PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Επιλογή αμορτισέρ για 206 1.1
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Αύγ 2003, 10:56:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Confused Confused Confused Confused

Τάδε έφη αμορτισερόμετρο (οι τιμές αφορούν την απόσβεση των αμορτισέρ):

Εμπρός αριστ. : 47% Εμπρός δεξ. : 54%

Πίσω αριστερά : 60% Πίσω δεξιά : 55%

Αυτά τα αμορτισέρ έχουν κάνει 30.000 χλμ, τα 20.000 από αυτά σε αυτοκινητόδρομο, και το αμάξι δεν είναι χαμηλωμένο.

Κι έπειτα σου λέει ότι είναι τα "ενισχυμένα" αμορτισέρ της Πεζό.... Sad

Τρομάρα τους! Confused

.....
.....

Πόσο είπαμε κύριοι της Θεσσαλονίκης έχετε κλείσει τα DeCarbon;




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Αύγ 2003, 11:52:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλορίζικα και καλοφόρετα φίλε Θόδωρα! Smile
Άντε και καλά μπασίματα! Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
thodoras (Θοδωρης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 XT 8V 1.1

Ένταξη: 18 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: ΑΙΓΑΛΕΩ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Αύγ 2003, 12:39:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω ευχαριστω παιδια... Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mcdmate 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 12 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2003, 15:11:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mia erotisi, exei akousi kanis gia amortiser RECORD i kapos etsi.

Piga se dio magazia stin ilioupoli kai mou ta protinan kai oi dio san mia para poli kali epilogi.
Apo oti mou eipan einai galika kai einai diplis energeias (aeriou - ladiou) me tria xronia egiisi kai se timi 230 - 250 euro me tin topothetisi.
Zitisa ta de carbon kai kati sa na tous kolage, milagan sto stil tou oti " den exo kai prepei na paragilo, h antiprosopia anoigei telos tou mina k.l.p".

Enas mou anefere oti einai pio sfixta apo ta de carbon kai den kopanane.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2003, 15:37:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mcdmate έγραψε:
Mia erotisi, exei akousi kanis gia amortiser RECORD i kapos etsi.

Piga se dio magazia stin ilioupoli kai mou ta protinan kai oi dio san mia para poli kali epilogi.
Apo oti mou eipan einai galika kai einai diplis energeias (aeriou - ladiou) me tria xronia egiisi kai se timi 230 - 250 euro me tin topothetisi.
Zitisa ta de carbon kai kati sa na tous kolage, milagan sto stil tou oti " den exo kai prepei na paragilo, h antiprosopia anoigei telos tou mina k.l.p".

Enas mou anefere oti einai pio sfixta apo ta de carbon kai den kopanane.


Αφού υπάρχει ο διεθνούς φήμης αμορτισολόγος Μιλτέλιος...

Miltellas έγραψε:
Νίκο σου είπα και από κοντά εχθές και θα τα πω κι εδώ για όλους.
Βρήκα αμορτισέρ της Record (100% Γαλλικά) και αυτοδιαφημίζονται σαν ανταγωνιστικά αλλά δυνατότερα από De Carbon. Τα άνοιξα και τα έβαλα στον πάγκο. Αρχική εντύπωση πάγκου: Τα Maxigaz είναι σκληρότερα από De Carbon και έχουν αισθητά δυνατότερο rebound (ανεβαίνουν πιο αργά και με μεγαλύτερη αντίσταση) πράγμα που σημαίνει εξαφάνιση των ταλαντώσεων στις διαμήκεις ανωμαλίες. Υπάρχουν και τα σπορ ονόματι Record SP. Και επιπλέον βγαίνουν ξεχωριστά για τα 1.1-1.4-1.6 8V και ξεχωριστά για τα 1.6 16V-CC-GTi. Τα έχει ήδη υπάρχων συνεργάτης μας και τα επιπλέον βρήκα και σε γνωστό μεγαλοεισαγωγέα γαλλικών ανταλλακτικών. Από τιμές; Είπαμε ανταγωνιστικά της De Carbon...
Ρίξτε μια ματιά: http://www.record-france.fr/hten/



Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
thodoras (Θοδωρης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 XT 8V 1.1

Ένταξη: 18 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: ΑΙΓΑΛΕΩ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2003, 10:37:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια αφηστε τα de carbon και τα zachs!Μια ειναι η μαρκα!
BILSTEIN!!!!!! Very happy Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Lion80 (Δημοσθένης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.4 (16V) XS (2004)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 96
Τόπος: Αθήνα,Νότεια προάστεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2003, 14:45:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά γειά σας!!!Είμαι νέος στό Club και θα θελα να ρωτήσω για μια αλλαγή που σκεφτομαι να κανω!!Έχω το 206 XS2 1.4 και σκέφτομαι να του αλλάξω αναρτήσεις!!!Ο λόγος;Δεν παρουσιάζουν κάποιο πρόβλημα οι μαμίσιες(το έχω 1,5 χρόνο και χω κανει 36.000χλμ.)αλλά θέλω μεγαλύτερη σταθερότητα ιδιαίτερα στα ταξίδια στην εθνική οδό που μετα τα 130 το αυτοκίνητο αρχίζει να πλέει!!!θα μου πείτε πώς στη κατηγορία του θεωρείται απο τα σταθερά αυτοκίνητα και πως αν ήθελα κατι που ούτε στα 200 δεν θα χαμπάριαζε θα έπρεπε να αγοράσω αυτοκίνητο διαφορετικής κατηγορίας!!!
Δέν κάνω λοιπόν όνειρα.... Wink απλά θέλω το 206 που τόσο μου αρέσει να γίνει λιγο πιο σφικτό και να κρατιέται κάπως καλύτερα στους καταπληκτικούς Ελλήνικους μας δρόμους Laughing Και επειδή κάθε δρόμος που σέβεται τον εαυτό του πρέπει να χει και καμιά λακούβιτα-άρα κάπου-κάπου γι άυτο πήγα σε έναν γνωστό, το συζητήσαμε και μου πρότεινε:BILSTEIN ΜΑΥΡΟ με H/R ελλατήρια και μαζι με κούρδισμα,τα σχετικά και χαμήλωμα 3cm μια τιμή 350 ΕΥ με εργατικά και ΦΠΑ!!Τι γνώμη εχετε παίδες;;;;;;;;;;;;;;(Σε 1,5 μήνα αλλαζω λαστιχα μαλλον τα Michelin και σιγουρα 185-60-14)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thodoras (Θοδωρης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 XT 8V 1.1

Ένταξη: 18 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: ΑΙΓΑΛΕΩ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2003, 15:12:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε δημοσθενη καλως ορισες στο club μας!
Μπαινω αμεσως στο ψητο! Laughing Laughing
Αυτος που σου προτεινε bilstein μαυρο ελπιζω να ξερει καλα τι σου λεει...
Και να το γιατι...
Bilstein εβαλα κι εγω πριν 5 μερες.
Οχι το μαυρο ομως!Το κιτρινο!
bilstein sprint κιτρινο.
Πηγα και σε εμπορο της bilstein και μου ειπε οτι το μαυρο δεν ειναι καλο,και γι αυτο το λογο δεν το φερνει!!!Ασε που το μαυρο ειναι πιο μαλακο απο το κιτρινο!! Very happy
Το ιδιο μου ειπαν και αλλοι...
Τωρα προσεξε..!
Αν αυτος εννοει μαυρο,αλλα,το sport της bilstein,τοτε παω πασο! Laughing
Παντως εγω εχω βαλει στο δικο μου εδω και 8 μηνες eibach ελατηρια,που θεωρουνται αρκετα σκληρα,και τωρα εβαλα και τα αμορτισερια!
Φιλε ενα θα σου πω!!!
Η μερα με τη νυχτα σε κρατημα!
Ειναι κατα πολυ καλυτερο απ 'οτι ηταν!!!!
Απο κει και περα η επιλογη ειναι δικη σου...
Ψαχτο ομως... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Lion80 (Δημοσθένης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.4 (16V) XS (2004)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 96
Τόπος: Αθήνα,Νότεια προάστεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Αύγ 2003, 15:11:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θοδωρή μου σε ευχαριστώ πολυ!!!!
Να' μαι ειλικρινής δεν ξέρω αν είναι το απλό μαύρο η αυτό της σειράς "Sport".Σίγουρα όμως θα το τσεκάρω για να δώ τι ακριβώς εννοεί κι αυτός!!!
Το θέμα όμως είναι,το κίτρινο που εσύ προτίμησες,θα το χαρακτήριζες πολύ σκληρό;;Για οδική συμπεριφορά καταλαβαίνω πως αναβαθμίστηκες πολύ!!
Στην ίδια χώρα ζούμε και ξέρουμε και οι δύο μας το χάλι των Ελληνικών μας δρόμων (λακούβες,μπαλώματα,σαμαράκια κ.α "καλούδια").
Αξίζει δηλ.ο κόπος;;;Η βγαίνεις απο το αυτοκίνητο με πρόβλημα στη μέση σου; Wink
Άλλωστε εγώ ανέφερα στον πωλητή του μαγαζιού που πήγα ότι δεν θέλω κατι πολύ σκληρό αλλά κάτι σλκηρότερο από αυτό που ήδη έχω.Μιά μέση λυση δηλαδή.Τώρα βέβαια "η μέση λύση" ίσως είναι και λίγο υποκειμενικό σαν θέμα.
Α!!!Και κατι ακόμη...Σαν τιμή πως σου φάνηκε;(220Ε Bilstein και 150Ε Η/Ρ +30Ε κούρδισμα κ.τ.λ.Σύνολο λοιπόν:400Ε)
Σ'ευχαριστω πάντως για το ενδιαφέρον! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thodoras (Θοδωρης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 XT 8V 1.1

Ένταξη: 18 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 147
Τόπος: ΑΙΓΑΛΕΩ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Αύγ 2003, 09:59:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα φιλε μου!
Τωρα προσεξα την τιμη που μου ανεφερες...
220 ευρω μονο τα bilstein?????!!!!!!!!!!!!!!!
Εγω τα πηρα 500 ευρω μαζι με την τοποθετηση!
Και σε αλλους 2 που πηγα... 520 ο ενας και 530 ο αλλος!
Τωρα στο θεμα του ποσο σκληρα ειναι,οπως ειπες και εσυ,αναβαθμιστηκα αρκετα,νοιωθω δυστυχως πιο πολυ λακουβες,σαμαρακια κ.λ.π αλλα δεν βγαινεις με πονο στη μεση!Αυτο ειναι σιγουρο! Very happy
Παντως οπως σου ειπα και πριν προσεξε τι bilstein ειναι αυτο,γιατι μονο 220,λιγο μουφα μου ακουγεται,αμα σκεφτεις οτι η bilstein ειναι η κορυφαια ισως μαρκα αμορτισερ στον κοσμο,και οταν παραλληλη αλλα αμορτισερ πιο χαμηλης ποιοτητας,οπως sachs,apex,de carbon παιζουν απο 300 εως 450 ευρω! Smile Smile

Αυτα απο μενα...
Περιμενω νεα σου.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Lion80 (Δημοσθένης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.4 (16V) XS (2004)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 96
Τόπος: Αθήνα,Νότεια προάστεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Αύγ 2003, 18:59:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα Θοδωρή!!!!!!!!!!!!!
Έρευνα αγοράς δεν εχω προλάβει να κάνω ακόμη αλλά σίγουρα για να μου λές τέτοιες τιμές κάτι δεν πάει καλά!!!! Confused
Ακόμη και τα μαύρα τα απλά να είναι, πάλι υπάρχει διαφορά!!!
Θα τσεκάρω πρώτα απ΄όλα ποιά εννοεί(τα Sport η τα απλά) και βλέπουμε απο κει και πέρα!!Μάλιστα ο τύπος ειδικεύεται σε Peugeot και τρέχει και σε αγώνες με 106Rallye!!!Και απο ότι ξέρω πάνε αρκετά 206-106-307
αλλά και Citroen στο μαγαζί του!
Άσε που πήγα και από πολύ καλό μού φίλο συστημένος...
Ο φίλος μου,μου είπε πως τον εμπιστεύεται απόλυτα και θα με προσέξει και στη τιμή αλλά.... Question
Θα το τσεκάρω από εβδομάδα και θα εμημερώσω!!!
Άντε μπας και βρούμε καμιά άκρη... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Απρ 2008, 21:01:05    Θέμα δημοσίευσης: αναρτηση σε 206 1.1 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!απο εβδομαδα μπαινω σε διαδικασια αλλαγης αναρτησης.εχω αμορτισερ record sp με ελλατηρια mad.υστερα απο 65000 χιλιομετρα που εχουν κανει νομιζω πως πρεπει να τα σουταρω.αν με ρωτησετε αν θα τα ξαναεβαζα,τοτε θα απαντουσα οχι γιατι μου φανηκαν πολυ σκληρα για την Αθηνα.το αμαξι κοπαναει στις λακουβες αν και δεν παιρνει ιδιαιτερες κλισεις στις στροφες...
Θελω λοιπον μια αναρτηση που να μην το χαμηλωσει πανω απο 3 ποντους(η τωρινη κριθηκε υπερβολικη ακομα και για τους 3,5 ποντους) και να εχω ανεση στις λακουβες και αν γινεται οχι πολυ μεγαλες κλισεις στις στροφες...
εγω σκεφτομουν να φορεσω αμορτισερ-ελλατηρια απο 1600 η διλιτρο αλλα θα ακουγα και οποιαδηποτε αλλη γνωμη...
Κατι ασχετο.Το αυτοκινητο εχει κανει 120000 χλμ συνολικα και ακομα ψαλιδια δεν εχω αλλαξει...λετε να τα αλλαξω και αυτα μαζι;;;;;;
Ευχαριστω πολυ και καλο Πασχα!!!!


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Απρ 2008, 23:13:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βαλε κομπλε ολη την ανρτηση του 1,6 (ή και του 2,0, οχi του rc) μαζί με τις αντιστρεπτικές τους και το αμάξάκι σου θα μεταμορφωθεί.... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 09:22:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εργοστασιακές λύσεις = εγγύηση.

Για περισσότερες αναρτησοπατέντες/δοκιμές καλύτερα να μιλήσεις με τον Mr Volvo.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 11:53:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν σας κρυβω οτι απογοητευτηκα απο λυσεις αλλων κατασκευαστων...τουλαχιστον για τις απαιτησεις μου αποδηχτηκαν too much...το αμαξι μου φαινεται οτι γλιστρα πολυ ευκολα για αυτο που περιμενα...βεβαια ισως να φταιει και το 195/50/15 λαστιχο με αποστατη στην ζαντα...
απο κει και περα οι αντιστρεπτικες ειναι τοσο σημαντικες;;αν ναι δεν εχω προβλημα να τις βαλω αλλα δεν ξερω ξερω τι θα κερδισω...νομιζω οτι αν βρω μεταχειρισμενες δεν υπαρχει προβλημα,ε;;;
αληθεια οι διαφορες σε σκληροτητα του 1,6 με του 2,0(οχι rc) ειναι μεγαλες;;;;;


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 12:02:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το λάστιχο είναι μια χαρα σαν διάσταση (εκτός ακι αν είναι πολύ παλιό = ξερό)
ουτε και ο αποστάσης ειναι θέμα.

το 1100 δεν ξέρω αν εχει καν αντιστρεπτικές (δώσε μας ενα αριθμό πλαισίου)

από κεί εργοστασιακά το 1,6 facelift εχει λίγο πιο μαλακά ελατήρια εμπρός από το 2,0 gti αλλα ιδια αμορτισερ και επίσης ιδιες ραβδους στρεψης (αντί για ελατήρια) πίσω

με τις μεταχειρισμένες αντριστρεπτικές (αν δεν εχουν κανένα στράβωμα - που ειναι πολύ περίεργο να συμβαίνει κάτι τέτοιο) δεν εχεις κανένα πρόβλημα. το ιδιο και με τα ελατήρια.
όλα αυτά μαζί μεταχειρισμένα κάνα 200άρι

αμορτισερ θα πάρεις καινούργια Wink
άλλα 200ε

με τις αντριστρεπτικες θα κερδίσεις σε κλίσεις στις στροφές και με τα υπόλοιπα σε ελεγχο (και σε κλίσεις)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 19:02:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ με τις αντιστρεπτικες καταλαβα τι παιζει.τις ραβδους στρεψης χρειαζεται να τις αλλαξω;;ελεγα να αφησω τις ιδιες,να αλλαξω με μεταχειρισμενες η καινουριες απο 1,6 τις αντιστρεπτικες και τα ελατηρια,και να βαλω καινουρια(οπωσδηποτε) αμορτισερ μπροστα.Κινουμαι σε σωστο δρομο;οι ραβδοι στρεψης του 1,6 τι διαφορα εχουν;αξιζει να τους αλλαξω η να αφησω τις δικες μου και τελειωσε;;

Επισης τα ψαλιδια δεν φαινεται να εχουν παρει καποιο εμφανη τζογο απο τεστ που τους εχω κανει.λετε τα 120000 χλμ(τα 60000 με σκληροτερη απο την μαμα αναρτηση) να ειναι ενας σημαντικος παραγοντας ωστε να τα αλλαξω και αυτα;;;


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 19:56:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αξίζει να τις αλλάξεις τις ραβρους στρέψης αλλά δεν χρειάζεται σώνει και καλά να τις αλλάξεις άμεσα
οκ με τις ραβδους του 1,6 (αν οντως ειναι πιο χοντρές) τα πίσω αμορτισερ θα χαλάσουν πιο αργά απ οτι με τις ραβδους δικές σου ραβδους αλλά αυτό ειναι κάτι τελείως σχετικό.
γράψε αριθμό πλαισίου να δουμε τις φοράς τώρα και βλέπουμε

οπως τα ειπες τα υπόλοιπα εισαι σε πολύ καλό δρόμο. Wink

βλ και αγγελίες Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2008, 00:33:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως αν οι διαφορες απο καινουριο σε μεταχειρισμενο ειναι μικρες σε ελατηρια κλπ τοτε μπορει να τα παρω καινουρια να εχω το κεφαλι μου ησυχο.αληθεια αν τα αγορασω,υπαρχει καποιος καλος μαστορας να προτεινετε για να τα περασω;;μενω Χαιδαρι επομενως βολευει Αιγαλεψ περιστερι κορυδαλλος νικαια πειραιας αγια βαρβαρα κλπ...


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2008, 00:59:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επικοινώνησε με Touristas... Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1851s (PHP: 53% - SQL: 47%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on