PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Μακρύτερο γρανάζι 5ης / 44 και 47
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Οκτ 2012, 07:23:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JarmenNick έγραψε:
Εχω μια απορία ρε παιδια.Εβλεπα τα διαγραμματα και συγκρινοντας με το δικο μου 207 δε ταιραζουν με κανενα. Ουτε με το νορμαλ.Δηλαδή...125km/h @3500 και 130km/h @3650 περιπου. Επειδη το έχω παρει μετ/νο ή ο προηγουμενος ιδιοκτητης μπορει να έχει βάλει τίποτα custom γραναζι ή τα διαγραμματα δείχνουν πραγματικες ταχυτητες και οχι τις κοντερισιες. Γιατι 120@3500 δε βγάζει με τίποτα.Αλήθεια τωρα μεταξυ 44 και 47 ποιο θεωρείτε πιο καλο, απο την αποψη συνδυασμο καταναλωσης και επιδοσεων 5ης(οχι τελικες).Μιλαμε για νορμαλ 207gt που νορμαλ θα μείνει μάλλον.Γιατι απο οτι διαβασα και καταλαβα σε περιπτωση ΦΠΕ μάλλον αξιζει το 47αρι.Κλείνω περισσοτερο στο 44αρι φοβούμενος οτι με το 47αρι θα ψιλοκρεμασει. Βεβαια οτι γράφω τα γράφω με καθε επιφυλαξη μιας και το συγκεκριμενο αυτοκινητο το εχω μολις 1εβδομαδα και δε γνωριζω πολλα για αυτο.


Για GT/Rallye το 44άρι.
Για RC το 47άρι λόγω διαφορετικού Κ/Π.
Σε νορμάλ 150άρι το 44άρι θα σου ρίξει μεν την κατανάλωση σε ανοιχτό δρόμο αλλά σε στριφτερό θα κρεμάει. Οπότε θα είσαι συχνά με 4η αντί για 5η και θα ανεβάζεις κατανάλωση.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JarmenNick 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 09 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Οκτ 2012, 07:45:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:

Για GT/Rallye το 44άρι.
Για RC το 47άρι λόγω διαφορετικού Κ/Π.
Σε νορμάλ 150άρι το 44άρι θα σου ρίξει μεν την κατανάλωση σε ανοιχτό δρόμο αλλά σε στριφτερό θα κρεμάει. Οπότε θα είσαι συχνά με 4η αντί για 5η και θα ανεβάζεις κατανάλωση.


Καλημερες!σε ευχαριστω για την απαντηση.Θα κινηθω προς το 44αρι και αμεσα μάλλον.Εκτος απο το καθημερινο πηγαινε ελα ελευσινα-παπαγος κατα τα αλλα δε με πειραζει τοσο η κατανάλωση.Τουρμπάτο 1,6 είναι. Κατι θα κάψει μωρε.Μη τα θέλουμε και όλα... Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Οκτ 2012, 07:49:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JarmenNick έγραψε:
Καλημερες!σε ευχαριστω για την απαντηση.Θα κινηθω προς το 44αρι και αμεσα μάλλον.Εκτος απο το καθημερινο πηγαινε ελα ελευσινα-παπαγος κατα τα αλλα δε με πειραζει τοσο η κατανάλωση.Τουρμπάτο 1,6 είναι. Κατι θα κάψει μωρε.Μη τα θέλουμε και όλα... Very happy Very happy


Δεν έχεις γλυκαθεί με 5άρια και 6άρια μέσης κατανάλωσης, γι'αυτό το λες! Laughing


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
actinf 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 11 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 69

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιαν 2013, 22:00:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν 3-4 μήνες που σκεφτόμουν να βάλω μακρύτερο γρανάζι στο 207 rallye, πήρα τηλέφωνο σε 2 αντιπροσωπείες και μου είπαν και οι 2 ότι οι τιμές έχουν αλλάξει και πλεόν το κόστος για το γρανάζι είναι πάνω από 200 ευρώ. Αν θυμάμαι καλά ήταν περίπου 250 ευρώ(μόνο το ανταλλακτικό)...
Προφανώς μόλις μυρίστηκε η Peugeot ότι έχουν ζήτηση, είπε να μας τα αρπάξει και από εκέι... well done
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallakias22 (Κωστας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 26 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Μάρ 2013, 17:50:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα ρε παιδια το κοστος του γραναζιου πιο ειναι; Απο που μπορουμε να το Προμηθευτούμε εκτός από την peugeot;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2013, 20:36:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανω ανταλλαγή το μεσαίο βήμα (οχι το πολυ μακρύ) με το normal. Ευχαριστώ


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2013, 21:49:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω εγώ μαμά..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Ιούν 2013, 22:20:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όσοι πιστοι προσελθετε. όποιος θέλει ανταλλαγη με την μεσαια κλιμακωση μου ενημερωνει...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιούν 2013, 00:18:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με το μακρύ που έχω εγώ τι χρειάζεται να γίνει για να λειτουργη΄σει το cruise με 5η?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιούν 2013, 00:22:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
με το μακρύ που έχω εγώ τι χρειάζεται να γίνει για να λειτουργη΄σει το cruise με 5η?


Toν salex Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιούν 2013, 09:06:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tα ακούς Στέλιοοοο? έχεις δουλειά Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Αύγ 2014, 17:05:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρει κανείς κωδικό για το γρανάζι 44x35 γιατί στο site των Etuners δεν το γράφει πια. Thanks


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2016, 10:11:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω τους κωδικούς για τα 2 γρανάζια που βγάζει η peugeot και πόσο πάνε περίπου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Ιούλ 2016, 12:13:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρει κανείς?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Σελίδα 11 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0961s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on