PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Φιμέ τζάμια και μεμβράνες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 52, 53, 54  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2003, 21:47:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lipon tha sas po kai ego tis gnoseis mou
epeidi vrika gnosto mporo na sas pao stin lummar kai me 150euro na tis valete(opies thelete)
vazoun se ola ektos apo to mprosta (mono gia peugeot 206 ksero...!!!gia ta alla tha sas poune aftoi...) gia ton logo tou oti to tzami apo tin peugeot exei kapia sistatika ta opia kanoun afto pou kanei kai i memvrani tis lummar...(exei kati san plegma kai krataei ton ilio kai tin thermokrasia ekso apo to aftokinito...gia na min skaei to tamplo stin prokimeni periptosi....) kai an valoun meta apo kapies meres tha spasei to tzami...

Afto simvenei giati exoume 2 plegmata pou prospathoun na kratisoun ti thermokrasia ekso opote i thermokrasia menei sto tzami kai krio zesti kai to anapodo spane to tzami.....
AFTA gia ta texnika

apo ekei kai pera ego evala tis alu light
provlima tin nixta kanena
me stamatisan mpatsoi kai pigan na me grapsoun
tous edeiksa ena xarti pou mou dosane apo tin lummar(nomothesies ktl ktl) kai molis idan oti iksera ti pezei mou ipan ok den iparxei provlima kalinixta sas... ine omos na min peseis se malaka ....
oso gia ateleies : epeidi ixe merikes kai ego ime psiras kai afou exo kai 5 i 6 xronia egiisi piga kai mou bgalane odigou sinodigou kai mou tis ksanavalane kai mou tis kopsane kai idies akrivos - eno prin itan ligo megaliteri i mia apo tin alli .... Apotelesma otan aniga to parathiro sto trigonaki (konta sto Tweeter) to paratitho edeixne oti exei memvrani pio poli sto ena para sto allo ... meta apo tin allagi ine oloidies kai den fenete sxedon katholou..... mporo na anevaso fotografies me aftes tis leptomeries kapia stigmi an thelete.....

ELPIZO NA VOITHISA SORRY GIA TA GREEKLISH OPIOS THELEI KATI AKOMA AS MOU STEILEI PM kai tha tou po oti thelei.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2003, 22:00:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να κάνουμε ένα sticky τόπικ με το τι προβλέπει ο νόμος για τα φυμέ τζάμια. Υπάρχουν πολλοί που σκέφτονται να τα βάλουν (ανάμεσά τους κι εγώ) και θα ήταν καλό να ξέρουμε από πριν τι είναι νόμιμο να τοποθετήσουμε και τι όχι αλλά και να ξέρουμε πως θα απαντήσουμε αν μας σταματήσουν (μακριά από μας) για έλεγχο (και κλήση)...




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2003, 22:21:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλη η ιδεα του Αντωνη... Οσο για τα 150e φιλε Νικο εννοεις πλαϊνα παραθυρα και πισω παρμπριζ σε τριθυρο 206???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2003, 22:45:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα φυμε δεν ειναι νομιμα σε καμια περιπτωση...Απαγορευεται οποιαδηποτε μεταποιηση δυστυχως...
Αυτο συνεπαγεται οτι ουτε ΚΤΕΟ περνατε αλλα και οποιαδηποτε στιγμη σας σταματησουν,σας γραφουν κανονικα και με τον νομο συν οτι ειστε υποχρεωμενοι να τα βγαλτε,ασχετα αν κανενας δεν το κανει...
Ελεγμενο μεσα απο το μηχανολογικο Θεσ/νικης,οταν ακομα δουλευα στην Opel... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 08:33:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.kin.gr/new_pages/Texnikes_epexigiseis.html

na mpeite edo kai deite... episis deite kai times....
apo ekei kai pera o kathenas mporei na katalavei...
o nomos ine psilodiforoumenos.... diladi stin antiprosopeia tis lummar mou ipane :
koita me tis anixtomavres den exeis kanena provlima
me tis skouromavres ise nomimos giati fenese san skia(afto ine to nomimo) alla ama peseis vradi se m@l@k@ mpatso kai sta limanakia as poume se exei grapsei thes den thes.... opote katalavenete.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 09:17:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik7 έγραψε:
http://www.kin.gr/new_pages/Texnikes_epexigiseis.html

.....

νομιζω οτι οι τυποι ειναι οι καλητεροι....οχι οτι εχω βαλει απο εκει αλλα... Silly



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 09:27:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα!
Παιδιά έχω μια ερώτηση:Έχω δει σε πολλά αυτοκίνητα με φιμέ ότι στα πίσω παράθυρα-σε τρίπορτα,που δεν κατεβαίνουν-όπως κ στο πίσω,υπάρχει κενό γύρω γύρω!!! Confused
Υπάρχει κάμια μάρκα μεμβράνων που δεν το κάνει αυτό??? Laughing



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 12:28:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με την εγκατάσταση των μεμβρανών συμβαίνει το εξής... Πολλοι τεχνίτες βάζουν τις μεμβράνες ΧΩΡΙΣ να αφαιρέσουν τα παραθυρα απο το αυτοκίνητο αλλ όπως είναι επανω... Στην ΤΙμή των 170 ευρώ που αναφέρω συμπεριλαμβάνεται και αφαίρεση των πλαινών παραθύρων ειδικό πλυσιμό τους.. κατεργασία εκτός αυτοκινήτου και μετά τοποθέτηση.. ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ εγκατάσταση επάνω στο αυτοκίνητο δεν μπορεί να έχει τα αποτελέσματα με την εγκατάσταση σε παγκοκαι είναι φυσιολογικό


Για το παρ μπριζ τώρα τα μοντελα απο 2002 και μετα έχουν μπροστα αθερμικό κρύσταλο (αυτο που γίνεται μώβ οταν το χτυπάει ο ηλιος) και δεν χρειαζεται επ ουδενι μεμβράνη.. στα ποιο παλια δεν υπάρχει ομως... Αν το κανει στον ηλιο αθτο το παρμπριζ τοτε εισαστε οκ αν οχι παλι δεν μπορειτε να κανετε πολλα πραγματα γιατι πολυ απλα η μεμβράνη δεν μπορεί να στρώσει σωστά λόγω μεγάλης και διπλής κυρτόττητας του ανεμοθώρακα

Επιδή έχω στην ασφάλεια μου θραυση κρυστάλων θα κάνω την κινηση να αντικαταστήσω το παρμπρίζ με το νεο αθερμικο της Peugeot χωρίς να πληρώσω δραχμη αφ'ενος,αφ'ετερου Ο Κ.Μαρκας που κάνει τοποθετήσεις παρμπριζ ειναι αριστος στην δουλειά του και τον εμπιστεύομαι απολυτα




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Jongou (Γιάννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1400 (8v) 2002 colorline multi

Ένταξη: 18 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 43
Τόπος: Alexandroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 19:44:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Polith γνωρίζεις αν η peugeot έχει μανίσια φιμέ για το 206?
Αυτή την στιγμή φοράω φιμέ με ζελατίνη και είμαι ευχαριστημένος προς το παρόν! Στο ρωτάω αυτό γιατί αν υπάρχουν στην Lion να πάρω ένα σφυρι Twisted evil Twisted evil να περιποιηθώ τα υπάρχοντα και να πάρω από την ασφάλεια με την θραυση κρυστάλλων τα λέφτα Cool και να βάλω τις peugeot! Wink Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 21:42:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Τα φυμε δεν ειναι νομιμα σε καμια περιπτωση...Απαγορευεται οποιαδηποτε μεταποιηση δυστυχως...
Αυτο συνεπαγεται οτι ουτε ΚΤΕΟ περνατε αλλα και οποιαδηποτε στιγμη σας σταματησουν,σας γραφουν κανονικα και με τον νομο συν οτι ειστε υποχρεωμενοι να τα βγαλτε,ασχετα αν κανενας δεν το κανει...
Ελεγμενο μεσα απο το μηχανολογικο Θεσ/νικης,οταν ακομα δουλευα στην Opel... Sad


nik7 έγραψε:


apo ekei kai pera ego evala tis alu light
provlima tin nixta kanena
me stamatisan mpatsoi kai pigan na me grapsoun
tous edeiksa ena xarti pou mou dosane apo tin lummar(nomothesies ktl ktl) kai molis idan oti iksera ti pezei mou ipan ok den iparxei provlima kalinixta sas... ine omos na min peseis se malaka ....


Λοιπόν από τη μια ο Στέλιος λέει ότι σε καμία περίπτωση τα φυμέ δεν είναι νόμιμα ενώ από την άλλη η Lummar δίνει χαρτιά με νομοθεσίες κλπ τα οποία σε καλύπτουν σε περίπτωση που σε σταματήσουν οι μπάτσοι.

Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά; Τι είναι νόμιμο και τι όχι; Κι αν όπως λέει ο Στέλιος είναι παράνομη οποιαδήποτε παραποίηση των κρυστάλλων, τότε πως γίνεται η Lummar (που είναι μεγάλη εταιρεία) να σε διαβεβαιώνει για τη νομιμότητά τους; Κι αν τελικά είναι νόμιμο, εξαρτάται από τον εκάστοτε μπάτσο που θα σε σταματήσει αν θα φας κλήση ή όχι; (Τι ρωτάω, στην Ελλάδα δεν ζούμε;)

Κι άντε κι εγώ παρανομώ και βάζω φυμέ και με γράφουν και με ξαναγράφουν; Τι θα γίνει αν με γράφουν συνέχεια; Θα βαρεθούν και θα σταματήσουν ή κάποια στιγμή θα υπάρξουν αυστηρότερες κυρώσεις; Και γιατί τότε δεν γράφουν και τους υπουργούς ή τους μυστικούς αστυνομικούς που κι αυτοί έχουν φυμέ τζάμια στα αυτοκίνητά τους; Μήπως αυτοί βλέπουν ή φαίνονται καλύτερα από μας;




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Αντώνης 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 25 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Σαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 23:12:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Λοιπόν από τη μια ο Στέλιος λέει ότι σε καμία περίπτωση τα φυμέ δεν είναι νόμιμα ενώ από την άλλη η Lummar δίνει χαρτιά με νομοθεσίες κλπ τα οποία σε καλύπτουν σε περίπτωση που σε σταματήσουν οι μπάτσοι.

Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά; Τι είναι νόμιμο και τι όχι; Κι αν όπως λέει ο Στέλιος είναι παράνομη οποιαδήποτε παραποίηση των κρυστάλλων, τότε πως γίνεται η Lummar (που είναι μεγάλη εταιρεία) να σε διαβεβαιώνει για τη νομιμότητά τους; Κι αν τελικά είναι νόμιμο, εξαρτάται από τον εκάστοτε μπάτσο που θα σε σταματήσει αν θα φας κλήση ή όχι; (Τι ρωτάω, στην Ελλάδα δεν ζούμε;)

Κι άντε κι εγώ παρανομώ και βάζω φυμέ και με γράφουν και με ξαναγράφουν; Τι θα γίνει αν με γράφουν συνέχεια; Θα βαρεθούν και θα σταματήσουν ή κάποια στιγμή θα υπάρξουν αυστηρότερες κυρώσεις; Και γιατί τότε δεν γράφουν και τους υπουργούς ή τους μυστικούς αστυνομικούς που κι αυτοί έχουν φυμέ τζάμια στα αυτοκίνητά τους; Μήπως αυτοί βλέπουν ή φαίνονται καλύτερα από μας;

αντωνη ο λογος που απαγορευουν τα σκουρα φιμε ειναι γιατι πισω απο αυτα μπορει να κρυβεται καποιος που (ψαχνουν).μονο και μονο σ'αυτο εχουν δικιο Wink
εγω νομιζω οτι αμα εχεις την ανοιχτοχρωμη μεμβρανη δεν διατρεχεις κινδυνο.εμενα με γραψανε μια φορα για τα φιμε αλλα ειναι πολυ σκουρα.
εκεινη την φορα ειχα πιει 1-1/2 λιτρα μπυρα και ειχα πισω 2 ατομα που απαγορευεται και γι'αυτο εκανα τουμπεκι Wink


zzzleepy έγραψε:
Και γιατί τότε δεν γράφουν και τους υπουργούς ή τους μυστικούς αστυνομικούς που κι αυτοί έχουν φυμέ τζάμια στα αυτοκίνητά τους; Μήπως αυτοί βλέπουν ή φαίνονται καλύτερα από μας;

νομιζω οτι πλακα κανεις

απλα το κολπο ειναι ενα.οταν σε κανουνε σημα κατεβασε με την μια τα δυο παραθυρα,δεν νομιζω να σου πουνε να τα σηκωσεις για να τα δει Laughing


η εμπειρια της peugeotζωης μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2003, 23:41:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που λες, ότι δηλαδή μπορεί να ψάχνουν κάποιον και γι'αυτό δεν πρέπει να είναι φυμέ τα τζάμια, το δέχομαι. Δε δέχομαι όμως να μου λένε ότι είναι παράνομα γιατί περιορίζουν την ορατότητα του οδηγού.

Αλήθεια τι πρόστιμο έφαγες για τα φυμέ; Κι εσύ της Lummar έχεις ή άλλης εταιρείας; Όταν θα είναι να τα βάλω κι εγώ (τώρα σύντομα δηλαδή) θα πάμε μαζί... Wink

Και μια ακόμα ερώτηση: αν τα πολύ σκούρα φυμέ είναι παράνομα, γιατί δε ρίχνουν πρόστιμο σε αυτούς που τα πουλάνε και τα τοποθετούν αλλά ρίχνουν πρόστιμο μόνο σε εμάς που τα "φοράμε"; Αααχ, αθάνατο ελληνικό κράτος!




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 00:07:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεγαλο προβλημα τα φιμε!!! Οι μεν μπατσοι σε γραφουν οποτε εχουν αναγκη, στα ΚΤΕΟ πρεπει να τα σκασεις και δεν ξερω τι αλλο...Παντως ειναι ωραια τα σκασμενα!!! Εξαλλου ειναι γνωστο οτι το απαγορευμενο ειναι αυτο που εξιταρει!!! Οσο για το που θα επρεπε να κατευθυνονται τα προστιμα ειναι λογικο αν το σκεφτεις...εκει που θα παρουν περισσοτερα!!! Μια εταιρια πληρωνει το προστιμο, κλεινει κιαυτο ηταν...Ο Ελληναρας ομως και να προστιμο να πληρωσει, ακομα και να του τις ξηλωσουν, θα κυκλοφορει την επομενη μερα με ολοκαινουριες ακομα πιο σκουρες μεμβρανες στα τζαμια του!!! Ετσι βγαινουν κερδισμενοι και οι μεν (εταιριες) και οι δε (κωλομπατσοι)...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Αντώνης 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 25 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Σαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 00:10:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Αυτό που λες, ότι δηλαδή μπορεί να ψάχνουν κάποιον και γι'αυτό δεν πρέπει να είναι φυμέ τα τζάμια, το δέχομαι. Δε δέχομαι όμως να μου λένε ότι είναι παράνομα γιατί περιορίζουν την ορατότητα του οδηγού.

Αλήθεια τι πρόστιμο έφαγες για τα φυμέ; Κι εσύ της Lummar έχεις ή άλλης εταιρείας; Όταν θα είναι να τα βάλω κι εγώ (τώρα σύντομα δηλαδή) θα πάμε μαζί... Wink

Και μια ακόμα ερώτηση: αν τα πολύ σκούρα φυμέ είναι παράνομα, γιατί δε ρίχνουν πρόστιμο σε αυτούς που τα πουλάνε και τα τοποθετούν αλλά ρίχνουν πρόστιμο μόνο σε εμάς που τα "φοράμε"; Αααχ, αθάνατο ελληνικό κράτος!

δεν νομιζω οτι ειναι παρανομο να πωλειται και αυτο γιατι μπορει καλιστα να τοποθετηθει σε τζαμια σπιτιου Wink
δεν νομιζω να εχουμε τοσο οργανομενο κρατος ωστε να ψαξουν απο την εφορια ποιος τα πουλαει Laughing ασε που δεν τους χαλαει,κλεισεις γραφουνε Wink Wink
παντως κατα τα ψεμματα εγω που εβαλα τις σκουρες το βραδυ σε σκοτεινα σημεια δεν θα ελεγα οτι βλεπω κανονικα Laughing
εγω αν θυμαμαι καλα ειχα φαει 67 ευρω?δεν νομιζω να ηταν αυτης της εταιριας που λες.


η εμπειρια της peugeotζωης μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 00:17:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Anyway, όπως και να έχει το θέμα εγώ το πήρα απόφαση: θα πάω να βάλω, φυσικά όχι τέρμα μαύρες. Τόσο για να λιγοστέψω τις πιθανότητές μου να φαώ κλήση αλλά και για να μην έχω πρόβλημα τη νύχτα. Φίλος με Vectra έχει μεμβράνες με περίπου 50& διαφάνεια εδώ και 11 χρόνια και δεν τον έχουν γράψει ποτέ...

Άσχετο! Λέτε να τις βάλω ασημί ή ανθρακί; Θα πηγαίνουν στο μαύρο αμάξι;

Splat Splat Splat (Φτάνουν τρεις;) Laughing




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 08:31:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα διαφανή μέρη των αυτoκινήτων oxημάτων και των ρυμoυλκoύμενων, τα oπoία απoτελoύν τμήμα τoυ αμαξώματoς αυτών, περιλαμβανoμένoυ και τoυ ανεμoθώρακα ως και oπoιoυδήπoτε εσωτερικoύ xωρίσματoς, επιβάλλεται να είναι κατασκευασμένα κατά τρόπoν ώστε αφενός μεν σε περίπτωση θραύσης τoυς o κίνδυνoς τραυματισμoύ πρoσώπων να μειώνεται στo ελάxιστo, αφετέρου δε να είναι ορατός τόσο ο οδηγός όσο και οι επιβαίνοντες αυτού. Eιδικότερα, τα διαφανή μέρη τoυ ανεμoθώρακα πρέπει να είναι κατασκευασμένα από τέτoια ύλη ώστε:

α) H διαφάνεια τoυ ανεμoθώρακα να μην ελαττώνεται με την πάρoδo τoυ xρόνoυ.

β) Nα μην παραμoρφώνoυν τις εικόνες των αντικειμένων πoυ φαίνoνται δια μέσoυ τoυ ανεμoθώρακα.

γ) Σε περίπτωση θραύσης τoυς, o oδηγός να έxει ικανή καθαρή θέα της oδoύ.

αυτό ακριβώς γραφει ο νόμος σχετικά με τα τζαμια. ακομα και με τις μαυρες μεμβρανες ειστε νομιμοι. Οπότε εκτυπωστε τον, παρτε και το χαρτι της llumar και αμα σας σταματησει και θελει να σας γραψει δειξτε τα και ολα καλα. Ειδικοτερα οι μεμβράνες συντελούν πολυ στο στοιχειο γ καθώς αν σπασει το τζαμι το συγκρατουν με αποτελεσμα και να μη τραυματιζεσαι και να εχεις ορατοτητα. το α και το β τα τηρει. Στο παρμπριζ δε βαζεις μεμβρανη αρα φαινεσαι μια χαρα κι εσυ και ολοι αλλα και απο τα πλαινα φαινεσαι (εστω και σαν σκια). Εγω θα βαλω τις σκουρες και να πανε να να να να να.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 08:52:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kai ego afto ipa
pedia opios thelei epanalamvano gia LUMMAR na mou pei na pame mazi gia na tou kanoun mia elafros kaliteri timi...
emena mou ta valane 150 alla esto kai ta 20-25euro parapano giati na sta fane???

TELOS KAI SIMANTIKOTERO.... Exclamation Exclamation
min valete memvranes se parmprizades giati den tha sas kanoune tin idia doulia me tin lummar kai AKOMA PIO SIMANTIKO den tha sas kanoun antikatastasi ama ine psiloateleies, pragma fisikotato stin lummar.....
tha sas tis allaksoun amesos kai anef defteris kouventas me to xarti tis egiisis kai mono....

opios thelei as mou steilei pm na kanonisoume na ton pao.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 09:03:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik7 έγραψε:
kai ego afto ipa
pedia opios thelei epanalamvano gia LUMMAR na mou pei na pame mazi gia na tou kanoun mia elafros kaliteri timi...
emena mou ta valane 150 alla esto kai ta 20-25euro parapano giati na sta fane???

TELOS KAI SIMANTIKOTERO.... Exclamation Exclamation
min valete memvranes se parmprizades giati den tha sas kanoune tin idia doulia me tin lummar kai AKOMA PIO SIMANTIKO den tha sas kanoun antikatastasi ama ine psiloateleies, pragma fisikotato stin lummar.....
tha sas tis allaksoun amesos kai anef defteris kouventas me to xarti tis egiisis kai mono....

opios thelei as mou steilei pm na kanonisoume na ton pao.....


νικολα το κοννε σε μια llumar το εχεις? στης γλυφαδας?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 09:41:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε αυτο που ρώτησα απάντηση δεν πήρα... Αφαιρούνε τα τζάμια για να τα δουλέψουνε ?




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2003, 12:42:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Llumar στη Θεσσαλονίκη υπάρχει;




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 52, 53, 54  Επόμενη
Σελίδα 2 από 54

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1747s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on