PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207/308 - Bάσεις Μηχανής
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Μάϊ 2010, 18:09:55    Θέμα δημοσίευσης: 207/308 - Bάσεις Μηχανής Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπήκαν οι 2 από τις 3 καινούριες βάσεις κινητήρα για το 207!
Πράγματι υπάρχουν αλλαγές και οι κωδικοί στα αντίστοιχα κομμάτια δεν άλλαξαν μόνο για λόγους ενοποίησης με κάποια άλλα μοντέλα της φίρμας μας.

Οι βάσεις που αλλάχτηκαν είναι η κόντρα (του σαμάν Νο.2) και από την πλευρά του συνοδηγού Νο.4 ενώ αναμένουμε και την βάση του οδηγού Νο.6 που θα απαιτήσει και πολύ περισσότερο ξήλωμα για να τοποθετηθεί !
Να σημειώσω ότι η καινούρια βάση του οδηγού δεν έχει έρθει ποτέ Ελλάδα απΆ όσο με ενημέρωσαν.



Στις παρακάτω φωτογραφίες θα δείτε την νέα και την παλιά δεξιά βάση του κινητήρα, ο μηχανικός μου είπε ότι η βάση που αφαίρεσε είχε στεγνώσει τελείως (έχουν κάποιο λάδι από κάτω) και τα σημάδια της καταπόνησης ήταν εμφανή.
Η βάση στο λάστιχο έχει αλλάξει από σιδερένια σε τεφλόν, ίσως για θερμοκρασίες δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο . . .



Τώρα σχετικά με την κόντρα βάση δεν έχω φωτογραφίες της καινούριας για να την συγκρίνετε, αλλά πέραν της μεγάλης διαφοράς στην αίσθηση έχει πλέον μασίφ λάστιχο χωρίς τα διαμπερή κενά που βλέπετε στην παλιά.
Αν ιδίως την γεμίσετε με κόλλα θα είναι πραγματικά πάρα πολύ καλή περνώντας κάποιους κραδασμούς . . . . εδώ να πω ότι σίγουρα δεν θα βάλω powerflex etc μιας και μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει !

Φυσικά και η κόντρα βάση είχε αρχίσει να κόβεται !

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Μάϊ 2010, 19:57:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μεγειες...
αντε καλες αλλαγες... Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2010, 21:47:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν πάω Peugeot για service (θα παω σε 10 μέρες) μπορω να ζητησω να μου της αλάξουν ή θα μου πουν οτι δεν εχουν χαλασει κτλ κτλ ?

κάπου ειχα δει ενα ποστ με βασεις 207 powerflex Κιτρινες έκαναν πουλάκια τα μάτια μου ή σβιστικε το ποστ ? με λιγο Google + μνήμη νομιζω οτι ηταν αυτή http://www.powerflex.co.uk/product-details/Rear+Lower+Engine+Mount+Insert+/1781.html

ευχαριστώ


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2010, 22:22:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρα φαινεται αυτη η Powerflex...
χτυπα την Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
manos82 (Manos)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207 Gt By E-tuners

Ένταξη: 17 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Ερυθραια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2010, 22:37:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη ποσο παει το μαλλι για τις αλλαγες που εκανες??


Motion & Emotion
PEUGEOT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2010, 23:00:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mrkaza έγραψε:
Αν πάω Peugeot για service (θα παω σε 10 μέρες) μπορω να ζητησω να μου της αλάξουν ή θα μου πουν οτι δεν εχουν χαλασει κτλ κτλ ?

κάπου ειχα δει ενα ποστ με βασεις 207 powerflex Κιτρινες έκαναν πουλάκια τα μάτια μου ή σβιστικε το ποστ ? με λιγο Google + μνήμη νομιζω οτι ηταν αυτή http://www.powerflex.co.uk/product-details/Rear+Lower+Engine+Mount+Insert+/1781.html

ευχαριστώ


βαλε powerflex κατω μονο αν θες...για καλυτερη αισθηση και αντοχη...τις αλλες αστες στην ησυχια τους...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2010, 23:06:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εμένα στην αντιπροσωπεία μου έλεγαν ότι είναι μια χαρά κτλ κτλ αλλά όταν τις έβγαλα ήταν κομμένες !
Κακά τα ψέματα αν δεν είναι τελείως οφφ δεν μπορούν να το καταλάβουν και εκείνοι εύκολα !

Το κόστος για τις δύο επάνω είναι 55+17.
Επιπρόσθετα τα λάστιχα που βλέπετε απο την powerflex προϋποθέτουν ότι θα έχεις την παλιά κόντρα βάση και όχι του νέου τύπου . . . και φυσικά θα είναι σε καλή κατάσταση και όχι κομμένη, αλλιώς ξένα την ενισχύσει που θα σου δώσει !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manos82 (Manos)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207 Gt By E-tuners

Ένταξη: 17 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Ερυθραια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούν 2010, 18:36:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα σε παρω τηλ συντομα γιατι θελω να τις αλλαξω και εγω να μου δωσεις τα φωτα σου !!


Motion & Emotion
PEUGEOT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 19:53:31    Θέμα δημοσίευσης: Βάσεις 207 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα! Σήμερα έβαλα την βάση της powerflex.. Εντυπώσεις: Μπαίνουν οι ταχύτητες πολύ καλύτερα, τρέμει το αυτοκίνητο αρκετά περισσότερο (για μένα είναι ενοχλητικό), επίσης κατά την εκκίνηση τρέμει αρκετά.. Βεβαία στην πορεία είναι όπως πριν!
Δεν ξέρω βεβαία αν με τον καιρό μαλακώσει λίγο και δεν τρέμει (το αυτοκ.) τόσο..


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 17:30:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σημερα μου ηρθε αυτο Very happy Powerflex βαση για το σαζμαν



αυριο μαλλον θα μπει στο αυτοκινητο !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Alexis22 (Aλεξανδρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 251
Τόπος: Σερρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 18:19:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nOkpos έγραψε:
σημερα μου ηρθε αυτο Very happy Powerflex βαση για το σαζμαν


αυριο μαλλον θα μπει στο αυτοκινητο !

Αυτο το σακουλακι που εχει τι ειναι???εγω οταν πηρα δεν ειχε κατι τετοιο μεσα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 18:25:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γρασσο για να μπει η βαση.τιμη???



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alexis22 (Aλεξανδρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 251
Τόπος: Σερρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 18:29:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
γρασσο για να μπει η βαση.τιμη???

40Ε μαζι με τα μεταφορικα,αλλα απο τον αντιπροσωπο της powerflex (συμφωνα με το site τους) μου ειπαν 28Ε χωρις μεταφορικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 20:43:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιος!!!!αν θες ριξε κ το σιτε η καποιο τηλ,που την παρηγγειλες



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alexis22 (Aλεξανδρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 251
Τόπος: Σερρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιούλ 2010, 23:54:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
ωραιος!!!!αν θες ριξε κ το σιτε η καποιο τηλ,που την παρηγγειλες
Απο εδω την πηρα και μου ηρθε σε συντομο χρονικο διαστημα http://eshop.kanteres.gr/el/virtuemart.html?page=shop.product_details&category_id=34&flypage=flypage.tpl&product_id=181

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Alexis22 στις Τετ 28 Ιούλ 2010, 09:42:23, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούλ 2010, 00:09:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτές οι προσθήκες τις powerflex μπαίνουν κουμπωτά? δεν τινάζονται από τους κραδασμούς?

εγώ πήρα μια καινούργια βάση την γέμισα με σικαφλεξ κ την άφησα για μια βδομάδα να στεγνώσει καλά,αλλά όταν την πήρα στα χέρια μου είδα ότι η σικαφλεξ δεν είχε κολήσει πάνω στην βάση την τράβηξα κ βγήκε σαν καλουπάκι ακριβώς όπως είναι η προσθήκες τις powerflex ,ενώ στην παλιά εργοστασιακή βάση που την γέμισα με σικαφλεξ η κόλα έγινε ένα σώμα με την βάση,εδώ κ 1.5 μήνα δείχνει να είναι μια χαρά.
μήπως η καινούργια η βάση είχε κάποιο είδος κεριού πάνω τις γιαυτό δεν κόλλησε η σικαφλεξ κ βγήκε σαν καλουπάκι?


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούλ 2010, 06:11:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
ωραιος!!!!αν θες ριξε κ το σιτε η καποιο τηλ,που την παρηγγειλες


AVC WEBER SERVICE LTD
4,El.Venizelou str Kalithea
17676 Athens Greece
Tel.+302109231393
Fax +302109237075
www.avcweber.gr
40 ευρώ με τα μεταφορικά για Θεσσαλονίκη. Αλλα σου στέλνουν και έναν κατάλογο 1 κιλό ο οποίος δεν έχει και τίποτα για τα 207...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:25:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για θεσσαλονικη υπαρχει και αυτο http://www.streetandcircuit-shop.biz/
αν και εγω την πηρα απο ebay
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:27:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
γρασσο για να μπει η βαση.τιμη???


δεν νομιζω να ειναι γρασσο γτ απο μονη της πρεπει να εχει κατι πανω της λογικα πρεπει να ειναι κολλα!
σημερα θα μαθω λογικα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Αύγ 2010, 07:24:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ πάντως δεν έβαλα το "γράσο". Έχει σφήξει πολύ η βάση, περισσότερο από τζαμόκολα που τις είχα βάλει και κυκλοφορούσα. Τολμώ να πω ότι νιώθω κραδασμούς στην καμπίνα. Απλα τέλεια! την συστήνω! Τα ενισχυτικά που μου έδωσαν ταιριάζουν στην νέα ενισχυμένη βάση από την πεζό.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1243s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on