PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - THP water injection
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 20:35:20    Θέμα δημοσίευσης: 207 - THP water injection Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα εγκατέστησα στο 207 μου το κιτ water injection της Devilsown.
Για παγούρι νερού χρησιμοποίησα το παγούρι των υαλοκαθαριστήρων.

Το τρύπησα με ποτηροτρύπανο και έβαλα τον αντάπτορα που έρχεται με το κιτ.

Το μπεκ ψεκασμού μπήκε πάνω στη σωλήνα που έχει τον μπροστινό MAP sensor και η αντλία νερού ακριβώς μπροστά από το παγούρι των υαλοκαθαριστήρων.

Έτσι, με τον πολύ απλό διακόπτη πίεσης on/off που έρχεται με το κιτ, συνέδεσα ρεύμα από την μπαταρία μέσω ασφάλειας με τον διακόπτη και μια εντολή πίεσης από την τουρμπίνα για να βλέπει πότε πρέπει να ανοίγει.

Ολη η διαδικασία πήρε κανένα 2ωρο, γιατί χρειάστηκε κατέβασμα προφυλακτήρα και λίγη σκέψη για να τοποθετηθούν όλα στη θέση τους.
Ευτυχώς, κόβωντας λίγο πλαστικό από το εσωτερικό του, κούμπωσε ακριβώς όπως πριν χωρίς προβλήματα!

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Χρησιμοποίησα σκέτο νερό στο παγούρι.
Ο ήχος του κινητήρα άλλαξε εντελώς. Από εκεί που τουρμπίζει και μέχρι τον κόφτη δίνει ακόμη καλύτερες επιδόσεις από ό,τι πριν.

Το καλύτερο, που παρατήρησα μετά στο ρελαντί, είναι ότι νιώθεις σαν να καθάρισε το μοτέρ. Σταμάτησαν εντελώς κάτι τρέμουλα που ένιωθα πότε πότε στο ρελαντί και το αυτοκίνητο παίρνει μπροστά με την πρώτη μιζιά!
Φαίνεται ότι όντως άρχισε να φεύγει η λαδίλα και η βρώμα που μαζεύουν οι βαλβίδες εισαγωγής σε όλους τους κινητήρες άμεσου ψεκασμού.

Ελπίζω να μην είναι εντύπωσή μου, μου φαίνεται ότι έχει διαφορά.
Όλα τα πλεονεκτήματα της λειτουργίας του μοτέρ χρησιμοποιώντας νεράκι της βρύσης για να ρίχνει το πυρόμετρο και να καθαρίζει την εισαγωγή φαίνονται πολύ μεγάλα!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 20:39:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο, ξέροντας ότι είμαι ελαφρώς off-topic αλλά επειδή το ανέφερες, τι γίνεται με τις βαλβίδες εισαγωγής στα THP; Σε σχέση με την μπίχλα που μαζεύουν οι άμεσου ψεκασμού του VAG από αναθυμιάσεις κλπ; Έχετε λύσει καμιά εισαγωγή σε μοτέρ με χλμ να δείτε; Embarassed

πχ: http://www.audizine.com/forum/showthread.php?334489-RS4-Intake-Manifold-Carbon-Build-Up-amp-Clean-Up


Θα μείνεις σε ψεκασμό νερού και μόνο;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 20:54:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κωνσταντίνε, δυστυχώς η μπίχλα παραμένει. Ακριβώς για αυτό θέλησα να βάλω το water injection, όχι για τις επιδοσεις του.

Είναι το ίδιο σε όλους τους κινητήρες άμεσου ψεκασμού.
Επειδή έχουμε και μικρο μηχανοστάσιο, δεν υπάρχει χώρος για catch tank, όπως στα VAG.

Ο ψεκασμός νερού/μεθανόλης στην εισαγωγή είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος καθαρισμού για οτιδήποτε βρίσκεται μετά το μπεκ.

Ανέβασα μερικές σχετικές φωτογραφίες στη σελίδα μας, είναι πολύ επιγραμματικά το μηχανολογικό κομμάτι της εγκατάστασης.

http://etuners.gr/index.php?s=12&t=216


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 21:00:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προχθες ειχα στο μυαλο μου να σε ρωτησω για αυτο θεμα...αλλα το ξεχασα.. Sad
Αλλα απο οτι βλεπω με παρα-προλαβες..!!!

Πολυ ωραια στελιο...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

από πλευρά προγραμματισμού άλλαξες κάτι..???
στο νεράκι μπορούμε να βάλουμε και λίγο μεθανολη..????
στο μειγμα βλεπεις διαφορα..???


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 21:04:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:

στο νεράκι μπορούμε να βάλουμε και λίγο μεθανολη..????
στο μειγμα βλεπεις διαφορα..???



Ω ναιιιιι...... Twisted evil Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 21:14:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεωρητικά, η παρουσία του νερού ρίχνει το πυρόμετρο και επιτρέπει να ρυθμιστεί λίγο πιο επιθετικά ο εγκέφαλος.

Στην πράξη εγώ ήθελα να έχω ήσυχο το κεφάλι μου, όχι να βγάλω περισσότερη ισχύ. Όχι όμως ότι δεν θα το τσιγκλίσω λιγάκι μόλις αρχίσει να καταλαβαινει τί του γίνεται.

Ο ίδιος ο εγκεφαλος αρχίζει και αυτοκουρδίζεται όταν καταλάβει ότι δεν κάνει καθόλου πυράκια. Μένει να δούμε πόσο γρήγορα θα το καταλάβει! Smile

Η μεθανόλη είναι για να μπορεί να ρυθμιστεί ακόμη πιο επιθετικά ο κινητήρας.
Πιστεύω να βοηθήσει.

Αλλά προς το παρόν δεν το σκέφτομαι καθόλου (η σκέψη μου είναι στο αν γίνεται να δουλεύω συνέχεια όπως πριν, στο 1.4bar με 95άρα και νερό της βρύσης).

Είμαι σπάγγος, τί να κάνουμε (τύφλα να'χει ο Σταύρος)!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 21:15:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:

Επειδή έχουμε και μικρο μηχανοστάσιο, δεν υπάρχει χώρος για catch tank, όπως στα VAG.



αν ομως εχεις χοανη κ λειπει ο παπας πισω...εχουμε χωρο ε φανταστικε προγραμματιστη? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 21:35:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:


Αλλά προς το παρόν δεν το σκέφτομαι καθόλου (η σκέψη μου είναι στο αν γίνεται να δουλεύω συνέχεια όπως πριν, στο 1.4bar με 95άρα και νερό της βρύσης).

Είμαι σπάγγος, τί να κάνουμε (τύφλα να'χει ο Σταύρος)!



για αυτο το εβαλες....ειμαι σιγουρος 100%..χαχαχαχαχαχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 21:37:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα μας τρελάνεις τελείως ρε Στέλιο Twisted evil
πόσο σου βγήκε το κιτάκι? χρειάστηκε τίποτα άλλο ή ήταν κομπλέ το κιτάκι?
αξίζει λες να μπει αυτό το κιτάκι σε αμάξι με πρόγραμμα κ μαμά ιντερκούλερ?


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tasos207RC (Tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 24 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Σαλαμίνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 21:40:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω να ρωτησω κατι αλλο?Τωρα νερο για τους υαλοκαθαριστηρες δεν εχεις?Το παγουρι δουλευει αποκλειστικα για το water injection?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 21:43:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δουλεύουν κανονικά κ τα πιτσιληστήρια απλά χωρίς σαπούνι όπως είναι κ το λογικό!


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tasos207RC (Tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 24 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Σαλαμίνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 21:45:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα επειδη διαβασα για προσθηκη μεθανολης που ειπαν καποιοι.....μετα απο αυτη την προσθηκη δεν νομιζω να καθαριζεις το παρμπριζ με αυτο το μειγμα,ετσι δεν ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Prokopas (Prokopis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Citroen C4 vts THP

Ένταξη: 26 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: Σπάρτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 22:04:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σου ρε στέλιο με τις δοκιμές σου... Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 22:05:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tasos207RC έγραψε:
Απλα επειδη διαβασα για προσθηκη μεθανολης που ειπαν καποιοι.....μετα απο αυτη την προσθηκη δεν νομιζω να καθαριζεις το παρμπριζ με αυτο το μειγμα,ετσι δεν ειναι?


ίσα ίσα θα καθαρίζει κ πιο εύκολα το μπαμπρίζ! Laughing


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 22:27:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δλδ…με αυτό..ψιλά και με παραπάνω πίεση … μπορούμε να αποφύγουμε τα misfires.???


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 22:31:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποτέ νερό από βρύση, μόνο απεσταγμένο. Λόγω αλάτων.

Μεγειές,μας πρόλαβες πάλι!!!! Laughing Laughing Laughing


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 23:03:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πράγματι Ισίδωρε, έχεις δίκιο! Η πρόταση μου ήταν για τους υπερτσήπιδες.

Η μεθανόλη είναι η αδερφή της αιθανόλης. Που την γνωρίζετε με το εμπορικό της όνομα - το οινόπνευμα.

Μην ανησυχείς, αν τυχόν καθαρίσεις το τζάμι με μεθανόλη, θα το καθαρίσεις ακομα καλύτερα. Δεν είναι τοξική, αλκοόλη είναι η καημένη.

Πριν μερικά χρονια τη χρησιμοποιούσαν στη νοθεία ποτών, αλλά προκαλεί ζαλάδες και προβλήματα στον άνθρωπο αν την πιεί. Κατά τα άλλα είναι άκακη.

Λάβετε σοβαρά υπόψιν ότι απαγορεύονται δια ροπάλου μίγματα άνω του 49% μεθανόλη με νερό, καθώς το καθιστούν εύφλεκτο και μπορεί να εκραγεί ανά πάσα στιγμή, ειδικά με αυτά τα δοχεία που βρίσκονται στο μηχανοστάσιο.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tasos207RC (Tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 24 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Σαλαμίνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Μάρ 2010, 23:07:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρα ολα τοτε Στελιο.Μεχρι να αποφασισω να φτιαξω εγω το αμαξι,θα εχεις παει το δικο σου στα 400 αλογα με ενα σωρο καινουργια πραγματακια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Μάρ 2010, 00:00:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Ο ψεκασμός νερού/μεθανόλης στην εισαγωγή είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος καθαρισμού για οτιδήποτε βρίσκεται μετά το μπεκ.


Αυτή θα ήταν η επόμενη ερώτησή μου, γιαυτό ρώτησα αν θα μείνεις στο νερό. Προληπτικά σίγουρα με το μείγμα θα βοηθάει, αλλά αν έχει ήδη πιάσει μπίχλα, δύσκολα τα πράγματα... Φαντάσου ότι στο αμέρικα προχωράνε μέχρι και σε sandblasting με καρυδότσουφλα καθώς το seafoam κλπ καθαριστικά δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Confused


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tasos207RC (Tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 24 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Σαλαμίνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Μάρ 2010, 00:24:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:

Φαντάσου ότι στο αμέρικα προχωράνε μέχρι και σε sandblasting με καρυδότσουφλα καθώς το seafoam κλπ καθαριστικά δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Confused


Σαν τα βαπορια θα καταντισουμε τα αμαξια μιας.Ετσι καθαριζουμε τα τουρμπο στο καραβι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 1 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2202s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on