PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Nτιζάκια σασμάν
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
panagiwtis (panagiwtis 106 rallye)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 1.6 (16v) rallye 1999

Ένταξη: 11 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 42
Τόπος: anoiksi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 13:21:49    Θέμα δημοσίευσης: Nτιζάκια σασμάν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θελω να ρωτησω αν εχει φτιαξει κανεις τα ντιζακια του 106,γιατι δεν εχω βγαλει ακρη απ τα θεματα που ειναι ηδη...υπαρχει κανενας να ξερει πως φτιαχνονται η τα εχει πανω στο αυτοκινιτο του..να τα δω, να φτιαξω και γω, η να τα βγαλω μια φωτογραφια......... Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
black7monster (Dimitris)
Μέλος
Μέλος


106 rallye 8v

Ένταξη: 22 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 195
Τόπος: N.Φ.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 18:10:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ντιζακια για το μαμα σασμαν η για BE??


106 rallye 8V.Σπερνει........πανικο!!!
http://i534.photobucket.com/albums/ee341/jimmys7/106_Turbo_97-1.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 19:41:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα ΜΑ... Confused
Uniball χρειαζεσαι και ντιζες με σπειρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
panagiwtis (panagiwtis 106 rallye)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 1.6 (16v) rallye 1999

Ένταξη: 11 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 42
Τόπος: anoiksi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 20:12:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαμα σασμαν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 21:19:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παναγιώτη, ετοιμάζουμε ντιζάκια για 2 σασμάν.

Θα φτιάξουμε στον τόρνο ντίζες με θυλικό σπείρωμα και uniballs με αρσενικό σπειρωμα (στις άκρες)
.
Απλά για να περάσει η βίδα στο uniball πάνω στο παλάτζο, πρέπει κανονικά να κατέβει το σασμάν ώστε να κοπεί η μπίλια και να ανοιχτεί η ανάλογη τρύπα.

Απ'ότι βλέπω μένεις Άνοιξη οπότε μπορούμε να τα πούμε κάποια στιγμή για να σου δείξω τι εννοώ. Εγώ είμαι Δροσοπηγή (πάνω απ'το Κρυονέρι)...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 22:07:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη ψαξτε το λιγο,ο Προφητης δεν κοβει το "κεφαλακι",καπως αλλιως το κανει και ανα πασα στιγμη μπορεις να το γυρισεις σε μαμα ντιζες... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 22:13:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Γιαννη ψαξτε το λιγο,ο Προφητης δεν κοβει το "κεφαλακι",καπως αλλιως το κανει και ανα πασα στιγμη μπορεις να το γυρισεις σε μαμα ντιζες... Confused


O Προφήτης για να κρατάει τα μαμά μπαλάκια φοράει αυτά:


τα οποία κουμπώνουν πάνω στα μαμά μπαλάκια χωρίς μετατροπές. Τα φοράω κι εγώ τώρα αλλά δεν είδα μεγάλη διαφορά. Συνήθως είναι μπρούτζινα και αν τα βάλεις-βγάλεις 1-2 φορές ξεχειλώνουν και αρχίζουν τις τζιριτζάντζουλες Laughing



Τα ντιζάκια που θα φτιάξουμε, θα είναι με uniball, δηλαδή με αυτά (αλλά στην αρσενική version τους):



3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 22:16:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με μια επιφυλαξη,ναι,στα βολτισια βαζει αυτα της 1ης φωτο,στα αγωνιστικα ομως βαζει αυτα της 2ης με το περασμενο πασο.
Σχετικα με τζογους,εγω απο το μαυρο μου 1300αρι ακομα,ποτε δεν ειχα προβλημα(σχεδον μια δεκαετια δηλαδη)... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
panagiwtis (panagiwtis 106 rallye)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 1.6 (16v) rallye 1999

Ένταξη: 11 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 42
Τόπος: anoiksi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 22:19:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.mypicx.com/04202010/uniball/ με αυτα δε μπορουμε να τα φτιαξουμε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 22:26:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα ναι... Scratch
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 22:27:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο, δεν είπα ότι θα χεις πρόβλημα. Ενδεχομένως αν είναι καλής ποιότητας να μην έχεις και ποτέ. Αλλά επειδή για να μπει και να βγει το joint από το μπαλάκι πρέπει αναγκαστικά να ξεχειλώσει, θέλοντας και μη, θα αποκτήσει τζόγους. Αλλά ξαναλέω είμαι επιφυλακτικός όσον αφορά την ποιότητα των δικών μου.

panagiwtis έγραψε:
http://www.mypicx.com/04202010/uniball/ με αυτα δε μπορουμε να τα φτιαξουμε?

Παναγιώτη, αυτά είναι τα 1α που πόσταρα και που φοράω τώρα.
Φτιάχνονται πανεύκολα με ντίζες Μ8 αν θυμάμαι καλά. Διαστάσεις έχω οπότε δεν είναι κάτι δύσκολο.

Όπως και να χει, τα 1α δεν θα έχουν καμιά επαφή με τα 2α όσον αφορά τη στιβαρότητα. Εν αναμονή να τελειώσω με το clio και να πιάσω το 106...
Εκτώς κι αν θέλει να πάρει σειρά ο iceage Rolling eyes Laughing Laughing Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 22:40:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Στέλιο, δεν είπα ότι θα χεις πρόβλημα. Ενδεχομένως αν είναι καλής ποιότητας να μην έχεις και ποτέ. Αλλά επειδή για να μπει και να βγει το joint από το μπαλάκι πρέπει αναγκαστικά να ξεχειλώσει, θέλοντας και μη, θα αποκτήσει τζόγους. Αλλά ξαναλέω είμαι επιφυλακτικός όσον αφορά την ποιότητα των δικών μου.

panagiwtis έγραψε:
http://www.mypicx.com/04202010/uniball/ με αυτα δε μπορουμε να τα φτιαξουμε?

Παναγιώτη, αυτά είναι τα 1α που πόσταρα και που φοράω τώρα.
Φτιάχνονται πανεύκολα με ντίζες Μ8 αν θυμάμαι καλά. Διαστάσεις έχω οπότε δεν είναι κάτι δύσκολο.

Όπως και να χει, τα 1α δεν θα έχουν καμιά επαφή με τα 2α όσον αφορά τη στιβαρότητα. Εν αναμονή να τελειώσω με το clio και να πιάσω το 106...
Εκτώς κι αν θέλει να πάρει σειρά ο iceage Rolling eyes Laughing Laughing Laughing

Πρέπει να έχω πάνω από 30 φωτό με διαφορετικές εκδόσεις από ντιζάκια και από τους 2 τύπους.Αλλά δεν έχω χρόνο να τις ανεβάσω τώρα. Τα τελευταία 4 χρόνια έχω φτιάξει και φορέσει όλα σχεδόν τα πιθανά σενάρια και συνδιασμούς σε ντιζάκια. Μόνο τα rod-end έχουν αυτό το κάτι παραπάνω σε feeling και στιβαρότητα(και όλα αυτά πρέπει να συνδιάζονται κατά προτίμηση με βάσεις της Ps τουλάχιστον στην έκδοση groupN, αλλιώς από το πέρα δώθε του μοτέρ θα σας πετάεις ταχύτητες και δυσάρεστα αποτελέσματα).

@RR122 :ακόμη το κλιό? Πριν προλάβεις να κάνεις εξαέρωση το ψυγείο θα είμαι ήδη μέσα.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Απρ 2010, 22:43:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage έγραψε:
@RR122 :ακόμη το κλιό? Πριν προλάβεις να κάνεις εξαέρωση το ψυγείο θα είμαι ήδη μέσα.


(το Clio είναι κάπως έτσι αυτή τη στιγμή, οπότε πάρε χαρτάκι και περίμενε Razz ).


... κάπου εδώ είναι που πετάγεται ο Volvos και λέει "ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΝΤΙΖΑΚΙΑ???"


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Απρ 2010, 01:26:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτος δε νοιωθει απο αλλαγες ταχυτητων γι αυτο εχει κανει αχταρμα το σασμαν μερικες φορες...
οποτε προηγουμαι Laughing
ευχαριστω


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
GALLOS2010 (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης
Επίσημο Μέλος

PEUGEOT RALLYE 1.6 8V

Ένταξη: 04 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 68
Τόπος: ΜΥΤIΛΗΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Απρ 2010, 08:19:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα επειδη με ενδιαφερει και εμενα το θεμα αλλαζετε τις στανταρ ντιζες με ντιζες που εχουν πασο και με αλλα ακρα ωστε να μπορειτε να μαζευετε τα κενα που κανουν οι στανταρ ντιζες η κοβετε ραβετε για να μπω λιγο στο θεμα και να καταλαβω.μηπως υπαρχουν καποιες φωτο στο περιπου? ευχαριστω


ΑUTO ΓΚΑΡΑΖ 2009
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Απρ 2010, 08:46:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΝΤΙΖΑΚΙΑ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Απρ 2010, 08:51:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοομμενη η πλακα εμενα ο λεβιες μου κανει σα χυτρα στο ρελαντι αυτη τη στιγμη
αν δε μου τα βαλετε μεχρι 7 μαη απλα θα δε θα παρει ποτε μπρος το κλιο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Απρ 2010, 15:14:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα βαλω μια φωτο για να δειται πως περιπου ειναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panagiwtis (panagiwtis 106 rallye)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 1.6 (16v) rallye 1999

Ένταξη: 11 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 42
Τόπος: anoiksi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Απρ 2010, 15:39:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.mypicx.com/04212010/ntizakia/ group A group N
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Απρ 2010, 12:19:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gr@lly έγραψε:
Θα βαλω μια φωτο για να δειται πως περιπου ειναι...


Για βάλε ρε φίλε μπας και ξεστραβωθούμε...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 1 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1263s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on