PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 RALLYE 1.3.....
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2014, 11:44:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλορίζικο και το αγωνιστικό! Thumb Left


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2014, 13:14:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2014, 14:24:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο του Τυρου πηρες?

καλοριζικο αν ειναι αυτο ειναι παρα πολυ προσεγμενο


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2014, 20:38:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω παιδια, λογικα αυριο κανουμε μεταβιβαση, ναι του Νικου πηρα απο οσα ειδα ητανε το πιο φορτωμενο με μηχανικα εξτρα και ανακατασκευασμενα πολλα πραγματα.Αυτο που ξεχωρισε βεβαια ητανε η καροτσα που το ειχα θεσει σαν απαραβατο ορο για να ασχοληθω.Για να δουμε πρωτα ο θεος να μεινω ευχαριστημενος, ο προετοιμαστης του αυτοκινητου μου το συστησε ανεπιφυλακτα και αυτος που το πηγα για ελεγχο το ιδιο.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2014, 11:34:25    Θέμα δημοσίευσης: 106 RALLTE 1.3 καπάκι μπαταρίας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει μια διαφοροποίηση στις εκδόσεις του 13αριου σχετικά με το καπάκι της μπαταρίας και με το πλαστικο χωρισμα που εχουνε καποιες άλλες εκδόσεις δίπλα από τον σωλήνα του φιλτροκουτιού.

Κάποιες έχουνε το καπάκι πάνω από την μπαταρία αλλά δεν έχουνε το χώρισμα και κάποια άλλα έχουνε το χώρισμα το πλαστικό αλλά δεν έχουνε το καπάκι πάνω από την μπαταρία.

Κάποια στιγμή μεταξύ 94-96 έγινε η αλλαγή όπως έγινε και με τα πλαίσια των ταχυτήτων.Τα πρώτα με το μικρό πλαίσιο σαν το δρομισιο μου,τα δεύτερα με την θήκη για τα πράγματα που είναι πολύ βολική και τα τελευταία με το immobilizer.Κάπου εκεί αλλάξανε και οι καθρέφτες χωρίς καπάκι στην αρχή βαφώμενο σε καπάκι βαφώμενο.

Θέλω να ρωτήσω αν το έχει εντοπίσει κανείς αυτό το θέμα με τα καπάκια και τα χωρίσματα της μπαταρίας,έχω ένα καπάκι και θέλω να το βάλω αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να βγεί το χώρισμα πρώτα (και τα 2 μου 13αρια έχουνε το χώρισμα).


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2014, 12:24:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mετα απο επικοινωνια με τον Ν.Λυρο το ξεμπερδεψαμε το θεμα.Το αγωνιστικο μου ειναι 7/95 και δεν εχει χωρισμα μπαταριας οπως νομιζα αλλα επρεπε να εχει το καπακι της μπαταριας οποτε θα μπει σε αυτο.

Ο Νικος λεει οτι δεν υπηρξε πλαισιο ταχυτητων με αποθηκευτικο χωρο οπως στα XSI και αν υπαρχει τετοιο το εχουνε βαλει εκ των υστερων εδω στην Ελλαδα οι ιδιοκτητες.Πολυ πιθανο να εχει δικιο,θα κοιταξω και στο αγγλικο και γαλλικο φορουμ αλλα πιθανα να ειναι ετσι.

Αυτα εδω απο κατω τα εχω δει και τα 2 οταν εψαχνα για δικο μου.

Το ασπρο πουλιοτανε στο Χαλανδρι και ειναι ξαναβαμμενο ολικο,οχι αβαφτο οπως λεει το παιδι (και λαθος τοποθετημενα τα αυτοκολλητα) και ειχε και μια χαζη αεροτομη και καθρεφτες λουκ Μ3 και σωστα τα αφαιρεσε ο τωρινος ιδιοκτητης.

Το μαυρο ειναι εδω διπλα στο γραφειο μου στο κεντρο,σε εξαιρετικη κατασταση ειδικα μεσα κα μεχρι φετος εντελως ατρακαριστο,φετος βγηκε καποιος απο στοπ και το κοπανησε αριστερα και αλλαξε νομιζω φτερο-πορτα μπροστα (λειπουνε και τα αυτοκολλητα πλεον),κατα τα αλλα ειναι σε πολυ καλη μηχανικη και εσωτερικη κατασταση.

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5773094/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5818842/


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2014, 22:44:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μαυρο,100% δεν ειναι αυτο που ειναι κοντα στο γραφειο σου Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Δεκ 2014, 10:36:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_power_lunatic έγραψε:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5773094/


Δε μπορω να καταλαβω μερικους πωλητες ρε γμτ, ειδικα οταν προκειται για ιδιωτες, που βγαζουν φωτο το αμαξι ενας βρωμικο, αλλος με το φραπεδοποτηρο στο ταμπλω, αλλος με το πακετο τσιγαρα στο θηκακι....

...ο συγκεκριμενος ετρωγε κουραμπιε στο πισω καθισμα κ ουτε καν το τιναξε πριν. Που να χε κανει και τιποτα αλλο!


3rioStooges-Motorsport Team


Έχει επεξεργασθεί από τον/την RoadRunner122 στις Σαβ 06 Δεκ 2014, 14:59:56, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Δεκ 2014, 13:20:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί να έχει κάνει και κάτι άλλο Γιάννη, μην είσαι σίγουρος Laughing


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Δεκ 2014, 14:25:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Το μαυρο,100% δεν ειναι αυτο που ειναι κοντα στο γραφειο σου Wink


Αυτό ειναι,για αυτο και δεν εχει φωτο απο αριστερα,λειπουνε τα αυτοκολλητα και φαινεται η διχρωμια.Από κοντά μου είχε πεί 1500 ευρώ,φαντάζομαι όποιος πάει το ίδιο θα του πεί.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Δεκ 2014, 20:15:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_power_lunatic έγραψε:
Mετα απο επικοινωνια με τον Ν.Λυρο το ξεμπερδεψαμε το θεμα.Το αγωνιστικο μου ειναι 7/95 και δεν εχει χωρισμα μπαταριας οπως νομιζα αλλα επρεπε να εχει το καπακι της μπαταριας οποτε θα μπει σε αυτο.

Ο Νικος λεει οτι δεν υπηρξε πλαισιο ταχυτητων με αποθηκευτικο χωρο οπως στα XSI και αν υπαρχει τετοιο το εχουνε βαλει εκ των υστερων εδω στην Ελλαδα οι ιδιοκτητες.Πολυ πιθανο να εχει δικιο,θα κοιταξω και στο αγγλικο και γαλλικο φορουμ αλλα πιθανα να ειναι ετσι.


Καπακι μπαταριας δεν ειχαν ποτε τα 1300αρια,μονον χωρισμα.
Καπακι ειχαν μονον τα αγγλικα και οταν βγηκαν τα ΜΚ2,τοτε το εβαλαν και σε ολα τα μοντελα τους.

Περι πλαισιο ταχυτητων,ολα τα 1300αρια ειχαν,μεχρι που στα μισα του 1995 βγηκαν τα immo και στην θεση της θηκης μπηκε το πληκτρολογιο. Wink
Απλά ποτε δεν ειχαν το βαθυ πλαστικο πλαισιο,ειχαν μονον ενα ρηχο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2014, 00:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ περιεργο παντως,το βαθυ χωρισμα σαν θηκη το εχω δει σε πολλα 13αρια.

Παντως αν δεν κανω λαθος,το πρωτο test car στην Ελλαδα που δοθηκε σε περιοδικα και πολυφωτογραφηθηκε (του Μπατρη ΥΟΤ-9106) δεν εχει καπακι μπαταριας οντως.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Δεκ 2014, 14:04:15    Θέμα δημοσίευσης: Aγωνιστικος εξοπλισμος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο που αγοραζουμε αγωνιστικο εξοπλισμο εκτος απο τα καθιερωμενα???

-Χρυσαφης
-SPARCO CLUB
-AGLOPOULOS
-Ριζικαρης

καμια αλλη προταση ακομα και εξωτερικό??

Θελω τιμονι+κωνο/καθισμα με βασεις/ζωνη 6 σημειων


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Δεκ 2014, 15:38:10    Θέμα δημοσίευσης: Re: Aγωνιστικος εξοπλισμος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_power_lunatic έγραψε:
Απο που αγοραζουμε αγωνιστικο εξοπλισμο εκτος απο τα καθιερωμενα???

-Χρυσαφης
-SPARCO CLUB
-AGLOPOULOS
-Ριζικαρης

καμια αλλη προταση ακομα και εξωτερικό??

Θελω τιμονι+κωνο/καθισμα με βασεις/ζωνη 6 σημειων


Έχω αγοράσει από 3-4 καταστήματα, αλλά σαν αντιμετώπιση-εξυπηρέτηση, για Αγγλόπουλο και Κυριλλίδη (sabelt) έχω μόνο καλά να πω.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Δεκ 2014, 16:40:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεχρι στιγμης για Αγγλοπουλο ειμαι θετικος, στοιχεια του Κυριλλιδη εχουμε της SABELT???


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Δεκ 2014, 17:12:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το google ξέρει τα πάντα. Very happy

http://www.ekinisi.gr/#!visit-us/c12tf


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Δεκ 2014, 23:45:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eυχαριστω Πετρο,εκει το βρηκα και εγω σε ταλαιπωρησα τσαμπα sorry!


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1683s (PHP: 48% - SQL: 52%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on