PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Μακρύτερο γρανάζι 5ης / 44 και 47
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2010, 07:01:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lefter1s RC έγραψε:
Επειτα και απο το καθιερωμενο αθηνα - πατρα ηρθε η ωρα να γραψω λιγα λογια για τις εντυπωσεις που μου αφησε το μακρυτερο γραναζι 5ης (47αρι):

Το αμαξι γινεται αρκετα πιο ξεκουραστο στη χρηση, χωρις να χανει πολυ σε 'φορτωμα'. Δηλαδη δεν εχεις κανενα προβλημα να πατησεις γκαζι με οσες στροφες και αν εισαι για να επυταχυνεις. Ενταξει αμα εισαι κατω απο 2k rpm φανταζομαι ουτος η αλλος θα κατεβαζες ταχυτητα για να επιταχυνεις..
Γενικοτερα πιστευω οτι δενει αρκετα με το ολο συνολο χωρις να φαινεται να υπαρχει καποιο ψεγαδι στην ολη συμπεριφορα του αυτοκινητου.

Στα μπονους οι καταναλωσεις, ενδεικτικα σημερα ειδα (με cruise control εννοειτα) :
100km/h --> 2500rpm --> 5,2l/100km
130km/h --> 3250rpm --> 6,5l/100km
150km/h --> 3800rpm --> 9,5l/100km



εκεί με τις 2500 στροφές που είσαι αν κατεβάσεις σε 4η γιατί σε προσπέραση εγώ π.χ ποτέ δεν σανιδώνω την 5η από 2500 στροφές( πάντοτε από 3000 στροφές και πάνω), τι στροφές σου δείχνει η 4η?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2010, 09:12:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχω την εντύπωση πως το 47άρι τεριάζει καλύτερα στο rc λόγω κοντότερου κορωνοπηνίου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2010, 10:21:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε περίπτωση κατεβάσματος με 3000rpm φοβάμαι ότι θα κτυπάει 4-4500 . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2010, 11:24:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:
Σε περίπτωση κατεβάσματος με 3000rpm φοβάμαι ότι θα κτυπάει 4-4500 . . .
δηλαδή στο 2500 μόνο 4000? λέω περίπου τώρα

Να μας πεί λίγο ο λευτέρης τις στροφές με 47άρι 5η 2500 στροφές πόσο πάει κατέβασμα σε 4η.
Μάλλον ααφού στις 2500 έχει 100 χλμ θα δώ εγώ με 4η στα 100χλμ τι στροφές έχω.

πάντως επιμένω ότι στα rc ταιριάζει το 47άρι γρανάζι..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
manjokos (Κώστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 gt 09'

Ένταξη: 27 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2010, 15:09:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδεια ο κωδικος για το 47χ35 ειναι 2344f1 Confused


e-tuned stage 3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2010, 15:15:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει αντικατασταθεί από αυτόν που είναι ακριβός από κάτω (2o πεδίο)



Ετοιμοπαράδοτο!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manjokos (Κώστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 gt 09'

Ένταξη: 27 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2010, 15:19:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατσε γιατι με μπερδεψες..στο 2 παιδιο ειναι ο 2344F1 αρα αυτος που μου ειπαν απο την λιον.aυτο θελουμε το 2344 F2??

υ.γ μου ειπαν 116 ευρω λογικο μου ακουγεται???


e-tuned stage 3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2010, 15:24:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υ.Γ Ναι για αντιπροσωπεία μια χαρά τιμή σου είπαν . . . απλός από προμηθευτή μας το παίρνουμε φθηνότερα !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lefter1s RC 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC κάποτε

Ένταξη: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 659
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2010, 16:29:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
Να μας πεί λίγο ο λευτέρης τις στροφές με 47άρι 5η 2500 στροφές πόσο πάει κατέβασμα σε 4η.


+1000 rpm αν θυμαμαι καλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2010, 00:54:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lefter1s RC έγραψε:
SAKIS-LEMANS έγραψε:
Να μας πεί λίγο ο λευτέρης τις στροφές με 47άρι 5η 2500 στροφές πόσο πάει κατέβασμα σε 4η.


+1000 rpm αν θυμαμαι καλα.

μια χαρα φαίνεται


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Απρ 2010, 12:01:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Very happy Very happy Very happy εδώ κ 2 ώρες περίπου ο ρούσος φοράει 47χ35 Very happy Very happy Very happy

καταναλώσεις δεν μπόρεσα να δω γιατί είχε υπερβολική κίνηση ο δρόμος ,
όταν βρήκα άπλα το έκανα ένα άνοιγμα να δω πως φορτώνει το αμάξι με τα μεγαλύτερα γρανάζια ,αλλαγή 4η στις 6.000 στροφές /5η 4.400~στροφές το αμάξι μπορώ να πω ότι ίσως κ να φορτώνει καλύτερα πιο γρήγορα την πέμπτη γιατί οι στροφές πέφτουν σε πολύ ωφέλιμο εύρος εκεί που έχεις φουλ ροπή κ την έχεις διαθέσιμη για ακόμα 1.000στροφές ,τα 200 πάντως τα έπιασε πάρα πολύ γρήγορα Twisted evil
δηλαδή αν βάλω κ πρόγραμμα πως θα την ανοίγει την άτιμη την πέμπτη Twisted evil

κόστος μαζί με εργασία 130€.(70€ τα γρανάζια 60€ η τοποθέτηση στην αντιπροσωπεία)


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Απρ 2010, 18:51:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Πάντως τα καινούργια 207 θα έρχονται με 6άρι κιβώτιο.
Ο κύβος ερίφθη μερικές εβδομάδες πριν, στην Αγγλία θα κυκλοφορήσουν όπου να'ναι.

Αν τυχόν κάνει κανεις εγκατάσταση εκ των υστέρων, μπορεί να ενεργοποιηθεί το cruise control και για την καινούργια 6η του! Smile

Επειδη σκοπευω να παραγγειλω new rc ρωτησα στις lion & mini moke και μου ειπαν οτι δεν ξερουν τιποτα για κατι τετοιο, αρχιζω να πιστευω οτι δεν θα διατεθει rc με 6αρι δυστυχως.
Βρηκα και σχετικα αρθρα στο ιντερνετ, στα οποια γινεται λογος για 6αρι μονο στο χατσμπακ και το ντηζελ. http://www.inautonews.com/peugeot-207-gets-new-6-speed-gearbox-and-new-euro-5-hdi-diesel-engine


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Απρ 2010, 19:30:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερουν,απλα δεν το ανακοινωνουν μιας και υπαρχει ακομα μεγαλο αποθεμα απο "ξεχασμενα" Le Mans τα οποια δεν θα πουληθουν με τιποτα αν "σκασει" στην αγορα το νεο με το 6αρι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Απρ 2010, 19:56:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο ότι ξέρουν ξέρουν, δεν νομίζω να χει να κάνει πάντως με τα Le Mans που επί εποχής μειωμένων τελών πουλήθηκαν σαν ζεστό ψωμί και νομίζω εξαντλήθηκαν πρώτα τα άσπρα και μετά τα μαύρα, άλλωστε γύρω στα 80 ήρθαν όλα κι όλα, Ελλάδα.

Εξ' άλλου ήδη πωλείται στην Ελληνική αγορά και έχω δει και στους δρόμους το facelift 207 RC με 5αρη ακόμα, αρα καμία σχέση με Le Mans κατ εμε.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
manjokos (Κώστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 gt 09'

Ένταξη: 27 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Απρ 2010, 20:55:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδες
λοιπον εδω και μια βδομαδα φοραω το γραναζακι με τα 41 κμ/1000(που ειναι 41 και οχι 40,μικρη λεπτομερεια)τ
το αμαξι δεν κομπιαζει πουθενα και μην σας μπαινει καν η ιδιεα οτι το αμαξι δεν θα ανεβαζει.ενα θα σας πω λ αλεξανδρας στο ανεβασμα και 5η με 55 χιλιομετρα το αμαξι δεν αντιμετωπιζει κανενα απολυτως προβλημα!!!!
ανεβαινοντας τωρα λαρισα εχω να πω οτι η καταναλωση εχει πεσει σε τραγικα επιπεδα τοσο ωστε με 130 χιλιομετρα να καψω μισο ντεποζιτο που εχει διαφορα με πριν περιπου 7 με 9 λιτρα!!!!!οσο αναφορα το ανεβασμα το αμαξι πλεον κατεβαζει χαλαρα το κοντερ.το αμαξι με μια μικρη υπομονη εδειξε 5800rpm που σημαινει 237 κμ....παρε τε σειρα και εσεις τεκνα μου.
υ.γ1 οποιος φοραει προγραμμα μην κοιταζει καν προς το ενδιαμεσο γραναζι οσοι παλι δεν φορανε ή να βαλουν το ενδιαμεσο ή να πανε να βαλουν προγραμμα Cool Cool
υ.γ2 Πολλα thanks στους fynos για την προμηθεια του γραναζιου τον Μαμμο για την τοποθετηση και τους etyners για τον προγραμματισμο


e-tuned stage 3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
gr_hunter (Sotiris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 LeMans

Ένταξη: 12 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 92
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Απρ 2010, 21:25:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Ξερουν,απλα δεν το ανακοινωνουν μιας και υπαρχει ακομα μεγαλο αποθεμα απο "ξεχασμενα" Le Mans τα οποια δεν θα πουληθουν με τιποτα αν "σκασει" στην αγορα το νεο με το 6αρι.


δεν νομίζω να υπάρχουν "ξεχασμενα" LeMans γιατί όταν πήρα εγώ το δικό μου τα άσπρα είχαν τελειώσει και είχα μείνει τότε καμιά 10αρια..Επίσης το τελευταίο LeMans που πουλήθηκε είχε έρθει χωρίς bluetooth και πουλιόταν πολύ πιο φθηνά,έτσι μου είχαν πει... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lefter1s RC 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC κάποτε

Ένταξη: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 659
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Απρ 2010, 22:41:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ειδα σημερα 210km/h @ 5500rpm σχετικα ανετα. Για πιο ψηλα εκτιμω θα θελει περισσοτερη υπομονη..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manjokos (Κώστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 gt 09'

Ένταξη: 27 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Απρ 2010, 22:49:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτη ειναι η διαφορα με το μεγαλυτερο....στις 5500 που ειναι πιστευω το σημειο που μπορει το αυτοκινητο να παει ανετα εχω 225.
15 χιλιομετρα παραπανω δεν ειναι κ λιγο...


e-tuned stage 3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2010, 00:10:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με το 44....βλεπω πολυ ευκολα τα 220 χλμ...στις 6.000....αλλα απο εκει πανω...δεν........ Embarassed


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Απρ 2010, 01:20:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το νοεμβρη που εκλεισα το δικο μου rc facelift υπηρχε μια φημη οτι μπορει να ερθει με 6αρι κ γι αυτο το λογο δεν πηρα το leman.Το αμαξι ηρθε κανονικα με 5αρι κ δε νομιζω να αλλαξει αυτο γιατι αν ηταν θα το ειχαν κανει..ετσι κ αλλιως το ειχαν ετοιμο απο το 308.Κ αλλο ενα παραδειγμα...απ οσο ξερω το c4 με τον 150αρι φοραει κ αυτο 5αρι ενω το ds3 6αρι.Ποτε δε θα βαλουν στο c4 6αρι.Δε ξερω τι να πω...ειναι τρελοι αυτοι οι γαλλοι Confused Confused Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 3 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1603s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on