PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - ημιαξόνιο?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούν 2010, 11:32:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

groupN έγραψε:
τα ρουλεμαν στρεψης τα ελεγξατε; αφου αλλαξες τοπ μαουντ, επρεπε να τα δειτε. ειναι ακριβως απο κατω, στην κορυφη της αναρτησης και πρεπει να βγει. αυτο το προβλημα σου το ειχε ενας φιλος με το τιμονι και ηταν ρουλεμαν τελικα


+1


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούν 2010, 13:26:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="RoadRunner122"][quote="groupN"]τα ρουλεμαν στρεψης τα ελεγξατε; αφου αλλαξες τοπ μαουντ, επρεπε να τα δειτε. ειναι ακριβως απο κατω, στην κορυφη της αναρτησης και πρεπει να βγει. αυτο το προβλημα σου το ειχε ενας φιλος με το τιμονι και ηταν ρουλεμαν τελικa


να πω την αληθεια δε θυμαμαι να μου ειπαν για αλαγη τετοιων, δεν ημουν παρων μπορω να το μαθω ομως, λες να βγηκαν τα τοπ μαουντ και να μην πειραχτηκαν αυτα που λες? δε θα φαινοτουσαν τα φθαρμενα ρουλεμαν?υπαρχει πιθανοτητα να ειναι απο ακρομπαρα γιατι ειναι διαλυμενα τα λαστιχακια? δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο γμτ μονο αυτα εχουν μεινει, τα ρουλεμαν που λες και απο τις μπουκαλες,αν ηταν κρεμαγιερα πιστευω θα εβγαζε καθαρα μεταλικο θορυβο και οχι κατι σαν να εχει μποσικα εν κινηση.που θα μου παει θα το βρω Hunter


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούν 2010, 13:41:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν βρεις τι ειναι πες μου και εμενα να το εχω υποψην γιατι αυτον τον ηχο σκουριασμενου μεντεσε σε σταση οταν στριβω το κανει που και που ειδικα αν εχω καβαλησει πεζοδρομιο Cool


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούν 2010, 18:05:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εε ναι λοιπον αγαπητοι συνφορουμιτες μετα απο πολυ καιρο ταλαιπωριας και κανοντας βιδες το αμαξι 2-3 φορες ανακαλυφθηκε σημερα απο που προεχεται τελικα αυτος ο θορυβος-μποσικα που σε εκανε να νομιζεις οτι εχει μποσικα η κολωνα η τιποτα ψαλιδια.ο θορυβος τελικα ηταν απο την μπουκαλα του οδηγου,βγαζοντας εξω το φυσιγκι και κρατοντας σταθερα το ενα κοματι και κουνοντας το αλλο μπρος πισω (οχι πανω κατω)εβγανε αυτος ο σπαστικος ηχος γκουντουκ Laughing Laughing Yahoo! ετοιμος ημουνα να το παω θαλασσα Rolling eyes ασε που ειχα και καβατζα μπουκαλα και εκανα δουλεια. παντως και θορυβο που εκανε δεν επηρεαζε σε τιποτα την συμπιεση


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιούν 2010, 15:31:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άρα είχε ξεσφύξει η χρυσαφένια βιδωτή τάπα?


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιούν 2010, 18:10:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι, εκτος αν εννοεις αυτη τη μεγαλη που κραταει το φυσιγγι στο γονατο. το μποσικο ηταν στο φυσιγγι παντως δηλ μπακαλιστικα να το πω επειδη μπερδεψαμε βιδες κλπ ειχε μποσικα το κατω μερος( το κιτρινο) με το πανω (το νικελ)


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Οκτ 2010, 13:40:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον εχουμε και λεμε...εχουμε 2 309 το ενα 14αρι το αλλο 16αρι φορανε ιδια ιμιαξονια το 14αρι ανακατασκευης και το 16αρι το εχω χρονια...στο 14αρι ακουγεται θορυβος απο ιμιαξονιο ακομα και στην ευθεια και γαμιεται το συμπαν οταν στριβω αριστερα...στο 16αρι παλι το αντιθετο χτυπαει μονο στις δεξιες...εκανα τραμπα σημερα τα δεξια ιμιαξονια απο το ενα στο αλλο...ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ το 14αρι δεν χτυπαει καθολου με καμια παναγια ομως:lol: και το 16αρι εμεινε ιδιο Laughing δε γινονται αυτα ρεεεεεεεεεεεε Laughing Laughing


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Οκτ 2010, 23:31:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pugobios έγραψε:
λοιπον εχουμε και λεμε...εχουμε 2 309 το ενα 14αρι το αλλο 16αρι φορανε ιδια ιμιαξονια το 14αρι ανακατασκευης και το 16αρι το εχω χρονια...στο 14αρι ακουγεται θορυβος απο ιμιαξονιο ακομα και στην ευθεια και γαμιεται το συμπαν οταν στριβω αριστερα...στο 16αρι παλι το αντιθετο χτυπαει μονο στις δεξιες...εκανα τραμπα σημερα τα δεξια ιμιαξονια απο το ενα στο αλλο...ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ το 14αρι δεν χτυπαει καθολου με καμια παναγια ομως:lol: και το 16αρι εμεινε ιδιο Laughing δε γινονται αυτα ρεεεεεεεεεεεε Laughing Laughing


το 16 ειναι χαμηλωμενο; και το 14αρι οχι εε!! το ενα ειναι κιολλας πιο πολυ αρπαγμενο γι'αυτο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Οκτ 2010, 23:46:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ιδιο σεταπ και τα δυο 4ποντα h&r kai bilstein Ν


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 106xs (Σωτηρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 s1 BlueBullet

Ένταξη: 18 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Somewhere In Time

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Οκτ 2010, 09:33:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλεγχο για τζόγο στα ημιαξόνια έκανες? Scratch
Ίσως έτσι να έβλεπες σε ποιό υπάρχει περισσότερο πρόβλημα...




Τέλος Εποχής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούλ 2011, 13:37:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ακούω ιδέες γιατι οι μαστορες θα με τρελάνουν...

Ακούω και νιώθω εναν θόρυβο, γκλουκ γκλουκ, μόνο στις χαμηλές ταχύτητες εως 20-30kph. Υστερα μπορεί να συνεχίζει να κάνει αλλά σίγουρα δεν το ακουω και δεν μπορώ να πω με σιγουρια οτι το νιωθω.

Ο ηχος μάλλον ειναι περιοδικός, τρεμουλο στο τιμόνι δεν εχω οπως πχ αν δεν ειχα σωστη ζυγοσταθμιση, μια μικρή ασάφεια ομως την εχει, ειδικά οταν στριβω σε στενα με λακκούβες.

Υπάρχει κραδασμός ομως στο πάτωμα, εγώ το νιώθω στα πετάλια και ο συνοδηγός στο πάτωμα. Δεν ειναι παντα ιδιος, μερικές φορές ερχεται απο αριστερα και μερικές απο δεξια. Τελος να πω οτι το νιωθω πιο πολυ οταν στριβω αριστερα.

Στο δικολωνο, με τους τροχους ελευθερους να γυρνάνε σε πληρη εκταση δεν ακουγεται ο ηχος.

Εχουν τσεκαριστεί ολες οι βίδες των αρθρωσεων και ειναι ΟΚ. Οπτικά και τα σινεμπλοκ ειναι ΟΚ. Προσωπικά στην αρχή πιστευα οτι ειναι το μπρατσάκι της ζανφόρ, 2 μαστορια μου παν οχι.

Ο ενας μου λεει για μπιλιοφόρο, που εχω επιφυλαξεις γιατι δεν το κανει παντα αλλά ισως γιατι δεν ειναι σε προχωρημενο σταδιο και ο αλλος κοβει το τσουτσουνι του οτι ειναι η κρεμαγιερα. Η κρεμαγιερα εχει ενα πολύ μικρο τζόγο που δεν το λες προβλημα και οταν ειναι σταματημένο το αυτοκινητο δεν θα λεγα οτι κοπανάει.

Question


edit: Κατι που ισως βοηθήσει, στα μεγαρα πριν κανα μηνα στο Κ5 το αυτοκινητο σηκωθηκε καποιες φορες εκ των οποίων μια φορα σηκώθηκε πολυ και ταξιδιψε με τις 2 ροδες και λογω ελευθερου διαφορικου ο εσωτερικός γυρναγε τερμα με το στροφομετρο στον κοφτη. Οταν προσγειωθηκε εκανε ενα καλό γντουπ αλλά χωρις προβλημα. Ανησυχησα οτι ισως ειχα κοψει την βαση του εγκεφάλου. Για το λογω αυτο τσεκαριστηκαν ολες οι βάσεις, κοντρα εχω powerflex και τις αλλες 2 εχω φτιαχτές ενισχυμένες. Η νεκροψία τις εδειξε ολες ΟΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Ιούλ 2011, 19:13:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σε τρελάνω με αυτό που θα σου πω αλλά υπάρχει και αυτό το σενάριο. Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο, ότι από σκληρές βάσεις ξεσφίγγουν οι 2 βίδες Νο 10 που στερεώνουν το πετάλι του γκαζιού στην βάση του. Σκύψε κάτω από την κολώνα του τιμονιού και έλεγξέ τες. Θα σου πρότεινα να βγάλεις τις εργοστασιακές και να βάλεις από μία ροδέλα στην κάθε μία με αυτασφάλιστω παξιμάδι.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bab2112 (Μπαμπης)
Μέλος
Μέλος


πολλα ποδηλατα

Ένταξη: 27 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: shovelville

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2011, 19:02:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο μπετο βασεις εννοεις; Laughing


βρουμ βρουμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 01:22:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage έγραψε:
Θα σε τρελάνω με αυτό που θα σου πω αλλά υπάρχει και αυτό το σενάριο. Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο, ότι από σκληρές βάσεις ξεσφίγγουν οι 2 βίδες Νο 10 που στερεώνουν το πετάλι του γκαζιού στην βάση του. Σκύψε κάτω από την κολώνα του τιμονιού και έλεγξέ τες. Θα σου πρότεινα να βγάλεις τις εργοστασιακές και να βάλεις από μία ροδέλα στην κάθε μία με αυτασφάλιστω παξιμάδι.


Γιώργο δεν ειναι αυτό, κατα 80% ειναι τα ρουλεμάν του του αριστερου τοπ μάουντ. Το τσιμουχάκι δεν εχει σκιστεί, αλλα και σταματημενο πλεον το αυτοκινητο φέρνει κραδασμό, θόρυβο κι αν πιασει το σινεμπλοκ ή απο μέσα το πιατέλο νιώθεις εντονοτερα τον κραδασμό. Εκτός αν ειναι ειναι κατι με το αμορτισερ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 17:53:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
iceage έγραψε:
Θα σε τρελάνω με αυτό που θα σου πω αλλά υπάρχει και αυτό το σενάριο. Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο, ότι από σκληρές βάσεις ξεσφίγγουν οι 2 βίδες Νο 10 που στερεώνουν το πετάλι του γκαζιού στην βάση του. Σκύψε κάτω από την κολώνα του τιμονιού και έλεγξέ τες. Θα σου πρότεινα να βγάλεις τις εργοστασιακές και να βάλεις από μία ροδέλα στην κάθε μία με αυτασφάλιστω παξιμάδι.


Γιώργο δεν ειναι αυτό, κατα 80% ειναι τα ρουλεμάν του του αριστερου τοπ μάουντ. Το τσιμουχάκι δεν εχει σκιστεί, αλλα και σταματημενο πλεον το αυτοκινητο φέρνει κραδασμό, θόρυβο κι αν πιασει το σινεμπλοκ ή απο μέσα το πιατέλο νιώθεις εντονοτερα τον κραδασμό. Εκτός αν ειναι ειναι κατι με το αμορτισερ...

Τσέκαρε μία αν μπορείς τα παξιμάδια των αμορτισέρ(αυτά που το σφύγκουν πάνω στο γόνατο) μήπως πήραν τίποτα ανάποδες στροφές. Μου το έκανε εμένα μια φορά με τα Osrav.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 18:11:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
iceage έγραψε:
Θα σε τρελάνω με αυτό που θα σου πω αλλά υπάρχει και αυτό το σενάριο. Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο, ότι από σκληρές βάσεις ξεσφίγγουν οι 2 βίδες Νο 10 που στερεώνουν το πετάλι του γκαζιού στην βάση του. Σκύψε κάτω από την κολώνα του τιμονιού και έλεγξέ τες. Θα σου πρότεινα να βγάλεις τις εργοστασιακές και να βάλεις από μία ροδέλα στην κάθε μία με αυτασφάλιστω παξιμάδι.


Γιώργο δεν ειναι αυτό, κατα 80% ειναι τα ρουλεμάν του του αριστερου τοπ μάουντ. Το τσιμουχάκι δεν εχει σκιστεί, αλλα και σταματημενο πλεον το αυτοκινητο φέρνει κραδασμό, θόρυβο κι αν πιασει το σινεμπλοκ ή απο μέσα το πιατέλο νιώθεις εντονοτερα τον κραδασμό. Εκτός αν ειναι ειναι κατι με το αμορτισερ...

Τσέκαρε μία αν μπορείς τα παξιμάδια των αμορτισέρ(αυτά που το σφύγκουν πάνω στο γόνατο) μήπως πήραν τίποτα ανάποδες στροφές. Μου το έκανε εμένα μια φορά με τα Osrav.


δεν καταλαβα ποια λες για να μαι ειλικρινής... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 18:22:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
iceage έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
iceage έγραψε:
Θα σε τρελάνω με αυτό που θα σου πω αλλά υπάρχει και αυτό το σενάριο. Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο, ότι από σκληρές βάσεις ξεσφίγγουν οι 2 βίδες Νο 10 που στερεώνουν το πετάλι του γκαζιού στην βάση του. Σκύψε κάτω από την κολώνα του τιμονιού και έλεγξέ τες. Θα σου πρότεινα να βγάλεις τις εργοστασιακές και να βάλεις από μία ροδέλα στην κάθε μία με αυτασφάλιστω παξιμάδι.


Γιώργο δεν ειναι αυτό, κατα 80% ειναι τα ρουλεμάν του του αριστερου τοπ μάουντ. Το τσιμουχάκι δεν εχει σκιστεί, αλλα και σταματημενο πλεον το αυτοκινητο φέρνει κραδασμό, θόρυβο κι αν πιασει το σινεμπλοκ ή απο μέσα το πιατέλο νιώθεις εντονοτερα τον κραδασμό. Εκτός αν ειναι ειναι κατι με το αμορτισερ...

Τσέκαρε μία αν μπορείς τα παξιμάδια των αμορτισέρ(αυτά που το σφύγκουν πάνω στο γόνατο) μήπως πήραν τίποτα ανάποδες στροφές. Μου το έκανε εμένα μια φορά με τα Osrav.


δεν καταλαβα ποια λες για να μαι ειλικρινής... Sad


Αυτά τα παξιμάδια που είναι περασμένα στο μπροστινά αμορτισέρ



3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 18:28:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://xs.to/photo/58412

Τωρα καταλαβα ποια λες, εννοεις να ξεσφιξαν δλδ ή κατι αλλο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 18:30:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
http://xs.to/photo/58412

Τωρα καταλαβα ποια λες, εννοεις να ξεσφιξαν δλδ ή κατι αλλο?

Ναι αυτά. Μπορεί να ξέσφυξαν και να τρέμει το αμορτισέρ μέσα στο γόνατο.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2011, 18:33:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ και πάλι, φαντάζει πολύ λογικό απο την συμπεριφορά του αυτοκινητου αυτο που λες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1711s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on