PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Καθίσματα RC vs the world...
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2010, 13:35:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιτούσα σε αυτό το site που είχε φανεί καλούτσικο, διάφορα αμάξια, επιδόσεις κτλ και κοίταξα και του RC.
Εντάξει λέει 7,5 sec για 0-60 mph (60 Miles είναι βέβαια κάπου 96,5 χλμ αλλά anyway), το προσπέρασα αυτό και είδα μετά τα σχόλια:


For Spacious interior, good value, wide powerband, grip

Against Inert handling, gearbox, snatchy brakes, unsupportive seats

Πάσο σε όλα, αλλά..........unsupportive seats ????? χαχαχα!!
Μερικές φορές απορώ...Θα μπορούσα και εγώ να κάνω αυτή τη δουλειά πολύ ααανετα!! Τα καθίσματα του RC unsupportive?? Δηλαδή τι καθίσματα θα έπρεπε να έχει??Lol
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2010, 18:01:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν του 206 RC. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2010, 19:34:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Πάσο σε όλα, αλλά..........unsupportive seats ????? χαχαχα!!


ειναι λιγο πιο φαρδια απ οτι 8α επρεπε για μπακετ
καποιοι υποστηριζουν οτι του 207γτ/ραλλυε σε συκρατουν εξισου αν οχι και καλητερα καλα


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2010, 19:41:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη τα εχω δοκιμασει κ τα 2 σε "στροφοδιαδρομες",του rallye/GT οντως ειναι καλυτερα σε πλευρικη στηριξη σε εντονο ζορι.οπως ειπε κ ο μανθος,ειναι λιγακι πιο φαρδια(προφανως για να μπορεσουν να εξυπηρετησουν κ τους πιο μεγαλοσωμους) ενω τα "συμβατικα" καθισματα δεν εχουν τετοιους "περιορισμους".



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2010, 20:01:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλεος...εγώ μόνο από το πώς φαίνονται φαντάστηκα οτι θα είναι υπέρ-αρκετά... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2010, 21:38:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δειχνουν αλλα δεν ειναι...Τα πλαινα τους ειναι κυριολεκτικα "χαρτινα".
Οντως αυτα των Rallye/GT,οσο αφορα την πλατη,ειναι πολυ καλυτερα.
Το RC σε στηριζει πολυ καλα στα ποδια αλλα απο εκει και περα...βολταρεις. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2010, 23:46:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αχ τι να πω... ασε δεν λέω τίποτα. αυτά!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 00:40:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Δειχνουν αλλα δεν ειναι...Τα πλαινα τους ειναι κυριολεκτικα "χαρτινα".
Οντως αυτα των Rallye/GT,οσο αφορα την πλατη,ειναι πολυ καλυτερα.
Το RC σε στηριζει πολυ καλα στα ποδια αλλα απο εκει και περα...βολταρεις. Confused


Δεν θα το ελεγα μαλλον το αντιθετο ισχυει... Στα ποδια ειναι πολυ φαρδυ και ειναι και μαλ**α τα πλαινα. Πανω αν κουμπωσεις σωστα τους ωμους στα "αυτια" του καθισματος δεν κουνιεσαι εκατοστο! Ενταξει δεν ειναι και κουβας με ανακλιση οπως της bride που τα γλυκοκοιταω πολυ τελευταια.. Οσο για του ραλι/γτ εμενα με απογοητευσαν παρα πολυ στο τεστ δραιβ τοσο σε ανεση οσο και σε στηριξη...


Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 00:48:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1 σε αυτό που λες για τα "αυτιά" Δημήτρη κι εγώ το ίδιο ακριβώς έχω διαπιστώσει... Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 05:47:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με κάλυψες πλήρως.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 09:46:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΛΕΟΣ που ειναι καλυτερα του Gt

απο οσο θυμαμαι απο 4τ και αλλα περιοδικα εχουν χαρακτηριστει (τουrc) σα τα καλυτερα σπορ καθισματα σε αυτοκινητο ευρειας παραγωγης συγκρινομενα ακομα και με αυτα απο m3 Κλπ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pmetsis (Panos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC

Ένταξη: 28 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 10:36:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να συμφωνήσω κι εγώ με το Δημήτρη. Τα πλαϊνά κάτω θα τα ήθελα λίγο πιο σκληρά (έχοντας και την εμπειρία των Μεγάρων) αλλά από εκεί και πάνω είναι μια χαρά. Φαντάζομαι όμως παίζει ρόλο και το μέγεθος του οδηγού (πως να τα συμβιβάσεις όλα για ένα universal μέγεθος?).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 13:22:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:

Οντως αυτα των Rallye/GT,οσο αφορα την πλατη,ειναι πολυ καλυτερα.
Το RC σε στηριζει πολυ καλα στα ποδια αλλα απο εκει και περα...βολταρεις. Confused


+1

Πήγαινε και έλα στην Ισπανία οδικώς, να είστε σίγουροι θα είχαμε πιαστεί αν δεν ήταν αναπαυτικά τα καθίσματα του GT.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
207gtmx 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 RALLYE

Ένταξη: 09 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 92

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 13:55:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ένα citroen zx 2.0 16v που είχα στην Αγγλία, τα σπορ καθίσματα στην περιοχή της πλάτης του καθίσματος ρυθμίζονταν από τον οδηγό (άνοιγαν και έκλειναν ώστε να προσαρμόζονται ακριβώς στον οδηγό και στην αίσθηση που θέλει να έχει κατά την οδήγηση).

Αυτό το χαρακτηριστικό δεν θα μπορούσε να υπάρχει στις γρήγορες εκδόσεις του 207 ?


Ζώνη, όχι ποτό+οδήγηση, ΜΙΚΤΉ ασφάλεια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 14:23:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποσοι απο εσας εχετε καθισει για αρκετη ωρα σε καθισμα 207 GT,207 RC και 206 RC ή κανενα Clio R27; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 14:55:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΓΩ! Laughing

γιατί;;;; κερδίζω; Rolling eyes

Η δική μου εμπειρία πάντως όπως έχω ρυθμίσει το κάθισμά μου είναι οτι του RC πιάνουν καλά στα πλευρά. Τουλάχιστον εγώ εκεί κοντράρω. Απο εκεί και πέρα για να σταθεροποιήσεις τον κώλο κρατάς κόντρα με τα γόνατα στο ταμπλό.

btw, το κάθισμα το έχω σε αρκετά όρθια στάση και ρυθμισμένο με τον "κανόνα" του καρπού.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 15:43:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΑ ΔΙΚΑ μου στο 206 ειναι σα του 207gt
παλια εψαχνα σαλονι rc σα μανιακος
ειχα βρει ενα με 1000 και ημουν ετοιμος να τα σκασω

και εκανα το λαθος και κατα λαθος αγορασα ενα κουβα

απο τοτε η σχεση μου με τα καθισματα αλλαξε
και ακομα και του rc Μου φαινονται πλακουτσωτες πολυθρονες της πλακας και της συμφορας

επισης με το κουβα εκανα νοεμβρη 1500χλμ σε 3 μερες μεχρι σερρες και πισω και οφιελω να ομολογησω οτι ηταν απο τα πιο αναπαυτικα ταξιδια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 15:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα γεράματα!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ilias207Rallye (Ilias)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


2009 Peugeot 207 Le mans

Ένταξη: 03 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 397
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 17:09:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:

και ακομα και του rc Μου φαινονται πλακουτσωτες πολυθρονες της πλακας και της συμφορας


Εχω κανει ταξιδι με sparco fighter, και μετα με πονουσε η μεση μου για ολη την υπολοιπη μερα.. Ενω με του rc ειμουν ατσαλακωτος!

Απλα το ενα καθισμα προσφερη αριστη πλευρικη στηριξη εντος και εκτος πιστας, ομως για διαρκεια δεν θα το επελεγα..
Του rc ειναι ενα πολυ βολικο, πολιτικο bucket, που σε διαρκεια δεν σε κουραζει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 19:57:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη δεν ξερω με ποια κριτηρια λετε οτι το καθισμα σας στηριζει,εγω ειμαι περιπου 1,85 σε υψος,95 κιλα και,για καποιον που γνωριζει απο αγωνιστικους "κουβαδες",χωραω μονον σε Sparco Evo2(το large κοινως).

Σε 206 RC που εκατσα/οδηγησα,ημουν ικανοποιητικα.Οχι σφιχτα αλλα οταν ακουμπουσα στα πλαινα,αυτα δεν υποχωρουσαν...
Σε 207 GT/Rallye,τα πλευρα μου συγκρατουνταν μια χαρα αλλα τα ποδια μου εκαναν βολτες...
Σε 207 RC,ακριβως το αντιθετο.Τα ποδια μου ηταν ψιλοσφιχτα(οχι ομως τοσο καλα οσο στο 206) και η μεση μου εκανε βολτες.

Να πω οτι οδηγαω με τα ποδια αρκετα λυγισμενα και με την πλατη σε αρκετα καθετη θεση.

Τωρα πως καποιοι απο εδω μεσα που εχουν το μισο σωματοτυπο απο εμενα,στηριζονται χωρις κανενα προβλημα σε αυτα του 207 RC,ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0892s (PHP: 66% - SQL: 34%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on