PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Φιμέ τζάμια και μεμβράνες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 52, 53, 54  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 12:52:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
Tα διαφανή μέρη των αυτoκινήτων oxημάτων και των ρυμoυλκoύμενων, τα oπoία απoτελoύν τμήμα τoυ αμαξώματoς αυτών, περιλαμβανoμένoυ και τoυ ανεμoθώρακα ως και oπoιoυδήπoτε εσωτερικoύ xωρίσματoς, επιβάλλεται να είναι κατασκευασμένα κατά τρόπoν ώστε αφενός μεν σε περίπτωση θραύσης τoυς o κίνδυνoς τραυματισμoύ πρoσώπων να μειώνεται στo ελάxιστo, αφετέρου δε να είναι ορατός τόσο ο οδηγός όσο και οι επιβαίνοντες αυτού. Eιδικότερα, τα διαφανή μέρη τoυ ανεμoθώρακα πρέπει να είναι κατασκευασμένα από τέτoια ύλη ώστε:

α) H διαφάνεια τoυ ανεμoθώρακα να μην ελαττώνεται με την πάρoδo τoυ xρόνoυ.

β) Nα μην παραμoρφώνoυν τις εικόνες των αντικειμένων πoυ φαίνoνται δια μέσoυ τoυ ανεμoθώρακα.

γ) Σε περίπτωση θραύσης τoυς, o oδηγός να έxει ικανή καθαρή θέα της oδoύ.

Αυτό που λές αναφέρεται μόνο για το παρμπρίζ. (ανεμοθώρακας στα Ελληνικά....)
Και κάτι άλλο που λέει ο νόμος είναι ότι πρέπει να υπάρχει ορατότητα και από έξω προς τα μέσα διότι σε περίπτωση σοβαρού ατυχήματος οι διασώστες να γνωρίζουν πόσοι άνθρωποι και σε τι κατάσταση βρίσκονται μέσα στο αυτοκίνητο ώστε να τους απεγκλωβίσουν ευκολότερα...


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την DRAKE στις Πεμ 04 Δεκ 2003, 12:53:16, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 12:52:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PoLiThS έγραψε:
Σε αυτο που ρώτησα απάντηση δεν πήρα... Αφαιρούνε τα τζάμια για να τα δουλέψουνε ?


μόνο όταν κρίνεται απαραίτητο. για λεπτομερειες www.kin.gr, παρε τηλ. ρώτα τους και πες μας κι εμας. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 12:55:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="DRAKE"]
petrskar έγραψε:
Tα διαφανή μέρη των αυτoκινήτων oxημάτων και των ρυμoυλκoύμενων, τα oπoία απoτελoύν τμήμα τoυ αμαξώματoς αυτών, περιλαμβανoμένoυ και τoυ ανεμoθώρακα ως και oπoιoυδήπoτε εσωτερικoύ xωρίσματoς, επιβάλλεται να είναι κατασκευασμένα κατά τρόπoν ώστε αφενός μεν σε περίπτωση θραύσης τoυς o κίνδυνoς τραυματισμoύ πρoσώπων να μειώνεται στo ελάxιστo, αφετέρου δε να είναι ορατός τόσο ο οδηγός όσο και οι επιβαίνοντες αυτού. Eιδικότερα, τα διαφανή μέρη τoυ ανεμoθώρακα πρέπει να είναι κατασκευασμένα από τέτoια ύλη ώστε:

α) H διαφάνεια τoυ ανεμoθώρακα να μην ελαττώνεται με την πάρoδo τoυ xρόνoυ.

β) Nα μην παραμoρφώνoυν τις εικόνες των αντικειμένων πoυ φαίνoνται δια μέσoυ τoυ ανεμoθώρακα.

γ) Σε περίπτωση θραύσης τoυς, o oδηγός να έxει ικανή καθαρή θέα της oδoύ.
[/quotε]
Αυτό που λές αναφέρεται μόνο για το παρμπρίζ. (ανεμοθώρακας στα Ελληνικά....)
Και κάτι άλλο που λέει ο νόμος είναι ότι πρέπει να υπάρχει ορατότητα και από έξω προς τα μέσα διότι σε περίπτωση σοβαρού ατυχήματος οι διασώστες να γνωρίζουν πόσοι άνθρωποι και σε τι κατάσταση βρίσκονται μέσα στο αυτοκίνητο ώστε να τους απεγκλωβίσουν.


κυριακο τα παραπανω δε τα λεω εγω. ειναι copy paste του μοναδικου νόμου στην Ελλάδα που μιλαει για τα τζαμια. αυτο που λες δε το λεει πουθενα ο νομος οπότε και δεν ισχύει. εκτός αν υπάρχει άλλος νομος που λεει κατι τετοιο. αλλα επειδη το εψαξα εξονυχιστικα είμαι 99% σιγουρος πως το αρθρο 81 του ΚΟΚ ειναι το μοναδικο που μιλα για τα τζαμια. και ειναι το παραπανω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 13:02:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δια του λογου το αληθες επειδη εγω τα διαβασα σχεδον όλα επι τροχαδην παραθετω το Link και οποιος βρει κάτι άλλο σχετικα με τα φυμε τζαμια να μας το πει

http://www.yme.gr/trans/kok/kok.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 13:07:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="petrskar"]
DRAKE έγραψε:
petrskar έγραψε:
Tα διαφανή μέρη των αυτoκινήτων oxημάτων και των ρυμoυλκoύμενων, τα oπoία απoτελoύν τμήμα τoυ αμαξώματoς αυτών, περιλαμβανoμένoυ και τoυ ανεμoθώρακα ως και oπoιoυδήπoτε εσωτερικoύ xωρίσματoς, επιβάλλεται να είναι κατασκευασμένα κατά τρόπoν ώστε αφενός μεν σε περίπτωση θραύσης τoυς o κίνδυνoς τραυματισμoύ πρoσώπων να μειώνεται στo ελάxιστo, αφετέρου δε να είναι ορατός τόσο ο οδηγός όσο και οι επιβαίνοντες αυτού. Eιδικότερα, τα διαφανή μέρη τoυ ανεμoθώρακα πρέπει να είναι κατασκευασμένα από τέτoια ύλη ώστε:

α) H διαφάνεια τoυ ανεμoθώρακα να μην ελαττώνεται με την πάρoδo τoυ xρόνoυ.

β) Nα μην παραμoρφώνoυν τις εικόνες των αντικειμένων πoυ φαίνoνται δια μέσoυ τoυ ανεμoθώρακα.

γ) Σε περίπτωση θραύσης τoυς, o oδηγός να έxει ικανή καθαρή θέα της oδoύ.
[/quotε]
Αυτό που λές αναφέρεται μόνο για το παρμπρίζ. (ανεμοθώρακας στα Ελληνικά....)
Και κάτι άλλο που λέει ο νόμος είναι ότι πρέπει να υπάρχει ορατότητα και από έξω προς τα μέσα διότι σε περίπτωση σοβαρού ατυχήματος οι διασώστες να γνωρίζουν πόσοι άνθρωποι και σε τι κατάσταση βρίσκονται μέσα στο αυτοκίνητο ώστε να τους απεγκλωβίσουν.


κυριακο τα παραπανω δε τα λεω εγω. ειναι copy paste του μοναδικου νόμου στην Ελλάδα που μιλαει για τα τζαμια. αυτο που λες δε το λεει πουθενα ο νομος οπότε και δεν ισχύει. εκτός αν υπάρχει άλλος νομος που λεει κατι τετοιο. αλλα επειδη το εψαξα εξονυχιστικα είμαι 99% σιγουρος πως το αρθρο 81 του ΚΟΚ ειναι το μοναδικο που μιλα για τα τζαμια. και ειναι το παραπανω.

Δεν είπα ότι τα λες εσύ τρόπος του λέγειν Wink
Αυτό που είπα μου το είπε τροχαίος όταν τον ρώτησα για μεμβράνες.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 13:11:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="DRAKE"]
petrskar έγραψε:
DRAKE έγραψε:
petrskar έγραψε:
Tα διαφανή μέρη των αυτoκινήτων oxημάτων και των ρυμoυλκoύμενων, τα oπoία απoτελoύν τμήμα τoυ αμαξώματoς αυτών, περιλαμβανoμένoυ και τoυ ανεμoθώρακα ως και oπoιoυδήπoτε εσωτερικoύ xωρίσματoς, επιβάλλεται να είναι κατασκευασμένα κατά τρόπoν ώστε αφενός μεν σε περίπτωση θραύσης τoυς o κίνδυνoς τραυματισμoύ πρoσώπων να μειώνεται στo ελάxιστo, αφετέρου δε να είναι ορατός τόσο ο οδηγός όσο και οι επιβαίνοντες αυτού. Eιδικότερα, τα διαφανή μέρη τoυ ανεμoθώρακα πρέπει να είναι κατασκευασμένα από τέτoια ύλη ώστε:

α) H διαφάνεια τoυ ανεμoθώρακα να μην ελαττώνεται με την πάρoδo τoυ xρόνoυ.

β) Nα μην παραμoρφώνoυν τις εικόνες των αντικειμένων πoυ φαίνoνται δια μέσoυ τoυ ανεμoθώρακα.

γ) Σε περίπτωση θραύσης τoυς, o oδηγός να έxει ικανή καθαρή θέα της oδoύ.
[/quotε]
Αυτό που λές αναφέρεται μόνο για το παρμπρίζ. (ανεμοθώρακας στα Ελληνικά....)
Και κάτι άλλο που λέει ο νόμος είναι ότι πρέπει να υπάρχει ορατότητα και από έξω προς τα μέσα διότι σε περίπτωση σοβαρού ατυχήματος οι διασώστες να γνωρίζουν πόσοι άνθρωποι και σε τι κατάσταση βρίσκονται μέσα στο αυτοκίνητο ώστε να τους απεγκλωβίσουν.


κυριακο τα παραπανω δε τα λεω εγω. ειναι copy paste του μοναδικου νόμου στην Ελλάδα που μιλαει για τα τζαμια. αυτο που λες δε το λεει πουθενα ο νομος οπότε και δεν ισχύει. εκτός αν υπάρχει άλλος νομος που λεει κατι τετοιο. αλλα επειδη το εψαξα εξονυχιστικα είμαι 99% σιγουρος πως το αρθρο 81 του ΚΟΚ ειναι το μοναδικο που μιλα για τα τζαμια. και ειναι το παραπανω.

Δεν είπα ότι τα λες εσύ τρόπος του λέγειν Wink
Αυτό που είπα μου το είπε τροχαίος όταν τον ρώτησα για μεμβράνες.


θα ψαξω και στο φεκ ή σε αλλες πηγες μηπως βρω κατι τετοιο. Όπως και να εχει ακομα και με τις σκουρες μεμβρανες φαινεται η σκια σου μεσα. οποτε δυσκολο να εχεις προβλημα. ειδικα αν δειξεις οτι εισαι ενημερωμενος και δε τρως κλήσεις για τις καβλες καθε μπατσου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 13:12:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και το Link με τον ΚΟΚ λέει ότι έχει αναθεωρηθεί τον 12/96 Crazy
Δεν αποκλείεται να έχουν γίνει και άλλες αλλαγες μετά από 7 χρονάκια......


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 13:16:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Και το Link με τον ΚΟΚ λέει ότι έχει αναθεωρηθεί τον 12/96 Crazy
Δεν αποκλείεται να έχουν γίνει και άλλες αλλαγες μετά από 7 χρονάκια......


εγω βρηκα και αναθεωρηση του 1999 που λεει ακριβως τα ιδια στο συγκεκριμενο αρθρο. υπαρχει και πιο μετα αναθεωρηση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 13:17:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επομένως ο ΚΟΚ γράφει μόνο για τον ανεμοθώρακα και τίποτα για τα πλαϊνά ή το πίσω παράθυρο. Άρα ό,τι μεμβράνη και να βάλουμε είμαστε νόμιμοι, αν δεν βάλουμε στο παρμπρίζ;




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 13:24:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petrskar έγραψε:
DRAKE έγραψε:
Και το Link με τον ΚΟΚ λέει ότι έχει αναθεωρηθεί τον 12/96 Crazy
Δεν αποκλείεται να έχουν γίνει και άλλες αλλαγες μετά από 7 χρονάκια......


εγω βρηκα και αναθεωρηση του 1999 που λεει ακριβως τα ιδια στο συγκεκριμενο αρθρο. υπαρχει και πιο μετα αναθεωρηση?

Τώρα που τον ξναδιάβασα δεν γράφει ούτε για point system Shocked , τα πρόστιμα είναι όλα σε δραχμές (€ Question )
Τελικά είμαστε για Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 13:33:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Επομένως ο ΚΟΚ γράφει μόνο για τον ανεμοθώρακα και τίποτα για τα πλαϊνά ή το πίσω παράθυρο. Άρα ό,τι μεμβράνη και να βάλουμε είμαστε νόμιμοι, αν δεν βάλουμε στο παρμπρίζ;

λάθος αντώνη, γραφει οτι "Tα διαφανή μέρη των αυτoκινήτων oxημάτων και των ρυμoυλκoύμενων, τα oπoία απoτελoύν τμήμα τoυ αμαξώματoς αυτών, περιλαμβανoμένoυ και τoυ ανεμoθώρακα ως και oπoιoυδήπoτε εσωτερικoύ xωρίσματoς, επιβάλλεται να είναι κατασκευασμένα κατά τρόπoν ώστε αφενός μεν σε περίπτωση θραύσης τoυς o κίνδυνoς τραυματισμoύ πρoσώπων να μειώνεται στo ελάxιστo, αφετέρου δε να είναι ορατός τόσο ο οδηγός όσο και οι επιβαίνοντες αυτού"

άρα πρέπει από όλα τα διαφανη μέρη να είσαι ορατός. Βέβαια σκεφτηκα κάτι άλλο. Αν δεν είσαι ορατός τότε δεν είναι διαφανή μέρη. Άρα ειμαστε οκ!! Twisted evil (ο δικηγορος του διαβολου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 13:35:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, sorry! Μάλλον διάβασα ότι ήθελα να διαβάσω Razz




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 14:39:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εν ολιγοις δηλαδη, δεν διατρεχουμε "κινδυνο" αν βαλουμε μεμβρανες!!! Μαλιστα... Οσοι εχουν φαει κλησεις τις πηραν τζαμπα ε??? Ααααααχ...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 15:17:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Εν ολιγοις δηλαδη, δεν διατρεχουμε "κινδυνο" αν βαλουμε μεμβρανες!!! Μαλιστα... Οσοι εχουν φαει κλησεις τις πηραν τζαμπα ε??? Ααααααχ...


κοιτα εγω πιστευω πως κανονικα δεν διατρεχουμε κινδυνο (ασε που και να διατρεχουμε ειναι λιγο σπανιο να την παθεις εκτος κι αν συχναζεις καθε βραδυ λιμανακια)
πιστευω πως μπατσος που θα σου χωθει να σε γραψει μπορει και να βρεθει. αλλα αν του παρουσιαστεις σιγουρος οτι εχει αδικο κι οτι δεν ειναι παρανομο αυτο που εχεις κανει (κανεις και μια αναφορα στον νομο και στην εταιρια που στις εβαλε) θα τον ψαρωσεις και δε θα στην κοψει. βεβαια μπορει να τα παρει και να σε γραψει για τπτ αλλο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 18:32:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

se emena den ta vgalane alla provlima ouden kai sou leo kai pou ixa logo egiisis piga kai mou tis allaksane asizititi......

Παράθεση:
νικολα το κοννε σε μια llumar το εχεις? στης γλυφαδας?

koita to conne theoritika kanei gia pantou ALLA o gnostos mou pou kanei tis topothetiseis se ktiria mou ipe oti to kalitero kai to ligotero arpakolatzidiko magazi ine afto sto marousi kai afto sto psixiko.
epidi tou marousiou ine konta stis kopelas mou piga ekei....
afto pou vriskete ston kifiso ine gia ton... po***o kai ola afta epanalamvano ine logia tou gnostou .. gia kalithea den mou ixe pei kai glifada anoikse prosfata.... tora ti na sou po ... pantos sto marousi ta pedia ine eksipiretikotatoi... aftoi kanoun kai topothetiseis SAVVATO... magiki leksi gia ergazomenous .... an thes kanonizoume kai pame mazi mia mera... pantos exete ipopsin sas oti an pate parea oloi mazi (toulaxiston 3 mou eixe pei.....) kanei tin ekptosi pou tha ekane kai se emena.... afta exo na po ....petro an thes stile mou pm(to leo gia xiliosti fora) gia na sou doso to kinito mou na me pareis na sinenoithoume.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 20:38:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε συ nik7, μια και έχεις γνωστό στη llumar, δεν κάνεις μια ερώτηση μήπως έχουν εδώ στη Θεσσαλονίκη κάποιο παράρτημα, αντιπρόσωπο ή έστω συνεργάτη;




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 22:44:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν από τη μια ο Στέλιος λέει ότι σε καμία περίπτωση τα φυμέ δεν είναι νόμιμα ενώ από την άλλη η Lummar δίνει χαρτιά με νομοθεσίες κλπ τα οποία σε καλύπτουν σε περίπτωση που σε σταματήσουν οι μπάτσοι.

Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά; Τι είναι νόμιμο και τι όχι; Κι αν όπως λέει ο Στέλιος είναι παράνομη οποιαδήποτε παραποίηση των κρυστάλλων, τότε πως γίνεται η Lummar (που είναι μεγάλη εταιρεία) να σε διαβεβαιώνει για τη νομιμότητά τους; Κι αν τελικά είναι νόμιμο, εξαρτάται από τον εκάστοτε μπάτσο που θα σε σταματήσει αν θα φας κλήση ή όχι; (Τι ρωτάω, στην Ελλάδα δεν ζούμε;)

Κι άντε κι εγώ παρανομώ και βάζω φυμέ και με γράφουν και με ξαναγράφουν; Τι θα γίνει αν με γράφουν συνέχεια; Θα βαρεθούν και θα σταματήσουν ή κάποια στιγμή θα υπάρξουν αυστηρότερες κυρώσεις; Και γιατί τότε δεν γράφουν και τους υπουργούς ή τους μυστικούς αστυνομικούς που κι αυτοί έχουν φυμέ τζάμια στα αυτοκίνητά τους; Μήπως αυτοί βλέπουν ή φαίνονται καλύτερα από μας;


Η Lummar δεν δινει το αρθρο της νομοθεσιας...Απλα δινει την εγκριση τυπου τπυ προιοντος.Η εγκριση τυπου ομως δεν εξασφαλιζει και την νομιμοτητα.Ειναι μια περιπτωση παροιμια με τα αντιρανταρ.Νομιμα εξω αλλα στο Ελλαντα...Και επειδη δεν υπαρχει επαγγελματιας που θα πει στον πελατη του οτι "Ναι ρε παληκαρι μου δεν ειναι νομιμο αλλα μπορει και να την γλιτωσεις..." εγω θα παραμεινω σε αυτο που ειπε το ΚΤΕΟ.
Γιατι αλλιως ειναι να πηγαινεις στο ΚΤΕΟ χωρις καταλυτη οπου με 40 ευρω περνας ομορφα και ωραια γιατι δεν φαινεται κατι αλλα με τις μεμβρανες και 100 να δωσεις,ειναι πραγμα που κανει μπαμ και στους υπολοιπους εργαζομενους εκει αλλα και σε ολο τον κοσμο που πηγε να περασει το αμαξι του,οποτε πως να σε περασουν και αυτοι;Οποτε αναγκαστικα τις βγαζεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 00:30:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαση νομου μπορουμε να βαλουμε με καποιο ρισκο αλλα, ειναι κιαυτο το ΚΤΕΟ...μας πινουν το αιμα κανονικα...Βεβαια τα παρατραγουδα γινονται στην Αθηνα, ισως και στη Θεσαλλονικη!!! Στην πτριδα μου, στον Πυργο, τι φιμε, τι καταλυτες...ολα νομιμα ειναι για το ΚΤΕΟ (με μια επιβαρυνση 50e...)!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 00:58:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως βλέπω ότι αυτοί που έχουν ήδη βάλει μεμβράνες στα 206 τους κατά ένα περίεργο τρόπο σιωπούν Evil Που είστε ρε;

Πείτε μας κι εμάς αν είχατε πρόβλημα με το νόμο και τους μπάτσους, αν περάσατε ΚΤΕΟ με ή χωρίς προβλήματα (και δωροδοκίες) γιατί απ'ότι κατάλαβα αυτά είναι τα βασικά εμπόδια κάποιου που θέλει να βάλει μεμβράνες στο αυτοκίνητό του...

Άραγε η marianthi που άνοιξε αυτό το τόπικ, έβαλε τελικά μεμβράνες στο δικό της; Smile




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 01:04:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο αυτα που θα εχει διαβασει μαλλον θα εχει βγαλει και τα τζαμια για να μην της μπαινει και ο πειρασμος!!! Μαριανθηηη...τελικα τι εκανες η θα κανεις???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 52, 53, 54  Επόμενη
Σελίδα 3 από 54

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1879s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on