολύ ψιλό και δύσκολοάκουστο στρίγκλισμα... 'ιιιιιικκκ" το οποίο θεώρησα οτι είναι απο το δίσκο Crying or Very sad ίσως να τν είχε "ακούσει" στερεοφωνικά η κορώνα Very happy Eίδωμεν αυριο!

Υ.Γ. Ευτυχώς που 2 ώρες νωρίτερα με τραμπούκιζε ένα άλλο 206 σε ένα φανάρι και δε πάτησα λόγω θείας Wink ρεζίλι του χωριού θα γινόμουν χαχαχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 01:05:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμα ακούς ήχο σαν να πηδάει δόντι, τοτε μαλλον εστριψε η κορώνα.
Εγώ στην αρχή νομιζα οτι ειχα κουρέψει καρέ ημιαξονιου...

Ζημια αλλου δεν κανεις, ομως συνηθως οταν ανοιγεις ενα γαλλικό σαζμάν βλέπεις διαφορα ωραία...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 01:29:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
αμα ακούς ήχο σαν να πηδάει δόντι, τοτε μαλλον εστριψε η κορώνα.
Εγώ στην αρχή νομιζα οτι ειχα κουρέψει καρέ ημιαξονιου...

Ζημια αλλου δεν κανεις, ομως συνηθως οταν ανοιγεις ενα γαλλικό σαζμάν βλέπεις διαφορα ωραία...


koita ο ήχος που κάνει τώρα δε τον λές δόντι..βασικά απλά είναι σα να έχω τέρμα πατμένο το συμπλέκτη μόνιμα μόνο που ταυτόχρονα ακούγεται και κάτι γρ γρ γρρρρ.ο ήχος που έκανε κατα τις απότομες αλλαγές (απότομο συμπλεκτάρισμα με πολλές στροφές) ήταν ένα στρίγκλισμα που δε ξέρω αν έχει σχέση...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 17:39:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νεότερα απο το συνεργείο.πήγα το πρωί και κατεβάσαμε σασμάν...το δισκοπλατω είναι σε άθλια κατάσταση αλλα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.ο άξονας του σασμάν κινείται με το χέρι κανονικά (κάνει γρ-γρρ-γρρρ) αλλα ακόμα και με ταχύτητα μέσα ΔΕΝ δίνει κίνηση στις εξόδους των ημιαξονίων.Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμύδια? παίζει να έκοψα κανα άξονα? αν είχε ξεπρεσσαριστεί κορώνα δε θα έκανε βαβούρα δυνατά? δε θα κινούταν έστω και λίγο?

ΤΙ σκ**α!


Το σασμάν θα ανοιχτεί αυριο το πρωί....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 17:53:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
νεότερα απο το συνεργείο.πήγα το πρωί και κατεβάσαμε σασμάν...το δισκοπλατω είναι σε άθλια κατάσταση αλλα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.ο άξονας του σασμάν κινείται με το χέρι κανονικά (κάνει γρ-γρρ-γρρρ) αλλα ακόμα και με ταχύτητα μέσα ΔΕΝ δίνει κίνηση στις εξόδους των ημιαξονίων.Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμύδια? παίζει να έκοψα κανα άξονα? αν είχε ξεπρεσσαριστεί κορώνα δε θα έκανε βαβούρα δυνατά? δε θα κινούταν έστω και λίγο?

ΤΙ σκ**α!


Το σασμάν θα ανοιχτεί αυριο το πρωί....

Μαλλον ειναι τα πλανητικα του διαφορικου Confused


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 17:54:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
reselie-206 έγραψε:
νεότερα απο το συνεργείο.πήγα το πρωί και κατεβάσαμε σασμάν...το δισκοπλατω είναι σε άθλια κατάσταση αλλα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.ο άξονας του σασμάν κινείται με το χέρι κανονικά (κάνει γρ-γρρ-γρρρ) αλλα ακόμα και με ταχύτητα μέσα ΔΕΝ δίνει κίνηση στις εξόδους των ημιαξονίων.Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμύδια? παίζει να έκοψα κανα άξονα? αν είχε ξεπρεσσαριστεί κορώνα δε θα έκανε βαβούρα δυνατά? δε θα κινούταν έστω και λίγο?

ΤΙ σκ**α!


Το σασμάν θα ανοιχτεί αυριο το πρωί....

Μαλλον ειναι τα πλανητικα του διαφορικου Confused


MAKAΡΙ!!!

Λές να μας χαιρέτησαν για τον άλλο κόσμο και να τη βγάλουμε καθαρή? Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
106PYRGOS (VASILIS)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106 1.6 (16v)rallye(2001)

Ένταξη: 07 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 198
Τόπος: ΠΥΡΓΟΣ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 18:48:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να μην ανοιγω αλλο θεμα,θα γραψω εδω το προβλημα γιατι ειναι θεμα μεταδοσης,σε προσφατο ανοιγμα στα 200χλμ μου πεταγε την ταχυτητα ξαφνικα κ εμπαινε νεκρα,εχει συμβει σε καποιον?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 18:51:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
νεότερα απο το συνεργείο.πήγα το πρωί και κατεβάσαμε σασμάν...το δισκοπλατω είναι σε άθλια κατάσταση αλλα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.ο άξονας του σασμάν κινείται με το χέρι κανονικά (κάνει γρ-γρρ-γρρρ) αλλα ακόμα και με ταχύτητα μέσα ΔΕΝ δίνει κίνηση στις εξόδους των ημιαξονίων.Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμύδια? παίζει να έκοψα κανα άξονα? αν είχε ξεπρεσσαριστεί κορώνα δε θα έκανε βαβούρα δυνατά? δε θα κινούταν έστω και λίγο?

ΤΙ σκ**α!


Το σασμάν θα ανοιχτεί αυριο το πρωί....

Αμα ξεπρεσσαρισε η κορωνα,πως θες να δινει κινηση ρε ομορφε; Laughing

106PYRGOS έγραψε:
για να μην ανοιγω αλλο θεμα,θα γραψω εδω το προβλημα γιατι ειναι θεμα μεταδοσης,σε προσφατο ανοιγμα στα 200χλμ μου πεταγε την ταχυτητα ξαφνικα κ εμπαινε νεκρα,εχει συμβει σε καποιον?

Κομπλερ ή χαλαρο παξιμαδι 5ης;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 18:56:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
geo106xs έγραψε:
reselie-206 έγραψε:
νεότερα απο το συνεργείο.πήγα το πρωί και κατεβάσαμε σασμάν...το δισκοπλατω είναι σε άθλια κατάσταση αλλα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.ο άξονας του σασμάν κινείται με το χέρι κανονικά (κάνει γρ-γρρ-γρρρ) αλλα ακόμα και με ταχύτητα μέσα ΔΕΝ δίνει κίνηση στις εξόδους των ημιαξονίων.Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμύδια? παίζει να έκοψα κανα άξονα? αν είχε ξεπρεσσαριστεί κορώνα δε θα έκανε βαβούρα δυνατά? δε θα κινούταν έστω και λίγο?

ΤΙ σκ**α!


Το σασμάν θα ανοιχτεί αυριο το πρωί....

Μαλλον ειναι τα πλανητικα του διαφορικου Confused


MAKAΡΙ!!!

Λές να μας χαιρέτησαν για τον άλλο κόσμο και να τη βγάλουμε καθαρή? Laughing

Πολυ πιθανο να παρεδωσαν πνευμα,εχω ξανακουσει παρομοια βλαβη,ευκαιρια για μπλοκε Razz


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1761s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on