PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αγορά μεταχειρισμένου 206 1.4 16V ή 1.6 16V
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mat 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Σεπ 2007, 13:40:02    Θέμα δημοσίευσης: Αγορά μεταχειρισμένου 206 1.4 16V ή 1.6 16V Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψάχνω μεταχειρισμένο 206 1.4 16V ή 1.6 16V αλλά έχω μερικές ερωτήσεις και νομίζω πως είστε οι κατάλληλοι να με βοηθήσετε. Έχω ακούσει από αρκετούς ότι τα 206 είναι προβληματικά στα ηλεκτρικά και στο σαζμάν, κυρίως τα παλαιότερα μοντέλα. Κάτι τέτοιο ισχύει; Και αν ναι, κατά πόσο στατιστικά ας πούμε; Επίσης ισχύει ότι τα μοντέλα μετά το 2004 είναι άλλη "φουρνιά" πιο αξιόπιστα;

Σχετικά με το 1.4 16V 90 HP.
Μέχρι πότε κυκλοφόρησε γιατί δεν το βλέπω αυτή τη στιγμή στο site της Peugeot.
Επίσης τα 90HP φτάνουν για ταξίδι ή χρειάζεται καλύτερα το 1.6 (πηγαίνοντας νορμάλ με το όριο ταχυτήτας και όχι με 150km/h!);

Και τέλος, τα ανταλλακτικά είναι σχετικά ακριβά ή φτηνά σε σχέση με τον ανταγωνισμό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Σεπ 2007, 14:19:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτοί που σου λένε προβλήματα με τα ηλεκτρικά και τα σασμάν, πιθανότατα είναι κανίβαλοι και σίγουρα ήταν και είναι μαλωμένοι με την έννοια service. Ή απλά δεν έχουν καταφέρει να αποκτήσουν ένα 206 και αναγκαστικά το θάβουν Smile

Έχω το 206 1.4 16v, μοντέλο Απριλίου 2004. Από τότε, έχω αλλάξει από "φθορές" 2 ζευγάρια μπροστά υαλοκαθαριστήρες, και 1 ολόκληρο map sensor. 110 ευρώ σύνολο περίπου Smile Το αμάξι αν το φροντίζεις, σε φροντίζει και αυτό, ζητώντας σου μόνο τα έξοδα συντήρησης Smile

Ο συγκεκριμένος κινητήρας κυκλοφόρησε μέχρι τέλη 2006 (από Νοέμβριο 2003, συνολικά 3 χρόνια). Για ποιον λόγο σταμάτησε, δεν γνωρίζω.

Τα 90HP με βγάζουν αξιοπρεπώς σε 2 ώρες και 45 λεπτά από Λάρισα στην Αθήνα, με 30 ευρώ βενζίνη μαζί με τα διόδια Cool

Και για την πόλη μέσα φτάνουν, και για όπου θες.

Άλλη απορία?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Σεπ 2007, 15:25:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατοχος κεγω ενος 206 1.4 16ν Μαϊος 2005!!!

Απτο αμαξι εχω μεινει πληρως ικανοποιημενος απολες τις αποψεις μετα απο 55.000km, εκ των οποιων τα περισσοτερα σε εθνικη...

Στην εκδοση XS τουλαχιστον (dynamic τα πιο καινουρια) ειναι πληρως εξοπλισμενο, στο ταξιδι, τηρουμενων και των αναλογιων, ειναι αρκετα καλο (εχει λιγο κοντη 5η), καλη καταναλωση, μεσα στην πολη δεν κολωνει πουθενα (βοηθαει εδω το κοντο σασμαν*) και χωραει παντου και τα παντα!!!

Απο αξιοπιστια το μονο που μου εχει βγαλει εμενα ηταν ενα ελλατωματικο τσιμουχακι που αφηνε να περναει βαλβολινη στο δισκο και πατιναριζε...

Διαγνωστηκε στον πρωτο μηνα, επισκευαστηκε στην εγγυηση, τελος!!!

Κανενα απολυτως ηλεκτρικο-ηλεκτρονικο η αλλης φυσεως προβλημα!!!

Τα service στην ωρα τους και ολα καλα, οπως ειπε και ο Steve...

Αν κινεισαι γενικα με τους ρυθμους που λες το 1.4 16ν θα σε καλυψει απολυτα!!!

Τα ανταλλακτικα εχουν στην πλειοψηφια τους normal τιμες...

*τα 3πορτα ΧΣ εχουν πιο κοντές σχέσεις από τα 5πορτα
για να είσαι 100% σίγουρος αν βρεις κάποιο που να σε ενδιαφέρει ψαξτο με τον αριθμό πλαισίο να βρεις τι φοράει



Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Σεπ 2007, 16:16:12    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου 206 1.4 16V ή 1.6 16V Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mat έγραψε:

Σχετικά με το 1.4 16V 90 HP.
Μέχρι πότε κυκλοφόρησε γιατί δεν το βλέπω αυτή τη στιγμή στο site της Peugeot.
Επίσης τα 90HP φτάνουν για ταξίδι ή χρειάζεται καλύτερα το 1.6 (πηγαίνοντας νορμάλ με το όριο ταχυτήτας και όχι με 150km/h!);


Σταμάτησε οταν πρωτοκυκλοφόρησε το 207 1.4 16V, το δικό μου είναι Απρίλιος 2006.

Στο ταξίδι δεν θα εχεις σίγουρα πρόβλημα, αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα με το 1.4 θα εισαι σε καποια προσπέραση με 4 ατομα και αποσκευες, διαφορετικα είναι ολα οκ.


Ανταλλακτικά ξέρω μόνο να σου πω πως σχετικα με vw polo το 206 είναι αρκετά πιο φθηνό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Σεπ 2007, 17:18:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν μπεις στο site του autotriri έχει συγκριτικό βλαβών σε αρκετά μικρά τόσο στα ηλεκτρικά όσο και στον κινητήρα/μετάδοση.Και στις 2 κατηγορίες το 206 είναι λίγο κάτω από τα πιο "ζημιάρικα".


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mat 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2007, 00:55:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μάλλον στο 1.4 16V θα καταλήξω...

Φυσικά αγοράζοντας μεταχειρισμένο όλοι το πηγαίνουν στο "δικό" τους μηχανικό. Στην Αθήνα δεν γνωρίζω κανέναν, οπότε έχετε να μου προτείνετε κάποιο συνεργείο ή να πάω σε οποιοδήποτε αντιπροσωπεία της Peugeot; Επίσης πόσο θα κοστίσει ένας τέτοιος έλεγχος περίπου, έτσι για να ξέρουμε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2007, 01:10:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάρε το δικό μου, χωρίς έλεγχο Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2007, 01:22:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
Αν μπεις στο site του autotriri έχει συγκριτικό βλαβών σε αρκετά μικρά τόσο στα ηλεκτρικά όσο και στον κινητήρα/μετάδοση.Και στις 2 κατηγορίες το 206 είναι λίγο κάτω από τα πιο "ζημιάρικα".


Αν εννοεις την ερευνα που εκανε τελευταια, μιλαμε για την πλεον αναξιοπιστη ερευνα... Καθως τα αποτελεσματα βγηκαν απο επιστολες που εστελνα "εγω" και "εσυ"!!!

Λογικο ειναι για ενα αυτοκινητο που εχει ξεπουλησει να σταλουν περισσοτερα γραμματα αποτι για ενα αλλο με μετριες πωλησεις!!!

Γενικα το δειγμα τους ηταν αλλα αντι αλλων...

Οσον αφορα τον ελεγχο φιλε μου, το κυριοτερο ειναι να μην ειναι τρακαρισμενο!!! Αν εχει κανα αλλαγμενο ή στοκαρισμενο φτερο δε χαλασε κιο κοσμος, γερη τρακα μη εχει...

Για τα μηχανικα, αν τα km ειναι πανω απο 60.000 καλο θα ηταν να δεις αν εχει κανει το μεγαλο service, αλλιως θα σου συνιστουσα να πας να κανεις μια αλλαγη λαδιων, ναχεις και το κεφαλι σου ησυχο και παραλληλα να γινει και ενας ελεγχος τυπικος... Για αλλαγη λαδιων και ενα τσεκαρισμα πανω απο 60€ με τα λαδια δε νομιζω να σου παρουν!!! Δεν εχει σημασια που θα το πας, μα σε εξουσιοδοτημενο, μα σε καποιον γνωστο το ιδιο κανει...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2007, 02:03:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mat έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μάλλον στο 1.4 16V θα καταλήξω...

Φυσικά αγοράζοντας μεταχειρισμένο όλοι το πηγαίνουν στο "δικό" τους μηχανικό. Στην Αθήνα δεν γνωρίζω κανέναν, οπότε έχετε να μου προτείνετε κάποιο συνεργείο ή να πάω σε οποιοδήποτε αντιπροσωπεία της Peugeot; Επίσης πόσο θα κοστίσει ένας τέτοιος έλεγχος περίπου, έτσι για να ξέρουμε!


ΠΡΙΝ καταλήξεις να του ζητήσεις να το οδηγήσεις.

Μηχανικός υπάρχει.

Βρες εσύ πρώτα αμάξι και το συζητάμε. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mat 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2007, 11:52:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ και πάλι.

Από την άλλη σκεφτόμουν για το 1.6 γιατί με το 1.4 φοβάμαι ότι θα σπαταλήσω χρήματα για βελτιώσεις κτλ. και η διαφορά τους είναι πολύ μικρή στην τιμή. Μοντέλο 2004 γύρω στα 8500-9500 βρίσκω!

ΥΓ: Αυτή η έρευνα του autotriti είναι τελείως μούφα για πολλούς λόγους...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2007, 12:04:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mat έγραψε:
Ευχαριστώ και πάλι.

Από την άλλη σκεφτόμουν για το 1.6 γιατί με το 1.4 φοβάμαι ότι θα σπαταλήσω χρήματα για βελτιώσεις κτλ. και η διαφορά τους είναι πολύ μικρή στην τιμή. Μοντέλο 2004 γύρω στα 8500-9500 βρίσκω!

ΥΓ: Αυτή η έρευνα του autotriti είναι τελείως μούφα για πολλούς λόγους...


Αν τελικα πας σε 1.6 προτιμησε την εκδοση GTi...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Σεπ 2007, 13:24:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mat έγραψε:
Ευχαριστώ και πάλι.

Από την άλλη σκεφτόμουν για το 1.6 γιατί με το 1.4 φοβάμαι ότι θα σπαταλήσω χρήματα για βελτιώσεις κτλ. και η διαφορά τους είναι πολύ μικρή στην τιμή. Μοντέλο 2004 γύρω στα 8500-9500 βρίσκω!

ΥΓ: Αυτή η έρευνα του autotriti είναι τελείως μούφα για πολλούς λόγους...


αν πριν το πάρεις κάν σκέφτεσαι "βελτιώσεις" κλπ κλπ
ΞΕΧΝΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ 1,4 16ν
καλό χρυσό είναι σαν μαμά αλλά μέχρι εκεί

δεν έχει κανένα νόημα
θα σου βγει η ψυχή για να φτάσεις τα 110 (και αν...)

ενώ με το 1,616ν έχεις με το καλημέρα 110+κάμποση παραπάνω ροπή και με πλεον συγκεκριμένες λύσεις/προτάσεις και κόστος μαχ 2000ε φτάνεις τα 130+ απλά και αρκετά αξιόπιστα.

(περαιτέρω για βελτιώσεις στα σχετικά τόπικ που υπάρχουν)

το 1,6 ΧΣ αν το θες λίγο πιο ελαφρυ και με λιγότερο εξοπλισμό (δέρμα/αλκαντάρα/πακέτο αλουμινιόυ στο εσωτερικό/αυτομάτα φώτα/υαλοκαθαριστήρες, 15άρες αλουμινίου) και λίγο πιο φθηνό...
το 1,6 gti αν θες όλα τα παραπάνω...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nbullet (Nick)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Αύγ 2009, 14:52:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψάχνω μεταχειρισμένο 206 1.6 16V! Μπορεί κάποιος να μου πει ποιες είναι οι διαφορές που έχουν το XS και το Gti??? Απ’ ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα οι διαφορές βρίσκονται μόσο στον εξοπλησμό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Αύγ 2009, 15:14:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nbullet έγραψε:
Ψάχνω μεταχειρισμένο 206 1.6 16V! Μπορεί κάποιος να μου πει ποιες είναι οι διαφορές που έχουν το XS και το Gti??? Απ’ ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα οι διαφορές βρίσκονται μόσο στον εξοπλησμό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! Very happy


To GTi έχει δερμάτινα καθίσματα και φόραγε στο στάνταρ εξοπλισμό 15άρες ζάντες αλουμινίου.Επίσης είχε trip-computer.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Αύγ 2009, 15:33:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Trip computer έχουνε και τα δύο!

Οι διαφορές τους είναι:
Ζάντες αλουμινίου 15", δερμάτινα καθίσματα με alcantara στο κέντρο τους, αυτόματη λειτουργία φώτων και υαλοκαθαριστήρων, αλουμινένια τάπα βενζίνης και διαφορετικό λεβιέ ταχυτήτων.


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Αύγ 2009, 15:55:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Trip computer έχουνε και τα δύο!

Οι διαφορές τους είναι:
Ζάντες αλουμινίου 15", δερμάτινα καθίσματα με alcantara στο κέντρο τους, αυτόματη λειτουργία φώτων και υαλοκαθαριστήρων, αλουμινένια τάπα βενζίνης και διαφορετικό λεβιέ ταχυτήτων.


Και 4 παραπάνω αερόσακους...Το GTi αν δεν κάνω λάθος έχει 6.

Πάντως, σχετικά με ηλεκτρικά προβλήματα και άλλες ανοησίες που λένε οι μη έχοντες 206, θα πω απλά ότι είναι αρκετά αξιόπιστο αυτοκίνητο και αν το προσέχει κάποιος, δεν θα παρουσιάσει αδικαιολόγητες βλάβες.

Τώρα, μεταξύ του 1.4 16v και 1.6 16v, εγώ θα επέλεγα το 2ο, μιας και η παραπάνω ιπποδύναμη το κάνει πιο ταξιδιάρικο. Σπορτίφ είναι και τα δύο μιας και έχουν ίδια ρύθμιση και ίδια ανάρτηση. Σε συγκριτικό τεστ το 2004 του DRIVE το 206 1.6 16v έβγαινε πρώτο μεταξύ αρκετών αντίστοιχων μοντέλων για τον ολοκληρωμένο χαρακτήρα του. Και υποθέτω η διαφορά στην τιμή για μεταχειρισμένο δεν θα είναι απαγορευτική.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Αύγ 2009, 19:23:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οι επιπλέον αερόσακοι ήταν στον προαιρετικό εξοπλισμό για το gti 1.6.
μόνο στο δίλιτρο οι επιπλέον αερόσακοι είναι στάνταρ


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Αύγ 2009, 19:28:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα τελευταία 206 1,6 GTi ερχονταν με 6.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife206 (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi Blue-Black

Ένταξη: 30 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 229
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Αύγ 2009, 21:02:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Tα τελευταία 206 1,6 GTi ερχονταν με 6.


Όπως για παράδειγμα το δικό μου. 'Επεσα στην αλλαγή (Μάιος '05).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Αύγ 2009, 19:33:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Trip computer έχουνε και τα δύο!



Το δικό μου το παλιό δεν είχε ρε... Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4138s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on