PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Βελτίωση σασμάν 206 1.4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
jimos (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1,4 105hp

Ένταξη: 19 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Αύγ 2003, 21:31:18    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Βελτίωση σασμάν 206 1.4 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαγκες τι να κανω με αυτο το σασμαν για 1.4 ειναι πολυ μακρι γεινετε ενα 1.4 η 4η" να βγαζει 185χιλ Shocked στον κοφτι και την πεμτη τη την εχει για οβερ ντριβε και πας στην ευθεια δεν παει πανω απο 180χιλ Evil δεν μπορουσαν να το κοντινουν λιγω πεστε καμια ειδεα για κανενα διαφορικο η' σασμαν με πιο σφικτες ταχιτιτες Idea


viva la sourdia!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2003, 07:14:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ολόκληρο Χοσέ Πήξας σας έχουμε πάνω!!! Δεν σας λέει τίποτα;; LaughingLaughing
Τα κρατάει για την πάρτη του;; Laughing
Jimmo σίγουρα θα υπάρχει κάτι για να κοντύνεις το σασμάν σου... το μόνο που μένει είναι ο άνθρωπος που θα σου πεί τί θα κάνεις και ο άνθρωπος που θα αναλάβει αυτή τη δουλειά... Wink
Εγώ πάντως δεν είμαι τίποτα απο αυτούς τους δύο διότι δεν κατέχω την τέχνη. Rolling eyes
Να είσαι σίγουρος όμως πως άμα κάποιος ξέρει θα σου απαντήσει... Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2003, 09:59:29    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΑΣΜΑΝ!!!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimos έγραψε:
Μαγκες τι να κανω με αυτο το σασμαν για 1.4 ειναι πολυ μακρι γεινετε ενα 1.4 η 4η" να βγαζει 185χιλ Shocked στον κοφτι και την πεμτη τη την εχει για οβερ ντριβε και πας στην ευθεια δεν παει πανω απο 180χιλ Evil δεν μπορουσαν να το κοντινουν λιγω πεστε καμια ειδεα για κανενα διαφορικο η' σασμαν με πιο σφικτες ταχιτιτες Idea


τι λετε ρε παιδια ;;
που τα ειδατε αυτα ;;
το 1.4 με 4η 185?????
θα τρελαθουμε εντελως ;;;
176 εχει τελικη το αμαξι ασε που η 4η βγαζει με τα βιας 140 (εμενα ψοφαει στα 130-135).
φυσικα και η 5η ΔΕΝ ειναι overdrive αλλα τραβαει κανονικα μεχρι την τελικη!

μαλλον αλλο αμαξι εχουμε!

κανενας ειδικος να μας βοηθησει ;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2003, 10:20:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimip έγραψε:
176 εχει τελικη το αμαξι ασε που η 4η βγαζει με τα βιας 140 (εμενα ψοφαει στα 130-135).

Εγώ ρε Δημήτρη όταν ερχόμουν στη δουλειά απο Κηφισό και πήγαινα προς τα ΚΤΕΛ η 3η στους κόφτες έφτασε 122 και εσένα στα 130 ψοφάει;; Rolling eyes Και μετά δεν συνέχισα με την 4η για να πιάσω πάλι κόφτες... Laughing
Για δοκιμές θέλω μια τεράστια ευθεία... LaughingLaughingLaughingLaughing και άμα... LaughingLaughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2003, 11:55:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με 4η έχω φτάσει λίγο πριν τα 170 και δεν μου χτύπησε κόφτης Wink
Τα 150 τα χτυπάει άνετα η 4η...τουλάχιστον στο δικό μου.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2003, 11:59:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε καλόπαιδα, πάλι φυτιλιές μου ανάβετε....

Θα με κάνετε να τρέχω πάλι σε καμιά autobahn στο Μόναχο......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2003, 12:14:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ady έγραψε:
Ρε καλόπαιδα, πάλι φυτιλιές μου ανάβετε....
Θα με κάνετε να τρέχω πάλι σε καμιά autobahn στο Μόναχο......

Γιατι να πάς στο Μόναχο να τρέξεις Αδριανέ;; Rolling eyes
Και εδώ μια χαρά θα είσαι... Wink Αύριο που δεν θα έχει και κίνηση μπορείς να κάνεις ένα test Very happy
Που να τρέχεις Γερμανία τώρα... Very happyLaughingVery happy


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
jimos (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1,4 105hp

Ένταξη: 19 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2003, 20:58:31    Θέμα δημοσίευσης: σασμαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαγκες εγω 3η' και135 στον κοφτι και 4η' και 185 με ψιλο κατιφοριτσα και εφθεια γυρο στα 175 και με 5η' σε ευθεια εχω πιασει και 190χιλ κοντερατα και με 5η' με ψιλοκατιφοριτσα πειγενοντας για κατερινη κοντερατα 200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μαγκες και με δοκιμη και στοιχιμα


viva la sourdia!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2003, 21:56:57    Θέμα δημοσίευσης: Re: σασμαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimos έγραψε:
μαγκες εγω 3η' και135 στον κοφτι και 4η' και 185 με ψιλο κατιφοριτσα και εφθεια γυρο στα 175 και με 5η' σε ευθεια εχω πιασει και 190χιλ κοντερατα και με 5η' με ψιλοκατιφοριτσα πειγενοντας για κατερινη κοντερατα 200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μαγκες και με δοκιμη και στοιχιμα


Αυτές τις τιμές βγάζει το 1600 στον κόφτη 3ης και 4ης... Μιλάμε για 206?


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Αύγ 2003, 01:10:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω στο δικο μου εχω δει 50κατι με 1η, 92-94 με 2α, 132-134 με 3η, 170κατι με 4η (οχι κοφτιασμενη ομως) και 5η 191 κατηφορα αφιδνων..

Αν εκανα κατεβασμα απο 5η σε 4η εκεινη την ωρα θα ηταν χρησιμο για να δω που πεφτουν ακριβως οι 6500 στην 4η... Παντως δεν την κοφτιαζει σε ευθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Αύγ 2003, 02:08:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρώτα μια παραπομπή εδώ
http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?p=46136#46136

Κατόπιν... Η Peugeot έχει 2 σετ σχέσεων το normal και το Sportif το οποίο έχει ποιό κλειστές σχέσεις

ΔΥΣΤΙΧΩΣ τα 1400αρια φοράνε το νορμάλ σετ σε αντίθεση με τα 1,6 (8 και 16V)

Πρόκειτε για την καλύτερη μετατροπή μου μπορείς να κάνεις

Από την άλλη ένα ποιό κοντό κορωνοπήνιο ισως βοηθούσε αλλα έχει το εξής μειονέκτημα αυτή η λύση... τα κενά μεταξυ των σχέσεων παραμένουν... αλλα και πάλι η διαφορά είναι εμφανής




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Αύγ 2003, 05:32:54    Θέμα δημοσίευσης: Re: σασμαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimos έγραψε:
Μαγκες τι να κανω με αυτο το σασμαν για 1.4 ειναι πολυ μακρι γεινετε ενα 1.4 η 4η" να βγαζει 185χιλ στον κοφτι και την πεμτη τη την εχει για οβερ ντριβε και πας στην ευθεια δεν παει πανω απο 180χιλ δεν μπορουσαν να το κοντινουν λιγω πεστε καμια ειδεα για κανενα διαφορικο η' σασμαν με πιο σφικτες ταχιτιτες

jimos έγραψε:
μαγκες εγω 3η' και135 στον κοφτι και 4η' και 185 με ψιλο κατιφοριτσα και εφθεια γυρο στα 175 και με 5η' σε ευθεια εχω πιασει και 190χιλ κοντερατα και με 5η' με ψιλοκατιφοριτσα πειγενοντας για κατερινη κοντερατα 200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μαγκες και με δοκιμη και στοιχιμα


Shocked Shocked Shocked
Μισό λεπτό! Πάω να πετάξω το 16άρι μου κι έρχομαι... Τζάμπα τα παραπάνω λεφτά. Άκου μόνο 75PS το 14άρι;!! Τί ψεύτες που είναι οι Γάλλοι!
....
....
Τελικά με 5η και ευθεία έχεις 180χαω ή 190;
....
....

Απ'τον αυχένα της Κατάρας ευθεία κάτω στον κάμπο δοκίμασες; Μιλάμε για πάνω από 290χαω με 1.1. Φαντάσου εσύ με το 1.4. Για το 1.6 δεν συζητάω, είναι φίδι.

=====

Για να κοντύνεις το σασμάν σου, μπορείς να βάλεις την τελική σχέση από το 307 1.6 που είναι 4,690:1


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Αύγ 2003, 07:26:02    Θέμα δημοσίευσης: Re: σασμαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
jimos έγραψε:
Μαγκες τι να κανω με αυτο το σασμαν για 1.4 ειναι πολυ μακρι γεινετε ενα 1.4 η 4η" να βγαζει 185χιλ στον κοφτι και την πεμτη τη την εχει για οβερ ντριβε και πας στην ευθεια δεν παει πανω απο 180χιλ δεν μπορουσαν να το κοντινουν λιγω πεστε καμια ειδεα για κανενα διαφορικο η' σασμαν με πιο σφικτες ταχιτιτες

jimos έγραψε:
μαγκες εγω 3η' και135 στον κοφτι και 4η' και 185 με ψιλο κατιφοριτσα και εφθεια γυρο στα 175 και με 5η' σε ευθεια εχω πιασει και 190χιλ κοντερατα και με 5η' με ψιλοκατιφοριτσα πειγενοντας για κατερινη κοντερατα 200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μαγκες και με δοκιμη και στοιχιμα


Shocked Shocked Shocked
Μισό λεπτό! Πάω να πετάξω το 16άρι μου κι έρχομαι... Τζάμπα τα παραπάνω λεφτά. Άκου μόνο 75PS το 14άρι;!! Τί ψεύτες που είναι οι Γάλλοι!
....
....
Τελικά με 5η και ευθεία έχεις 180χαω ή 190;
....
....

Απ'τον αυχένα της Κατάρας ευθεία κάτω στον κάμπο δοκίμασες; Μιλάμε για πάνω από 290χαω με 1.1. Φαντάσου εσύ με το 1.4. Για το 1.6 δεν συζητάω, είναι φίδι.

=====

Για να κοντύνεις το σασμάν σου, μπορείς να βάλεις την τελική σχέση από το 307 1.6 που είναι 4,690:1


πες τα ρε Μιλτο γιατι θα μας τρελανουν εδω μεσα!!!!

παντως αυριο που φευγω Εθνικη θα τεσταρω οτι μπορεσω αι μαλιστα με 4 ατομα μεσα (και 1 εγω =5) οχι τιποταλλο αλλα γιατι κατι λεγανε παλιοτερα για τελικες 180+ (βλεπε Αλεξ) με 4 ατομα και τα λοιπα ...και τα λοιπα....
επιφυλασσομαι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Αύγ 2003, 23:40:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια δεν λεμε κατι ανυπαρκτο. Πως κανετε ετσι. Το θεμα δεν ειναι αν τα πιανει (σε σχεση με το 1600) το θεμα ειναι ΠΩΣ τα πιανει.. (θελει πολυ ωρα γιατι ανεβαινεις αργα-αργα χιλιομετρο-χιλιομετρο)

Εγω με μαμα αμαξι (μονο φιλτροχοανη πρεπει να φοραγα τοτε και μαλλον Motul) στην κατηφορα αφιδνων εχω πιασει max 191. Αυτο ειναι το max που εχω δει. Με συνεπιβατη εχω δει 189 και με επιπλεον ατομο στο πισω καθισμα κατι λιγοτερο...

Σε ευθεια εχω δει 170 πολλες φορες με 4η η πιο προσφατη ηταν οταν γυρναγαμε απο meeting στο Σειριο. Εχω ξαναγραψει 170 στην ευθεια στη Νεα Μακρη, στην Αττικη οδο και μια φορα εθνικη με τον αδερφο μου και τη μανα μου μεσα σε ευθεια. Πιο πανω δεν την εχω κρατησει και δεν ξερω αν παει. Παντως ξερω οτι δεν εχει τερματισει/κοφτιασει.

Αυτο που καταλαβα οτι λεει ο jimos ειναι το εξης: Η 4η βγαζει παραπανω χιλιομετρα απο την πεμπτη στο σκισιμο τους. Η 5η για να βγαλει εξτρα χιλιομετρα πρεπει πρωτα να εχεις ξεζουμισει εντελως την 4η ή να εισαι σε καλη κατηφορα.. Εγω τον καταλαβαινω απολυτα. Το κιβωτιο ειναι υπερ του δεοντος μακρυ. 5η δεν θυμαμαι να χω βαλει τωρα προσφατα.. Και την 4η δεν τη πολυδουλευω.. Τι να την κανω? 130τοσα πιανει η 3η!

Μονο αμα βαρεθω το βουητο της εξατμισης.. αλλιως γιατι να κρεμαω το αμαξι τσαμπα...

Τωρα αν καποιοι δεν πιστευουν οτι το 1400 μπορει να κανει ολα αυτα τι να πω; Εγω δεν πιστευω οτι ειναι και κανα κατορθωμα.. Δηλαδη ποσα επρεπε να πιανει? 160? Τι ειναι? Ατος?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
syros (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 18 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Αύγ 2003, 03:52:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ πάντος μ το Micra 1,2μοντ.90 με τρίτη έχω πιάσει 130 και με τεταρτη 150 ,όταν ήταν πιο καινούριο με τεταρτη έπιανε καμια 160 που έσπαγ και το κοντέρ για πέμπτη δεν το συζητώ με το που έμπαινε το αμάξι κρεμούσε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Αύγ 2003, 20:36:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδες....Ο JIMOS εχει και αλλες ζαντες.Αφηστε το κοντερ να λεει οτι θελει.Και εμενα ελεγε ο αδερφος μου οτι το 106 οταν το ειχε αυτος ειχε δει κοντερ και 220 Shocked Και τοτε ηταν τελειος νορμαλ.Τα τεστ το διναν 197.Εγω απο τοτε που το εχω μολις η βελονα γλυφει τα 200 ειναι ΄΄τελος΄΄.Πως την εχουν δει ολοι ετσι με τα χιλιομετρα μου λετε Question Στραγαλια ειναι δεν μπορω να καταλαβω.Αν ειναι να το πεταξω το γ......μενο και να παρω ενα 1400. Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2003, 08:55:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ στην κατηφόρα του Σείριος, με το 206 1.4 QuickSilver (εντελός μαμά)έβγαλε η 5η του 185 και δεν ανέβαζε άλλο.


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2003, 14:22:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Εγώ στην κατηφόρα του Σείριος, με το 206 1.4 QuickSilver (εντελός μαμά)έβγαλε η 5η του 185 και δεν ανέβαζε άλλο.


Παιδιά και σε 'μένα υπερβολικές μου φαίνονται οι επιδόσεις που ανακοινώνετε ορισμένοι για τα 14άρια... Θα παρουσιάσω τις δικές μου επιδόσεις, έτσι για να έχουμε μέτρο σύγκρισης...

Το δικό μου 16άρι, φοράει ένα τελικό της Devil (το λέω έτσι, πληροφοριακά)
Οι επιδόσεις του είναι οι εξής (οι τιμές μου αναφέρονται σε δρόμο με μηδενική κλίση, τελείως επίπεδο) :
Με 1η το αυτοκίνητο λυσσάει στις 6.500 με 55 χ.α.ω. και χτυπάει μανιασμένα στον κόφτη
Με 2α το κοντέρ καρφώνεται στα 100~102 χ.α.ω. και το στροφόμετρο φτάνει αεράτα στον κόφτη...
Με 3η το κοντέρ σταματά στα ~142 χ.α.ω και το στροφόμετρο ακουμπά με άνεση τον κόφτη
Με 4η το αυτοκίνητο περνά τα 180 χ.α.ω. ενώ το στροφόμετρο ζορίζεται αρκετά... (δεν μου έχει τύχει ποτέ να περάσω τις 6.300 r.p.m. Βέβαια ποτέ δεν επέμενα και πολύ γιατί δεν έχει κανένα νόημα...)
Με 5η το αυτοκίνητο (σε απόλυτη ευθεία και κλειστά παράθυρα) αγγίζει 200 χ.α.ω. (καμιά φορά τα περνά κατά 3 με 5 χ.α.ω.). Οι στροφές του κινητήρα σε αυτή την περίπτωση δεν μπορεί να είναι άλλες απο αυτές της μέγιστης ισχύος, δηλαδή τις 5.750 r.p.m.

Επίσης τα 80 - 110 χ.α.ω. με τρίτη τα πραγματοποιεί σε λιγότερο από 5,5 δευτερόλεπτα. Την επίδοση αυτή την θεωρώ αρκετά ικανοποιητική...

Πάντως ένα δεκατεσσάρι 206 που είχα οδηγήσει παλιά, το πήγα σε κατηφόρα (με αρκετή κλίση) και το αυτοκίνητο αγκομαχούσε και βογκούσε για να φτάσει τα 130 τόσα χ.α.ω. με τρίτη...


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kaisaras96 (Κωστας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 05 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 282
Τόπος: ΜΠΡΑΧΑΜΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2003, 20:06:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:

Οι επιδόσεις του είναι οι εξής (οι τιμές μου αναφέρονται σε δρόμο με μηδενική κλίση, τελείως επίπεδο) :
Με 1η το αυτοκίνητο λυσσάει στις 6.500 με 55 χ.α.ω. και χτυπάει μανιασμένα στον κόφτη
Με 2α το κοντέρ καρφώνεται στα 100~102 χ.α.ω. και το στροφόμετρο φτάνει αεράτα στον κόφτη...
Με 3η το κοντέρ σταματά στα ~142 χ.α.ω και το στροφόμετρο ακουμπά με άνεση τον κόφτη
Με 4η το αυτοκίνητο περνά τα 180 χ.α.ω. ενώ το στροφόμετρο ζορίζεται αρκετά... (δεν μου έχει τύχει ποτέ να περάσω τις 6.300 r.p.m. Βέβαια ποτέ δεν επέμενα και πολύ γιατί δεν έχει κανένα νόημα...)
Με 5η το αυτοκίνητο (σε απόλυτη ευθεία και κλειστά παράθυρα) αγγίζει 200 χ.α.ω. (καμιά φορά τα περνά κατά 3 με 5 χ.α.ω.). Οι στροφές του κινητήρα σε αυτή την περίπτωση δεν μπορεί να είναι άλλες απο αυτές της μέγιστης ισχύος, δηλαδή τις 5.750 r.p.m.

Κι εγω γενικα συμφωνω εκτος απο τα 55 με πρωτη που ειναι 60 σε μενα Laughing .
Απο την αλλη εχω να πω οτι η τεταρτη μου μετα την sebring μπαινει στον κοφτη στα 190 ενω παλιοτερα δεν περνουσε τα 180 με τιποτα με 6000 και κατι.Οσο για τελικη και εγω και ο sps βλεπουμε τα ταπεινα 193 μονο γυρω στις 5400.
Απο οτι καταλαβα το καμαρι σου ειναι προ multiplexing,
τι λαστηχα φορας?
διασταση εννοω φυσικα.




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
jimos (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1,4 105hp

Ένταξη: 19 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2003, 22:24:53    Θέμα δημοσίευσης: σασμαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νικο εγω δεν ανεφερα ποτε μετρισης με οργανο αλα τι εχει γραψει το κοντερ μου και τα ελαστικα μου ειναι 195/50/15και με 100 κοντερατα ειναι γυρω στα 98πραγματικα!!!


viva la sourdia!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,192s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on