PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Επιλογή αμορτισέρ για 206 1.1
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Μάϊ 2008, 23:01:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηπως τελικα ειδαμε τι φοραει το αμαξι μου απο αντιστρεπτικες;;επισης μηπως θα μπορουσα να εχω τους κωδικους για το πως θα ζητησω απο την peugeot τα αμορτισερ και τα ελατηρια;λεω να βαλω τα μετα facelift 1600...θεωρω οτι θα κατσουν καλυτερα πανω στο αμαξι λογω ιπποδυναμης..


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
erebus35 (apostolis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.1

Ένταξη: 28 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Αύγ 2013, 14:55:56    Θέμα δημοσίευσης: 206 1.1 Aναρτηση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα στην παρεα!!!!!
Ηθελα να ρωτησω εχω το 206 το 1.1 και θελω να αλαξω αναρτηση να το χαμηλοσω δηλαδι αν ξερει καπιος ας μου πει τι πρεπει να βαλω υποψην με 14αρες ι 15αρες ζαντες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Αύγ 2013, 17:33:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη ειναι 1.1 καλυτερα 14αρες. τωρα για το χαμηλωμα ψαξε για ελατηρια. ισως βρεις καμια καλη ευκαιρια εδω απ το κλαμπ στις πωλησεις προσφορες (μεταχειρα). τον κωλο τον χαμηλωνεις σε ενα συνεργειο peugeot κανα 20ρικο θα σου παρει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
erebus35 (apostolis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.1

Ένταξη: 28 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Αύγ 2013, 23:42:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
επειδη ειναι 1.1 καλυτερα 14αρες. τωρα για το χαμηλωμα ψαξε για ελατηρια. ισως βρεις καμια καλη ευκαιρια εδω απ το κλαμπ στις πωλησεις προσφορες (μεταχειρα). τον κωλο τον χαμηλωνεις σε ενα συνεργειο peugeot κανα 20ρικο θα σου παρει.

νασε καλα το ψαχνω το θεμα γιατι θελω να το φτιαξω γενικα ολο το αμαξι
βρικα αυτα δεν ξερω αν ειναι και για χαμηλομα δεστα αν μπορεις και πες μου
http://www.rpc.gr/product_search.jsp?action1=SEARCH&rpc_catId=002003&catId=33&extLang=
http://www.e-autorina.com/default.aspx?action=product_details&val=473
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chr21zah (Χρήστος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8v)

Ένταξη: 29 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2014, 18:02:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα.Μετά από 100000 χιλιόμετρα με τα μαμίσια ψάχνομαι και γω για αμορτισέρ.Θέλω κατι πιο σκληρό, να μην είναι βάρκα τ αμάξι και να βελτιωθεί όσο γίνεται η οδική συμπεριφορά γιάτι κάνω ταξίδια.Καλύτερα να μην κοπανάει και υπερβολικά βέβαια γιατι έχω και θέμα με τη μέση.Δυστυχώς δεν εχω τη δυνατοτήτα σ αυτή τη φάση να αλλάξω και κάτι άλλο όπως ελατήρια,αντιστρεπτικές.Ποιά αμορτισέρ θα μου προτείνατε;Θα δω αρκετή διαφορά με αλλαγή μόνο αμορτισέρ;206 1.4 είναι το αμάξι.Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Grigoris Hatz (Grigoris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 8v

Ένταξη: 29 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Φεβ 2017, 16:26:49    Θέμα δημοσίευσης: Αναρτησεις για 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προτεινομενες αναρτησεις για 206 1.1 ; ετσι λιγο να στριβει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Φεβ 2017, 21:27:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δεν κανω λαθος το 1100 δεν εχει πισω αντιστρεπτικη
και για αυτο νοιωθεις οτι γερνει πολυ
επισης η εμπρος αντιστρεπτικη νομιζω οτι ειναι πολυ λεπτη
αυτα τα δυο οδηγουν σε εντονες κλισεις στις στροφες
με τον αριθμο πλαισιου μπορεις να βρεις τι φοραει το αμαξι σου σε οποιδηποτε πεζω κι αν ρωτησεις

απο και και περα αν τα αμορτισερ σου ειναι προς αλλαγη ηπαρχουν ενα σωρο σετ αμορτισερ/ελατηριων/ραβδων στρεψης που μπορεις να βαλεις αναλογα τα διαθεσιμα χρηματα

ποσα θες να δοσεις?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Grigoris Hatz (Grigoris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 8v

Ένταξη: 29 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Φεβ 2017, 01:38:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
αν δεν κανω λαθος το 1100 δεν εχει πισω αντιστρεπτικη
και για αυτο νοιωθεις οτι γερνει πολυ
επισης η εμπρος αντιστρεπτικη νομιζω οτι ειναι πολυ λεπτη
αυτα τα δυο οδηγουν σε εντονες κλισεις στις στροφες
με τον αριθμο πλαισιου μπορεις να βρεις τι φοραει το αμαξι σου σε οποιδηποτε πεζω κι αν ρωτησεις

απο και και περα αν τα αμορτισερ σου ειναι προς αλλαγη ηπαρχουν ενα σωρο σετ αμορτισερ/ελατηριων/ραβδων στρεψης που μπορεις να βαλεις αναλογα τα διαθεσιμα χρηματα

ποσα θες να δοσεις?


Ίσως σε αυτό τον τομέα τα περισσότερα...ας πούμε μέχρι 1200ε θα γίνουν αξιόλογες αλλαγες; Έχω βρει δύο τρεις αναρτήσεις που σκέφτομαι,κυρίως bilstein
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Φεβ 2017, 13:34:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Grigoris Hatz έγραψε:
MEMsound έγραψε:
αν δεν κανω λαθος το 1100 δεν εχει πισω αντιστρεπτικη
και για αυτο νοιωθεις οτι γερνει πολυ
επισης η εμπρος αντιστρεπτικη νομιζω οτι ειναι πολυ λεπτη
αυτα τα δυο οδηγουν σε εντονες κλισεις στις στροφες
με τον αριθμο πλαισιου μπορεις να βρεις τι φοραει το αμαξι σου σε οποιδηποτε πεζω κι αν ρωτησεις

απο και και περα αν τα αμορτισερ σου ειναι προς αλλαγη ηπαρχουν ενα σωρο σετ αμορτισερ/ελατηριων/ραβδων στρεψης που μπορεις να βαλεις αναλογα τα διαθεσιμα χρηματα

ποσα θες να δοσεις?


Ίσως σε αυτό τον τομέα τα περισσότερα...ας πούμε μέχρι 1200ε θα γίνουν αξιόλογες αλλαγες; Έχω βρει δύο τρεις αναρτήσεις που σκέφτομαι,κυρίως bilstein


1200 ευρώ για αμορτισέρ, όταν το αμάξι ίσως δεν κάνει τόσο πλέον; Shocked Shocked Shocked


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Φεβ 2017, 15:11:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασικα με 1200 πουλας και το δικο σου και παιρνεις 206rc για στριψιμο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Φεβ 2017, 18:32:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι σημασια εχει παιδια μου ποσο κανει το αμαξι???

αυτο εχει...με αυτο θελει να στριψει...
μπορει για τον οποιονδηποτε λογω να μην μπορει/θελει/κλπ/κλπ να το αλλαξει/πουλησει/κλπ/κλπ

οποτε το προσπερναμε αυτο και προχωραμε

το θεμα με το 1100 ειναι οτι δεν εχει ισχυ για να πιεσει με το γκαζι του την αναρτηση στις στροφες αρα οτι κανει το κανει με την φορα που εχει μαζεψει -- ναι αυτην την λιγη...

εκτιμω οτι δεν υπαρχει λογος για αναρτηση υπερπαραγωγη μιας και ουτως ή αλλως δεν θα μπορεσει να αξιοποηθει - εκτος κι αν υπαρχουν βλεψεις αλλαγης μοτερ στο μελλον 'η αγορας αλλου 206 και τοποθετησης της εκει --- αλλη συζητηση αυτο

πρωτα κοιτας με το αριθμο πλαισιου τι παιζει με τις αντιστρεπτικες και ραβδους στρεψης που φοραει τωρα και πραττεις αναλογα.


υγ το 206ρψ μπορει να το βρησκεις τωρα με 3000-4000 αλλα θελει κι ενα καραβι λεφτα το χρονο σε ασφαλεια και τελη κυκλοφοριας...καει απειρως περισσοτερο κι εχει πολυ ακριβοτερα αναλωσιμα γενικως και ειδικως...
μην τα βαζετε ολα σε ενα σακι


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Πεμ 02 Φεβ 2017, 18:41:42, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Grigoris Hatz (Grigoris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 8v

Ένταξη: 29 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Φεβ 2017, 18:37:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ηδη εχω ριξει καποια λεφτα στο αμαξι αλλα κυριως για να το ομορφηνω..οπως ενα νορμαλ ηχοσυστημα,ζαντες,ενα τελικο και την αεροτομουλα απο το gti.To θεμα ειναι οτι ειμαι δεμενος με το 206 αυτο και σκεφτομαι οτι καποια στιγμη αν ευκαιρισω να αλλαξω μοτερ..οποτε απο το να βαλω κατι και να ειμαι περιορισμενος στα τωρινα στανταρ του αυτοκινητου δεν αξιζει τοσο.Για παραδειγμα προτιμω να βαλω καποιες αναρτησεις η καποια φρενα τα οποια δεν θα τα αλλαξω αν στο μελλον βαλω το 1600 TU5JP4.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Φεβ 2017, 18:39:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενταξει κυριε μοντ

Αυτο που εννοουμε ειναι οτι δεν αξιζει να βαλει κατι πολυ καλο γιατι οπως λες κι εσυ δε μπορει να το αξιοποισει

Τωρα για το τι επιλογες υπαρχουν ας μιλησουν οι 206ακηδες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Φεβ 2017, 18:59:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1) αντιστρεπτικες μπρος πισω...
2) σωστη ευθυγραμμιση...
3) βολτα
4) μπιστειν Β8 για 206 1600 με ελατηρια 240λιμπρες για να ειναι ευχαριστο και στην βολτα 25εκατοστα ελευθερο μηκος...και 2 ραβδους στρεψης πισω απο 206 ρψ μεταχειρισμενες = συνολο κατω απο 1000ε --- υπερβολη αλλα θα γουσταρεις Laughing Laughing Laughing
5) σαφως πιο λογικη επιλογη 4 αμορτισερ τυπου αλκον/μπιλτειν/καυαμπα κλπ αντιστοιχα και 2 ελατηρια χαμηλωματος το πολυ -3εκ και ραβδους απο 206 1600 ή 2,0γτι


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Grigoris Hatz (Grigoris)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 8v

Ένταξη: 29 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 96

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Φεβ 2017, 23:39:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,086s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on