PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Μακρύτερο γρανάζι 5ης / 44 και 47
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Αύγ 2010, 20:04:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παίδες βοήθεια,
Αλλάζοντας σήμερα ψηλά όλες τις ταχυτητες πράγμα που με το rc δεν πολυσυνηθίζω, διαπίστωσα τρελό γρατζούνισμα στην αλλαγή από δευτέρα σε τρίτη και πάντα όταν ήμουνα πάνω από τις 4000 κάτι στροφές...

Στα χαμηλά αλλάζει βούτηρο,

απ ότι μπορώ να καταλάβω μάλλον είναι συχρονιζέ τρίτης σωστά? Rolling eyes

Το θέμα είναι υπάρχει περίπτωση η αλλαγή γραναζιού να επηρέασε, και εξηγώ εννοώ να έγινε καμία μαλ***α και να επηρεάστηκε το σασμαν και πιο συγκεκριμένα η τρίτη???? Evil

sos


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Αύγ 2010, 20:12:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι,αλλαζει εξωτερικα οποτε δεν εχει καμια σχεση με το υπολοιπο τμημα της "κουβαριστρας". Confused
Αν εβγαινε ρουλεμαν για να μπει,θα το συζητουσαμε,αλλα δεν συμβαινει κατι τετοιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Αύγ 2010, 20:47:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
ψηλα παει καλυτερα το 47...η μαμα 5η σκαει γρηγορα αλλωστε 4η εχουμε 190...οποτε ανοιγουμε μεχρι 175-180 4η...δεν νομιζω 5η μαμα με 180 να ανοιξει καλυτερα....τωρα αμα θες να κανεις ανοιγμα απο 120-130-140 ε οκ...εχεις 4η


ααααα,καλα,δε διαβασες τιποτα μου φιανεται εσυ.ρε καντε οτι θελετε αφου ουτε οι αποδειξεις σας πειθουν,κ οταν τον τρωτε,να νομιζετε οτι ειναι απο βενζινη νερωμενη,η ξεφουσκωτα λαστιχα,η επειδη ειχατε φαει πιο πολυ κ εισασταν πιο βαριοι Laughing
στο μονο που ειναι πιο καλο ειναι στις τελικες,κ αυτες αντε να μαζεψεις το αλλο αμαξι οταν θα σου εχει φυγει 1 κμ.αν θελετε για οικονομια καυσιμου ειναι οτι πρεπει,αλλα για κοντρα...αντε να αποδειξετε οτι δεν ειναι ελεφαντας Laughing Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Αύγ 2010, 21:11:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexis22 έγραψε:
Mε 47 επιταχυνση απο χαμηλα σε ευθεια....(χωρις προγραμμα)
με προγραμμα πλεον δεν υπαρχει καμμια σχεση ανοιγει πολυ γρηγορα και χωρις να κρεμαει στην αλλαγη.

Θανατος αργος και βασανιστικος Shocked Το 206 της μανας μου φορτωνει πιο γρηγορα Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Alexis22 (Aλεξανδρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 251
Τόπος: Σερρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Αύγ 2010, 22:54:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manosm3 έγραψε:
Alexis22 έγραψε:
Mε 47 επιταχυνση απο χαμηλα σε ευθεια....(χωρις προγραμμα)
με προγραμμα πλεον δεν υπαρχει καμμια σχεση ανοιγει πολυ γρηγορα και χωρις να κρεμαει στην αλλαγη.

Θανατος αργος και βασανιστικος Shocked Το 206 της μανας μου φορτωνει πιο γρηγορα Laughing
Τωρα ομως με το προγραμμα καμμια σχεση,μαζευει χλμ πολυ γρηγορα... Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Αύγ 2010, 23:32:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
android έγραψε:
ψηλα παει καλυτερα το 47...η μαμα 5η σκαει γρηγορα αλλωστε 4η εχουμε 190...οποτε ανοιγουμε μεχρι 175-180 4η...δεν νομιζω 5η μαμα με 180 να ανοιξει καλυτερα....τωρα αμα θες να κανεις ανοιγμα απο 120-130-140 ε οκ...εχεις 4η


ααααα,καλα,δε διαβασες τιποτα μου φιανεται εσυ.ρε καντε οτι θελετε αφου ουτε οι αποδειξεις σας πειθουν,κ οταν τον τρωτε,να νομιζετε οτι ειναι απο βενζινη νερωμενη,η ξεφουσκωτα λαστιχα,η επειδη ειχατε φαει πιο πολυ κ εισασταν πιο βαριοι Laughing
στο μονο που ειναι πιο καλο ειναι στις τελικες,κ αυτες αντε να μαζεψεις το αλλο αμαξι οταν θα σου εχει φυγει 1 κμ.αν θελετε για οικονομια καυσιμου ειναι οτι πρεπει,αλλα για κοντρα...αντε να αποδειξετε οτι δεν ειναι ελεφαντας Laughing Laughing

Εσυ δεν ξερεις... Laughing
Για αυτους ισχυουν αλλοι κανονες της φυσικης. Dizzy2
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Αύγ 2010, 00:21:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα θα πετάξω και εγω τι βλακεια μου :D Razz .

Έχω ενα 207 Rallye Χωρίς πρόγραμμα, αν πάω και βάλω το 44αρη + πρόγραμμα το ECO η Πέμπτη μου θα ανοίγει όπως πριν ? Μαζί γιατι αλιος θα ξενερωσω πιστευω Razz

Με άλλα λογία τα 20-30 άλογα καλύπτουν τι διάφορα της μακρύτερης πέμπτης ?
Επίσης λογικά ο συνδυασμός που ανάφερα στα 140-150 km θα καίει ελαφρός λιγότερο ή οχι

Όποιος γνωρίζει – το έχει κάνει ας απαντήσει καθώς διαβάζοντας μπερδεύτηκα .

Ευχαριστώ


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Αύγ 2010, 06:42:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
ψηλα παει καλυτερα το 47...η μαμα 5η σκαει γρηγορα αλλωστε 4η εχουμε 190...οποτε ανοιγουμε μεχρι 175-180 4η...δεν νομιζω 5η μαμα με 180 να ανοιξει καλυτερα....τωρα αμα θες να κανεις ανοιγμα απο 120-130-140 ε οκ...εχεις 4η


με 4η έχει τελειώσει και η κόντρα (όποιοι κάνουν) εκτός αν κάνουμε ταξίδι.

στα πολλά χιλιόμετρα η μαμα 5η θα έχει "τελειώσει" την τουρμπίνα του rc ενώ η μακρύτερη 5η θα συνεχίζει. Αν και δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να κουμπώνεις 5η σε κόντρα. Το μεγαλύτερο συν είναι ότι πλέον δεν θα έχεις 130 στις 3900....
Πάντως και εγώ πιστεύω ότι στα χιλιόμετρα 100 έως 140, θα έχεις σοβαρό μειονέκτημα με την μακρια 5η, και ίσως θα πρέπει να ξεχάσεις την 5η σε στενούς δρόμους, όπου τα χιλιόμετρα δεν πάνε πάνω από 120χλμ (ρυθμούς γρήγορης βόλτας). θα δουλεύουμε την 4η πιο πολύ. Αναρωτιέμαι εκεί που θα πάει η κατανάλωση...


Βέβαια αν θες να τα έχεις όλα σε "ίσες ποσότητες" βάζεις το 6άρι του προφήτη. Είναι πιστεύω η πιο σωστή λύση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Αύγ 2010, 11:52:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:

Πάντως και εγώ πιστεύω ότι στα χιλιόμετρα 100 έως 140, θα έχεις σοβαρό μειονέκτημα με την μακρια 5η, και ίσως θα πρέπει να ξεχάσεις την 5η σε στενούς δρόμους, όπου τα χιλιόμετρα δεν πάνε πάνω από 120χλμ (ρυθμούς γρήγορης βόλτας). θα δουλεύουμε την 4η πιο πολύ. Αναρωτιέμαι εκεί που θα πάει η κατανάλωση...


Κώστα δεν ξέρω αν το χεις φορέσει το γρανάζι, αλλά τις λίγες μέρες που το φοράω βάζω κανονικά και 5η όπως έβαζα σε πιο μικρούς δρόμους σαν αυτούς που περιγράφεις, χωρίς κανένα πρόβλημα,

Ακόμα και με 2000 και κατι ψηλά να πατάς το γκάζι απαλά για να τσουλάει το αμάξι με 5η πάει μια χαρά και είναι και αθορυβο εντελώς, δεν πιστεύω πέρα των δοκιμών κάποιος να το συνηθίζει να βάζει 5η και να τσαρουχώνει το γκάζι από τις 2000.
Τώρα σε προοδευτικούς πολιτισμένους ρυθμούς κύλισης μια χαρά κουμπώνεις 5η και πας,
Βέβαια το χω δουλέψει με 2 άτομα + a/c δεν ξέρω κατα πόσο θα ανταποκρίνεται με 4 άτομα και a/c αλλά αντε το πολύ να θελει λίγες στροφές παραπάνω,


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Αύγ 2010, 12:27:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206Mike έγραψε:
SAKIS-LEMANS έγραψε:

Πάντως και εγώ πιστεύω ότι στα χιλιόμετρα 100 έως 140, θα έχεις σοβαρό μειονέκτημα με την μακρια 5η, και ίσως θα πρέπει να ξεχάσεις την 5η σε στενούς δρόμους, όπου τα χιλιόμετρα δεν πάνε πάνω από 120χλμ (ρυθμούς γρήγορης βόλτας). θα δουλεύουμε την 4η πιο πολύ. Αναρωτιέμαι εκεί που θα πάει η κατανάλωση...


Κώστα δεν ξέρω αν το χεις φορέσει το γρανάζι, αλλά τις λίγες μέρες που το φοράω βάζω κανονικά και 5η όπως έβαζα σε πιο μικρούς δρόμους σαν αυτούς που περιγράφεις, χωρίς κανένα πρόβλημα,

Ακόμα και με 2000 και κατι ψηλά να πατάς το γκάζι απαλά για να τσουλάει το αμάξι με 5η πάει μια χαρά και είναι και αθορυβο εντελώς, δεν πιστεύω πέρα των δοκιμών κάποιος να το συνηθίζει να βάζει 5η και να τσαρουχώνει το γκάζι από τις 2000.
Τώρα σε προοδευτικούς πολιτισμένους ρυθμούς κύλισης μια χαρά κουμπώνεις 5η και πας,
Βέβαια το χω δουλέψει με 2 άτομα + a/c δεν ξέρω κατα πόσο θα ανταποκρίνεται με 4 άτομα και a/c αλλά αντε το πολύ να θελει λίγες στροφές παραπάνω,
Όχι δεν το έχω βάλει, αλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όσο αφορά τους ρυθμούς που αναφέρεις. Σίγουρα ποτέ δεν τουρμπίζεις (τουλάχιστον τέρμα) από τις 2000 στροφές.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Αύγ 2010, 18:16:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
android έγραψε:
ψηλα παει καλυτερα το 47...η μαμα 5η σκαει γρηγορα αλλωστε 4η εχουμε 190...οποτε ανοιγουμε μεχρι 175-180 4η...δεν νομιζω 5η μαμα με 180 να ανοιξει καλυτερα....τωρα αμα θες να κανεις ανοιγμα απο 120-130-140 ε οκ...εχεις 4η


με 4η έχει τελειώσει και η κόντρα (όποιοι κάνουν) εκτός αν κάνουμε ταξίδι.

στα πολλά χιλιόμετρα η μαμα 5η θα έχει "τελειώσει" την τουρμπίνα του rc ενώ η μακρύτερη 5η θα συνεχίζει. Αν και δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να κουμπώνεις 5η σε κόντρα. Το μεγαλύτερο συν είναι ότι πλέον δεν θα έχεις 130 στις 3900....
Πάντως και εγώ πιστεύω ότι στα χιλιόμετρα 100 έως 140, θα έχεις σοβαρό μειονέκτημα με την μακρια 5η, και ίσως θα πρέπει να ξεχάσεις την 5η σε στενούς δρόμους, όπου τα χιλιόμετρα δεν πάνε πάνω από 120χλμ (ρυθμούς γρήγορης βόλτας). θα δουλεύουμε την 4η πιο πολύ. Αναρωτιέμαι εκεί που θα πάει η κατανάλωση...


Βέβαια αν θες να τα έχεις όλα σε "ίσες ποσότητες" βάζεις το 6άρι του προφήτη. Είναι πιστεύω η πιο σωστή λύση.


150αρη με προγραμμα κ 5η με 47αρη στα 110-140 πρεπει να ναι οριακα μπρωστα απο κανονικο 150αρη με μαμα 5η ισως και μαζι...
5η μπορεις να βαλεις κα απο τα 80 απλα να πηγαινεις...απο τα 110 κ μετα μπορεις να πεις οτι πατας τερμα σε 150αρη με προγραμμα ετσι...σε μαμα 150αρη δεν θελω καν να ξερω τι γινετε Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Αύγ 2010, 01:26:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ(RC) με 47άρι γρανάζι+πρόγραμμα κ ο φίλος μου με μαμά RC/μαμά γρανάζι.
ανοίξαμε με κουμπωμένες 5ες από τα 90!
με το που πάτησα το γκάζι κατευθείαν άρχισε να ανοίγει η απόσταση κ όπως μου είπε κ ο φίλος μου μέχρι κ τα 190 που αφήσαμε γκάζι ακόμα τον άνοιγα.

οπότε πιστεύω το ίδιο θα γίνεται μεταξύ gt με πρόγραμμα+47άρι vs gt μαμά.


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Αύγ 2010, 10:12:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
εγώ(RC) με 47άρι γρανάζι+πρόγραμμα κ ο φίλος μου με μαμά RC/μαμά γρανάζι.
ανοίξαμε με κουμπωμένες 5ες από τα 90!
με το που πάτησα το γκάζι κατευθείαν άρχισε να ανοίγει η απόσταση κ όπως μου είπε κ ο φίλος μου μέχρι κ τα 190 που αφήσαμε γκάζι ακόμα τον άνοιγα.

οπότε πιστεύω το ίδιο θα γίνεται μεταξύ gt με πρόγραμμα+47άρι vs gt μαμά.

το θέμα είναι πόσο σου πετάγεται rc 42άρι με πρόγραμμα και παρόμια ιποδύναμη με εσένα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ilias207Rallye (Ilias)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


2009 Peugeot 207 Le mans

Ένταξη: 03 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 397
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Αύγ 2010, 10:51:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
giannis27 έγραψε:
εγώ(RC) με 47άρι γρανάζι+πρόγραμμα κ ο φίλος μου με μαμά RC/μαμά γρανάζι.
ανοίξαμε με κουμπωμένες 5ες από τα 90!
με το που πάτησα το γκάζι κατευθείαν άρχισε να ανοίγει η απόσταση κ όπως μου είπε κ ο φίλος μου μέχρι κ τα 190 που αφήσαμε γκάζι ακόμα τον άνοιγα.

οπότε πιστεύω το ίδιο θα γίνεται μεταξύ gt με πρόγραμμα+47άρι vs gt μαμά.

το θέμα είναι πόσο σου πετάγεται rc 42άρι με πρόγραμμα και παρόμια ιποδύναμη με εσένα.


Οντως ναι αυτο θα ηταν πιο σωστο. Δυο ιδια rc, το ενα με 42αρι το αλλο με 47αρι. Εκει θα φανει πραγματικα τι γινεται..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Αύγ 2010, 18:23:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
giannis27 έγραψε:
εγώ(RC) με 47άρι γρανάζι+πρόγραμμα κ ο φίλος μου με μαμά RC/μαμά γρανάζι.
ανοίξαμε με κουμπωμένες 5ες από τα 90!
με το που πάτησα το γκάζι κατευθείαν άρχισε να ανοίγει η απόσταση κ όπως μου είπε κ ο φίλος μου μέχρι κ τα 190 που αφήσαμε γκάζι ακόμα τον άνοιγα.

οπότε πιστεύω το ίδιο θα γίνεται μεταξύ gt με πρόγραμμα+47άρι vs gt μαμά.

το θέμα είναι πόσο σου πετάγεται rc 42άρι με πρόγραμμα και παρόμια ιποδύναμη με εσένα.


σε αυτη την περιπτωση θα ναι πιο γρηγορο το 47αρη μονο οταν κλαση η τουρμπινα με το μαμα γραναζι...στις 6000 τελειωνει?ε στις 6000 το μαμα...το αλλο με 5500 θα παει καλυτερα...σε καθε αλλη περιπτωση πιο κατω θα ναι πισω και ειναι λογικο

θα δοκιμασω με ενα μαμα rc καποια στιγμη να δω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
POPAY (PANOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 23 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 29
Τόπος: Χαλκίδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Αύγ 2010, 18:33:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά ποιό είναι το τελικό κόστος για το 47αρι γρανάζι, μαζί με ότι χρειάζεται να γίνει στο cruise control;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manos82 (Manos)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207 Gt By E-tuners

Ένταξη: 17 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Ερυθραια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2010, 15:36:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχθες το τοποθετησα και μου κοστισε:
65Ε το γραναζι
60Ε τοποθετηση
40Ε βαλβολινες
και περιμενω τον Στελιο για το Cruize 100Ε

Πολυ καλο το 47αρι παντως 125Χλμ στις 3.000rpm...Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες


Motion & Emotion
PEUGEOT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Φεβ 2011, 17:04:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες εβαλα και γω το γραναζι!!το 47αρι σε 207 gt με προγραμμα!!το δοκιμασα και σε βολτουλα Χαλκιδα!!αρκετα πιο ησυχο αφου με 3500 περιπου εχεις 150 χλμ!!πριν στις 4000 ειχα περιπου 145..παντως απο τα 65(περιπου 1500 στροφες) και πανω φορτωνει κανονικα και σε ανηφορα!μετα τις 2000 βεβαια παει πολυ ανετα ενω μετα τα 100 χλμ κανεις ανετα και γρηγορη προσπεραση χωρις κατεβασμα!θεωρω οτι ειναι αρκετα πιο γρηγορο απο μαμα 150αρη με μαμα γραναζι!
το μονο που παρατηρησα ειναι οτι κοντα στις 2000 στροφες αν αφησω γκαζι νιωθω λες και κοπαναει λιγο το μοτερ,λες και εχουν μαλακωσει οι βασεις,κατι που δεν εκανε πριν την αλλαγη του γραναζιου.επισης δεν το κανει σε καμια αλλη ταχυτητα.επισης δεν το κανει κατω απο τις 1800 και πανω απο τις 2300...
καποιοι ειπατε οτι μετα απο λιγες μερες στρωνει η να ανησυχω;;
επισης η δουλεια που εγινε ηταν πολυ προσεκτικη!!το ζαλισα λιγο το παληκαρι η αληθεια ειναι αλλα προσεξε πολυ τα ευαισθητα σημεια και πηρε μολις 40 ευρω,ενω μου αλλαξε και τις βαλβολινες(εβαλα τις nfp)
αυτα................


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΣΑΜ (Samer)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Φεβ 2011, 21:56:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manaros έγραψε:

το μονο που παρατηρησα ειναι οτι κοντα στις 2000 στροφες αν αφησω γκαζι νιωθω λες και κοπαναει λιγο το μοτερ,λες και εχουν μαλακωσει οι βασεις,κατι που δεν εκανε πριν την αλλαγη του γραναζιου.επισης δεν το κανει σε καμια αλλη ταχυτητα.επισης δεν το κανει κατω απο τις 1800 και πανω απο τις 2300...
καποιοι ειπατε οτι μετα απο λιγες μερες στρωνει η να ανησυχω;;
.


Και το δικο μου GT με προγραμμα, μεχρι τα 150χλμ περιπου κοπαναει οταν αφηνεις το γκαζι, το εχω τωρα και 3 εβδομαδες και ακομα τα ιδια. Δε νομιζω οτι θα στρωσει αυτο. Αλλα το δικο μου το κανει σε ολα τα χλμ απο 1800 στροφες μεχρι τα φτασω τα 150χλμ και απο κει και περα σταματαει.


"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Φεβ 2011, 00:12:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.....αρα σε εσενα δεν εχει στρωσει,ε;προβληματιζομαι και αναρωτιεμαι αν κατι δεν παει καλα με το γραναζι...νομιζω αν υπηρχε καποια ασυμβατοτητα θα ειχαμε καποιον ηχο,καποια δυσλειτουργια...τι στο καλο μπορει να ειναι αυτο;;και εσενα σε κραταει και σε παραπανω χιλιομετρα....


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 9 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3627s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on